Ubytování MLO Obrázek0
Ubytování MLO Obrázek1
Ubytování MLO Obrázek2
Ubytování MLO Obrázek3
Ubytování MLO Obrázek4
Ubytování MLO Obrázek5
Ubytování MLO Obrázek6
Ubytování MLO Obrázek7
Ubytování MLO Obrázek8
Ubytování MLO Obrázek9
Ubytování MLO Obrázek10
Ubytování MLO Obrázek11
Ubytování MLO Obrázek12
Ubytování MLO Obrázek13
Ubytování MLO Obrázek14
Ubytování MLO Obrázek15
Ubytování MLO Obrázek16
Ubytování MLO Obrázek17

Malta - ostrovní stát

Malta
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (5 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 5 kontinentálních snídaní, za příplatek večeře (4), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 250 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 10 EUR/os. (platí se přímo v hotelu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Malta - wyspiarskie państwo-miasto
Kód zájezdu: MLO


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 07.06.2023 a mohou se změnit.

Program

Marsaxlokk a místní speciality • La Valetta a katedrála sv. Jana Křtitele • Gozo - pohádková krajina a starobylé památky • Maltské trojměstí Cottonera • útesy Dingli a jeskyně sv. Pavla


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet na Maltu, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v severo-východní části ostrova. (Trasa cca 25 km)


Den 2
Po snídani návštěva hlavního města Malty. Návštěva La Valetty zapsané na seznamu UNESCO - města postaveného v době, kdy ostrov patřil do Řádu maltézských rytířů. V programu procházka městem, během které uvidíme mimo jiné: z vnějšku Velmistrovský palác a zahrady Barrakka s terasami s krásným výhledem na přístav. Poté prohlídka katedrály sv. Jana s bohatým barokním interiérem, uvnitř které se nachází obraz od Caravaggia „Poprava Jana Křtitele“. Návrat do hotelu, volný čas k odpočinku, opalování a nakupování, přenocování. (Trasa cca 35 km)


Den 3
Po snídani přejezd na jižní pobřeží Malty a obdivování vysokých útesů Dingli. Tento den návštěva Mdiny - dávného hlavního města ostrova, klidného města plného úzkých klikatých uliček, jejichž labyrint vede k obranným hradbám, ze kterých se rozprostírá panorama celého ostrova. Zastavíme na ochutnávku skvělého nápoje Limoncello a navštívíme jednu ze slavných skláren na ostrově. Návrat do hotelu, volný čas k odpočinku, opalování a nakupování, přenocování. (Trasa cca 40 km)


Den 4
Po snídani přejezd do města Senglea, které se nachází na konci poloostrova, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Velký přístav a impozantní pevnost St. Angelo, odkud Jean de la Valette vedl obranu ostrova během Velkého obléhání v roce 1565. Přejezd do Birgu, známého také jako Vittoriosa - což znamená neporažené, vítězné město. Bude to skvělá příležitost k procházce středověkými uličkami jednoho z nejstarších měst na ostrově. Následně se vydáme do nejstarší maltské rybářské vesnice Marsaxlokk na trh s místními specialitami (mimo jiné sýry, sladkosti, chléb), kde lze vidět rybáře a jejich charakteristické barevné lodě luzzu. Přestávka na oběd (za příplatek). Návrat do hotelu, volný čas na odpočinek, opalování a nakupování, přenocování. (Trasa cca 55 km)


Den 5
Snídaně a výlet na krásný ostrov Gozo, který ohromuje nádhernou krajinou. Návštěva archeologického naleziště Ggantija zapsaného na seznamu UNESCO - s částečně zachovanými obrannými hradbami a megalitickými chrámy (jedny z nejstarších kamenných budov na světě). Poté návštěva hlavního města ostrova Ir-Rabat s dominantní budovou citadely, ze které se rozprostírá malebné panorama města a ostrova. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 40 km)


Den 6
Po snídani (možnost snídaně formou balíčků) vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a návrat do Polska.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

Kouzelné pláže Malty
Malta je ostrovní země, která dokáže překvapit svými kouzelnými místy. Mezi taková, která jsou dechberoucí patří nejkrásnější pláže ostrova: Golden & Gnejna Bay. Azurové moře, strmé břehy a nekonečná krajina - to je trio, které vytváří pohádkový obraz, uchvácí svými barvami, tvary a jedinečnou atmosférou. Fotografie z těchto pláží jsou pro každého, kdo přijede na Maltu „must have” v jejich fotoalbu. Cena výletu 20 EUR (v ceně: autokar, služba průvodce).


Malta pod hvězdami
Když slunce zapadne a setmí se, začne tento nádherný ostrov pulzovat pomalým rytmem, který zde na Maltě vytváří kouzelnou atmosféru pod hvězdami. Po setmění navštívíme Mdinu, první hlavní město Malty, které se nachází v srdci ostrova, což nás zavede do vzdálených časů, kdy na Maltu dorazili Féničané. Mdina je městem ticha, kde každý kousek stěny, ozdobné kliky a barevné balkony vyprávějí svůj jedinečný příběh. Po Mdině přichází na řadu La Valetta, která se během dne a zejména po setmění stává kouzelným místem. Písečná barva paláců a domů osvětlených pouličním světlem vytváří jedinečnou divadelní kulisu ... kde si jej každý, kdo toto město navštíví, bude pamatovat jako jedinečné a nezapomenutelné místo. Cena výletu 35 EUR (v ceně: autokar, služba průvodce).

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.   

Hotel

Umístění

Hotely **/*** turistické třídy, které se nacházejí na severovýchodě Malty - 5 hotelových nocí začíná.

.
K dispozici pro hosty

Restaurace, někdy bar.

.
Catering

Snídaně podávaná na stůl nebo formou bufetu (chléb, máslo, džem a/nebo med, sýr, studené maso, ovocný džus, čaj, káva, mléko, voda) a za příplatek večeře, nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/***

Stravovanie

Raňajky podávané na stůl nebo formou bufetu (chlieb, maslo, džem a/nebo med, syr, studené maso, ovocný džús, čaj, káva, mléko, voda) a za příplatok večera, nápoje na večeru sa platia extra.

.
Miestna kategória

**/***

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč