Ubytování ECU Obrázek0
Ubytování ECU Obrázek1
Ubytování ECU Obrázek2
Ubytování ECU Obrázek3
Ubytování ECU Obrázek4
Ubytování ECU Obrázek5
Ubytování ECU Obrázek6
Ubytování ECU Obrázek7
Ubytování ECU Obrázek8
Ubytování ECU Obrázek9
Ubytování ECU Obrázek10
Ubytování ECU Obrázek11
Ubytování ECU Obrázek12
Ubytování ECU Obrázek13

Ne až tak strašný ďábel

Ekvádor
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Naríz del Diablo - Ďáblův nos • Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes) • Mindo - expedice do džungle • Quito - koloniální klenot v Andách (2850 m n. m.) • Cotopaxi - nejslavnější sopka Ekvádoru • rovník - budeme stát na obou polokoulích Země • Cuenca - setkání s kulturou • El Cajas - krajina jako z jiné planety   

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Quita pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Po příletu transfer do hotelu, odpočinek po cestě. Večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Mnoho cenných památek tohoto města pochází z koloniálního období. Prohlídku začneme v nové části města (panoramatická prohlídka: památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, kongres s fasádou, kde jsou do kamene vytesány výjevy z dějin Ekvádoru, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně se vydáme do koloniální části města: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco ze 16. století (z roku 1535), barokní kostel La Compañía z počátku 17. století (z roku 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. 

Den 3
Po snídani se vydáme ve směru města Mindo. Během cesty výlet k rovníku (15 km severně od Quita, v polopouštním údolí San Antonio de Pichincha). Návštěva Quito v miniatuře (koloniální Quito v měřítku, s malým představením zvuku a světel) a Muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (netočí se), zatímco 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Budeme mít možnost fotografování, zatímco budeme stát na obou polokoulích Země současně. Příjezd do města Mindo, které se nachází v džungli a je domovem tisíců unikátních druhů fauny a flóry. Odhaduje se, že okolí města Mindo je nejvíce biologicky rozmanitou oblastí světa. Navštívíme zahradu Tropických motýlů, kde jsou chovány vzácné druhy tohoto krásného hmyzu, seznámíme se s celým chovem. Další atrakcí je možnost fotografování s různými velkými motýly sedícími na rukou. Následně se vydáme do orchideária, ve kterém rostou nejkrásnější druhy orchidejí integrované do tropických rostlin. Přejezd do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 4
Po snídani čas na další prohlídku města Mindo. V programu přejezd lanovkou zavěšenou nad džunglí a následně procházka stezkou vodopádů mezi exotickou zelení, během které budeme mít příležitost vidět četná zvířata, která zde žijí. Mindo je díky velkému počtu ptáků nazýváno rájem pro ornitology. Volný čas na odpočinek a koupání v jednom z vodopádů. Vydáme se také do Muzea čokolády, kde se seznámíme s historií ekvádorského kakaa a budeme mít možnost ochutnávky. Pro zájemce (za příplatek) doporučujeme sjezd na lanech v džungli (canopy tour). Emoce zaručeny! Cena cca 50 USD/os. Večer přejezd do města Otavalo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 170 km)

Den 5
Po snídani návštěva indiánského města Otavalo, ve kterém se nachází nejznámější tržiště s lidovými produkty v Jižní Americe, které nás přivítá paletou barev a místních vůní. Lze si zde zakoupit místní rukodělné výrobky, mimo jiné: vlněná ponča, čepice, klobouky, krásné houpací sítě a lapače snů. Najdeme zde také originální šperky a suvenýry ozdobené Andskými vzory. Přejezd na vyhlídkové místo, kde uvidíme lagunu Cuicocha, malebné krystalické vody jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Další cesta ve směru města Quito, dojezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani přejezd k horkým pramenům v Papallactě. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou Kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Následně návštěva resortu Guango, kde můžeme spatřit hned několik druhů kolibříků, tangarů a orchidejí. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Cotopaxi. Večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 7
Po snídani výlet do Národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 30 min. po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4864 m n. m, trekking k ledovci (5000 m n. m.), výlet břehem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptactva (endemických racků, divokých kachen a dalších) a divokých koní. Přejezd ve směru města Baños do amazonské džungle. Během cesty zastavíme na vyhlídkovém místě na jezero Yambo. Přejezd do vesnice indiánů Salasaca (tržiště lidových výrobků) a města Baños, kde se nachází svatyně Panny Marie. Baños je nádherně umístěno na strmých zlomech sopky Tungurahua, na místě, kde Andy přecházejí do amazonské džungle. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani se vydáme do údolí řeky Pastaza, která tvoří hluboký kaňon jižně od Bañosu. Přejezd tarabitou (typ lanovky) přes řeku Pastaza a pěší výlet k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev), následně procházka přes visutý most. Odpoledne přejezd do hor obklopujících Baños a návštěva místa na úpatí sopky Tunguragua, kde se nachází slavný Dům na stromě s obrovskými houpačkami, které umožňují obdivovat okolí. Večeře a přenocování v hotelu v Baños. (Trasa cca 70 km)

Den 9
Snídaně. Volný den v Baños. Čas na prohlídku města, možnost koupání v termálních lázních a účast na dalších placených atrakcích: canoeing - sestup na lanech po vodopádech (cca 55 USD/os.), rafting (cca 60 USD/os.), návštěva Indiánů kmene Shuar (cca 90 USD/os.). Následně přejezd do Guamote, kde se nachází nadace pro rozvoj místního obyvatelstva. Večeře a přenocování v hotelu nadace. (Trasa cca 120 km)
 
Den 10
Snídaně. Přejezd do Alausí, malého městečka ležícího v povodí řeky Chanchán (v nadmořské výšce 2347 m) je známé především díky turistické atrakci, kterou je přejezd vlakem k Naríz del Diablo - Ďáblovu nosu, hoře připomínající tvarem tvář ďábla. Trasa vlaku, kterou překonáme, je nejobtížnější železniční tratí na světě vzhledem k obrovské výzvě, kterou bylo navržení a výstavba trati na svahu hory Naríz del Diablo. Během přejezdu vlakem budeme mít příležitost obdivovat úžasné výhledy na tzv. Alej vulkánů (Avenida de los Volcanes). Po návratu do Alausíe se vydáme ve směru Ingapirce - nejvýznamnějšího archeologického komplexu v Ekvádoru. Navštívíme největší a nejlépe zachované zříceniny z doby Incké říše. Přejezd do hotelu ve městě Cuenca, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 11
Po snídani navštívíme Cuencu, malé koloniální městečko nazývané „kulturním hlavním městem Ekvádoru“, které je kolébkou literatury, malířství a poezie. Je také místem mezinárodních kulturních a uměleckých akcí. Navštívíme historické činžovní domy, náměstí, komorní uličky, katedrálu zasvěcenou Neposkvrněnému početí (Catedral de la Inmaculada Concepción), starou katedrálu (El Sagrario). Všechny budovy v Cuenci byly zapsány na seznamu UNESCO. Navštívíme továrnu legendárních klobouků ze slámy toquilla mylně nazývaných „panamami“. Večeře a přenocování ve městě Cuenca. 
 
Den 12
Po snídani přejezd přes Národní park El Cajas, jeden z nejkrásnějších národních parků v Ekvádoru. El Cajas leží v nadmořské výšce od 3100 m až do 4450 m. V areálu parku je cca 270 ledovcových jezer a lagun, které se nachází mezi četnými kopci a horami. Některé laguny uchvacují intenzivně modrou barvou na slunci, najdeme zde obrovskou rozmanitost fauny a flóry, vysoké rostliny z druhu agáve a vegetaci typickou pro zónu paramo. Přejezd do Guayaquilu, které je nazýváno ekonomickým hlavním městem Ekvádoru, rušné, přeplněné, horké. Krátká procházka promenádou podél řeky Guayas. Transfer na letiště a zpáteční let do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).
 
Den 13
Přílet do Varšavy. 

Upozornění k programu
- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.
- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.
- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.
- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.
- Na mnoha místech nepřijímají 100dolarové bankovky, vezměte s sebou prosím menší bankovky.
- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely *** - spíše malé, dobře udržované hotely.

Pokoje: komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha, WC, ručníky). Přistýlky na vyžádání.
V hotelových restauracích jsou servírovány snídaně a večeře podobné evropským, samozřejmě si lze také objednat regionální pokrmy.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč