Keňské trio

Keňa - Mombasa
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s technickým mezipřistáním, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí) v hotelech a lodgích o kvalitě ***, přejezdy minibusem, transfery letiště - hotel - letiště (transfery mohou být bez asistence v polském jazyce), stravu dle programu a popisů hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, přesedá mezi autobusy) a místního řidiče - odborníka během safari (1 osoba na autobus, anglicky hovořící), turistický program a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstupy do národních parků, povinný poplatek za spropitné pro řidiče a místní průvodce (celkem za účast na programu cca 265 USD/osoba, platí se povinně průvodci jako balíček), spropitné pro nosiče zavazadel a číšníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety a vízum do Keni.

Fakultativní výlety: masajská vesnice (cca 25 USD/osoba).

Popisy dalších výletů, které jsou k dispozici v závislosti na vybraném hotelu, jsou uvedeny u programů "Keňa - Mombasa" nebo "Keňa - Malindi".

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatku za balíček účasti na programu jsou aktuální ke dni 28.2.2018 a mohou se změnit.

Program

Nejcharakterističtější zvířata Keni - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • střecha Afriky - Kilimandžáro • Tsavo West - baobaby, sloni a nosorožci • Prameny Mzima • výlev lávy Shetani • Tsavo East - bezkrevný lov zvířat • pláže Indického oceánu

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasovém a vízovém odbavení přivítání s delegátem na letišti a transfer do vybraného hotelu. Večeře a přenocování.

Den 2 - 4
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží Indického oceánu. Volný čas k odpočinku, koupání a opalování. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 5
Po časné snídani (může být ve formě balíčku) transfer minibusem do Národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začneme již po překročení brány parku. Jeho oblast pokrývá buš a akátové háje, které jsou domovem tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, pakoňů, žiraf a dokonce i levhartů a nosorožců. Oběd, následně odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších Národních parků Afriky, kde se lze setkat s obrovskými hejny migrujících ptáků stejně jako s tzv. červenými slony z Tsavo. Ubytování, večeře a přenocování v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 280 km)

Den 6
Po časné snídani transfer minibusem do Národního parku Amboseli (cca 250 km - cca 4,5 hodiny jízdy). Během cesty na safari uvidíme malebné prameny Mzima - dva rybníky navzájem propojené kaskádami, kde trvale žijí hroši a krokodýli, a také obrovský výlev ztuhlé černé lávy - Shetani. Z Národního parku Amboseli se rozprostírá nádherný výhled na majestátní „střechu Afriky“ - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, během dne je obvykle zakryt mraky. Oběd, následně safari v parku, který je známý především jako „země slonů“. Často se zde můžeme také setkat s jinými zvířaty, mimo jiné se lvy, hyenami, gepardy, antilopami, buvoly a žirafami. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/osoba). Uvidíte masajská obydlí, poznáte místní tance a zvyky a budete mít možnost zakoupit Masaji ručně dělané suvenýry. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Amboseli. (Trasa cca 300 km)

Den 7
Po snídani transfer do Národního parku Tsavo East (cca 315 km - cca 5,5 hodin jízdy). Během cesty safari a následně přejezd do lodge na oběd. Volný čas, odpoledne začneme safari v jednom z největších Národních parků Afriky: více než 13 000 km² savany a úžasných akátových lesů a tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, pakoňů a žiraf. Večeře a přenocování v lodgi v okolí Tsavo East. (Trasa cca 375 km)

Den 8
Po časné snídani safari v Národním parku Tsavo East. Následně odjezd ve směru Mombasy (oběd za příplatek). (Trasa cca 370 km) V odpoledních hodinách příjezd do Mombasy a následně:
- Klienti, kteří zůstávají na další týden pobytu - transfer do vybraného hotelu na pobřeží Indického oceánu.
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer do hotelu na osvěžení se po cestě, následně trasnfer na letiště a odlet do Polska.

Den 9
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Celková trasa cca 1 600 km.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.

Jiné

- Na safari byste měli mít elastickou brašnu a ne pevný kufr. Po příletu je možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase. Ponechaná zavazadla si klienti vyzvednou po návratu ze safari nebo budou doručena delegáty do hotelů (toto by mělo být nahlášeno průvodci během safari).
- Doporučujeme si vzít s sebou vlastní šátek, který bude chránit tvář před prachem a větrem. Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a sluneční krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- Na safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nenosit oblečení tmavě modré barvy, protože mohou přilákat hmyz.
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé lodže jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k selhání pevných linek.
- Vyměňte si dolary vydané až po roce 2006.

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni. Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa je jednou ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek.

Hodnocení klientů

Všechny recenze tohoto zájezdu najdete zde: https://r.pl/kenijskie-trio/amani-tiwi-beach-resort-kst

Víza

- občané ČR potřebují pro vstup do Keni vízum
- žádost o vízum je nutné podat elektronicky na webové stránce spravované keňským Ministerstvem vnitra a koordinace národní vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správní poplatek za podání žádosti o vízum je 50 USD + poplatek za platbu kartou cca 2 USD

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Informace o hotelech

Poloha
Moderní a komfortní hotel Neptune Beach Resort KST se nachází na severním pobřeží Mombasy. V blízkosti hotelu (cca 3 km) jsou obchody, restaurace, hospody, ZOO a jiné druhy zábavy (cca 10 min. jízdy taxíkem). Do starého města Mombasy je to cca 14 km, na letiště cca 24 km.

Pláž
Hotel Neptune Beach Resort KST se nachází u pláže Bamburi - široké pláže s bílým pískem. Zdarma plážový servis (lehátka, slunečníky a plážové osušky) v malé hotelové zahradě u pláže.

Vybavení
24 hodinová recepce s prostornou lobby, výtah, hlavní restaurace formou bufetu (mezinárodní kuchyně), bar u bazénu, bar Coffee Shop na recepci, který nabízí různé druhy kávy (za poplatek). V areálu hotelu se nachází bazén s odděleným brouzdalištěm pro děti, obklopen prosluněnou terasou s bezplatnými lehátky, slunečníky a ručníky. Navíc: knihovna, TV místnost, 2 obchody se suvenýry, šperky a oblečením.

Pokoje
Hotel Neptune Beach Resort KST má 78 komfortních, moderně zrekonstruovaných pokojů různých standardů, umístěných ve 3podlažní hlavní budově. Standardní pokoje (o rozloze cca 27 m²) s výhledem na hotelovou zahradu (možnost 1 přistýlky). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou a vysoušečem vlasů, individuálně nastavitelnou klimatizací, moskytiérou, satelitním TV, trezorem (za poplatek cca 195 KSH/den), mini ledničkou, příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, balkonem.
Za příplatek jsou k dispozici pokoje typu Superior (o rozloze cca 30 m²) s výhledem na oceán a pokoje typu Suite (o rozloze cca 35 m²) ve swahilském stylu, s vybaveným balkonem a s výhledem na oceán. Na přivítání je v pokoji ovocný koš.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:00-15:00), večeře (19:00-22:00), další občerstvení během dne (10:00-18:00). Všechna jídla jsou formou bufetu a splňují standardy mezinárodní kuchyně. Je také možné objednat jídla a’la carte (za poplatek), od 10:00-15:00. Navíc bar u bazénu (otevřený od 10:00-24:00) podává místní alkoholické a nealkoholické nápoje.

Sport a zábava
Hotel Neptune Beach Resort KST organizuje animační program ve verzi soft, mimo jiné: aquaaerobik, vystoupení hudebních skupin, akrobatické show, ukázky tradičních afrických tanců, diskotéka (nápoje po hodinách All Inclusive za poplatek). Za poplatek: vodní sporty na pláži. Navíc jsou v areálu hotelu k dispozici (zdarma): šipky, stolní tenis, stolní karetní hry, plážový volejbal a vodní volejbal.

Internet
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma (na základě hesla na recepci).

Místní kategorie
****

Webové stránky: www.neptunehotels.com

Náš názor
Dobrý standard, služby na vysoké úrovni a bohatá hotelová infrastruktura. Velkou výhodou tohoto hotelu je blízkost letiště a krátký čas transferu. Hotel Neptune Beach Resort KST doporučujeme pro páry a klienty, kteří si cení aktivní odpočinek, stejně jako blízkost zábavy.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

12. 10. - 20. 10. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 106 Kč 43 432 Kč
26. 10. - 03. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 792 Kč 41 934 Kč
02. 11. - 10. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 551 Kč 42 475 Kč
09. 11. - 17. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 150 Kč 42 839 Kč
16. 11. - 24. 11. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 763 Kč 44 201 Kč
23. 11. - 01. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
35 905 Kč 42 640 Kč
30. 11. - 08. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 795 Kč 41 135 Kč
07. 12. - 15. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 316 Kč 40 966 Kč
14. 12. - 22. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
34 186 Kč 44 080 Kč
21. 12. - 29. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
40 926 Kč 48 967 Kč
28. 12. - 05. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
43 621 Kč 49 770 Kč
04. 01. - 12. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
37 438 Kč 45 417 Kč
11. 01. - 19. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
37 902 Kč 45 442 Kč
18. 01. - 26. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
33 646 Kč 40 471 Kč
25. 01. - 02. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive + snídaně, obědy a večeře
36 175 Kč 42 958 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč