Keňa - přivítání s Afrikou

Keňa - Mombasa
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: dopravu charterovým letadlem s technickým mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí) v hotelích a lodgích ***, přejezdy minibusem, transfery letiště - hotel - letiště (transfery možné bez polsky mluvícího doprovodu), stravu dle programu a popisu jednotlivých hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, mění se mezi autobusy) a místního řidiče - odborníka během safari (1 osoba na autobus, anglicky), turistický program a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstupy do národních parků, povinný poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce (celkem za účast na programu cca 180 USD/osoba, platí se povinně průvodci jako balíček), spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety a vízum do Keni.

Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/osoba).

Popisy dalších výletů, které jsou k dispozici v závislosti na vybraném hotelu, jsou uvedeny u programů "Keňa - Mombasa" nebo "Keňa - Malindi".

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatku za balíček účasti na programu jsou aktuální ke dni 28.2.2018 a mohou se změnit.

Program

Majestátní Kilimandžáro vystupující z mraků - střecha Afriky • ohromující safari - nejkrásnější zvířata kontinentu společně s králem zvířat - lvem! • Tsavo - největší národní park v Keni • Prameny Mzima - s návštěvou hrochů • černý čert Shetani • pláže Indického oceánu

Den 1
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večerní přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole následuje přivítání s delegátem na letišti a transfer do vybraného hotelu. Večeře a nocleh.

Den 2 - 4
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu. Volný čas k odpočinku, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 5
Po časné snídani (možné ve formě balíčku) check-out z hotelu a transfer minibusem do národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začíná již po překročení brány parku. V parku najdeme hlavně keře a akácie, které jsou domovem pro tisíce divokých zvířat: slony, lvy, buvoly, pakoně, žirafy a dokonce i levharty a nosorožce. Oběd, poté odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe, kde můžete vidět také obrovská hejna migrujících ptáků, stejně jako tzv. červené slony z Tsava. Ubytování, večeře a nocleh v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 280 km)

Den 6
Po časné snídani transfer minibusem do národního parku Amboseli (cca 250 km - cca 4,5 hodiny jízdy). Po cestě na safari uvidíte také malebné prameny Mzima (dva rybníky spojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli) a obrovská černá lávová pole - Shetani. Z parku Amboseli lze vidět úchvatný výhled na majestátní "střechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, po zbytek dne je obvykle zahalený v mracích. Oběd, poté safari v parku, známém především jako "země slonů", ale často se zde můžete setkat i s ostatními zvířaty jako jsou: lvi, hyeny, gepardi, antilopy, buvoli a žirafy. Pro zájemce návštěva Masajské vesnice (cca 25 USD/osoba). Uvidíte masajská obydlí, poznáte místní tance a zvyky a budete mít možnost zakoupit Masaji ručně dělané suvenýry. Večeře a přenocování v lodge v Amboseli. (Trasa cca 300 km)

Den 7
Po časné snídani ranní safari v národním parku Amboseli, poté výjezd směrem k Mombase. (Trasa cca 475 km) Ve večerních hodinách příjezd do Mombasy a následně ubytování a večeře ve tříhvězdičkovém hotelu v Mombase (Hotel Reef/Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel).

Den 8
Po snídani vystěhování z pokojů:
- Klienti, kteří se rozhodli zůstat další týden - transfer do vybraného hotelu na pobřeží Indického oceánu.
- Klienti, kteří se vrací do Polska - volný čas, možnost využití veřejné infrastruktury hotelu. Odpoledne transfer na letiště v Mombase a odlet charterovým letadlem do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Celková trasa cca 1 350 km.

Jiné

- Na safari byste měli mít elastickou brašnu a ne pevný kufr. Po příletu je možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Ponechaná zavazadla si klienti vyzvednou po návratu ze safari nebo budou doručena delegáty do hotelů (toto by mělo být nahlášeno průvodci během safari).
- Doporučujeme si vzít s sebou vlastní šátek, který bude chránit tvář před prachem a větrem. Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- Na safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nenosit oblečení tmavě modré barvy, protože mohou přilákat hmyz.
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé lodže jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k selhání pevných linek.
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2006.

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni. Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Hodnocení klientů

Všechny recenze tohoto zájezdu naleznete zde: https://r.pl/kenia-powitanie-z-afryka/amani-tiwi-beach-resort-kss

Víza

- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD 
- vyřízení víza trvá 2 pracovní dny

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Informace o hotelech

Poloha
Intimní hotel Bamburi Beach se nachází na severním pobřeží Mombasy, byl postavený v typickém africkém stylu a je obklopen tropickou zahradou. Hotel Bamburi Beach se skládá ze tří nízkopodlažních budov, kde jsou umístěny pokoje. Centrum Mombasy je vzdáleno cca 12 km, letiště v Mombase je vzdáleno cca 25 km.

Pláž
Hotel Bamburi Beach se nachází přímo na písečné pláži s bílým pískem. Zdarma k dispozici jsou lehátka a slunečníky na hotelové pláži.

Vybavení
Recepce, 3 restaurace: hlavní restaurace Ziwani nabízí mezinárodní kuchyni, orientální a vegetariánská restaurace a'la carte Karibu Grill podává grilované maso a ryby, restaurace a'la carte Fisherman’s Cave servíruje hlavně mořské plody (speciální slevy pro hotelové hosty). 4 bary: hlavní bar Dhow otevřen 24 hodin denně, Karibu (10:00-23:30), Ziwani u bazénu (10:00-23:30) a bar s občerstvením po celý den. 2 bazény se sladkou vodou (jeden s jacuzzi) a brouzdaliště pro děti. Navíc: směnárna, TV místnost, obchod se suvenýry, konferenční místnost.

Pokoje
Hotel Bamburi Beach má 150 standardních pokojů nacházejících se ve 3 nízkopodlažních domech. Všechny pokoje jsou zařízeny v arabském stylu s maximálně 1 přistýlkou a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchou nebo vanou a vysoušečem vlasů, klimatizací, mini ledničkou, TV SAT, trezorem, telefonem, příslušenstvím na přípravu čaje a kávy, balkónem.

Stravování
All Inclusive: snídaně (07:00-09:30), pozdní kontinentální snídaně (09:30-10:30), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) formou bufetu. Odpolední svačinka (káva, čaj, sušenky) v 16:00-17:30, občerstvení v Karibu (10:00-17:30). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje v hodinách 10:00-23:30. Třikrát týdně hotel pořádá tematické večeře, včetně Afrických večerů..

Sport a animační programy
Hotel Bamburi Beach provozuje denní a večerní zábavu: vodní aerobik, vodní pólo, volejbal a fotbal na pláži, tradiční tance, večery s živou hudbou, akrobatické show, miniklub pro děti (10:00-18:00). Navíc: šipky, stolní tenis, kulečník, squash (rakety k dispozici za zálohu), jedna lekce potápění v bazénu. Za poplatek: vodní sporty na pláži (šnorchlování, windsurfing, potápění), plavby na korálové útesy.

Internet
Wi-Fi k dispozici v celém hotelu. Internetový koutek za poplatek (cca 4 $ / 30 min.).

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.bamburibeachkenya.com

Náš názor
Hotel s přátelskou atmosférou, s bohatou nabídkou All Inclusive, pestrou kuchyní a vysokým standardem nabízených služeb, byl udělen certifikát dokonalosti v roce 2013 za portál Trip Advisor. Další výhodou hotelu je restaurace Fisherman’s Cave - nabízí nejlepší mořské plody v této části pobřeží.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu


12. 10. - 20. 10. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
33 030 Kč 39 858 Kč
19. 10. - 27. 10. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
32 420 Kč 39 317 Kč
26. 10. - 03. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
32 545 Kč 39 452 Kč
02. 11. - 10. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
33 072 Kč 39 996 Kč
09. 11. - 17. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 069 Kč 40 742 Kč
16. 11. - 24. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
33 031 Kč 39 546 Kč
23. 11. - 01. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
32 417 Kč 39 261 Kč
30. 11. - 08. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
31 253 Kč 37 664 Kč
07. 12. - 15. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
32 721 Kč 39 416 Kč
14. 12. - 22. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
31 634 Kč 41 049 Kč
21. 12. - 29. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
37 533 Kč 45 664 Kč
04. 01. - 12. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 700 Kč 42 688 Kč
18. 01. - 26. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
32 860 Kč 39 651 Kč
25. 01. - 02. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
33 597 Kč 40 398 Kč
01. 02. - 09. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
33 468 Kč 40 457 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč