Turtle Bay Obrázek0
Turtle Bay Obrázek1
Turtle Bay Obrázek2
Turtle Bay Obrázek3
Turtle Bay Obrázek4
Turtle Bay Obrázek5
Turtle Bay Obrázek6
Turtle Bay Obrázek7
Turtle Bay Obrázek8
Turtle Bay Obrázek9
Turtle Bay Obrázek10
Turtle Bay Obrázek11
Turtle Bay Obrázek12
Turtle Bay Obrázek13
Turtle Bay Obrázek14
Turtle Bay Obrázek15
Turtle Bay Obrázek16
Turtle Bay Obrázek17
Turtle Bay Obrázek18
Turtle Bay Obrázek19
Turtle Bay Obrázek20
Turtle Bay Obrázek21

Turtle Bay

Keňa - Watamu
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Tichý, za městem

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Tento rodinný hotel se nachází nedaleko mořského národního parku, poblíž malé vesnice Watamu. Resort se rozkládá na poměrně rozsáhlém pozemku obklopeném bujnou tropickou zahradou a hotelové budovy jsou rozmístěny po celém areálu hotelu. Přibližně. 20 km od města Malindi a přibližně 120 km od letiště v Mombase.

.
Pláž

Hotel se nachází přímo na písečné soukromé pláži s lehátky a slunečníky zdarma.

K dispozici pro hosty

Recepce s prostornou vstupní halou, hlavní restaurace, pizzerie, restaurace a'la carte podávající převážně mořské plody (za příplatek), 3 bary včetně baru u bazénu (10:00-00:30) a na pláži. 2 bazény: hlavní a bazén pro zákazníky starší 18 let umístěný v blízkosti pokojů Lamu, brouzdaliště pro děti. Dále: televizní místnost, obchod se suvenýry, konferenční místnost.

.
Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu. Občerstvení se podává během dne od 12:00 do 18:00 a večer ve 23:00. Nealkoholické nápoje a místní lihoviny jsou k dispozici během otevírací doby baru (10:00-00:30).

Sportovní a animační program

Hotel má rozsáhlý denní a večerní animační program, miniklub (4-12 let) v angličtině pro nejmenší, včetně: her a rekreačních aktivit, hlídání dětí na vyžádání. Kromě toho mohou klienti zdarma využívat: plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky a vodní sporty (kajaky a šlapadla). Za příplatek: windsurfing, potápěčské centrum, šnorchlování (vybavení zdarma) v mořském národním parku (cca 20 USD/osoba), v hotelu zdarma.

Webové stránky Místní kategorie

***+

Podle našeho názoru

Jeden z prvních hotelů v Keni se nachází v blízkosti mořského národního parku, kde můžete při šnorchlování obdivovat nádherný podmořský svět. Hotel je doporučován především rodinám s dětmi díky rozsáhlým animačním programům a prostorným pokojům. V roce 2012 získal hotel ocenění Trip Advisor za nejlepší hotel s All Inclusive v Africe.

Umiestnenie

Tento rodinný hotel se nachází hneď vedľa morskaho národného parku, neďaleko malej dedinky Watamu. Rezort sa nachádza na pomerne rozsiahlom pozemku, obklopujú ho svieže tropické záhrady a hotelové budovy sú rozmiestnené po celom areáli hotela. Približne. 20 km od města Malindi a přibližně 120 km od letiska Mombasa.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel má bohatý denní a večerní animační program, miniklub (4-12 let) v angličtině před najmenších, včetně: hier a rekreačných aktivít, opatrovateľka na požiadanie. Kromě toho mohou klienti bezplatně využívat: plážový volejbal, stolní tenis, biliard, šípky a vodné športy (kajaky a vodné bicykle). Za příplatok: windsurfing, potápěčské centrum, šnorchlování (vybavení zdarma) v morska národnom parku (cca 20 USD/osoba), v hoteli zdarma.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky, obedy a večere podávané formou bohatého bufetu. Občerstvenie podávané počas dňa od 12:00 do 18:00 a večer o 23:00. Nealkoholické nápoje a miestne destiláty sú k dispozícii počas otváracích hodín baru (10:00-00:30).

.
Miestna kategória

***+

K dispozícii pre hostí

Recepce s priestrannou vstupní halou, hlavná reštaurácia, pizzeria, reštaurácia a'la carte, v ktorej sa podávajú najmä morska plody (za príplatok), 3 bary vrátane jedného pri bazéne (10:00-00:30) a na pláži. 2 bazény: hlavní a bazén pre klienty starších ako 18 rokov nachádzajúci sa v blízkosti izieb Lamu, detské brodítko. Dále: TV ubytování, obchod so suvenírmi, konferenčná miestnosť.

.
Podľa nášho názoru

One z prvých hotelů v Keni se nachází v blízkosti morskaho národného parku, kde můžete obdivovať nádherný podmorska svet pri šnorchlovaní. Hotel je vhodný zejména pro rodiny s dětmi díky rozsáhlému animačnímu zázemí a soukromým pokojům. V roce 2012 získal hotel ocenění Trip Advisor za nejlepší hotel All Inclusive v Africe.

.

Program:

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu. Upozornění! Pro klienty, kteří přiletí do Mombasy v pozdních večerních hodinách, je večeře podávaná formou studené kuchyně.

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání, opalování a fakultativní výlety.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Den 9 (nebo 16)
Přílet do Polska.

Upozornění! Vezměte si s sebou pouze USD vydané po roce 2009. Dolary vydané dříve nejsou přijímány.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Důležité informace

Měna
V Keni je kenský šilink (KSH) rozdělen na 100 centů. Je zakázáno dovážet a vyvážet místní měnu. 1 USD = kolem 100 KSH. Upozornění! Měli byste vzít s sebou jen dolary vydané po roce 2009. Starší bankovky nejsou akceptovány.

Čas
+ 2 hodiny oproti České Republice

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 95 KSH, pivo v baru - cca 250-350 KSH

Elektřina
Napětí 220 - 240 V. Zástrčky anglického typu vyžadují konvektory pro zásuvky, které lze pronajmout nebo zakoupit téměř ve všech hotelech a ubytovacích zařízeních. Typicky, tam jsou zásuvky typu A se třemi otvory lokalizovanými u vrcholů trojúhelníku. Naše tenké zástrčky pasují (např. z nabíječky do telefonu). Nicméně, kulaté tlusté zástrčky nepasují (např. z vysoušeče vlasů nebo laptopu). V takových případech je nutné využít adaptér. Někdy jsou k dispozici v hotelových recepcích (za zálohu), doporučujeme však zakoupit adaptér před odjezdem.

Fotografování
Nefotografujte úřadní, vojenské a policejní budovy, atd. Před forografováním místních obyvatel je zvykem dát spropitné. Teleobjektivy jsou užitečné, zejména na safari. Není povoleno používat drony v národních parcích.

Zdraví
Od turistů pocházejících z Evropy se nepožaduje povinné očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, infekční hepatitidě A a B, záškrtu, tetanu a obrně. Na pobřeží Keni, v blízkosti Mombasy, existuje malé riziko infekce malárie, stojí za to preventivní antimalariká (obraťte se prosím na lékaře, který takové léky předepíše). Kromě toho je třeba dodržovat základní hygienická pravidla, jako je mytí rukou, ovoce, pití balené vody, použití balené vody, čištění zubů atd. U zájezdů "Keňa a Tanzanie - hledání pramene Nilu", "Keňa a Tanzanie" a "Keňa, Tanzanie, Zanzibar - safari s odpočinkem" je povinné očkování proti žluté zimnici (kvůli přechodu keňsko-tanzanské hranice).

Telefony:
V zahraničí je nejlevnější volání po zakoupení a dobití lokálních karet (cena SIM karty cca 100 KSH, požadovaný pas). Upozornění! České mobilní telefony fungují v Keni, ale v parcích obvykle není pokrytí. Problém může být také s přijímáním a odesíláním textových zpráv.

Safari
Naše představy o parcích se obvykle liší od toho, co na místě nacházíme. Park v kenském vydání není malý, uzavřený prostor s uličkami a zvířaty v zajetí, ale obrovská plocha (největší parky mají rozlohu 10 000 až 15 000 km²), kde zvířata žijí ve volné přírodě ve svém přirozeném prostředí. V parcích není žádná lidská činnost, žádné silnice a elektřina (kromě lóží), a můžete se pohybovat pouze minibusem nebo jeepem po určených trasách. V žádném případě neopouštějte vozidlo. Minibusy jsou 6 nebo 7-mi místné dodávky s otevírací střechou. Řidič je zároveň průvodcem, dobře zná oblasti parku a má znalosti o zvířatech, které umí vystopovat a pojmenovat. Minibusy nejsou klimatizované. Stav silnic v Keni je velmi špatný. Velká část je tvořena prašnými cestami a tyto asfaltové silnice mají tolik děr, že rychlost jízdy někdy klesne na 20 km/h. Jízdy tedy mohou být únavné a nepříjemné a minibus se bude třást a houpat. Safari se obvykle konají dvakrát denně, v čase 6:00-8:00 a 16:00-18:00 (každé cca 30 km). Je to nejlepší čas dne pro pozorování zvířat, protože v té době loví nebo se sdržují u napajedel.

Let
Odlet do Mombasy charterovými lety s technickým mezipřistáním v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut bez vystoupení z letadla). Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Ceny a realizace výletů závisí na umístění hotelu. V případě hotelů v Malindi může být cena vyšší o náklady na další transfer (cca 15 USD/os.). Příplatek za jednolůžkový pokoj je cca 30 USD.

TSAVO EAST SAFARI 2 DNY (1 noc) (středa-čtvrtek)

Den 1
Po časné snídani transfer minibusem do Národního parku Tsavo (cca 150 km). Oběd. Následně prohlídka jednoho z největších Národních parků Afriky: více než 13 tisíc km² savany a úžasných akátových lesů a tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, antilop kudu a žiraf. Oběd, večeře a ubytování v lodgí, ze které lze pozorovat zvířata přicházející k napajedlu.

Den 2
Po snídani další safari a pozorování divokých zvířat v Národním parku Tsavo. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (za poplatek cca 25 USD/os.). Odpoledne návrat do hotelu, večeře a přenocování.

 

MASAI MARA SAFARI 2 DNY (1 noc) (jakýkoliv den)
Masai Mara se nachází na náhorní plošině (cca 1600 m n.m.). Nejslavnější rezervace volně žijících zvířat v Africe je společně s přilehlým parkem Serengeti (v Tanzanii) považována za nejkrásnější park na světě. Masai Mara je převážně rovinatá savana s nízkými stromy a stády antilop, gazel, zeber, slonů, žiraf a predátorů, kteří zde loví. Jsou to lvi, leopardi, gepardi, hyeny, šakali atd.

Den 1
Brzy ráno odjezd na letiště, přelet letadlem do Masai Mara (možné mezipřistání). Po přistání krátké safari a dojezd do lodgí, ubytování a oběd. Odpoledne odjezd na další safari v Masai Mara. Návrat na večeři a přenocování v luxusní lodgi na území rezervace.

Den 2
Ráno snídaně a safari. Po obědě odlet do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu. Možnost prodloužení pobytu o další noc (3 dny, 2 noci).
 

Gede a Birdhouse (pondělí)
Nejprve navštívíme birdhouse (voliéru), kde můžete vidět zblízka velké dravé ptáky, které na safari pozorujeme z dálky. Své místo zde mají někteří orli, sovy a supi, ale také hadi, velké suchozemské želvy a krokodýli. Následně navštívíme arabské město Gede ze 14. století, opuštěné z neznámých důvodů, které se nachází v srdci africké buše a dnes je známé jako „město opic“.
 

Mořské safari (úterý)
Celodenní plavba s hledáním potápějících se ostrovů, které se objevují a schovávají spolu s přílivy a odlivy. Plavba je spojena se šnorchlováním na korálovém útesu, kde se lze setkat s exotickými rybami a mořskými želvami. To vše zakončeno obědem na pláži v podobě krevet, humrů a ryb grilovaných na pláži. Na lodi jsou k dispozici nealkoholické nápoje. Výlet s anglicky mluvícím průvodcem.
 

Dny realizace fakultativních výletů se mohou změnit. Naši delegáti budou také nápomocni při organizování rybářského výletu, který bude příležitostí k lovu exotických druhů ryb, např. merlínů. 

Víza

Pro překročení keňských hranic je pro občany České republiky vyžadován cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data návratu z Keni a elektronické cestovní povolení eTA.

Elektronické povolení eTA se vyřizuje na adrese https://www.etakenya.go.ke/en.
Všichni cestující, včetně kojenců a dětí mladších 18 let, kteří chtějí cestovat do Keni, musí mít před cestou schválené elektronické cestovní povolení (eTA). Žádost pro děti mladší 18 let vyplňuje zákonný zástupce/rodič. Standardní doba vyřízení je přibližně 3 pracovní dny, proto je třeba žádost vyplnit včas. Poplatek za eTA činí cca 30 USD/osoba.
Dokument je třeba mít na letišti u sebe. Vízum není možné zakoupit po příletu na letišti v Mombase. Osobám, které si zakoupí povolení elektronicky a doklad neobdrží, nebude umožněn nástup na let do Keni. Elektronické povolení k pobytu je platné pouze pro jednu cestu (jednorázový vstup) a pro každou další cestu musí být vydáno znovu. Po opuštění země ztrácí platnost.

Výše uvedené podmínky platí pro občany České republiky (na osoby s jiným než českým občanstvím se mohou vztahovat jiné podmínky vstupu) do Keni.

Upozornění k programu

Ke dni 28.8.2017 se změnily předpisy o ochraně životního prostředí v Keni. Vzhledem k novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nezákonné a trestá se pokutami (až 38 000 dolarů) nebo trestem odnětí svobody až na 4 roky. Cestující přijíždějící do Keni s plastovými sáčky v zavazadlech (pokud jde o tašky, plastové sáčky, jednorázové výrobky, včetně těch s nákupy z bezcelní zóny) jsou povinni je nechat na letišti. Místo plastových sáčků doporučujeme použít látkové nebo papírové sáčky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějším zákonem o plastových taškách.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Keni obvykle trvá od listopadu do začátku března.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč