Ubytování MKO Obrázek0
Ubytování MKO Obrázek1
Ubytování MKO Obrázek2
Ubytování MKO Obrázek3
Ubytování MKO Obrázek4
Ubytování MKO Obrázek5
Ubytování MKO Obrázek6
Ubytování MKO Obrázek7
Ubytování MKO Obrázek8
Ubytování MKO Obrázek9
Ubytování MKO Obrázek10
Ubytování MKO Obrázek11
Ubytování MKO Obrázek12
Ubytování MKO Obrázek13
Ubytování MKO Obrázek14
Ubytování MKO Obrázek15
Ubytování MKO Obrázek16
Ubytování MKO Obrázek17

Koloniální Mexiko

Mexiko - Mexico City
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech viz níže (10 nocí), přejezdy autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce během zájezdu, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, systém Tour Guide, rezervační poplatky atd. - ve výši cca 350 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci). Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu (poplatek placený průvodci na místě). 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Meksyk kolonialny
Kód zájezdu: MKO

Program

Mexico City - město bohů - Teotihuacán - místo, kde se lidé stávají bohy - koloniální města UNESCO: Puebla, Guanajuato a Querétaro - město festivalů a umělců - San Migel de Allende - svatyně motýlů monarchů (Monarch Butterfly Biosphere Reserve) - Acapulco - nejznámější letovisko v Pacifiku


Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Mexico City (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Mexico City pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu, večeře a přenocování. 


Den 2
Po snídani prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků (zvenčí), katedrála, Národní palác s freskami Diega Rivery (z politických důvodů není palác vždy otevřen pro veřejnost) a návštěva Muzea Tempo Mayor (obrovské sbírky předmětů aztécké kultury nalezených na území archeologických výzkumů v údolí Anahuac v Mexiku). Následně přejezd do čtvrti Xochimilco - je to místo, kde Aztékové založili své hlavní město - Tenochtitlán, na jehož základě vzniklo Mexico City. Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 40 USD/os.) plavba po kanálech Xochimilco. Čtvrť je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Cestou do Xochimilco přejezd kolem aztéckého stadiónu, hlavní arény olympijských her z roku 1968 a mistrovství světa ve fotbale z roku 1970. Večeře a přenocování v hotelu. Pro zájemce (za příplatek cca 60 USD/os.) možnost účasti na bojovém zápase mexických wrestlerů v maskách Lucha Libre, tak hluboce zakořeněných v mexické kultuře. Návštěva Arena Mexiko a večerní wrestlingová show zajistí nezapomenutelné vzpomínky! Nebo pro zájemce (za poplatek cca 50 USD/os.) folklórní večer na náměstí Piazza Garibaldi - ukázky mariachi, umění práce s lasem a lidového tance. K tomu klasické mexické nápoje na bázi skutečné tequily. (Trasa cca 80 km) 


Den 3
Pro zájemce - let balonem při východu slunce nad pyramidami Teotihuacánu (cca 220 USD/os.) - odjezd před snídaní. Po snídani se vydáme do Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Následně přejezd do Querétara, města založeného indiány Otomi, poté pohlceného aztéckou říší a nakonec dobytého španělskými kolonizátory. Město sehrálo významnou roli v dějinách Mexika: zde byla podepsána smlouva ukončující mexickou válku (1848). Město je zapsáno na seznamu UNESCO. Procházka historickým centrem města, kde uvidíme mimo jiné: Plaza Principal (Jardin Obregon), kostel San Francisco (typická barevná kopule), Teatro de la Republica, akvadukt. Přenocování v okolí města San Miguel de Allene. (Trasa cca 280 km)


Den 4
Přejezd do San Miguel de Allende - města umělců a festivalů. Od roku 1926 je město uznáno mexickou vládou za národní památku. Procházka koloniálním starým městem a návštěva kostela sv. Michaela, jehož spojení gotické architektury a růžového kamene charakteristicky zapadá do městské sítě. Následně přejezd do města Guanajuato, jehož poloha je spojena s obrovskými nalezišti stříbra a dnes se vyznačuje chaotickou sítí ulic a systémem tunelů, které se táhnou přes 10 km pod povrchem města. Skutečné město ve městě! Procházka městem, které je od roku 1988 zapsáno na seznamu UNESCO. V programu mimo jiné: divadlo Benita Juareze, Alej polibků. Po městě budeme cestovat místními autobusy - mimo jiné ve slavných tunelech. Ubytování v hotelu v Guanajuato, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)
 

Den 5
Po snídani přejezd do nádherného hlavního města státu Michoacán - Morelia. Po příjezdu procházka, během níž uvidíme mimo jiné: katedrálu, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos. Poté budeme pokračovat v cestě do města Pátzcuaro nacházejícího se v centru indiánské země Tarasků. Město okouzluje obílenými domy s květinovými balkony, dlážděnými uličkami a všudypřítomnou vůní páleného uhlí. Procházka městem: Plaza Casco de Quiroga, Biblioteca Central s nástěnnými malbami Juana O'Gorman zobrazujícími historii státu Michoacán, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazilika de Nuestra Senora de la Salud. Ubytování v hotelu v okolí města Pátzcuaro, večeře a přenocování. (Trasa cca 290 km)


Den 6
Po snídani odjezd ve směru sopky Paricutín, jejíž erupce začala 20. února 1943 a trvala osm let. Projížďka na koních podél lávových jazyků do vesnice San Juan Parangaricutiro, která byla během erupce zničena. Jedinou nezničenou budovou je zřícenina kostela, která vyčnívá nad úroveň ztuhlé lávy. Upozornění! Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv - terén je nerovný a nakloněný. Návrat do města Pátzcuaro pozdě odpoledne - volný čas na nákup originálních indiánských výrobků. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Pátzcuaro. (Trasa cca 350 km)


Den 7
/V období listopad - březen/
Po časné snídani (možnost lunch boxu) odjezd ve směru svatyně Monarch Butterfly Sanctuary. Svatyně je oblíbeným zimovištěm motýlů, kteří sem migrují z Kanady (listopad - březen). Na vrcholu sezóny je jich přes 14 milionů jedinců! Národní park se nachází v nadmořské výšce přes 3000 m. Návštěva svatyně zahrnuje buď výstup po schodech s relativní výškou cca 300 m nebo výjezd na koni. Následně přejezd nádhernou scenérií pohoří Sierra Madre Occidental do Taxca - „stříbrného města“. Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Město je také známé díky krásným, tradičním šperkařským výrobkům. Ubytování v hotelu v okolí města Taxco, večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)
/V období duben - říjen/
Po časné snídani (možnost lunch boxu) přejezd nádhernou krajinou pohoří Sierra Madre Occidental de Taxco ve směru jeskyní Cacahuamilpa Taxco. Jeskyně jsou jedním z největších komplexů podzemních jeskyní na světě! Během prohlídky průvodci zapínají vhodné osvětlení, aby přesně zobrazili neuvěřitelné skalní útvary. Následně přejezd do Taxca - „stříbrného města“. Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Ubytování v hotelu v okolí města Taxco, večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)


Den 8
Po snídani doporučujeme využít jedinečnou atrakci - projížďku klasickými garbusy nádhernými uličkami města ve směru jednoho z mnoha vyhlídkových míst (cca 35 USD/os.). Následně procházka městem Taxco (možnost nakupování v jedné z mnoha galerií stříbra). Navíc je v programu také prohlídka koloniálního centra města a krásného kostela Santa Prisca. Přejezd do Acapulca - nejznámějšího letoviska Mexika u Tichého oceánu. Ubytování v hotelu a čas na odpočinek. V hotelu v Acapulcu služby programu ALL INCLUSIVE! (Trasa cca 250 km)  


Den 9 - 10 
Dva dny pobytu ve městě Acapulcov hotelu All Inclusive - volný čas na opalování a koupání. Zájemcům doporučujeme dvě atrakce:
1. Plavba lodí kolem zálivu a obdivování nezapomenutelného západu slunce nad Pacifikem. Během plavby otevřený bar, studené nápoje, tanec, show a místní hudba. Jedním slovem... fiesta! (cca 60 USD/os.).
2. Večerní úžasné představení skoků do vody ze Skály smrti - La Quebrada (cca 30 USD/os.). Přenocování v Acapulcu.


Den 11
Po snídani přejezd do Mexico City na letiště Beníta Juáreze. Na závěr návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky obou Amerik a Mexika. Odlet do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť).


Den 12
Přílet do Polska.
 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City, město Puebla a Biosférická rezervace motýlů monarchů se nachází ve výšce nad 3000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení. Osoby s vysokým krevním tlakem by si s sebou měly vzít vhodné léky.
- Atrakce na koních jsou organizovány pro osoby bez jezdeckých dovedností. Měli byste si však vzít pohodlné oblečení (teplákové soupravy, sportovní obuv).
- Sopka Paricutín a Biosférická rezervace motýlů Monarch Sanctuary je spojená s výstupem na šikmý svah a procházkou nerovným terénem - je třeba mít pohodlnou obuv.
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Vzhledem k povaze některých atrakcí (jízda na koni, trekking v náročném terénu) doporučujeme uzavřít komplexnější pojištění.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  


Důležité! Upozorňujeme na celní předpisy týkající se turistů přijíždějících do Mexika: dovozní limit činí 400 cigaret nebo 400 náplní do elektronických cigaret nebo 50 doutníků a 3 litry alkoholu. Případné porušení těchto předpisů znamená nutnost zaplacení celních poplatků, což může mít za následek zpoždění transferu a nutnost jeho organizace na vlastní náklady.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 

Hotel

K dispozici pro hosty

restaurace a bar a někdy také bazén nebo zahrada.

Ubytování

Hotely *** (místní kategorie) - skromné, ale pohodlné.

Lodžie: většinou klimatizované, s koupelnou, TV a telefonem.

Catering

Americké snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, chléb, croissant, malá nádobka džemu a másla, 1 šálek džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, druhý chod je nejčastěji drůbež, méně často ryba, salát nebo salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže nebo tortilla, dezert). Během pobytu v Acapulcu All Inclusive.

.
Místní kategorie
***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč