The Dome Beach Hotel Obrázek0
The Dome Beach Hotel Obrázek1
The Dome Beach Hotel Obrázek2
The Dome Beach Hotel Obrázek3
The Dome Beach Hotel Obrázek4
The Dome Beach Hotel Obrázek5
The Dome Beach Hotel Obrázek6
The Dome Beach Hotel Obrázek7
The Dome Beach Hotel Obrázek8
The Dome Beach Hotel Obrázek9
The Dome Beach Hotel Obrázek10
The Dome Beach Hotel Obrázek11
The Dome Beach Hotel Obrázek12
The Dome Beach Hotel Obrázek13
The Dome Beach Hotel Obrázek14
The Dome Beach Hotel Obrázek15
The Dome Beach Hotel Obrázek16
The Dome Beach Hotel Obrázek17
The Dome Beach Hotel Obrázek18
The Dome Beach Hotel Obrázek19
The Dome Beach Hotel Obrázek20
The Dome Beach Hotel Obrázek21
The Dome Beach Hotel Obrázek22
The Dome Beach Hotel Obrázek23

The Dome Beach Hotel

Kypr
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
FIGLOKLUB polští animátoři
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Rodinný pokoj
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou
Exkluzivní, 5*

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
The Dome Beach Hotel je exkluzivní hotel, který byl v roce 2015 zrekonstruován. Nachází se cca 3 km od centra města Ayia Napa, u malého písečného výběžku. V sousedství hotelu jsou různé obchody, bary a restaurace. Ve vzdálenosti cca 1,5 km je aquapark Water World. Letiště v Larnace je vzdáleno cca 50 km. Nejbližší autobusová zastávka se nachází cca 700 m od hotelu.

Pláž
The Dome Beach Hotel se nachází přímo u krásných písčitých pláží. Lehátka a slunečníky u hotelové pláže - zdarma 5 dní v týdnu, o víkendech a na městských plážích - za poplatek (cca 7,5 EUR/den za 2 lehátka a slunečník).

Vybavení
Recepce 24 hod., lobby, mini market, kosmetický salón, 2 výtahy. The Dome Beach Hotel má hlavní restauraci, 3 restaurace a’la carte: italská, řecká, japonská (1x za pobyt možnost využití jedné z nich v ceně - nutná dřívější rezervace). 4 bary - 2 u bazénů, bar na pláži a Fresh Lounge Bar. Hotel má 2 venkovní bazény s odpočinkovou zónou a odděleným brouzdaliště pro děti se skluzavkami. Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénů - zdarma.

Pokoje
The Dome Beach Hotel nabízí více než 200 pohodlných a moderně zařízených dvoulůžkových pokojů v hlavní budově a bungalovech (s možností 1 přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, klimatizací, trezorem (nutná záloha 20 EUR), minibarem (za poplatek) a balkónem. Pro rodiny 2 + 2 jsou k dispozici o něco větší rodinné pokoje s opticky oddělenou spací částí (někdy oddělené posuvnými dveřmi).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Navíc: občerstvení a místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v určených barech (10:00-12:00, 14:30-16:00, 21:30-23: 00). Za poplatek: čerstvě vymačkané džusy a balená voda, víno a ostatní lahvové alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Denní a večerní animační program včetně živé hudby a folklórních večerů. Od poloviny června do poloviny září FIGLO KLUB s animacemi v polském jazyce. Navíc: stolní tenis, basketbal, volejbal, tenis (osvětlení kurtů za poplatek) a posilovna. Hostům je k dispozici: sauna, parní lázně, vířivka (za poplatek) a úvodní lekce potápění. Za poplatek: kulečník, hotelové wellness centrum, půjčovnu kol (8 EUR/den). Pro nejmenší hosty je připraveno brouzdaliště se skluzavkami, herna a dětské hřiště.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby - zdarma. Internet Wi-Fi na pokojích - za poplatek. Za poplatek je dostupné také pevné připojení k internetu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.tsokkos.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/cypr-larnaka-wypoczynek/the-dome-beach-hotel

Náš názor
Komfortní hotel s elegantním interiérem. Dodatečné "+" za umístění v odlehlé zátoce s vlastní pláží. The Dome Beach Hotel je ideálním místem pro rodinnou dovolenou díky bohatému programu All Inclusive, skvělému servisu, širokému výběru atrakcí, animačnímu programu a Figloklubu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

Kypr - Obecné informace

Měna
EUR - Euro. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičům na fakultativních výletech a místním průvodcům, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací. Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s českým časem.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody – cca 1 EUR, 0,5l Coca Coly – cca 1 EUR, káva cca 2 EUR pivo v baru cca  3 EUR, večeře v restauraci cca 15-20 EUR.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 0,55 EUR, pohlednice 0,30 EUR. Stojí za zmínku, že státní orgány, včetně pošty, jsou otevřeny pouze do 12:30.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do Česka je dost drahé. Prosíme vás, abyste si zjistili cenu roamingu u operátora ještě před odjezdem.

V regionu

Larnaca
Jedná se o významné turistické středisko a přístav, který je jedním z nejvíce vybíraných prázdninových destinací na ostrově. Láká turisty z celého světa vynikajícími hotely, širokým výběrem restaurací a hostinců, na krásné, široké pláže doplněné o promenády. Město má významné památky, s důrazem na staletou historii tohoto kraje: zbytky starověkého Kitionu, což je řecký městský stát, pravoslavný kostel sv. Lazara z jedenáctého století,turecká pevnost pocházející z šestnáctého století. Mešita Hala Sultan, která je jedním z nejdůležitějších chrámů islámu. Kousek od města se nachází slané jezero, kde se v průběhu zimy a jara má domov mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Po stopách bohyně Afrodity & mýty a UNESCO
Výlet po stopách mýtů a legend, během kterého prozkoumáme jižní pobřeží Kypru. Nejdřív navštívíme zříceninu Kurionu - místo starověkého náboženského kultu, poté si prohlédneme nejdůležitější místo ostrova - Petra Tou Romiou, čili pláž, na které se podle legendy vynořila bohyně krásy a lásky - Afrodita. Následně dojedeme do Paphos, jednoho z hlavních měst ostrova. V Paphos se vydáme do archeologického parku (na seznamu UNESCO), kde objevíme nádherné podlahové mozaiky. Volný čas v přístavu. Na zpáteční cestě zastavíme v místním obchodě s kyperskými sladkostmi.
Orientační cena: 50 EUR

Horské poklady - Omodos, Skiranou a oslí farma + Limassol
Výlet, který nás zavede do samého srdce Kypru - úchvatné hory Trodos. Během dne plného atrakcí se vydáme do vesnice Skiranou, kde se nachází oslí farma. Je to místo, které osloví nejen děti, ale i dospělé. Kromě oslů můžeme v muzeu voskových figurín vidět, jak vypadal před mnoha lety život obyvatel ostrova a během vlastnoruční výroby chleba se budete cítit jako skutečný Kypřan. Na farmě se nachází nejstarší olivovník ostrova. Dalším bodem programu je krásná vesnice Omodos, ale předtím, než se tam vydáme, nás čeká zastávka v druhém největším městě ostrova Lemesos s největším tranzitním přístavem ve Středozemním moři. Po prohlídce města se vydáme do velmi malebně umístěného Omodosu, který se nachází na vinařské stezce Kypru. V tradiční vesnici nás čeká ochutnávka slavného vína Comandaria a návštěva nejslavnějšího kláštera Kikkos. V klášteře uvidíme jednu z nejdůležitějších ikon na světě - ikonu Panny Marie, která byla podle legendy vytvořena samotným sv. Lukášem.
Orientační cena: 55 EUR

Severní Kypr - Famagusta, Kyrenia a Bellapais
Výlet do oblasti Kypru, která byla donedávna nepřístupná a od roku 1974 se nachází pod tureckou nadvládou. Během celodenního výletu se vydáme do Famagusty, v jejímž centru se nachází půvabné staré město a nad ním se tyčí katedrála sv. Mikuláše, která byla přeměněna na mešitu Laly Mustafy Paši. Z opevnění, jež obklopuje město, uvidíme panorama celého města. Ve Famagustě přejedeme podél tzv. Města duchů - Varosha. Tato čtvrť byla kdysi rušná a plná hotelů, dnes je vymřelou, uzavřenou oblastí, kterou střeží turecká armáda. Následně se vydáme ke zřícenině Salamis - starobylému kyperskému městu, jež bylo největší a nejbohatší v 5. století př.n.l. a plnilo funkci hlavního města ostrova. Po prohlídce východní části ostrova se vydáme směrem k severnímu pobřeží, trasa povede přes hory - čekají nás nezapomenutelné výhledy! Po přejezdu hor zastávka v tradiční vesničce Bellapais, která je známá díky augustiniánskému klášteru, jenž patří k nejlépe dochovanému příkladu gotiky na ostrově. Hlavním bodem programu bude Kyrenia s majestátní pevností. Po její návštěvě volný čas. Možnost odpočinku v krásném přístavu nebo čas na nákupy.
Orientační cena: 75 EUR

Nikósie - jediné takovéto hlavní město na světě
Cesta do jediného hlavního města na světě, které je rozděleno mezi dva odlišné státy. Je to výlet, během kterého navštívíme hlavní město Kypru, jehož středem probíhá demarkační linie oddělující jižní část, patřící Kyperské republice od severní části, kde se nachází tzv. Turecká republika severního Kypru. S delegátem přejdeme přes hranici, abychom mohli vidět na vlastní oči, jak rozdílné jsou tyto dva regiony. Mají zcela odlišnou kulturu a náboženství. Na severní straně navštívíme mimo jiné katedrálu sv. Jana, dnes - mešitu Selimiye. Ve volném čase možnost návštěvy krytého bazaru, kde si lze koupit různé suvenýry.
Orientační cena: 50 EUR

Expedice do hor 4x4: Trodos Jeep Safari
Fascinující výlet terénními vozy, ideální pro milovníky dobrodružství. Svoboda, kterou poskytuje terénní vůz se zkušeným řidičem, je nejlépe vidět v horách. Během expedice uvidíme mimo jiné přehradu Arminou a most Jelefos. Projíždějíc horskou divočinou, dojedeme k vyhlídkovému místu nejvyššího kyperského vrcholu - hoře Olymp (1951 m n. m.). Během výletu nás také čeká odpočinek ve vesnici Omodos a oběd v podobě meze.
Orientační cena: 70 EUR

Den na moři: Plavba lodí Discovery
Plavba lodí začíná v malebném přístavu Agia Napa. Odtud se budeme plavit podél pobřeží a navštívíme: podvodní jeskyně v Agia Napa, mys Cavo Greco, zátoku Konnos, zátoku Fig Tree a pláže ve městě Kapparis. Poplujeme také do okolí města duchů ve Famagustě - Varosha, odkud na ní bude nejlepší výhled. Navíc během plavby bude připraven oběd v podobě grilování. Bude příležitost ochutnat tradiční kyperské pochoutky - sníst souvle (grilované maso), salát, tzatziki, sýr halloumi a chléb.
Orientační cena: 36 EUR

Kyperský večer - víno, tanec a… chutné jídlo!
To všechno na nás čeká během kyperského večera, který se koná v tradiční taverně ve vesnici Sotira. Uvidíme ukázku kyperských tanců a následně tanečníci vyzvou k tanci i nás. Budou to hody pro oči a uši, nebude chybět také jídlo, proto se bude celou dobu podávat meze - různé pokrmy servírované na samostatných talířcích, díky kterým bude příležitost poznat skutečnou kyperskou kuchyň. Žízeň uhasí bílé a červené víno a také voda.
Orientační cena: 37 EUR

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč