Crystal Bay Resort Obrázek0
Crystal Bay Resort Obrázek1
Crystal Bay Resort Obrázek2
Crystal Bay Resort Obrázek3
Crystal Bay Resort Obrázek4
Crystal Bay Resort Obrázek5
Crystal Bay Resort Obrázek6

Crystal Bay Resort

Keňa - Malindi
Pobytový
Pláž do 100 m
Mezinárodní animace
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Crystal Bay Resort je obklopen krásnou tropickou zahradou. Nachází se v rezervaci Watamu Marine, u jedné z nejkrásnějších zátok v Keni. Centrum Malindi, kde lze najít mnoho restaurací, kaváren a hospůdek je vzdáleno cca 20 km. Letiště v Mombase je vzdáleno cca 125 km.

Pláž
Crystal Bay Resort se nachází u nádherné široké písečné pláže. Na oddělené části veřejné pláže jsou bezplatná lehátka a slunečníky pro hotelové hosty (omezený počet).

Vybavení
24 hod. recepce, prostorná lobby, hlavní restaurace v centrální části hotelu a restaurace a’la carte na pláži s krásným výhledem na záliv (za příplatek), 2 bary: hlavní bar u bazénu a na pláži (10:00-18:00). V areálu hotelu se nachází 2 bazény, obklopeny sluneční terasou s lehátky, slunečníky a plážovými osuškami - zdarma. Navíc: směnárna, TV místnost, obchod se suvenýry, konferenční místnost.

Pokoje
Hotel Crystal Bay Resort má 57 útulně zařízených standardních pokojů umístněných v zahradních domcích a 17 pokojů umístněných na pláži. Všechny pokoje jsou zařízeny v tradičním stylu Lamu a jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout a vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, moskytiérou, trezorem (zdarma), satelitní TV (k dispozici jen v pokojích na pláži), telefonem, minibarem (konzumace za poplatek) a zařízeným balkónem či terasou. Možnost ubytování max. 3 dospělých osob na pokojích v zahradě (přistýlka v podobě normální postele) nebo 4 osob na pokojích na pláži se dvěmi ložnicemi.

Strava
All Inclusive Soft: snídaně (7:30-10:00), obědy (13:00-14:30) a večeře (20:00-21:30) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Mimo sezónu mohou být večeře podávány ke stolu. Během oběda a večeře nápoje v ceně: voda, místní bílé a červené víno a místní pivo. V době od 10:00-24:00 jsou v ceně: džusy, voda, občerstvení v baru. Ostatní nealkoholické a alkoholické nápoje - za poplatek.

Sport a zábava
Hotel Crystal Bay Resort organizuje denní a večerní animační program v italštině. Navíc: plážový volejbal, plážový fotbal, pétanque, stolní tenis, šipky a vodní sporty: jízda na kajaku (zdarma, na vyžádání). Za poplatek: wellness centrum, 9 jamkové golfové hřiště, rybaření.

Internet
Na recepci Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.crystalbaywatamu.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/kenia-wczasy-w-malindi/crystal-bay-resort

Náš názor
Komorní hotel Crystal Bay Resort s příjemnou atmosférou. Nepochybně největší výhodou hotelu je krásná široká pláž s bílým pískem a palmami. V těsné blízkosti břehu se nachází četné tropické ostrovy, kam se při odlivu můžete dostat pěšky. Tento hotel je zaměřen hlavně na odpočinek uprostřed pohádkové krajiny.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let charterovým letadlem s mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí) v hotelech nebo v lodgiích, transfery letiště - hotel - letiště, stravování podle popisu zvoleného hotelu, služby polského delegáta a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Keni (cca 50 USD/osoba) - žádost se podává elektronicky, fakultativní výlety, spropitné, další jídla a nápoje a ostatní osobní výdaje.

Program

Den 1
Sraz na letišti u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady. Po příletu následuje setkání s delegátem a transfer do hotelu.
Upozornění! Klientům, kteří přiletí do Mombasy pozdě večer, nezaručujeme v tento den teplou večeři (možná studená strava).

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a na fakultativní výlety.

Den 8 (nebo 15)
Odhlášení z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.

Jiné

Keňa - obecné informace

Měna
V Keni je platidlem keňský šilink (KSH) a je rozdělen na 100 centů. Dovoz a vývoz místní měny je zakázán. 1 USD = cca 100 KSH.
Upozornění! Do Keni si berte dolary vydané po roce 2006. Starší ročníky nejsou akceptovány.

Čas
+ 1 hodina k letnímu času
+ 2 hodiny k zimnímu českému času

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 95 KSH
Pivo v baru - cca 250-300 KSH

Elektřina
Napětí 220 - 240 V. Tříkolíkové zásuvky anglického typu. Jsou vyžadovány adaptéry, které si můžete pronajmout nebo koupit téměř ve všech hotelích a lodgích. Někdy jsou k dispozici v hotelové recepci (za vratnou zálohu), můžete si je zakoupit také v supermarketech v Česku.

Fotografování
Nefotografujte úřední budovy, osoby ve vojenských, policejních uniformách atd. Při fotografování místních obyvatel se obvykle dává spropitné před samotným fotografováním. Teleobjektivy jsou užitečné zejména na safari. V národních parcích je zakázáno používat drony.

Zdraví
Od turistů přijíždějících z Evropy se nevyžaduje žádné povinné očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, záškrtu, tetanu a dětské obrně. Na pobřeží Keni, nedaleko Mombasy, je malé nebezpečí nákazy malárií, měla by se užívat profylaxe (prosíme se poradit s odborným lékařem). Samozřejmostí je základní hygiena jako mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použijte balenou vodu také na čištění zubů atd. V případě přejezdu do Tanzanie je povinné očkování proti žluté zimnici (programy KTJ, KTS a KTZ).

Telefony
Volání do zahraničí je nejlevnější po nákupu místní SIM karty (náklady na SIM kartu cca 100 KSH, budete potřebovat cestovní pas pro registraci karty).
Volání do Česka +420 (bez nuly) + účastnické číslo
Z Česka +254 (bez nuly) + účastnické číslo
Upozornění! České mobilní telefony v Keni fungují, ale v oblastech parků obvykle nemají pokrytí. To může být také problém při přijímání a posílání textových zpráv.

Safari
Naše představy o parcích se obvykle liší od toho, co vidíme na místě. Parky v Keni nejsou malé, uzavřené areály s cestami a zvířaty v zajetí, ale obrovské plochy (největší parky jsou velké 10 000 - 15 000 km²), kde zvířata žijí ve volné přírodě v jejich přirozeném prostředí. V parcích není žádná lidská činnost, nejsou tam žádné silnice a elektřina (kromě lodgií) a můžete se tam pohybovat pouze minibusem nebo jeepem na vyznačených cestách. Za žádných okolností není povoleno opouštět vozidlo. Po parcích cestujeme minibusy - 6 nebo 7místné dodávky s otevřenou střechou. Řidič je také průvodce, dokonale zná parky a zvířata, která může vystopovat. Minibusy nejsou klimatizované. Stav silnic v Keni je velmi špatný. Velká část těchto cest je prašných a mají tolik děr, že cestovní rychlost někdy klesne na 20 km/h. Proto mohou být přejezdy únavné a zdlouhavé, minibus se bude otřásat a houpat. Safari se konají zpravidla dvakrát denně, od 06:00 do 08:00 a od 16:00 do 18:00 (každé cca 30 km). To je nejlepší část dne, kdy je možné zvířata pozorovat, protože v té době není horko a predátoři se chystají k lovu.

LET
Let do Mombasy charterovým letem s technickým mezipřistáním v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez přestupu). Sraz na letišti u stánku Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Ceny a realizace výletů jsou závislé na umístění hotelu. V případě, že jste ubytováni v hotelu v Malindi, může být cena navýšena o dodatečné náklady na dopravu (cca 15 USD/osoba). Příplatek za jednolůžkový pokoj cca 30 USD​.

TSAVO EAST SAFARI 2 dny (středa-čtvrtek; 1 noc)
Den 1
Po časné snídani transfer minibusem do národního parku Tsavo (cca 150 km). Po obědě prozkoumáme jeden z největších národních parků Afriky: více než 13 000 km² savany a akáciových lesů, tisíce divokých zvířat: sloni, lvi, buvoli, antilopy kudu a žirafy. Oběd, večeře a ubytování v lodgi, kde můžete sledovat zvířata u napajedel.
Den 2
Po snídani další safari v národním parku Tsavo. Pro zájemce navštívení masajské vesnice (za poplatek cca 25 USD/osoba). V odpoledních hodinách návrat do hotelu, večeře a nocleh.
Cena cca 300 USD/osoba.

MASAI MARA SAFARI 2 dny (jakýkoliv den; 1 noc)
Masai Mara se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.), nejslavnější rezervace v Africe, která je spolu s přilehlou Serengeti (v Tanzanii) považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je savana se vzácnými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a také predátory jako lvi, levharti, gepardi, hyeny, šakali atd.
Den 1
Brzy ráno odjezd na letiště, letecká doprava do Masai Mara (možné mezipřistání). Po přistání krátké safari, ubytování v lodgi a oběd. V odpoledních hodinách odjezd na další safari v Masai Mara. Návrat na večeři a přenocování v luxusní lodgi v rezervaci.
Den 2
Ráno snídaně a safari. Po obědě odlet do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu. Možnost prodloužení o další noc (3 dny, 2 noci).
Cena cca 990 USD/osoba. Za příplatek návštěva masajské vesnice za cca 25 USD/osoba.

Gede a Birdhouse (pondělí)
Nejprve navštívíme birdhouse, kde můžete vidět zblízka velké dravé ptáky, které na Safari pozorujeme z dálky. Své místo zde mají někteří orli, sovy a supi, ale i hadi, velké suchozemské želvy a krokodýly. Poté navštívíme arabské město Gede ze 14. století, opuštěné z neznámých důvodů, které se nachází v srdci africké buše a které je dnes známé jako "město opic".
Cena cca 50 USD/osoba.

Mořské safari (úterý)
Celodenní plavba s hledáním potápějících se ostrovů, které se objevují a schovávají spolu s přílivy a odlivy, spojená se šnorchlováním na korálovém útesu, kde se můžete setkat s exotickými rybami a mořskými želvami. To vše zakončeno obědem na pláži v podobě krevet, humrů a ryb grilovaných na pláži. Na lodi jsou k dispozici nealkoholické nápoje. Výlet s anglicky mluvícím průvodcem.
Cena cca 80 USD/osoba.

Dny realizace fakultativních výletů se mohou změnit. Naši průvodci budou také nápomocni při organizování rybolovu, během kterého můžete chytit exotické druhy ryb jako je například mečoun. Cena cca 500 USD za pronájem celé lodi, výlet realizovaný při 7 - 8 klientech.

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni. Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Víza

- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dny

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

08. 02. - 16. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive Soft
28 633 Kč
08. 02. - 23. 02. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive Soft
50 016 Kč
15. 02. - 01. 03. 2020 (16 dní)
Varšava All Inclusive Soft
37 240 Kč
15. 02. - 23. 02. 2020 (9 dní)
Varšava All Inclusive Soft
28 871 Kč
22. 02. - 08. 03. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive Soft
44 437 Kč
22. 02. - 01. 03. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive Soft
27 771 Kč
29. 02. - 08. 03. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive Soft
27 884 Kč
29. 02. - 15. 03. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive Soft
38 694 Kč
07. 03. - 15. 03. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive Soft
27 712 Kč
07. 03. - 22. 03. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive Soft
43 757 Kč
14. 03. - 29. 03. 2020 (16 dní)
Varšava All Inclusive Soft
40 932 Kč
14. 03. - 22. 03. 2020 (9 dní)
Varšava All Inclusive Soft
27 851 Kč
21. 03. - 29. 03. 2020 (9 dní)
Varšava All Inclusive Soft
27 419 Kč
27. 06. - 12. 07. 2020 (16 dní)
Varšava All Inclusive Soft
44 338 Kč
27. 06. - 05. 07. 2020 (9 dní)
Varšava All Inclusive Soft
32 502 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč