Holiday Island Resort & Spa

Maledivy - Male
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Holiday Island Resort & Spa se nachází na jižním Ari Atollu, vzdáleném asi 97 km od mezinárodního letiště v Male, transfer do hotelu trvá asi 30 minut (přelet hydroplánem z Male). Resort patřící do řetězce Villa Hotels, se skládá z 142 bungalovů umístěných v zahradě plné zeleně.

Pokoje
Pokoje typu Superior o rozloze asi 26 m², nacházející se v bungalovech s vlastní terasou, lehátky a výhledem na oceán. Pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, koupelnou (sprcha/vana, vysoušeč vlasů), plážovými osuškami, trezorem, satelitním TV, telefonem, mini barem (konzumace za příplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje. Možnost ubytování max. 2 dospělých osob. Chybí internet na pokojích. Na vyžádání postýlka pro dítě.

Vybavení
24 hodinová recepce (check in od 13:00, check out do 12:00), lobby, směnárna, obchod se suvenýry, klenotnictví, zdravotní centrum (za poplatek). Písečná pláž s lehátky a plážovými osuškami (zdarma). Chybí bazén. Hostům je k dispozici hlavní restaurace, hlavní bar (otevřený od 10:00 - 01:00) servírující koktejly a alkoholické nápoje, bar na pláži (otevřený od 10:00 - 12:00, 14:00 - 16:00 a 17:00 - 19:00) servírující koktejly a alkoholické nápoje, kavárna a'la carte (16:00 - 18:00), která nabízí zmrzlinu, kávu a džusy.

Strava
Snídaně (07:30 - 10:00) a večeře (19:30 - 21:00) - jsou podávány formou bohatého bufetu. Za příplatek plná penze (včetně oběda 12:30 - 14:00; nápoje za příplatek) a All Inclusive k dispozici během otevírací doby restaurací a barů, nealkoholické nápoje: voda, káva, čaj, džus, jednou denně 2  Coca-Coly (300 ml), 2 Sprity (300 ml) a 2 minerálky (300 ml) a alkoholické nápoje: místní víno, pivo, gin, vodka, rum, whisky, k dispozici v hlavním baru.

Sport a zábava
Holiday Island Resort & Spa pořádá večery s folklorním vystoupením, živou hudbou a diskotéky v hlavním baru (All Inclusive během otevírací doby baru). Kromě toho: stolní tenis, badminton, volejbalové hřiště, kulečník, tenisový kurt (osvětlení za poplatek), posilovna. Za příplatek vodní sporty (kajaky, windsurfing, vodní skútry). Hotel také provozuje: prestižní PADI potápěčské centrum (za příplatek) a vkusné wellness centrum za poplatek (např.: ayurveda, aromaterapie, masáže, kosmetika).

Internet
Wi-Fi připojení v hlavním baru (zdarma).

Místní kategorie
****

Jiné
www.villahotels.com

Náš názor
Příjemný resort pro klienty, jež hledají klidný a relaxační odpočinek. Díky individuálnímu přístupu obsluhy se zde klienti cítí výjimečně.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Male - Varšava (s přestupem), letištní poplatky, ubytování 8 nocí v hotelu na Maledivách, transfery letiště - hotel - letiště, transfery letadlem nebo motorovým člunem na Maledivách, služby anglicky hovořícího zástupce na Maledivách (kontakt s polským průvodcem žijícím na Srí Lance pouze telefonicky), balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: obvyklé spropitné, fakultativní výlety a osobní výdaje. 

Upozornění! Výše uvedené ceny jsou platné k 1.2.2018 a můžou se změnit. 

Program

Den 1
11:25 Sraz u stanoviště Rainbow na letišti F. Chopina ve Varšavě min. 2 hod. před plánovaným odletem:
13:25 Odlet z Varšavy.
22:05 Přistání v Dubaji.

Letový řád je pouze orientační a může se změnit. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
04:35 Odlet z Dubaje.
09:45 Přílet na Maledivy.
Transfer do vybraného hotelu. Transfer bude organizován motorovou lodí, letadlem nebo hydroplánem (v závislosti na umístění hotelu). 

Den 3-9
Čas na odpočinek, koupání a opalování. Možnost využití fakultativních výletů nabízených hotelem.

Den 10
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště v Male.
22:55 Odlet z Male.

Den 11
02:05 Přílet do Dubaje.
08:05 Odlet z Dubaje.
11:20 Přílet do Varšavy.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

MALEDIVY základní informace

​Očkování
Mezinárodní očkovací průkaz s potvrzeným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných žlutou zimnicí.

Měna
Maledivská rufie [MVR] 1 rufie = 100 laari, kurz: 1 USD = 15,29 MVR, 1 EUR = 17,2 MVR, 1,21 Kč = 1 MVR. Není nutná výměna valut na maledivskou rufií. Všeobecně jsou přijímány vyměnitelné valuty (zejména USD). Nedoporučuje se placení kreditní kartou, jelikož jsou k ceně automaticky připočteny vysoké manipulační poplatky.

Orientační ceny
1,5 l láhev s vodou - cca 3 USD.
Drinky - cca 6 - 8 USD.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Všechny typy zástrček.

Telefony
Do České Republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.
Z České Republiky 00 960 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Čas
Časový posun vůči ČR: + 4 hodiny oproti zimnímu času, + 3 hodiny oproti letnímu času.

Let
Let do Male pravidelnou linkou s přestupem. Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště Rainbow min. 2 hod. před odletem. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady 

Je dobré vědět
- Maledivy jsou pro turisty bezpečnou zemí.
- V turistických letoviscích na ostrovech neexistuje žádná možnost kontaktu s místní muslimskou populací.
- Pouze v hlavním městě Male je třeba dávat pozor na správné oblečení a chování, které by mohlo porušit platné náboženské normy a přijaté zvyky. Zákaz zobrazovat náboženské symboly: kříže, Davidovy hvězdy, atd. při příjezdu na Maledivy a na místě.
- Nudismus je přísně zakázán.
- Celní předpisy zcela zakazují dovoz alkoholu (je k dispozici v centrech pro cizince, za velmi vysoké ceny), zbraní a drog. Obchodování s drogami hrozí vysokými tresty vězení. Zákaz vývozu korálu. Je povolen dovoz pouze osobních věcí. Zákaz dovozu vepřového masa a pornografie. Je možné dovézt a vyvézt povolené množství devizy. Maledivské úřady velmi striktně přistupují k dodržování předpisů, např.: za dovoz alkoholu hrozí vězení.
- Na území Malediv je vyznačena tzv. turistická zóna, ve které je povoleno pohybovat se zahraničím turistům.
- Pokud chcete samostatně prozkoumat atole, jež nepatří do zóny, musíte získat zvláštní povolení - to platí i pro místní firmy, které by chtěly vést trasu výletu mimo turistickou zónu.
- Česká republika nemá se státem Maledivy diplomatické styky.

Maledivy se nachází v územní působnosti českého velvyslanectví v Novém Dillí (Indie).
Upozornění! Uvítací balíčky pro novomanžele vyžadují potvrzení o svatbě v období max. posledních 6 měsíců (dokument je potřeba vzít s sebou a ukázat na recepci při ubytování).

Výlety v okolí

Objevte podmořský svět
Nádherná expedice ke korálovým útesům - Maledivy jsou skvělým místem pro milovníky potápění. Je zde mnoho potápěčských škol - téměř každý hotel má svou vlastní školu. Je ideálním místem k objevování podvodního světa Indického oceánu. Ceny od 60 USD/hod. Kurzy potápění od 120 USD za kurz.


Šnorchlování
Ideální volba pro ty, kteří chtějí vidět bohatý podvodní svět bez toho, aby museli jít pod hladinu vody. Dvouhodinový výlet na útesy, které se nachází nedaleko hotelu. Nemusíte mít plavecké dovednosti, vybavení ke šnorchlování a vesty si lze půjčit v hotelu. Ceny od 30 USD.


Male City tour
Skvělá příležitost vidět hlavní město této rajské země. Uvidíme palác Mulee-Aage, který postavil sultán Mohamed Shamsuddeen III. v roce 1906. V současné době se v budově nachází kancelář prezidenta. Navštívíme také Islamic Centre, které uchvacuje svou architekturou - největší mešitu na Maledivách, do které se vejde téměř 5 000 lidí! V centru se nachází také knihovna a konferenční místnost. Navíc to bude skvělá příležitost k nákupu místních suvenýrů a rukodělných výrobků. Je vyžadováno skromné ​​oblečení - zakrytá kolena a ramena. Cena od 50 USD.


Nezapomenutelný rybářský výlet
Skvělá atrakce pro milovníky rybolovu. Maledivy jsou rájem pro rybáře, lze si zde pronajmout loď a vydat se na plavbu nebo využít organizovaný výlet. Rybářské výlety jsou organizovány v různých denních dobách (ráno, při západu slunce, celodenní). Během expedice budou mít všichni skvělou příležitost vylovit exotické druhy ryb, které obývají Indický oceán. Další atrakcí bude možnost konzumace vlastnoručně chycené ryby. Po návratu do hotelu budou ugrilovány šéfkuchařem. Cena od 40 USD.


Vyhlídkový let letadlem
Skvělá volba pro ty, kteří chtějí vidět rajské atoly z ptačí perspektivy. Cena od 140 USD.


Blízká setkání s delfíny
Maledivy jsou ideálním místem, kde můžeme zblízka pozorovat divoké delfíny. Během hodinové plavby po tyrkysových vodách Indického oceánu máme velkou šanci vidět tyto nádherné savce. Ceny od 35 USD.
 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány a dostupné v každém hotelu. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný v pobytových hotelech a může se lišit v závislosti na hotelu.

Víza

Vízum na Maledivy
Obyvatelé České republiky nepotřebují vízum. Na letišti v Male získáte během pasové kontroly bezplatně razítko imigračních úřadů, které povolují vstup a pobyt nepřesahující 30 dnů. Každý přijíždějící turista musí mít již dříve zakoupen pobyt v jednom z mnoha turistických center. 

Klienti s jiným než českým občanstvím můžou mít jiné podmínky pro vstup na Maledivy.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Povlmi poklidný ostrov 22. 01. 2018

Byl jsem již před 15 lety, nic moc se nezměnilo, stále je plně v pohodě.Ubytování bez problémů, strava sice fádní ale v pohodě, moře nádherné s mnoha barvami. Ceny nápojů se zase zvýšily, ale s tím... Číst zbytek recenze

Super dovolená 30. 01. 2017

Nádherný a velice klidný resort, příjemný personál , výborné jídlo a vždy v dostatečném množství ,dvakrát denně úklid pokojů .Moře teplé a velmi čisté , pláž denně uklizená. Každý pokoj má vlastní... Číst zbytek recenze

Holliday Island Resort 15. 07. 2016

Dovolená na tomto ostrově byla naprosto ideální a předčila naše očekávání i když jsme byli v době tzv. monzunových dešťů. 27.5-5.6. 2016 Pršelo jen asi 2x a to tak cca. 3 minuty, jinak bylo kolem... Číst zbytek recenze

Doporučuji 07. 07. 2016

Za mě mohu jen doporučit, personál perfektní, vše co bylo potřeba hned splněno, každý den vše čisté, několikrát za den doplňované nápoje a občerstvení na pokoji. Určitě doporučuji zabalit věci na... Číst zbytek recenze

Dovolená snů 30. 03. 2016

Maledivy jsme navštívili v listopadu 2015. Naším snem bylo navštit alespoň jednou za život tuto pro nás exotickou oblast. Vybírali jsme místo a hotel podle recenzí a vyplatilo se . Na dovolené... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč