IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek0
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek1
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek2
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek3
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek4
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek5
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek6
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek7
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek8
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek9
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek10
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek11
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek12
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek13
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek14
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek15
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek16
IBEROSTAR Selection Anthelia Obrázek17

IBEROSTAR Selection Anthelia

Španělsko - Tenerife - Costa Adeje
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nachází se v letovisku Costa Adeje přímo na pobřežní promenádě. V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází řada obchodů, butiků, barů a restaurací a také autobusová zastávka. Přibližně 20 km od letiště Reina Sofia.

.

Pláž

Široká písečná pláž Fanabe je vzdálená cca 400 m od hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek (cca 8 Eur/osoba).

.

K dispozici pro hosty

Recepce, elegantní vstupní hala, hlavní restaurace a restaurace s grilem, 3 restaurace a "la carte (za poplatek), 3 bary, 3 bazény a 3 dětská brouzdaliště (2 z nich vyhřívané, 3 s mořskou vodou, 3 z nich k dispozici pro vybrané vyšší kategorie pokojů), sluneční terasa s lehátky a slunečníky. Hotel poskytuje osušky k bazénu (možnost zálohy).

.

Ubytování

Poloha:

u moře, mezi plážemi Playa del Duque a Playa de Fanabe. Na písečnou pláž cca 50 m.

Vybavení:

365 pokojů v 5 budovách (max. 5 pater, každá s výtahem). V hlavní budově uvítací hala s recepcí, bary, salonky, internetový koutek. (Za poplatek na místě). Bufetová restaurace, 3 restaurace à la carte (Beach Club Barbacoa, italská restaurace Portofino, gurmánská restaurace Poseidon). Konferenční sál (až 400 osob). V zahradě bazén se sladkou vodou (vyhřívaný) a bazén s mořskou vodou o rozloze 2000 m². Sluneční terasy. Hotel je bezbariérový.

Děti:

Miniklub (4-12 let), 2 brouzdaliště, dětské hřiště. Dětská postýlka pro dítě do 2 let zdarma.

Španělská kategorie:

5 hvězdiček.

Dvoulůžkové pokoje s výhledem do zahrady (1-2F):

komfortně a vkusně zařízené, klimatizace, telefon, satelitní TV, (plochá obrazovka), wifi (zdarma), trezor, minibar, balkon nebo terasa. Vana, sprcha, WC, fén, župan.

Dvoulůžkové pokoje s bočním výhledem na moře (1-2B).

Dvoulůžkové pokoje s výhledem na moře (1-2A).

Slevy:

s 2 os. 1 dítě ve věku 2-7 let obdrží pevnou cenu, ve věku 8-13 let obdrží procentuální slevu. S 1 os. (pokoj 1A, 1F, 1B) 1 dítě 2-13 let obdrží procentní slevu.

Rodinné pokoje (2N):

2 pokoje propojené dveřmi s výhledem do zahrady nebo bočním výhledem na moře.

Rodinné pokoje s výhledem na moře (2M).

Slevy:

s 2 os. 2 až 3 děti

Internet

Wifi v hotelu zdarma.

.

Catering

Snídaně formou bohatého bufetu. K dispozici jsou příplatky za večeře a all inclusive.

.

Sportovní a animační program

Denní a večerní animace pro děti i dospělé. Placené: tenis, petanque, ping pong, fotbalové hřiště, víceúčelové hřiště, vodní sporty na pláži.

.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Elegantní, velký a rodinný hotel v první linii od oceánu a zároveň přímo na rušné promenádě. Tyto a další přednosti hotelu vám zajistí luxusní dovolenou pro celou rodinu.

Umiestnenie

Nachází se v letovisku Costa Adeje přímo na pobřežní promenádě. V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza množstvo obchodov, boutikov, barov a reštaurácií, ako aj autobusová zastávka. Približne 20 km od letiska Reina Sofia.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Denní a večerní animace před dětmi a dospělými. Platené: tenis, petanque, ping pong, fotbalové ihrisko, multišportové ihrisko, vodné športy na pláži.

.
Stravovanie

Raňajky formou bohatého bufetu. K dispozici jsou příplatky za večere a all inclusive.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Recepce, elegantní vstupní hala, hlavní restaurace a restaurace s grilem, 3 restaurace a "la carte (za poplatok), 3 bary, 3 bazény a 3 detské bazény (2 z nich vyhrievané, 3 s morzeou vodou, 3 z nich jsou k dispozici před vybrané vyšší kategorie pokojů), slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi. Hotel poskytuje uteráky k bazénu (možnost zálohy).

.
Podľa nášho názoru

Elegantní, velký a rodinný hotel v první linii od oceánu a zároveň přímo na živé promenádě. Díky tomuto a dalším přednostiam hotelu si tu užijete luxusnú dovolenku pre celú rodinu.

Ubytovanie

Poloha:

při moři, mezi plážemi Playa del Duque a Playa de Fanabe. Na písočnatú pláž cca 50 m.

Vybavenie:

365 izieb v 5 budovách (max. 5 poschodí, každá s výťahmi). V hlavní budove uvítacia hala s recepciou, bary, salóniky, internetový kútik. (za příplatek ve městě). Bufetová restauraácia, 3 restauraácie a la carte (Beach Club Barbacoa, Talianská restauraácia Portofino, gurmánska restauraácia Poseidon). Konferenční sál (až 400 osob). V záhrade bazén so sladkou vodou (vyhrievaný) a bazén s morzeou vodou s rozlohou 2000 m2. Slnečné terasy. Hotel je prístupný pre osoby so zdravotným postihnutím.

Deti:

Miniklub (4-12 rokov), 2 detské bazény, detské ihrisko. Detská postieľka pre dieťa do 2 rokov zdarma.

Španielska kategória:

5 hviezdičiek.

Dvojlůžkové pokoje s výhledem do zahrady (1-2F):

komfortne a vkusne zariadené, klimatizácia, telefón, satelitná TV, (plochá obrazovka), wifi (zdarma), trezor, minibar, balkón alebo terasa. Vaňa, sprcha, WC, sušič vlasov, župan.

Dvojlůžkové pokoje s bočním výhledem na více (1-2B).

Dvojlůžkové pokoje s výhledem na více (1-2A).

Zľavy:

s 2 os. 1 dítě vo veku 2-7 rokov dostane pevnú cenu, vo veku 8-13 rokov dostane percentuálnu zľavu. S 1 os. (izba 1A, 1F, 1B) 1 dieťa 2-13 rokov dostáva percentuálnu zľavu.

Rodinné izby (2N):

2 izby spojené dverami s výhľadom do záhrady alebo bočným výhľadom na viac.

Rodinné izby s výhľadom na viac (2M).

Z

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 

 

Název zájezdu v polském jazyce: Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země!

 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

 

Jiné

TENERIFE - základní informace

 

Měna
EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických letoviscích je mnoho míst, kde si lze vyměnit valuty.

 

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat na Kanárské ostrovy na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

 

Čas 
V letním období - 2 hodiny oproti času v ČR. V zimním období - 1 hodina oproti času v ČR.

 

Úřední jazyk
Španělština.

 

Orientační ceny 
Kanárské ostrovy jsou bezcelní zónou a je zde možné levněji nakoupit mnoho produktů (např. kosmetiku, alkohol a elektronická zařízení). Obecně platí, že ceny oblíbeného zboží jsou přiměřené, například oběd v restauraci od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 2 EUR, autobusové jízdenky v závislosti na trase od 0,7 EUR do 5 EUR.

 

Pošta 
Je otevřena od pondělí do pátku (8:30-14:00). Jak pohlednice, tak známky je možné zakoupit a nechat odeslat na recepci. Poštovní známka do evropských států stojí 0,65 EUR.

 

Elektřina 
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony 
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách v blízkosti veřejných telefonních automatů. Ceny telefonních karet se pohybují mezi 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

Otevírací doby 
Banky jsou otevřeny denně od 9:00 do 14:00, v sobotu do 13:00. Obchody jsou otevřeny od 9:00 do 13:00 a od 16:00, kdy končí siesta. Supermarkety jsou obvykle otevřeny od 9:00 do 21:00. V neděli a o svátcích jsou obchody a úřady uzavřeny. Všechny úřady jsou otevřeny pouze v dopoledních hodinách. Odlety z: Katovic, Varšavy, Gdaňska a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Tenerife 
Tenerife je největším ostrovem souostroví Kanárských ostrovů (2059 km²) s hlavním městem v Santa Cruz de Tenerife. Ostrov se nachází v Atlantském oceánu u severozápadního pobřeží Afriky. Administrativně patří Kanárské ostrovy Španělsku. Tenerife se vyznačuje hornatou oblastí sopečného původu. Nejvyšší vrchol Pico de Teide (3718 m n. m.) je také nejvyšší horou ve Španělsku. Ostrov láká krásnými plážemi a zelenými palmami. Pěstuje se zde cukrová třtina, banány, citrusy, hroznové víno, kukuřice, tabák a zelenina. Hlavním městem a přístavem je Santa Cruz de Tenerife. Na ostrově panuje různorodé klima (mírné po celý rok). Pohoří rozděluje ostrov na dvě klimatická pásma - jihovýchodní - teplejší (dominuje pouštní a suché klima, vzhledem k horkému vzduchu proudícímu z Afriky, poměrně málo vegetace, písečné pláže) a severozápadní - chladnější (klima je vlhké, bujná vegetace, skalnaté pobřeží, černý a šedý sopečný písek). O obyvatelích Tenerife se povídá, že jsou jako sopka Teide - zvenčí chladní, horcí uvnitř - i když mohou při prvním setkání působit odtažitě, při druhém budou jistě přátelštější, ochotní a vstřícní. Zdejší lidé jsou také hrdí na své tradice a kulturu, což rádi také ukazují návštěvníkům. Jsou skutečnou směsicí kultur a etnických menšin. Los Cristianos, Playa de las Americas a Costa Adeje 
Los Cristianos a Playa de las Americas se nachází v jižní části ostrova ve vzdálenosti cca 13-18 km od letiště Reina Sofia. Jsou také jedněmi z nejstarších letovisek v této části ostrova. Tyto vesnice spolu s Costa Adeje jsou vzájemně propojeny a  vytváří obrovský rekreačně-hotelový areál. V Los Cristianos a Playa de las Americas se nachází krásné pláže vulkanického původu s černým pískem.
Playa de las Americas je rušné letovisko plné restaurací, barů, hospod, klubů a nákupních center - je zde rušno po celý den. 

Los Cristianos je trochu klidnější, ale ani zde není nedostatek atrakcí typických pro turistická letoviska, které umožňují trávit čas i mimo hotel.

Costa Adeje je považováno za letovisko vhodnější pro rodinné dovolené, je zde více hotelů než diskoték. Je to skvělá přímořská promenáda s krásnými vyhlídkovými místy a příjemnými restauracemi, které zajistí klientům skvělý odpočinek.
Milovníci opalování zde najdou dobře udržované pláže - lehátka, slunečníky, sprchy a vodní sporty. Milovníkům windsurfingu a kitesurfingu doporučujeme návštěvu El Medano v blízkosti letiště - panují zde ideální podmínky pro tyto sporty. Milovníci horské turistiky se mohou věnovat trekingu v Národním parku sopky El Teide, hráči golfu zde mají k dispozici dobře upravené golfové hřiště a milovníci poznávacích výletů ocení návštěvu La Orotavy a Puerto de la Cruz - lokalit v severní části ostrova, které lákají typickými španělskými křivolakými uličkami a bílými domy s červenou dlažbou. Všem doporučujeme návštěvu aquaparku Siam Park. Zveme vás k prozkoumání Tenerife!

Výlety v okolí

Fakultativní výlety a atrakce

 

Tenerife v kostce
Je to ideální volba pro všechny ty, kteří chtějí spojit prohlídku ostrova s ​​návštěvou Loro Parku. Výlet začněme v Los Gigantes, kde uvidíme impozantní zázrak přírody - největší útesy na Tenerife. Následně malebnou cestou dojedeme na nejkrásnější vyhlídkové místo na ostrově, odkud se rozprostírá výhled na okouzlující městečko Garachico nazývané „Pompejemi Tenerife“. Ve městě Icod de los Vinos, které bude naší další zastávkou, na nás čeká mnoho zajímavostí - uvidíme Drago Millenario, čili nejstarší Dračí strom na světě, budeme obdivovat tradiční kanárskou architekturu a ochutnáme místní alkohol během degustace! Na závěr nás čeká návštěva Loro Parku - nejlepší zoologicko-botanické zahrady v Evropě, kde budeme uchváceni fantastickými ukázkami, kterých se účastní zvířata. (CENA NEZAHRNUJE VSTUPENKU DO LORO PARQUE)

 


Sopka Teide Masca - autobus
Doporučujeme návštěvu Národního parku Teide, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO, jehož součástí je obrovský sopečný kráter o průměru 14 km. Monumentální kužel Pico del Teide dosahující výšky 3718 m n. m je nejvyšším vrcholem ve Španělsku a současně 3. největší aktivní sopkou na světě. Měsíční krajinu národního parku tvoří zvláštní barevné skalní útvary - čedičové, pemzové a zchladlé lávové proudy stékající po svazích. Pro ty, kteří by rádi viděli El Teide ještě více z blízka, nabízíme jízdu lanovkou do výšky 3555 m n. m. (za poplatek cca 27 EUR/os.).  
Během výletu navštívíme také vesnici Masca - je to malebná a tradiční vesnice, bývalá pirátská vesnice uprostřed hor a bujné flóry Tenerife. National Geographic ocenil Mascu jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. 

 

Poklady severu
Celodenní okružní výlet po ostrově Tenerife představuje nejvíce okouzlující a tradiční místa ostrova. Prvním bodem bude „Kanárská Čenstochová“, čili Candelaria s bazilikou Panny Marie Boží. Následně navštívíme dvě hlavní města - dnešní, čili Santa Cruz a první historické - La Laguna. La Laguna je nejkrásnějším městem Tenerife s fantasticky zachovaným koloniálním starým městem, které je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Vyvrcholením dne bude procházka uličkami města La Orotavy, které nás zavedou k nejkrásnější stavbě Tenerife - Domu s balkóny.

 

Katamaran
3hodinová plavba katamaránem podél jižního pobřeží Tenerife je příležitostí k relaxaci a obdivování velryb a delfínů v jejich přirozeném prostředí. Během výletu zastavíme v zálivu, kde bude čas na koupání, šnorchlování a pozorování podmořského života.

 

La Gomera - autobus
Celodenní výlet na ostrov La Gomera - ke komornímu a klidnému sousedovi Tenerife. V programu mimo jiné: návštěva historického hlavního města San Sebastian, kde se nachází dům Kryštofa Kolumba, návštěva plantáže kanárských banánů, kde se seznámíme s procesem jejich pěstování a návštěva Národního parku Garajonay (seznam UNESCO), kde uvidíme tajemný a mlhou zahalený vavřínový les, největší na světě. 
 

Teide Masca Jeep Safari
Doporučujeme návštěvu Národního parku Teide, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO, jehož součástí je obrovský sopečný kráter o průměru 14 km. Monumentální kužel Pico del Teide dosahující výšky 3718 m n. m je nejvyšším vrcholem ve Španělsku a současně 3. největší aktivní sopkou na světě. Měsíční krajinu národního parku tvoří zvláštní barevné skalní útvary - čedičové, pemzové a zchladlé lávové proudy stékající po svazích. Pro ty, kteří by rádi viděli El Teide ještě více z blízka, nabízíme jízdu lanovkou do výšky 3555 m n. m. (za poplatek cca 27 EUR/os.).  
Během výletu navštívíme také vesnici Masca - je to malebná a tradiční vesnice, bývalá pirátská vesnice uprostřed hor a bujné flóry Tenerife. National Geographic ocenil Mascu jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. 

 

Základní potápění s vybavením
Potápění je především skvělou zábavou, kterou si může vyzkoušet kdokoli. Není třeba umět plavat, aby jste vyzkoušeli takové dobrodružství!! Je to způsob, jak se přenést do úplně jiného podmořského světa, kde se naučíme podmořský „znakový jazyk“. Pokud sníte o prolomení bariér mezi dvěma zcela odlišnými světy, pak je to výzva právě pro Vás. Pod dohledem polských kvalifikovaných instruktorů uvidíte, co skrývají vody Atlantického oceánu! 
 

Siam Park + Loro Park

LORO PARK - je směsí zoologické a botanické zahrady. Můžeme zde vidět tisíce ptáků, akvárium s tučňáky, mnoho zvířat ve výbězích - včetně takových jedinečných exemplářů, jako jsou červené pandy a bílí tygři, nebo obrovské akvárium, ve kterém nad našimi hlavami proplouvají rejnoci a žraloci! Ukázky drezúry delfínů, papoušků a lachtanů, které ohromí nejen děti, ale i dospělé. Navíc lze v Loro Parku vidět jednu z mála show v Evropě za účasti kosatek! Loro Park se nachází na severu ostrova, v Puerto de la Cruz.  

SIAM PARK - Thajsko v miniatuře pro milovníky vodního šílenství: největší tematický aquapark ve Španělsku, který se skládá z více než 25 různých budov, několika skluzavek - včetně největší o výšce 28 m - Tower of Power.

Cena nezahrnuje transfer do a z Loro Parku/Siam Parku.
 

Pro aktivní

Trekking
Tenerife je rájem pro milovníky pěší turistiky. V Národním parku Las Canadas del Teide bylo vyznačeno více než 20 tras pro pěší. Milovníky trekkingu jsou také velmi oblíbeny expedice v horách Anaga a Teno.

Windsurfing a kitesurfing
Tenerife je díky poloze a tvaru pobřeží ideálním místem k provozování těchto vodních sportů. Mekkou surfařů je El Medano - malé město známé po celém světě díky silnému větru - a pláž La Fitenia v Playa Las Americas. Na severu ostrova doporučujeme pláže El Socorro a Bajamar.

 

Příroda

Playa del Duque - Costa Adeje
Nejkrásnější pláž jižních letovisek Tenerife - komorní, označená Modrou vlajkou, obklopená nejexkluzivnějšími hotely.

 

Odpočinek

Noční život v Las Veronicas
Číslo jedna na zábavním seznamu ostrova již téměř deset let! V Las Veronicas se nachází nejznámější kluby na Tenerife - např. kultovní Papagayo. Zde je každý den jako sobotní večírek! Lokalita: Playa de las Americas.

 

Kuchyně

La Caleta - mekka gurmánů
V půvabném městě La Caleta nedaleko Costa Adeje lze ochutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z mnoha restaurací, které se nachází u břehu oceánu. Doporučujeme zajít tady na večeři při západu slunce!

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Na Kanárských ostrovech trvá hlavní turistická sezóna obvykle po celý rok. Výjimkou je sezónnost vytápění hotelových bazénů, která je pouze v zimě, zhruba od 1/11 do 31/3.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč