Landmar Playa La Arena Obrázek0
Landmar Playa La Arena Obrázek1
Landmar Playa La Arena Obrázek2
Landmar Playa La Arena Obrázek3
Landmar Playa La Arena Obrázek4
Landmar Playa La Arena Obrázek5
Landmar Playa La Arena Obrázek6
Landmar Playa La Arena Obrázek7
Landmar Playa La Arena Obrázek8
Landmar Playa La Arena Obrázek9
Landmar Playa La Arena Obrázek10
Landmar Playa La Arena Obrázek11
Landmar Playa La Arena Obrázek12
Landmar Playa La Arena Obrázek13
Landmar Playa La Arena Obrázek14
Landmar Playa La Arena Obrázek15
Landmar Playa La Arena Obrázek16
Landmar Playa La Arena Obrázek17
Landmar Playa La Arena Obrázek18
Landmar Playa La Arena Obrázek19
Landmar Playa La Arena Obrázek20
Landmar Playa La Arena Obrázek21
Landmar Playa La Arena Obrázek22

Landmar Playa La Arena

Španělsko - Tenerife - Puerto Santiago
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Mezinárodní animace
Rodinný pokoj
Bazén se sladkou vodou
Rodinný
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v malé vesničce Puerto Santiago, 100 m od písečné a vulkanické pláže oceněné Modrou vlajkou (tmavý vulkanický písek, pozvolný sestup do moře, přechod přes ulici). Do známého letoviska Los Gigantes 2 km, na letiště cca 40 km, autobusová zastávka 50 m od hotelu.

Pláž

Přímo u hotelu, cca 100 m (ulice k přechodu), písečná, vulkanická (tmavý písek) pláž (oceněná Modrou vlajkou) s pozvolným sestupem do moře. Lehátka a slunečníky za poplatek cca 5 Eur/komplet.

.

K dispozici pro hosty

Recepce s lobby, výtahy, 2 bary, bufetová restaurace a tapas bufetová restaurace (v době večeře), restaurace a'la carte (za poplatek), tropická zahrada se 3 bazény (včetně 1 vyhřívaného v zimě a 1 nekonečného pouze pro hosty Platinum Clubu), malý bazén s chrliči vody, dětské brouzdaliště (v bazénech je sladká voda), bez tobogánů, lehátka a slunečníky na slunečních terasách, miniklub, dětské hřiště, úschovna zavazadel, prádelna (za poplatek), prodejna suvenýrů a tisku, půjčovna aut, parkoviště (za poplatek), konferenční centrum. Hotel poskytuje ručníky k bazénu (hotovostní záloha cca 10 Eur/ručník). Hotel nepřijímá domácí zvířata..

Internet

WiFi v hotelu zdarma.

.

Catering

All Inclusive - snídaně (07:30-10:30), obědy (13:00-15:30), večeře (19:00-22:00) podávané v hlavní restauraci nebo v baru Palapa u bazénu, pozdní snídaně v baru u bazénu nebo v piano baru, odpolední čaj a občerstvení v baru u bazénu, od 10:00-23:30 místní alkoholické a nealkoholické nápoje. Hotel je známý svou velmi pestrou stravou - rozsáhlý bufet, tematické večeře, vegetariánská jídla, bezlepková kuchyně na vyžádání. Na večeři jsou pro pány vyžadovány dlouhé kalhoty.

.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá celodenní animace pro děti i dospělé (hry, soutěže, aerobik, večerní show). Zdarma: ping pong, zahradní šachy, lukostřelba, minigolf. Za poplatek: kulečník, tenisový kurt (cca 5 EUR/hodina + záloha na vybavení), posilovna.

.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Velmi kvalitní, dobře udržovaný a kultivovaný hotel s fantastickým jídlem a službami.

Plus za design interiéru, který je kombinací prostoru, světla a zeleně. Hotel doporučujeme všem, kteří jsou znuděni hlukem a pozlátkem letovisek jako Playa de Las Americas nebo Los Cristianos. Puerto Santiago , ačkoli je to malé městečko, nabízí svým hostům zábavu, jako jsou vodní sporty, bary a obchody. A navíc výhled na Gomeru a El Teide tyčící se nad hotelem!

.

Umiestnenie

Hotel sa nachádza v malej dedinke Puerto Santiago, 100 m od piesočnatej a vulkanickej pláže ocenenej Modrou vlajkou (tmavý vulkanický piesok, pozvoľný vstup do mora, prechod cez ulicu). Do známého Los Gigantes 2 km, do letoviska cca 40 km, autobusová zastávka 50 m od hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V hotelu probíhají celodenní animácie pre deti a dospelých (hry, súťaže, aerobik, večerná show). Zdarma: ping pong, zahradný šach, lukostreľba, minigolf. Za poplatek: biliard, tenisový kurt (cca 5 EUR/hod. + záloha na vybavení), posilňovňa.

.
Stravovanie

All Inclusive - raňajky (07:30-10:30), obedy (13:00-15:30), večere (19:00-22:Podávané v hlavní restauraácii alebo v bare Palapa pri bazéne, neskoré raňajky v bare pri bazéne alebo v piano bare, popoludňajší čaj a občerstvenie v bare pri bazéne, od 10:00-23:30 miestne alkoholické a nealkoholické nápoje. Hotel je známy svojou velmi pestrou stravou - bohatý bufet, tematické večere, vegetariánske jedlá, bezlepková kuchyňa na požiadanie. Na večeru sa vyžadujú dlhé nohavice pre pánov.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce s halou a zahradami a'la semiramides, výťahy, 3 bary: Reštaurácia, veľká palmová záhrada s 2 bazénmi, detský bazén so šmykľavkou a samostatným detským bazénom (sladká voda vo všetkých bazénoch, jeden z veľkých bazénov v zime vyhrievaný), lazadlá a slnečníky zdarma, miniklub (4-12 rokov), detské ihrisko, úschovňa batožiny, práčovňa, kaderníctvo, predajňa suvenírov a novín, požičovňa áut, konferenčné centrum. Wi-Fi v hotelovej hale zdarma, přístup k internetu pro poplatok. Hotel poskytuje uteráky k bazénu (záloha cca 12 €/osoba). Na pláži jsou k dispozici ležadla a slunečníky (cca 5 €/osoba).

.
Podľa nášho názoru

Veľmi kvalitný, dobre udržiavaný a kultivovaný hotel s fantastickým jedlom a službami.

Plus za dizajn interiéru, ktorý je kombináciou priestoru, svetla a zelene. Hotel doporučujeme všem, jejichž nudí hluk a lesk letovisek ako Playa de Las Americas alebo Los Cristianos. Puerto Santiago , hoci je to malé mestečko, ponúka svojim hostom zábavu, ako sú vodné športy, bar a obchody. A navíc výhľad na Gomeru a El Teide týčiace sa nad hotelom!

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 

 

Název zájezdu v polském jazyce: Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země!

 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

 

Jiné

TENERIFE - základní informace

 

Měna
EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických letoviscích je mnoho míst, kde si lze vyměnit valuty.

 

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat na Kanárské ostrovy na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

 

Čas 
V letním období - 2 hodiny oproti času v ČR. V zimním období - 1 hodina oproti času v ČR.

 

Úřední jazyk
Španělština.

 

Orientační ceny 
Kanárské ostrovy jsou bezcelní zónou a je zde možné levněji nakoupit mnoho produktů (např. kosmetiku, alkohol a elektronická zařízení). Obecně platí, že ceny oblíbeného zboží jsou přiměřené, například oběd v restauraci od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 2 EUR, autobusové jízdenky v závislosti na trase od 0,7 EUR do 5 EUR.

 

Pošta 
Je otevřena od pondělí do pátku (8:30-14:00). Jak pohlednice, tak známky je možné zakoupit a nechat odeslat na recepci. Poštovní známka do evropských států stojí 0,65 EUR.

 

Elektřina 
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony 
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách v blízkosti veřejných telefonních automatů. Ceny telefonních karet se pohybují mezi 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

Otevírací doby 
Banky jsou otevřeny denně od 9:00 do 14:00, v sobotu do 13:00. Obchody jsou otevřeny od 9:00 do 13:00 a od 16:00, kdy končí siesta. Supermarkety jsou obvykle otevřeny od 9:00 do 21:00. V neděli a o svátcích jsou obchody a úřady uzavřeny. Všechny úřady jsou otevřeny pouze v dopoledních hodinách. Odlety z: Katovic, Varšavy, Gdaňska a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Tenerife 
Tenerife je největším ostrovem souostroví Kanárských ostrovů (2059 km²) s hlavním městem v Santa Cruz de Tenerife. Ostrov se nachází v Atlantském oceánu u severozápadního pobřeží Afriky. Administrativně patří Kanárské ostrovy Španělsku. Tenerife se vyznačuje hornatou oblastí sopečného původu. Nejvyšší vrchol Pico de Teide (3718 m n. m.) je také nejvyšší horou ve Španělsku. Ostrov láká krásnými plážemi a zelenými palmami. Pěstuje se zde cukrová třtina, banány, citrusy, hroznové víno, kukuřice, tabák a zelenina. Hlavním městem a přístavem je Santa Cruz de Tenerife. Na ostrově panuje různorodé klima (mírné po celý rok). Pohoří rozděluje ostrov na dvě klimatická pásma - jihovýchodní - teplejší (dominuje pouštní a suché klima, vzhledem k horkému vzduchu proudícímu z Afriky, poměrně málo vegetace, písečné pláže) a severozápadní - chladnější (klima je vlhké, bujná vegetace, skalnaté pobřeží, černý a šedý sopečný písek). O obyvatelích Tenerife se povídá, že jsou jako sopka Teide - zvenčí chladní, horcí uvnitř - i když mohou při prvním setkání působit odtažitě, při druhém budou jistě přátelštější, ochotní a vstřícní. Zdejší lidé jsou také hrdí na své tradice a kulturu, což rádi také ukazují návštěvníkům. Jsou skutečnou směsicí kultur a etnických menšin. Los Cristianos, Playa de las Americas a Costa Adeje 
Los Cristianos a Playa de las Americas se nachází v jižní části ostrova ve vzdálenosti cca 13-18 km od letiště Reina Sofia. Jsou také jedněmi z nejstarších letovisek v této části ostrova. Tyto vesnice spolu s Costa Adeje jsou vzájemně propojeny a  vytváří obrovský rekreačně-hotelový areál. V Los Cristianos a Playa de las Americas se nachází krásné pláže vulkanického původu s černým pískem.
Playa de las Americas je rušné letovisko plné restaurací, barů, hospod, klubů a nákupních center - je zde rušno po celý den. 

Los Cristianos je trochu klidnější, ale ani zde není nedostatek atrakcí typických pro turistická letoviska, které umožňují trávit čas i mimo hotel.

Costa Adeje je považováno za letovisko vhodnější pro rodinné dovolené, je zde více hotelů než diskoték. Je to skvělá přímořská promenáda s krásnými vyhlídkovými místy a příjemnými restauracemi, které zajistí klientům skvělý odpočinek.
Milovníci opalování zde najdou dobře udržované pláže - lehátka, slunečníky, sprchy a vodní sporty. Milovníkům windsurfingu a kitesurfingu doporučujeme návštěvu El Medano v blízkosti letiště - panují zde ideální podmínky pro tyto sporty. Milovníci horské turistiky se mohou věnovat trekingu v Národním parku sopky El Teide, hráči golfu zde mají k dispozici dobře upravené golfové hřiště a milovníci poznávacích výletů ocení návštěvu La Orotavy a Puerto de la Cruz - lokalit v severní části ostrova, které lákají typickými španělskými křivolakými uličkami a bílými domy s červenou dlažbou. Všem doporučujeme návštěvu aquaparku Siam Park. Zveme vás k prozkoumání Tenerife!

Výlety v okolí

Fakultativní výlety a atrakce

 

Tenerife v kostce
Je to ideální volba pro všechny ty, kteří chtějí spojit prohlídku ostrova s ​​návštěvou Loro Parku. Výlet začněme v Los Gigantes, kde uvidíme impozantní zázrak přírody - největší útesy na Tenerife. Následně malebnou cestou dojedeme na nejkrásnější vyhlídkové místo na ostrově, odkud se rozprostírá výhled na okouzlující městečko Garachico nazývané „Pompejemi Tenerife“. Ve městě Icod de los Vinos, které bude naší další zastávkou, na nás čeká mnoho zajímavostí - uvidíme Drago Millenario, čili nejstarší Dračí strom na světě, budeme obdivovat tradiční kanárskou architekturu a ochutnáme místní alkohol během degustace! Na závěr nás čeká návštěva Loro Parku - nejlepší zoologicko-botanické zahrady v Evropě, kde budeme uchváceni fantastickými ukázkami, kterých se účastní zvířata. (CENA NEZAHRNUJE VSTUPENKU DO LORO PARQUE)

 


Sopka Teide Masca - autobus
Doporučujeme návštěvu Národního parku Teide, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO, jehož součástí je obrovský sopečný kráter o průměru 14 km. Monumentální kužel Pico del Teide dosahující výšky 3718 m n. m je nejvyšším vrcholem ve Španělsku a současně 3. největší aktivní sopkou na světě. Měsíční krajinu národního parku tvoří zvláštní barevné skalní útvary - čedičové, pemzové a zchladlé lávové proudy stékající po svazích. Pro ty, kteří by rádi viděli El Teide ještě více z blízka, nabízíme jízdu lanovkou do výšky 3555 m n. m. (za poplatek cca 27 EUR/os.).  
Během výletu navštívíme také vesnici Masca - je to malebná a tradiční vesnice, bývalá pirátská vesnice uprostřed hor a bujné flóry Tenerife. National Geographic ocenil Mascu jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. 

 

Poklady severu
Celodenní okružní výlet po ostrově Tenerife představuje nejvíce okouzlující a tradiční místa ostrova. Prvním bodem bude „Kanárská Čenstochová“, čili Candelaria s bazilikou Panny Marie Boží. Následně navštívíme dvě hlavní města - dnešní, čili Santa Cruz a první historické - La Laguna. La Laguna je nejkrásnějším městem Tenerife s fantasticky zachovaným koloniálním starým městem, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Vyvrcholením dne bude procházka uličkami města La Orotavy, které nás zavedou k nejkrásnější stavbě Tenerife - Domu s balkóny.

 

Katamaran
3hodinová plavba katamaránem podél jižního pobřeží Tenerife je příležitostí k relaxaci a obdivování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostředí. Během výletu zastavíme v zálivu, kde bude čas na koupání, šnorchlování a pozorování podmořského života.

 

La Gomera - autobus
Celodenní výlet na ostrov La Gomera - ke komornímu a klidnému sousedovi Tenerife. V programu mimo jiné: návštěva historického hlavního města San Sebastian, kde se nachází dům Kryštofa Kolumba, návštěva plantáže kanárských banánů, kde se seznámíme s procesem jejich pěstování a návštěva Národního parku Garajonay (seznam UNESCO), kde uvidíme tajemný a mlhou zahalený vavřínový les, největší na světě. 
 

Teide Masca Jeep Safari
Doporučujeme návštěvu Národního parku Teide, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO, jehož součástí je obrovský sopečný kráter o průměru 14 km. Monumentální kužel Pico del Teide dosahující výšky 3718 m n. m je nejvyšším vrcholem ve Španělsku a současně 3. největší aktivní sopkou na světě. Měsíční krajinu národního parku tvoří zvláštní barevné skalní útvary - čedičové, pemzové a zchladlé lávové proudy stékající po svazích. Pro ty, kteří by rádi viděli El Teide ještě více z blízka, nabízíme jízdu lanovkou do výšky 3555 m n. m. (za poplatek cca 27 EUR/os.).  
Během výletu navštívíme také vesnici Masca - je to malebná a tradiční vesnice, bývalá pirátská vesnice uprostřed hor a bujné flóry Tenerife. National Geographic ocenil Mascu jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. 

 

Základní potápění s vybavením
Potápění je především skvělou zábavou, kterou si může vyzkoušet kdokoli. Není třeba umět plavat, aby jste vyzkoušeli takové dobrodružství!! Je to způsob, jak se přenést do úplně jiného podmořského světa, kde se naučíme podmořský „znakový jazyk“. Pokud sníte o prolomení bariér mezi dvěma zcela odlišnými světy, pak je to výzva právě pro Vás. Pod dohledem polských kvalifikovaných instruktorů uvidíte, co skrývají vody Atlantického oceánu! 
 

Siam Park + Loro Park

LORO PARK - je směsí zoologické a botanické zahrady. Můžeme zde vidět tisíce ptáků, akvárium s tučňáky, mnoho zvířat ve výbězích - včetně takových jedinečných exemplářů, jako jsou červené pandy a bílí tygři, nebo obrovské akvárium, ve kterém nad našimi hlavami proplouvají rejnoci a žraloci! Ukázky drezúry delfínů, papoušků a lachtanů, které ohromí nejen děti, ale i dospělé. Navíc lze v Loro Parku vidět jednu z mála show v Evropě za účasti kosatek! Loro Park se nachází na severu ostrova, v Puerto de la Cruz.  

SIAM PARK - Thajsko v miniatuře pro milovníky vodního šílenství: největší tematický aquapark ve Španělsku, který se skládá z více než 25 různých budov, několika skluzavek - včetně největší o výšce 28 m - Tower of Power.

Cena nezahrnuje transfer do a z Loro Parku/Siam Parku.
 

Pro aktivní

Trekking
Tenerife je rájem pro milovníky pěší turistiky. V Národním parku Las Canadas del Teide bylo vyznačeno více než 20 tras pro pěší. Milovníky trekkingu jsou také velmi oblíbeny expedice v horách Anaga a Teno.

Windsurfing a kitesurfing
Tenerife je díky poloze a tvaru pobřeží ideálním místem k provozování těchto vodních sportů. Mekkou surfařů je El Medano - malé město známé po celém světě díky silnému větru - a pláž La Fitenia v Playa Las Americas. Na severu ostrova doporučujeme pláže El Socorro a Bajamar.

 

Příroda

Playa del Duque - Costa Adeje
Nejkrásnější pláž jižních letovisek Tenerife - komorní, označená Modrou vlajkou, obklopená nejexkluzivnějšími hotely.

 

Odpočinek

Noční život v Las Veronicas
Číslo jedna na zábavním seznamu ostrova již téměř deset let! V Las Veronicas se nachází nejznámější kluby na Tenerife - např. kultovní Papagayo. Zde je každý den jako sobotní večírek! Lokalita: Playa de las Americas.

 

Kuchyně

La Caleta - mekka gurmánů
V půvabném městě La Caleta nedaleko Costa Adeje lze ochutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z mnoha restaurací, které se nachází u břehu oceánu. Doporučujeme zajít tady na večeři při západu slunce!

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Na Kanárských ostrovech trvá hlavní turistická sezóna obvykle po celý rok. Výjimkou je sezónnost vytápění hotelových bazénů, která je pouze v zimě, zhruba od 1/11 do 31/3.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč