Temple Point Resort Obrázek0
Temple Point Resort Obrázek1
Temple Point Resort Obrázek2
Temple Point Resort Obrázek3
Temple Point Resort Obrázek4
Temple Point Resort Obrázek5
Temple Point Resort Obrázek6
Temple Point Resort Obrázek7
Temple Point Resort Obrázek8
Temple Point Resort Obrázek9
Temple Point Resort Obrázek10
Temple Point Resort Obrázek11
Temple Point Resort Obrázek12
Temple Point Resort Obrázek13
Temple Point Resort Obrázek14
Temple Point Resort Obrázek15

Temple Point Resort

Keňa - Watamu
Pobytový
Pláž do 100 m
Tenisový kurt
Wi-Fi
Tichý, mimo město

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Resortní komplex je obklopen krásnou, dobře udržovanou tropickou zahradou. Hotel se nachází v těsné blízkosti národního parku Watamu a rajské zátoky Mida, která je biotopem mnoha druhů ptáků. Vzdálenost od letiště v Mombase je přibližně 120 km a od letiště v Malindi přibližně 20 km.

.
Pláž

Hotel se nachází přímo u dvou krásných písečných pláží. Plážový servis zdarma (lehátka a slunečníky), plážové osušky na zálohu.

.
K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, prostorná vstupní hala, 2 restaurace: hlavní restaurace, restaurace Clubhouse s širokou nabídkou jídel formou bufetu, restaurace Pizza Garden s italskou kuchyní. Kousek od Mida Bay se nachází Sunset Bar, kde se podávají nápoje a občerstvení. 2 bazény se slanou vodou (včetně jednoho s vířivkou), obklopené sluneční terasou s lehátky a slunečníky zdarma. Dále: konferenční místnost, obchod se suvenýry, směnárna, úschovna zavazadel, lékař.

.
Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive Soft: snídaně (07:00 - 10:00), oběd (12:30 - 14:30), odpolední čaj (16:00 - 18:00) a večeře (19:00 - 21:30) formou bohatého bufetu. Během jídla jsou k dispozici nápoje z automatu a voda. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje a občerstvení v barech jsou k dispozici za poplatek. Jednou týdně se pořádá africký večer se specialitami keňské kuchyně.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhají různé druhy animací: sportovní hry, taneční vystoupení. Dále: fitness centrum, 2 tenisové kurty (za příplatek za použití umělého osvětlení), hřiště na petanque, fotbalové hřiště, plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, lekce vodní gymnastiky. Za poplatek: profesionální lukostřelnice, půjčovna kol, centrum vodních sportů (výuka potápění, půjčovna vodního vybavení, windsurfing, kitesurfing atd.). V blízkosti se nachází golfové hřiště.

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Jednou z největších předností hotelu je bezpochyby jeho poloha mezi národním parkem Watamu a rajským ptačím prostředím v zátoce Mida Bay, která klientům umožní poslouchat krásné zvuky přírody a užívat si nádherný výhled. Vynikající kuchyně, profesionální služby, krásné rajské pláže - co víc si přát? Doporučujeme klientům, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou uprostřed nádherné keňské přírody.

Umiestnenie

Komplexní rezortu je obklopený krásnou, dobře udržiavanou tropickou zahradou. Hotel sa nachádza v tesnej blízkosti národného parku Watamu a rajskej zátoky Mida, ktorá je biotopom mnohých druhov vtákov. Vzdialenost od letiska Mombasa je přibližně 120 km a od letiska Malindi přibližně 20 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V hotelu probíhajú rôzne druhy animácií: športové hry, tanečné predstavenia. Dále: fitnescentrum, 2 tenisové kurty (za příplatok za používanie umelého osvetlenia), ihrisko na bejzbal, futbalové ihrisko, plážový volejbal, stolný tenis, biliard, hodiny vodnej gymnastiky. Za poplatok: profesionálna lukostrelecká strelnica, požičovňa bicyklov, centrum vodných športov (lekcie potápania, požičovňa vodného vybavenia, windsurfing, kitesurfing atď.) V blízkosti sa nachádza golfové ihrisko.

.
Stravovanie

All Inclusive Soft: raňajky (07:00 - 10:00), oběd (12:30 - 14:30), popoludňajší čaj (16:00 - 18:00) a večeře (19:00 - 21:30) formou bohatého bufetu. Počas jedál sú k dispozícii nápoje z automatu a voda. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje a občerstvenie v baroch sú k dispozícii za poplatok. Raz týždenne sa organizuje africký večer so špecialitami kenskej kuchyne.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

24-hodinová recepce, priestranná vstupná hala, 2 restauraácie: hlavná reštaurácia, reštaurácia Clubhouse so širokou ponukou jedál formou bufetu, reštaurácia Pizza Garden s talianskou kuchyňou. Kúsok od hotela Mida Bay sa nachádza Sunset Bar, kde sa podávajú nápoje a občerstvenie. 2 basény so slanou vodou (vrátane jedného s vírivkou), obklopené slnečnou terasou s bezplatnými ležadlami a slnečníkmi. Dále: konferenčná miestnosť, obchod so suvenírmi, zmenáreň, úschovňa batožiny, lekár.

.
Podľa nášho názoru

Jedním z nejdůležitějších rysů hotelu je jeho poloha mezi národním parkem Vatamu a biotopem řeky Mida, která zákazníkům umožňuje vychutnat si krásnou přírodu a nádherný výhled. Vynikajúca kuchyňa, profesionálne služby, nádherné rajské pláže - čo viac si môžete priať? Doporučujeme klientům, kteří chtějí strávit aktívnu dovolenou v obklopení nádhernej kenskej prírody.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let charterovým letadlem s mezipřistáním, letištní taxy, ubytování: 7 nebo 14 nocí v hotelu, transfery: letiště - hotel - letiště, stravování podle popisu zvoleného hotelu, služby polského delegáta a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: elektronické cestovní povolení eTA (cca 30 USD/osoba) zakoupené na https://www.etakenya.go.ke/en, fakultativní výlety, spropitné, další jídla a nápoje a ostatní osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do Keni.

Důležité! Vezměte si s sebou USD vydané po roce 2009 (starší bankovky nejsou přijímány).

Název zájezdu v polském jazyce: Kenia - Wczasy w Malindi

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. Upozornění! Pro klienty, kteří přiletí do Mombasy v pozdních večerních hodinách, je večeře podávaná formou studené kuchyně.

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.

Upozornění! Vezměte si s sebou pouze USD vydané po roce 2009. Dolary vydané dříve nejsou přijímány.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Důležité informace

Měna
V Keni je kenský šilink (KSH) rozdělen na 100 centů. Je zakázáno dovážet a vyvážet místní měnu. 1 USD = kolem 100 KSH. Upozornění! Měli byste vzít s sebou jen dolary vydané po roce 2009. Starší bankovky nejsou akceptovány.

Čas
+ 2 hodiny oproti České Republice

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 95 KSH, pivo v baru - cca 250-350 KSH

Elektřina
Napětí 220 - 240 V. Zástrčky anglického typu vyžadují konvektory pro zásuvky, které lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech a ubytovacích zařízeních. Typicky, tam jsou zásuvky typu A se třemi otvory lokalizovanými u vrcholů trojúhelníku. Naše tenké zástrčky pasují (např. z nabíječky do telefonu). Nicméně, kulaté tlusté zástrčky nepasují (např. z vysoušeče vlasů nebo laptopu). V takových případech je nutné využít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (za zálohu), doporučujeme však zakoupit adaptér před odjezdem.

Fotografování
Nefotografujte úřadní, vojenské a policejní budovy, atd. Před forografováním místních obyvatel je zvykem dát spropitné. Teleobjektivy jsou užitečné, zejména na safari. Není povoleno používat drony v národních parcích.

Zdraví
Od turistů pocházejících z Evropy se nepožaduje povinné očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, infekční hepatitidě A a B, záškrtu, tetanu a obrně. Na pobřeží Keni, v blízkosti Mombasy, existuje malé riziko infekce malárie, stojí za to preventivní antimalariká (obraťte se prosím na lékaře, který takové léky předepíše). Kromě toho je třeba dodržovat základní hygienická pravidla, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody, čištění zubů atd. U zájezdů "Keňa a Tanzanie - hledání pramene Nilu", "Keňa a Tanzanie" a "Keňa, Tanzanie, Zanzibar - safari s odpočinkem" je povinné očkování proti žluté zimnici (kvůli přechodu keňsko-tanzanské hranice).

Telefony:
V zahraničí je nejlevnější volání po zakoupení a dobití lokálních karet (cena SIM karty cca 100 KSH, požadovaný pas). Upozornění! České mobilní telefony fungují v Keni, ale v parcích obvykle není pokrytí. Problém může být také s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

Safari
Naše představy o parcích se obvykle liší od toho, co na místě nacházíme. Park v kenském vydání není malý, uzavřený prostor s uličkami a zvířaty v zajetí, ale obrovská plocha (největší parky mají rozlohu 10 000 až 15 000 km²), kde zvířata žijí ve volné přírodě ve svém přirozeném prostředí. V parcích není žádná lidská činnost, žádné silnice a elektřina (kromě lóží), a můžete se pohybovat pouze minibusem nebo jeepem po určených trasách. V žádném případě neopouštějte vozidlo. Minibusy jsou 6 nebo 7-mi místné dodávky s otevírací střechou. Řidič je zároveň průvodcem, dobře zná oblasti parku a má znalosti o zvířatech, které umí vystopovat a pojmenovat. Minibusy nejsou klimatizované. Stav silnic v Keni je velmi špatný. Velká část je tvořena prašnými cestami a tyto asfaltové silnice mají tolik děr, že rychlost jízdy někdy klesne na 20 km/h. Jízdy tedy mohou být únavné a nepříjemné a minibus se bude třást a houpat. Safari se obvykle konají dvakrát denně, v čase 6:00-8:00 a 16:00-18:00 (každé cca 30 km). Je to nejlepší čas dne pro pozorování zvířat, protože v té době loví nebo se sdržují u napajedel.

Let
Odlet do Mombasy charterovými lety s technickým mezipřistáním v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut bez vystoupení z letadla). Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Ceny a realizace výletů závisí na umístění hotelu. V případě hotelů v Malindi může být cena vyšší o náklady na další transfer (cca 15 USD/os.). Příplatek za jednolůžkový pokoj je cca 30 USD.

TSAVO EAST SAFARI 2 DNY (1 noc) (středa-čtvrtek)

Den 1
Po časné snídani transfer minibusem do Národního parku Tsavo (cca 150 km). Oběd. Následně prohlídka jednoho z největších Národních parků Afriky: více než 13 tisíc km² savany a úžasných akátových lesů a tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, antilop kudu a žiraf. Oběd, večeře a ubytování v lodgí, ze které lze pozorovat zvířata přicházející k napajedlu.

Den 2
Po snídani další safari a pozorování divokých zvířat v Národním parku Tsavo. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (za poplatek cca 25 USD/os.). Odpoledne návrat do hotelu, večeře a přenocování.

 

MASAI MARA SAFARI 2 DNY (1 noc) (jakýkoliv den)
Masai Mara se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.). Nejslavnější rezervace volně žijících zvířat v Africe je společně s přilehlým parkem Serengeti (v Tanzanii) považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátorů, kteří zde loví. Jsou to lvi, leopardi, gepardi, hyeny, šakali atd.

Den 1
Brzy ráno odjezd na letiště, přelet letadlem do Masai Mara (možné mezipřistání). Po přistání krátké safari a dojezd do lodgí, ubytování a oběd. Odpoledne odjezd na další safari v Masai Mara. Návrat na večeři a přenocování v luxusní lodgi na území rezervace.

Den 2
Ráno snídaně a safari. Po obědě odlet do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu. Možnost prodloužení pobytu o další noc (3 dny, 2 noci).
 

Gede a Birdhouse (pondělí)
Nejprve navštívíme birdhouse (voliéru), kde můžete vidět zblízka velké dravé ptáky, které na safari pozorujeme z dálky. Své místo zde mají někteří orli, sovy a supi, ale také hadi, velké suchozemské želvy a krokodýli. Následně navštívíme arabské město Gede ze 14. století, opuštěné z neznámých důvodů, které se nachází v srdci africké buše a dnes je známé jako „město opic“.
 

Mořské safari (úterý)
Celodenní plavba s hledáním potápějících se ostrovů, které se objevují a schovávají spolu s přílivy a odlivy. Plavba je spojena se šnorchlováním na korálovém útesu, kde se lze setkat s exotickými rybami a mořskými želvami. To vše zakončeno obědem na pláži v podobě krevet, humrů a ryb grilovaných na pláži. Na lodi jsou k dispozici nealkoholické nápoje. Výlet s anglicky mluvícím průvodcem.
 

Dny realizace fakultativních výletů se mohou změnit. Naši delegáti budou také nápomocni při organizování rybářského výletu, který bude příležitostí k lovu exotických druhů ryb, např. merlínů. 

Víza

Pro překročení keňských hranic je pro občany České republiky vyžadován cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data návratu z Keni a elektronické cestovní povolení eTA.

Elektronické povolení eTA se vyřizuje na adrese https://www.etakenya.go.ke/en.
Všichni cestující, včetně kojenců a dětí mladších 18 let, kteří chtějí cestovat do Keni, musí mít před cestou schválené elektronické cestovní povolení (eTA). Žádost pro děti mladší 18 let vyplňuje zákonný zástupce/rodič. Standardní doba vyřízení je přibližně 3 pracovní dny, proto je třeba žádost vyplnit včas. Poplatek za eTA činí cca 30 USD/osoba.
Dokument je třeba mít na letišti u sebe. Vízum není možné zakoupit po příletu na letišti v Mombase. Osobám, které si zakoupí povolení elektronicky a doklad neobdrží, nebude umožněn nástup na let do Keni. Elektronické povolení k pobytu je platné pouze pro jednu cestu (jednorázový vstup) a pro každou další cestu musí být vydáno znovu. Po opuštění země ztrácí platnost.

Výše uvedené podmínky platí pro občany České republiky (na osoby s jiným než českým občanstvím se mohou vztahovat jiné podmínky vstupu) do Keni.

Upozornění k programu

Ke dni 28.8.2017 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Keni. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nezákonné a trestá se pokutami (až 38 000 dolarů) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Keni s plastovými sáčky v zavazadlech (pokud jde o tašky, plastové sáčky, jednorázové výrobky, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Keni obvykle trvá od listopadu do začátku března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč