Globales Costa Tropical Obrázek0
Globales Costa Tropical Obrázek1
Globales Costa Tropical Obrázek2
Globales Costa Tropical Obrázek3
Globales Costa Tropical Obrázek4
Globales Costa Tropical Obrázek5
Globales Costa Tropical Obrázek6
Globales Costa Tropical Obrázek7
Globales Costa Tropical Obrázek8
Globales Costa Tropical Obrázek9
Globales Costa Tropical Obrázek10
Globales Costa Tropical Obrázek11

Globales Costa Tropical

Španělsko - Fuerteventura - Costa de Antigua
Pobytový
Rodinný
S oddělenou ložnicí
Apartmán s oddělenou ložnicí
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Tichý, za městem
Blízko letiště, krátký transfer

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v právě se rozvíjející vesnici Costa Antigua. Vesnice se skládá z několika hotelů , 2 barů, restaurace a malého trhu. Známé letovisko Caleta de Fuste je vzdáleno cca 2 km - pěší chůze cca 30 min, hotel zajišťuje kyvadlovou dopravu do Costa de Fuste cca 7x denně, nebo můžete využít místní dopravu (jednosměrná cesta cca 1 Eur, zastávka 100 m). V Caleta de Fuste je velký výběr barů, restaurací a jediné kino na ostrově. V Caleta de Fuste se nachází také široká písečná pláž. Na letiště Puerto del Rosario je to cca 9 km.

.
Pláž

Hotel se nachází přibližně 3 km od písečné pláže v zálivu El Castillo. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (cca 6 Eur/den/osoba).

.
K dispozici pro hosty

Recepce (07:00-23:00), restaurace, výtahy (v hlavní budově), kavárna s barem, bar u bazénu, velký bazén a sluneční terasy (s lehátky a slunečníky) obklopené palmami a zelení, miniklub, internetová stanice. Hotel poskytuje osušky k bazénu (za poplatek cca 10 Eur/osoba).

.
Internet

Wifi v hotelu zdarma.

.
Catering

All Inclusive: -Snídaně (08:30-10:30), oběd (13:00-15:00) a večeře (18:30-21:30) podávané v restauraci. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje (víno, pivo) k hlavním jídlům. Občerstvení dostupné mezi jídly a podávané v hlavní restauraci. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje k dispozici v baru od 15:30-23:00. Zmrzlina pro děti (3 příchutě).

Sportovní a animační program

Aparthotel provozuje denní a večerní animační programy (soutěže, hry, večerní představení). Zdarma: víceúčelové sportovní hřiště, tenisové kurty, posilovna, místnost pro aerobik. Za poplatek: masáže, sauna, vířivka.

Webové stránky Místní kategorie

Hvězdy: ***

Podle našeho názoru

Tichý a klidný resort pro ty, kteří hledají odpočinek mimo hlučná letoviska. Přestože Costa Antigua zatím nemá turistům příliš co nabídnout, Globales Costa Tropical má i přes své 3* bohatou infrastrukturu. Byty nejsou nejnovější, ale jsou poměrně velké (cca 30 m2), pohodlné a čisté. Doporučujeme klientům, kteří chtějí navštívit ostrov za málo peněz.

.
Umiestnenie

Hotel sa nachádza v práve sa rozvíjajúcej dedinke Costa Antigua. Dedinu tvoří několik hotelů , 2 bary, restaurace a malý trh. Známé letovisko Caleta de Fuste je vzdálené cca 2 km - pešia chôdza cca 30 min, hotel zabezpečuje kyvadlovú dopravu do Costa de Fuste cca 7-krát denne alebo môžete využiť miestnu dopravu (jednosmerná cesta cca 1 Eur, zastávka 100 m). V Caleta de Fuste sa nachádza veľký výber barov, reštaurácií a jediné kino na ostrove. V Caleta de Fuste sa nachádza aj široká piesočnatá pláž. Na letisko Puerto del Rosario je to přibližně 9 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Aparthotel pořádá denní a týdenní animační programy (soutěže, hry, večerní představení). Zdarma: multisportovní ihrisko, tenisové kurty, posilňovňa, miestnosť na aerobik. Za poplatek: masáže, sauna, vírivka.

Stravovanie

All Inclusive: -Raňajky (08:30-10:30), oběd (13:00-15:00) a večeře (18:30-21:30) podávané v restauraci. Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (víno, pivo) k hlavním jídlům. Občerstvenie k dispozícii medzi jedlami a podávané v hlavnej reštaurácii. Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje k dispozici v bare od 15:30-23:00. Zmrzlina pre deti (3 príchute).

.
Miestna kategória

Hviezdy: ***

K dispozícii pre hostí
.
Podľa nášho názoru

Tichý a pokojný rezort, určený pro ty, kteří hledají odpočinek mimo hlučných letovisek. Hoci Costa Antigua zatiaľ nemá turistom čo ponúknuť, Globales Costa Tropical má napriek svojim 3* bohatú infraštruktúru. Byty sú najnovšie, ale sú pomerne veľké (cca 30 m2), pohodlné a čisté. Odporúčame klient, ktorí chcú navštíviť ostrov za málo peňazí.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 6, 7, 8, 13, 14 nebo 15 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 


Název zájezdu v polském jazyce: Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

FUERTEVENTURA - základní informace

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. 

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat na Kanárské ostrovy na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
- 1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Kanárské ostrovy jsou bezcelní zónou a je zde možné levněji nakoupit mnoho produktů (např. kosmetiku, alkohol a elektronická zařízení). Obecně platí, že ceny oblíbeného zboží jsou přiměřené, například oběd v restauraci od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 2 EUR, autobusové jízdenky v závislosti na trase od 0,7 EUR do 5 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Fuerteventura
Tento Kanárský ostrov velmi rychle rozvíjí turistickou infrastrukturu. Po Tererife druhý největší ostrov je téměř neobydlený, na 1 660 km² žije méně než 100 000 lidí. Ostrov je rájem pro milovníky pláží, surfingu, windsurfingu a kitesurfingu. Zdejší klima je pro tyto sporty přímo ideální a na Playa de Sotavento de Jandia se každoročně odehrává mistrovství světa. 

Corralejo
Oblast na severní části ostrova je kombinací turistického letoviska a malé španělské vesničky. Odtud je nejblíže na sousední Lanzarote (trajektem jen 30 minut) a na známé pobřežní duny. Město nabízí mnoho turistických atrakcí a jeho stará část má okouzlující atmosféru. 

Caleta de Fuste
Nejmladší malé ostrovní letovisko v blízkosti letiště. Vyznavači nočního života zde naleznou bary a milovníci kanárské kuchyně restaurace s nabídkou místních jídel. Zdejší široká zálivová pláž je ideální pro odpočinek.   

Costa Calma
Letovisko postavené na začátku několikakilometrové pláže, která je sama o sobě ideální atrakcí pro ty, kdo si chtějí vychutnat odpočinek na slunci nebo pro milovníky windsurfingu a kitesurfingu. Obchody, restaurace a bary zajišťují večerní zábavu. 

Jandia
Na nejjižnější části ostrova se nachází jedno z nejpopulárnějších letovisek na ostrově. Krásné dlouhé pláže s bílým pískem a nemalé množství hotelů jsou důvodem rychlého vývoje oblasti. Vznikají tu nové obchody, kavárny a restaurace, takže o zábavu zde není nouze. 

Majanicho
Malá rybářská vesnice ležící na severu Fuerteventury s divokou pláží. Toto místo je ideální pro všechny, kteří hledají klidnou dovolenou a odpočinek daleko od hluku velkých letovisek.
 
Nudismus na plážích Fuerteventury
Nudismus je na ostrově velmi populární a na každé pláží lze potkat jeho nadšence. 

Výlety v okolí

Fakultativní výlety a atrakce

Cofete Adventure
Výlet panoramatickým terénním autobusem na jih ostrova - divoký poloostrov Jandia a pláž Cofeta. Program zahrnuje zastávky na vyhlídkových místech a slavnou divokou pláž Cofete, historie záhadné vily Gustava Wintere, majáku Punto de Jandia. Oběd v ceně.

 

Gran Tour Fuerteventura
Celodenní okružní výlet po ostrově plný nezapomenutelných zážitků! Navštívíme rybářskou vesnici Ajuy se slavnou černou sopečnou pláží a jeskyněmi. Přejezd půvabným městem Pajara, vyhlídková místa Las Penitas a ostrovy Ayoze a Guize dávných králů; historická kanárská vesnice Betancuria (první hlavní město ostrova), ochutnávka chutí ostrova na kozí farmě a návštěva továrny na kosmetiku z aloe vera, zastávka v několik kilometrů dlouhém parku Corralejo Dunes. Cena výletu zahrnuje: služby polského průvodce, dopravu autokarem a oběd v podobě tapas s nápoji.

 

Lanzarote  
Celodenní výlet na nejvíce fascinující sopečný ostrov z celého kanárského souostroví. Nejdřív navštívíme Národní park Timanfaya - oblast velkých sopečných erupcí z 18. století, která zahrnuje ¼ celého ostrova. Přejedeme autokarem známou, 14 km dlouhou sopečnou trasou, která vede po ztuhlé lávě. Zúčastníme se tří ukázek geotermální činnosti a zjistíme, jak horká je láva. V oblasti La Geria nás čeká ochutnávka slavných vulkanických vín z Lanzarote. Přejedeme Údolím tisíce palem a zastavíme na vyhlídkovém místě. Na typický kanárský oběd se vydáme do restaurace postavené hned vedle jednoho z děl Césara Manriqueho - právě tomuto umělci vděčí ostrov za svou prosperitu. Následně navštívíme Jameos del Agua, neboli lávovou jeskyni vytvořenou v sopečném tunelu místním umělcem - Césarem Manriquem - překvapivé místo ideální k odpočinku. Výlet s polským průvodcem. Cena výletu zahrnuje: oběd s nápoji (voda, víno, dezert), vstupenky do turistických míst, dopravu autobusem, plavbu trajektem z přístavu Corralejo (cca 30 minut). 

 

Kouzelný katamarán
Půldenní plavba katamaránem z přístavu Morro Jable, plavba podél poloostrova Jandia. Cena zahrnuje občerstvení a nápoje na palubě.


 
Oasis Park Fuerteventura 

Obrovská zoo s atrakcemi pro malé i velké. Cena vstupenky zahrnuje celodenní pobyt v parku, 4 zvířecí představení: lachtani, ptáci, papoušci, obojživelníci a plazi a návštěva největší kaktusové zahrady v Evropě. Každý den odjíždí z hotelu bezplatný autobus do parku.

 

Paradise Goleta
Půldenní plavba lodí z přístavu Morro Jable, plavba podél poloostrova Jandia. Cena zahrnuje občerstvení a nápoje na palubě.
 

Pedro Sartana
Půldenní plavba na pirátské lodi z přístavu Morro Jable, plavba podél poloostrova Jandia. Na palubě mnoho atrakcí, her a aktivit pro děti. Cena zahrnuje oběd a nápoje.

 

Tajemná Cofete
Půldenní výlet na divoký poloostrov Jandia a pláž Cofeta. Na trase malebné vyhlídky, úžasná pláž Cofete (volný čas na opalování a/nebo procházku), historie tajemné vily Gustava Wintera, návštěva malé místní vesnice Cofete, vyhlídkové místo na pláž Sotavento.

 

Pro aktivní

Ráj pro surfaře a kite/wind surfaře
Fuerteventura zvaná Havají Evropy, je známá díky fantastickým podmínkám k provozování právě těchto vodních sportů. Nejlepší místa pro surfaře se nachází v Corralejo, El Cotillo a La Pared. Milovníci kitesurfingu a windsurfing najdou své místo na pláži Sotavento, na které se koná každým rokem Mistrovství světa v kitesurfingu a windsurfingu.

Trekking
Měsíční krajiny, údolí a soutěsky, půvabné kanárské vesnice, pobřežní stezky - Fuerteventura překvapuje velkým počtem různě obtížných tras. Doporučujeme se vydat na nejvyšší vrchol Fuerteventury - Pico de la Zarza, ze kterého lze vidět jak západní, tak východní pobřeží oceánu.

Příroda

Duny v Corralejo
Ohromující písečné duny přecházející v široké a dlouhé pláže tvoří Přírodní park Las Dunas a jednu z vizitek Fuerteventury.

Pláž Sotavento
Pláž Sotavento je považována za nejkrásnější pláž na ostrově Fuerteventura - více než 9 km dlouhá, s jemným pískem a mělkými lagunami, to vše vytváří malebnou a velmi fotogenickou scenérii. Mělké, bezpečné zátoky ocení rodiny s dětmi a milovníci windsurfingu a kitesurfingu.

Aloe Vera Finca 
Během návštěvy plantáže Aloe Vera uvidíme odrůdu Barbadensis Miller, jejíž zklidňující vlastnosti jsou známy již po tisíce let. Kosmetika z Aloe Vera je jedním z nejznámějších vývozních produktů ostrova.

Relax

Corralejo
Corralejo je určitě nejzábavnějším městem ostrova. Stojí za to zajít na živý koncert do Rock Cafe nebo si jít zatančit do Waikiki nebo Kiwi. Gofio zmrzlina je nepochybně vizitkou ostrova - lze jí ochutnat v malé kavárně Secreto del Sur. Blízkost dun, neboli největšího pískoviště ostrova umožňuje spojit odpočinek a opalování s provozováním sportů - surfingu, windsurfingu nebo kitesurfingu.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Na Kanárských ostrovech trvá hlavní turistická sezóna obvykle po celý rok. Výjimkou je sezónnost vytápění hotelových bazénů, která je pouze v zimě, zhruba od 1/11 do 31/03.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč