Ubytování CBP Obrázek0
Ubytování CBP Obrázek1
Ubytování CBP Obrázek2
Ubytování CBP Obrázek3
Ubytování CBP Obrázek4
Ubytování CBP Obrázek5
Ubytování CBP Obrázek6
Ubytování CBP Obrázek7
Ubytování CBP Obrázek8
Ubytování CBP Obrázek9
Ubytování CBP Obrázek10
Ubytování CBP Obrázek11
Ubytování CBP Obrázek12
Ubytování CBP Obrázek13
Ubytování CBP Obrázek14
Ubytování CBP Obrázek15
Ubytování CBP Obrázek16
Ubytování CBP Obrázek17
Ubytování CBP Obrázek18
Ubytování CBP Obrázek19
Ubytování CBP Obrázek20

Na stezce krásy

Peru - Lima
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

*** hotely a hostely (11 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Program

Lima • Machu Picchu • Cuzco • jezero Titicaca - plovoucí ostrovy Uros • Santiago de Chile • poušť Atacama • Měsíční údolí a Údolí smrti - solné pláně a gejzíry • krásná, ale neznámá Bolívie - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • pohádkově barevné laguny

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Přílet do Santiago de Chile. Hlavní město Chile je městem plným kontrastů - mrakodrapy kombinované s koloniálními památkami. Santiago je považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Přejezd hlavní dopravní tepnou města - Alamedou. Na náměstí Plaza de Armas si prohlédneme překrásnou katedrálu. Na hlavním náměstí Mercado Central - jednom z nejstarších a největších trhů v Chile budeme mít volný čas na ochutnání místních specialit. Následně se vydáme na jeden z kopců a budeme obdivovat překrásný výhled na město. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) přelet do Calamy. Transfer do hotelu v San Pedro de Atacama. Město ležící ve výšce cca 2440 m n. m. je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaísa. Následně přejezd do Valle del Arcoiris, Duhového údolí, které je tak pojmenováno díky neobvyklé barvě zdejších kopců. Paleta barev od červené, fialové až po bílou vytváří nádhernou krajinu. Tyto barvy jsou výsledkem různých koncentrací jílu, soli a minerálů. Poté přejezd ve směru lagun Baltinache nebo Cejar. Jedná se o laguny s podobnou slaností jak Mrtvé ​​moře, proto se během plavání budeme vznášet na povrchu. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 4
Před svítáním (breakfast box na cestu) přejezd na sever do jedné z největších atrakcí poušti Atacama - oblasti gejzírů El Tatio. Nacházejí se zde jedny z nejvyšších gejzírů na světě; umístěny jsou ve výšce cca 4300 m n. m. a rozhodně nejlépe se prezentují při východu slunce. Gejzíry připomínají miniaturní sopky, které místo lávy tryskají horkou vodu a minerální útvary vytvořené po odpaření vroucí vody jsou mimořádně zajímavé. Následně se vydáme ve směru Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Prohlídku začneme zastávkou v Údolí smrti. Spektrum barev, kterými září skalní útvary a dopadající paprsky slunce vytvářejí krásný obraz, jaký dokáže namalovat jen příroda. Poté přejezd do Měsíčního údolí, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch měsíce. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) přejezd směrem k hranici s Bolívií, kde přesedneme do džípů (UPOZORNĚNÍ: nejvyšší bod, na němž se v tento den octneme, leží ve výšce 4 850 m n. m.), na trase spatříme četná vysokohorská jezera tzv. laguny, z nichž každá okouzluje jinými barvami, zastavíme se například u zelené laguny Verde a uvidíme lagunu Blanca. Další z nich je laguna Colorada, jedno z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas. Slané a mělké jezero vděčí za svoji popularitu charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho hladině pozorovat četné kontrastující bílé plošky boraxu. Celý tento mimořádný jev vytváří malebnou, ​​nedotčenou horskou krajinu, pokrytou charakteristickou vegetací, jako například kaktusy a nízkými pouštními travami. Ruta de las Lagunas je známá také díky velkému množství zdejších plameňáků, kteří se seskupují kolem barevných vod. Lagunu Colorada obývají převážně růžoví plameňáci krátkozobí. Přestávka na oběd. Následně si prohlédneme Árbol de Piedra, neobvyklý skalní útvar vytesaný větrem, vzhledem připomínající strom s výškou cca 7 m. Pozdě večer dojedeme do Uyuni. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 6
Po snídani přejezd na největší solnou pláň ve světě - Salar de Uyuni. Neobvyklá plocha (výškový rozdíl je necelých 41 cm), rozlehlá solná poušť s rozlohou cca 10 000 km²  nabízí úžasný výhled. Pod několikametrovou vrstvou soli protékají slané řeky. Přejezd na hřbitov lokomotiv. Je to jedinečné místo, ve kterém v 19. - 20. století vzkvétal železniční provoz. Byl úzce spojen s bohatými nalezišti nerostů objevenými v této době a jejich dopravou z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní se zde nachází malá železniční stanice, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných před mnoha lety. Cestou spatříme hotel téměř kompletně postavený ze solných bloků, hlavní suroviny zdejší oblasti. Ubytování, večeře ve Uyuni a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 7
Po snídani přelet a prohlídka La Paz - největšího bolivijského města a nejvýše ležícího hlavního města na světě (3200 - 4050 m n. m.). Bylo vybráno v prestižní soutěži na Sedm divů světa v kategorii - města. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu, vládní a kongresovou budovu. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit nejrůznější talismany a amulety. Oběd. Transfer do hotelu a přenocování. (Trasa cca 80 km)
Pro zájemce večer s bolívijským folklórem (40 USD).

Den 8
Po snídani návštěva archeologického naleziště Tiwanaku, které se nachází ve výšce 3800 m n. m. Uvidíme zde mimo jiné slavnou Sluneční bránu s podobiznou boha Wiracocha a Monolith Ponce'a. Po prohlídce oběd. Následně přejedeme malebnou silnicí podél Titicaca - nejvýše ležícího splavného jezera na světě až k bolivijsko-peruánské hranici v Desaguadero. Ubytování v hotelu v Puno, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 9
Po snídani doporučujeme plavbu na plovoucí ostrovy Uros (za poplatek cca 60 USD) nebo odpočinek. Ostrovy postavené ze třtiny totora obývají indiáni Aymara, zde také poznáme jejich domov, kulturu a zvyky. Brzy odpoledne přejezd autobusem do Cuzca - dávného hlavního města incké říše. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)
 
Den 10
Po snídani prohlídka starého města Cuzco zapsaného na seznamu Světového dědictví UNESCO. V programu prohlídka Plaza de Armas, katedrály s pinakotékou se sbírkou mistrovských děl místní malířské školy a bývalého chrámu Slunce - Coricanchy. Odpoledne volný čas nebo pro zájemce (za poplatek cca 90 USD) výlet do Svatého údolí Inků. Je to jedinečné místo v historii Inků, které se vyznačuje extrémně úrodnou půdou a nádhernou scenérií. Staneme tváří v tvář kondorovi v Chrámu zvířat, prohlédneme si alpky, lamy a vikuně. Navštívíme také incké ruiny v Pisac a trh se suvenýry, kde budeme moci ochutnat kukuřici podávanou se sýrem. V ceně vstupenky. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 11
Po snídani dvouhodinový přejezd na železniční stanici do Ollantaytamba, odkud začneme celodenní výlet do Machu Picchu (cesta vlakem trvá cca 1,5 hod.) - jednoho ze SEDMI DIVŮ SVĚTA (od roku 2007 je zapsáno na seznamu UNESCO). Světem objevené v roce 1911 ztracené město Inků je komplexem úchvatných skalních budov ležících na stovkách teras. Velkolepost a krása tohoto místa jsou důkazem neobvykle bohaté incké kultury. Uvidíme skalní chrám Tří oken a Sluneční observatoř. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 380 km)
 
Den 12
Po snídani krátká procházka Sacsaywamanem - bývalou inckou pevností, kde se dodnes koná nejslavnější peruánský festival Inti Raimi. Pro odvážné možnost ochutnávky morčete (v ceně). Transfer na letiště a přelet do Limy. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 13
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně návštěva koloniální čtvrti Plaza Mayor s okázalým palácem, kde se nachází sídlo vlády, katedrály (mauzoleum španělského conquistadora Francisca Pizarra), kláštera sv. Františka a katakomby. Zastávka u historické železniční stanice Desamparados, odkud začíná trasa navržená inženýrem Ernestem Malinowským v 19. století. Následně návštěva Muzea Larco Herrera, které se nachází v historické budově a představuje důkladný přehled peruánské předkolumbovské historie, úžasnou sbírku předmětů vyrobených ze zlata, keramiky a textilu. Transfer na letiště. Zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu uvede průvodce Rainbow na místě).

Den 14
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.  

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, stejně jako teplé oblečení, v ranních a večerních hodinách je na Atacamě a v Uyuni chladno (teplota klesá až na -10°C).
- Během mezinárodních a vnitřních přeletů v Chile platí celkový zákaz přepravy organických produktů (potravin) včetně obdržených na palubě.
- Osobám s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí je doporučena konzultace se svým lékařem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Upozornění k programu

UPOZORNĚNÍ: pro obyvatele USA, asijských zemí, Kanady a Indie je povinné očkování proti žluté zimnici.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/na-szlaku-piekna/zakwaterowanie-cbp 

Nejbližší termíny do hotelu

05. 11. - 18. 11. 2019 (14 dní)
Varšava Polopenze
86 959 Kč
29. 12. - 11. 01. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
90 346 Kč
07. 01. - 20. 01. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
77 748 Kč
10. 01. - 23. 01. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
79 377 Kč
17. 01. - 30. 01. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
75 299 Kč
24. 01. - 06. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
75 815 Kč
26. 01. - 08. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
81 328 Kč
27. 01. - 09. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
75 109 Kč
31. 01. - 13. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
74 803 Kč
04. 02. - 17. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
77 200 Kč
08. 02. - 21. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
80 211 Kč
11. 02. - 24. 02. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
78 335 Kč
18. 02. - 02. 03. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
78 196 Kč
03. 03. - 16. 03. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
82 250 Kč
13. 03. - 26. 03. 2020 (14 dní)
Varšava Polopenze
78 162 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč