Blue Bay Resort Obrázek0
Blue Bay Resort Obrázek1
Blue Bay Resort Obrázek2
Blue Bay Resort Obrázek3
Blue Bay Resort Obrázek4
Blue Bay Resort Obrázek5
Blue Bay Resort Obrázek6
Blue Bay Resort Obrázek7
Blue Bay Resort Obrázek8
Blue Bay Resort Obrázek9
Blue Bay Resort Obrázek10
Blue Bay Resort Obrázek11
Blue Bay Resort Obrázek12
Blue Bay Resort Obrázek13
Blue Bay Resort Obrázek14
Blue Bay Resort Obrázek15
Blue Bay Resort Obrázek16

Blue Bay Resort

Řecko - Kréta - Heraklion - Agia Pelagia
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Blue Bay Resort se nachází v severní části Kréty, v zátoce Mononaftis, cca 22 km od hlavního města Heraklionu, v klidné vesnici Agia Pelagia. Díky své poloze na svahu nabízí úchvatný výhled na Krétské moře. Vzhledem k umístění hotelu na svahu je v jeho areálu mnoho přechodů se schody, které nejsou vhodné pro osoby s omezenou schopností pohybu a mohou být také obtížné k řízení dětských kočárků.

Pláž
Veřejná písčito-kamenitá pláž Monanaftis (pozvolný vstup do moře) se nachází cca 250 m od hotelu Blue Bay Resort. Bezplatný hotelový autobus jezdí na pláž několikrát denně. Lehátka a slunečníky na pláži - za příplatek.

Vybavení
Recepce 24h, směnárna, prádelna, mini market, mini wellness „Four Seasons” (ošetření obličeje a těla, sauna, turecké lázně, krytý bazén - vše za příplatek), fitness sál (vstup od 16 let), úschovna zavazadel (odemčená), služba vážení zavazadel (za poplatek), 3 výtahy, hlavní restaurace „Amvrosia", restaurace  a'la carte „Panorama”, hlavní bar „Dionysos”, bar u bazénu „Breeze”, bar u bazénu „Pergola”, 2 bazény pro dospělé a 1 bazén pro děti v hlavní části budovy, 1 bazén pro dospělé a 1 bazén pro děti vedle budovy Athina, 1 bazén pro dospělé s tichou zónou u budovy Artemis (všechny bazény mají slanou vodu čištěnou elektrolýzou místo chlóru), lehátka a slunečníky u bazénů - zdarma, plážové osušky na vyžádání (za příplatek), divadlo pod širým nebem, malá kaple, soukromé parkoviště.

Pokoje 
Pro hosty je připraveno několik typů pokojů. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchou, vysoušečem vlasů, mini ledničkou, satelitní TV s mezinárodními kanály, individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem, balkonem nebo terasou, trezorem (za poplatek). Dětská postýlka je k dispozici na vyžádání.

Typy pokojů:
- Dvoulůžkový pokoj s bočním výhledem na moře nebo do zahrady, může ubytovat 2 osoby
- Dvoulůžkový pokoj s výhledem na moře v hlavní budově, může ubytovat 2 osoby
- Dvoulůžkový pokoj typu Executive s výhledem na moře v hlavní budově, může ubytovat 2 - 4 osoby
- Dvoulůžkový pokoj typu Executive s výhledem na moře a venkovní vířivkou v hlavní budově, může ubytovat 2 - 4 osoby. Navíc: toaletní potřeby, župany, pantofle, bezplatná osuška k bazénu. Uvítací sada: košík s ovocem a víno při příjezdu.
- Rodinný pokoj se 2 ložnicemi s výhledem na moře, může ubytovat 3 - 4 osoby, nachází se cca 100 m od hlavní budovy
- Rodinný pokoj se 2 ložnicemi a výhledem na moře v hlavní budově, může ubytovat 3 - 4 osoby

Strava
All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci (hostům jsou k dispozici vysoké židle pro děti). K obědu a večeři se připravuje kvalitní kompletní bufet s řeckými, krétskými a mezinárodními pokrmy doprovázený místními lahůdkami. K jídlu jsou k dispozici nápoje, voda, džusy, místní točené pivo a místní domácí víno (bílé, růžové a červené). Během dne je k dispozici občerstvení jako např. sendviče a pizza (11:00-15:30), zmrzlina (10:00-18:00) a vybrané druhy kávy (15: 30-17: 30). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje - rakije, ouzo, pivo, víno jsou servírovány v hlavním baru „Dionysos“ (17:00-23:00), v baru „Breeze“ u hlavního bazénu (10:00-23:00) nebo v baru „Pergola“ (10:30-23:00). Restaurace a'la carte „Panorama“ je k dispozici za příplatek (19:00-22:00, rezervace nutná).

Sport a zábava
Bohatý animační program (úplně dostupný program od poloviny června do poloviny září).
Hostům je k dispozici: tanec, fitness, aerobik, aqua gymnastika, stolní tenis, minigolf, šipky, bingo a podobně. Je také možnost využití víceúčelového hřiště (tenis a basketbal, osvětlení za poplatek), posilovny (vstup od 16 let). Kulečník - za poplatek. Večerní animace zahrnují loterie, hudební kvízy a diskotéky.
Zábavní program zahrnuje také vystoupení živé hudby, krétský lidový tanec, krétský trh a/nebo podobnou zábavu v různé dny v týdnu.
Miniklub: 6 dní v týdnu, k dispozici dětem ve věku 5-12 let pod vedením kvalifikovaného učitele, nabízející aktivity jako např. rukodělné, malování obrázků, hudební hry, divadelní hry, deskové hry, tanec a mini disko.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.bluebay.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Hotel Blue Bay Resort je ideální volbou na strávení příjemné dovolené. Zveme na odpočinkovou dovolenou uprostřed přírodních krás, v hotelu s perfektním servisem, s přístupem k řadě volnočasových aktivit. Hotel je také centrálním bodem na výlety po Krétě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu hotelu, služby polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Název zájezdu v polském jazyce: Kreta - Heraklion - wczasy

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Upozornění k programu
Odlety: 
Varšava, Katovice, Vratislav, Gdaňsk a Poznaň. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

KRÉTA - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Možnost platit platebními kartami a vybírat hotovost z bankomatů. V turistických střediscích je mnoho míst, kde je možné směnit americké dolary. České koruny vyměnit nelze.

Spropitné 
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během fakultativních výletů a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k českému času.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; 1 litr vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR. 

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,80 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Kréta
Je největší z řeckých ostrovů a je plná míst známých z řeckých mýtů a spojených s její multikulturní historií. Mírné klima, obyvatelé proslulí svou pohostinností, slunce, pláže a vynikající kuchyně lákají své návštěvníky již mnoho let. Kréta obvykle bývá prvním ostrovem, který turisté navštíví a místem, kam se ochotně několik let po sobě vracejí. Není divu - nabízí tolik možností, že není možné během jedné návštěvy všechno stihnout. Rekreační vesnice na Krétě nedaleko Chanie.

Výlety v okolí

Ostrov Spinalonga a Ágios Nikólaos
Plavba v klidných vodách zálivu Mirabello na ostrov Spinalonga je jedním z nejoblíbenějších výletů v regionu. Vizitkou tohoto místa jsou zachovalé pozůstatky benátského opevnění, tureckých kasáren a řeckého leprosária. Výlet začne prozkoumáním ostrova, následně plavba ve směru pláže Kolokitha, kde bude možné si zaplavat v křišťálově čisté vodě a dát si grilovaný oběd. Dalším bodem programu je malebné městečko Ágios Nikólaos, kde bude volný čas v blízkosti krásného jezera v centru města. Cena cca 65 EUR. Cena nezahrnuje vstupenku: cca 8 EUR.

Santorini
Kouzelný ostrov, který je mnohými považován za nejkrásnější z celého Středomoří. Na Santorini můžete zažít jedinečný výhled na modré Egejské moře, vidět vesnice s bílými domy, procházet se po černých sopečných skalách. Jedinečná příležitost zúčastnit se celodenního výletu a objevovat nejkrásnější řecký ostrov. Ověřili jsme! Doporučujeme! Cena cca 162 EUR.

Knóssos a Heraklion
Je to výlet, který umožní objevit tajemství minojské kultury. Procházka úzkými chodbami Minotaurského labyrintu a prohlídka ruin paláce Knóssos Vám umožní vidět, jak vypadal vývoj jedné z nejstarších civilizací ve Středomoří. Dalším bodem programu je hlavní město Kréty - Heraklion s mnoha zajímavými místy, jako např. benátská pevnost, lodžie, ve které nyní sídlí radnice a náměstí Venizelos s fontánou Morosini. Cena cca 58 EUR. Cena nezahrnuje vstupenky: cca 16 EUR.

Safari 4x4
Skutečný zážitek pro dobrodruhy, kteří chtějí obdivovat přírodní krásy horských kaňonů Kréty a křišťálově čisté moře. Projížďka asfaltovými i nezpevněnými horskými cestami. Cestou budeme míjet dechberoucí výhledy a pouštní krajiny. Ideální příležitost poznat místní tradice a životní styl obyvatel. Vezmeme vás na tajná místa, která je těžké najít na mapě nebo v průvodci. Kombinace divoké krajiny, zaprášených cest a osvěžující koupele jsou skvělou příležitostí, jak strávit jiným způsobem nezapomenutelné okamžiky na Krétě. Během cesty přestávka na oběd v místní taverně. Cena: cca 75 EUR.

Ostrov Chrysi
Nezapomenutelná plavba do nejjižnějšího zákoutí Evropy. Příjemný výlet lodí na ostrov Chrysi, který je známý svou přírodní krásou a divokou přírodou. Procházka stezkou mezi dunami přes cedrový les na zlatou pláž s bílým pískem, tyrkysovou vodou a neobvyklým podmořským světem. Ideální místo k odpočinku, koupání v moři a šnorchlování. Nedaleko je pár taveren, kde si lze dát oběd. Krásný izolovaný ostrov, který vám umožní relaxovat v pohádkovém prostředí. Cena cca 59 EUR. Cena nezahrnuje oběd.

Užijte si Aquaplus
Aquapark se spoustou atrakcí pro hosty všech věkových kategorií. Lze zde strávit mnoho hodin užíváním vodních atrakcí, slunečních paprsků nebo se zastavit u některého z barů na občerstvení nebo pití. Den v této scenérii bude úspěšný. Cena cca 44 EUR za balíček s jídlem (dítě cca 36 EUR). Cena bez jídla 30 EUR (dítě 22 EUR).

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9. 

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč