Pontao Obrázek0
Pontao Obrázek1
Pontao Obrázek2
Pontao Obrázek3
Pontao Obrázek4
Pontao Obrázek5
Pontao Obrázek6
Pontao Obrázek7

Pontao

Kapverdy - Sal
Pobytový
V / blízko centra
Pokoj rodinný
Wi-Fi
Komorní, malý
Nový
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Ouril Pontao se nachází na ostrově Sal, v letovisku Santa Maria (obchody, bary, restaurace a služby). Do centra letoviska je to asi 5 minut chůze. Na letiště cca 18 km. Cena nezahrnuje místní turistickou taxu ve výši cca 2,5 EUR/osoba/den. Poplatek je povinný pro osoby starší 16 let a platí se přímo na recepci, před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Asi 500 od hotelu se nachází písečná pláž Santa Maria, dlouhá až 4 km, široká se světlým pískem a pozvolným sestupem do vody. Teplota vody v Santa Marii je nejvyšší koncem září, kolem 26 °C. Nejchladněji je v únoru, kdy teplota dosahuje 21 °C. Na konci pláže se nachází promenáda, která je vyloučena z automobilového provozu. Podél této promenády se nacházejí mimo jiné hotely a plážové stánky s občerstvením. Lehátka a slunečníky na pláži jsou placené. Možnost plážových a vodních sportů, jako je surfování, SUP, potápění nebo jízda na vodních skútrech. Pláž Santa Maria je jedním z oblíbených míst pro želvy Caretta Caretta (pod ochranou). Pokud budete mít štěstí, uvidíte želvu, jak plave v moři nebo přichází na pláž ve večerních hodinách. Pláž Santa Maria je jedním ze sedmi přírodních divů Kapverdských ostrovů.

K dispozici pro hosty


Recepce, lobby, restaurace, 3 bary (jeden u bazénu, jeden na střeše), malá sluneční terasa s lehátky a bazénem a střešní sluneční terasa s vířivkou, parkoviště (za poplatek). Hotel nepřijímá domácí zvířata.

Internet

Wifi na recepci a u bazénu zdarma.

Catering

Kontinentální snídaně formou bufetu. Večeře a tři jídla denně lze dokoupit. Nápoje jsou za příplatek.

Sportovní a animační program

Hotel neposkytuje animace. Malá posilovna.

Webové stránky

 

Podle našeho názoru

Komorní hotel Ouril Pontao je ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat v krásném prostředí na ostrově Sal. Nachází se pouhých 5 minut chůze od centra letoviska Santa Maria a nabízí snadný přístup k obchodům, restauracím a pláži. Pláž Santa Maria, vzdálená asi 500 metrů od hotelu, vybízí k odpočinku na světlém písku a k provozování různých vodních sportů. Hotel má malý bazén, sluneční terasu se střešní vířivkou a pohodlné pokoje s balkonem. Hosté si mohou vychutnat kontinentální snídani formou bufetu a navíc si dokoupit večeři nebo plnou penzi. K tomu si připočtěte pěkné, osvěžené pokoje a krásný výhled do okolí ze střešní sluneční terasy. Výhodná volba pro ty, pro které je hotel zároveň základnou pro poznávání krás ostrova.

Program:

Cena

Cena zahrnuje: charterový let z/do ostrova Sal, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování ve vybraném hotelu (7 nebo 14 nocí), stravování dle popisu vybraného hotelu, péči polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa (NNW, KL, asistenční služby a zavazadla), letištní taxy (Airport Security Tax).

 

Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiná jídla než ta, která jsou uvedena v popisu jídla u každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak, a další osobní výdaje. Na všechny cestující (starší 16 let) se vztahuje turistická daň, kterou je třeba uhradit při přihlášení v rezervovaném hotelu (cca 2,5 EUR/osoba/den).

.

Program

Den 1
Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě u odbavovací přepážky Rainbow 2 hodiny před odletem. Transfer charterovým letem na ostrov Sal. Aktuální letové řády si prosím ověřte na r.pl/rozklady. Přílet na ostrov Sal, pasové odbavení, poté transfer do hotelu na přenocování.


Dny 2 až 7 nebo 14
Čas na odpočinek, koupání v moři a na slunci, účast na místních výletech atd.

Den 8 nebo 15
Vystěhování z hotelu. Transfer na letiště. Transfer charterovým letem do Varšavy.


Den 9 nebo 16
Přílet do Polska.

 

Jiné

V regionu

Ostrov SAL
Dotčená krajina, bílé pláže a velmi příjemné, teplé klima - tak lze stručně charakterizovat ostrov Sal, který je součástí Návětrných ostrovů a nejvýznamnějším ostrovem Kapverdského souostroví. Turisté si toto místo rádi vybírají ke krátkému odpočinku a relaxaci, protože nikde jinde neplatí rčení "žádný stres" více než na Kapverdách. Život zde plyne pomalu, každý má čas, slunce svítí a místní obyvatelé jsou přívětiví a vždy usměvaví. To je to, co na dovolené očekáváme, a ještě výborné mořské plody, připravené hned po ulovení, vítr do plachet a každý večer energická místní hudba. Pojeďte s námi!"

Ostrov Boa Vista
Druhým nejoblíbenějším ostrovem Kapverdského souostroví je Boa Vista, jehož název v překladu z portugalštiny znamená Dobrý výhled. Ostrov je skutečně proslulý svými krásnými zlatavými plážemi a písečnými dunami. Je také kulturní kolébkou země a právě odtud pochází kuriózní hudební žánr morna.  

Cape Verde - obecné informace

 

Měna
1 escudo = 100 centavos; 1 EUR = cca 110 CVE; směnu nejlépe provedete v místních bankách, směnárnách nebo hotelech. Dolary nejsou přijímány. Ve větších městech lze použít oblíbené kreditní karty.

 

Víza
Pro polské občany není vízum nutné. Cestovní pas musí být platný 6 měsíců od data návratu.

 

Celní předpisy
Povoluje bezplatný dovoz maximálně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 g tabáku, 2 lahví vína (každá o objemu do 1 litru), 1 litru vodky na osobu. Obchodování s omamnými látkami a jejich konzumace je zakázána a trestá se odnětím svobody na 1 až 8 let.

 

Čas
- 2 hodiny proti času v ČR v zimě, - 3 hodiny v létě

 

Jazyk
Úředním jazykem je portugalština

 

Elektřina
220 V, standardní zásuvky

 

Doprava
Jezdí se vpravo. Silnice jsou v dobrém stavu. Při jízdě je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože řidiči nejsou ukáznění a na ostrovech neexistuje silniční asistence. Síť veřejné dopravy je velmi dobře rozvinutá.

 

Očkování a zdraví
Neexistuje žádné povinné očkování, ale turisté cestující ze zemí, kde se vyskytuje žlutá zimnice, musí mít v mezinárodní zdravotní knížce zápis potvrzující očkování proti žluté zimnici.

 

Náboženství
V zemi žije více než 80 % katolíků.

Víza

Pas musí být platný nejméně 6 měsíců od data návratu. Na letišti se platí povinná bezpečnostní taxa (Airport Security Tax) ve výši přibližně 31 €/osoba. Zaplacení této daně vás opravňuje k jednorázovému vstupu na Kapverdy a pobytu v zemi po dobu 30 dnů.

.

Víza - informace pro prodejce

Váš cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců po datu návratu. Na letišti se platí povinná bezpečnostní taxa (Airport Security Tax) ve výši přibližně 31 €/osoba. Zaplacení této daně vás opravňuje k jednorázovému vstupu na Kapverdy a pobytu v zemi po dobu 30 dnů.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč