Ubytování CPM Obrázek0
Ubytování CPM Obrázek1
Ubytování CPM Obrázek2
Ubytování CPM Obrázek3
Ubytování CPM Obrázek4
Ubytování CPM Obrázek5
Ubytování CPM Obrázek6
Ubytování CPM Obrázek7

Odkud pochází Venuše? Santorini, Milos

Řecko - Santorini
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Iliada/Odysea

Poloha
Komorní hotel Iliada/Odysea se nachází v klidném letovisku Perivolos, které se nachází v jižní části Santorini. Santorini je jedním z nejoblíbenějších míst v celém Řecku, je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Evropě. Najdeme zde mnoho obchodů, restaurací a barů. Hotel je vzdálen cca 10 km od města Fira, hlavního města ostrova a cca 12 km od letiště.

Pláž
Hotel Iliada/Odysea se nachází cca 100 m od dobře udržované pláže s tmavým sopečným pískem. Podél pláže se nachází promenáda. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek.

Vybavení
Recepce s lobby, 2 venkovní bazény s prosluněnou terasou (lehátka a slunečníky - zdarma).

Pokoje
Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje, umístěné ve 2 hotelových budovách, s koupelnou a balkónem/terasou (zahradní nábytek). Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, satelitním TV, ledničkou, trezorem (zdarma). Dětská postýlka do 2 let - zdarma (nutná dřívější rezervace).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu.

Sport a zábava
Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Internet
V areálu celého hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
http://www.iliadasantorini.gr/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 1,50 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Komorní hotel Iliada/Odysea je zařízen v typickém kykladském stylu. Doporučujeme především pro romantickou dovolenou ve dvou. Letovisko Perivolos je ideálním místem pro klidný odpočinek na pláži během dne a večer pro zábavu v nedalekých klubech. Doporučujeme prozkoumat jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, kterým je právě Santorini.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Costa Grand Resort & SPA

Poloha
Kompletně nový, elegantní hotel Costa Grand Resort & SPA se nachází v samém centru Kamari, oblíbeného letoviska na ostrově Santorini. Pouhých pár minut procházkou od hotelu se nachází dlouhá promenáda, která nabízí široký výběr restaurací, taveren, dobře upravených plážových barů. Santorini je neobvyklé místo ke strávení opravdu výjimečné dovolené. Úchvatný výhled na kalderu, bílé domky přilepené ke svahu sopky a nejkrásnější západy slunce v Oia - to jsou jen některé z atrakcí, které zde najdeme. Hotel Costa Grand Resort & SPA se nachází cca 8 km od Firy, hlavního města ostrova a cca 6 km od letiště. 

Pl​áž
Hotel Costa Grand Resort & SPA se nachází přímo u pláže s tmavým vulkanickým pískem. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Podél pláže se nachází promenáda.

Vybavení
Recepce s prostornou lobby, 5 venkovních bazénů se slunečními terasami (lehátka a slunečníky - zdarma), restaurace a'la carte a bar (za poplatek).

Pokoje
Elegantně a moderně zařízené dvoulůžkové pokoje jsou umístěny v 7 budovách s koupelnami a balkóny nebo terasami (zahradní nábytek). Pokoje jsou vybaveny klimatizací, satelitní TV, ledničkou, trezorem (zdarma), příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, minibarem (za příplatek). V koupelně je vysoušeč vlasů.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu.
 
Sport a zábava
V areálu hotelu Costa Grand Resort & SPA se nachází wellness (procedury za poplatek) a posilovna (zdarma). Vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
http://costagrand.com/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Costa Grand Resort & SPA
je jedním z nejnovějších hotelů na Santorini. Fantasticky umístěný, přímo u pláže a téměř v centru města Kamari, bude zaručeně ideální volbou pro nejnáročnější klienty, kteří hledají hotely s klidnou, komorní atmosférou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Santo MiraMare

Poloha
Elegantní hotel Santo MiraMare se nachází v Perivolos, v letovisku ležícím v jižní části ostrova Santorini. Santorini je jedno z nejoblíbenějších míst v celém Řecku, je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Evropě. Najdeme zde četné obchody, restaurace a bary. Hotel Santo MiraMare se nachází cca 10 km od Fira, hlavního města ostrova a cca 12 km od letiště. 

Pláž
Hotel Santo MiraMare se nachází cca 100 m od dobře udržované pláže s tmavým vulkanickým pískem. Podél pláže se táhne promenáda. Lehátka a slunečníky na pláži (zdarma).

Vybavení
Recepce s prostornou lobby, parkoviště, venkovní bazén se sluneční terasou (lehátka a slunečníky - zdarma), bar u bazénu.

Pokoje
Elegantně zařízené dvoulůžkové pokoje s koupelnou a balkónem nebo terasou (zahradní nábytek). Pokoje jsou vybaveny klimatizací, satelitní TV, ledničkou, trezorem (zdarma), minibarem (za poplatek).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Možnost příplatku za večeře.
 
Sport a zábava
Vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
Na pokojích a v lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
https://www.santomiramare.com/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Santo MiraMare
je hotelem pro náročné klienty, kteří si cení odpočinek na klidnějším místě. Vysoký standard hotelu, který patří k místnímu hotelovému řetězci, je zárukou úspěšné dovolené.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

El Greco Resort & SPA

Poloha
El Greco Resort & SPA
je největším a nejrozsáhlejším hotelem na ostrově Santorini. Kaskádově umístěný hotel se nachází na útesu a nabízí svým klientům 5 bazénových zón, bary a restaurace. Hotel se nachází v hlavním městě ostrova - Fiře, do centra je jen několik minut procházkou. Fira je pravou podstatou Kyklad - město ležící na strmých skalách je plné barev a atmosféry. Doporučujeme se projít a kochat se tímto místem nebo se zastavit v jedné z mnoha kaváren, které se nachází téměř nad propastí, s úchvatnými nezapomenutelnými výhledy. Oia, známé díky nejkrásnějším západům slunce, je cca 10 km od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 5 km od El Greco Resort & SPA. 

Pláž
Nejbližší pláž v Monolitosu se nachází cca 7 km, pláž v Kamari cca 12 km, pláž v Perisse cca 14 km.

Vybavení
Recepce s prostornou lobby, parkoviště, 5 venkovních bazénů se slunečními terasami (lehátka a slunečníky - zdarma) umístěné na různých úrovních, plážové osušky, bary u vybraných bazénů.

Pokoje
Elegantní dvoulůžkové pokoje s koupelnou a balkonem nebo terasou (zahradní nábytek). Pokoje jsou vybaveny klimatizací, satelitní TV, ledničkou, trezorem (zdarma), telefonem, minibarem (za příplatek). V koupelně je vysoušeč vlasů.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu, možnost příplatku za večeře.
 
Sport a zábava
V areálu hotelu se nachází SPA & WELLNESS (procedury za příplatek) a posilovna (zdarma). Vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
https://elgreco.com.gr/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
El Greco je směsicí vysokého standardu ubytování, vynikajících služeb pod značkou KD hotels a nevynucené, prázdninové atmosféry. Ideální volba jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi, pro které má pláž druhořadý význam. Doporučujeme také milovníkům nočního šílenství, které nám nabízí Fira.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na/z Santorini, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, transfery: hotel - přístav - hotel, přejezdy trajektem, ubytování v hotelech (3 noci na ostrově Santorini, 4 noci na ostrově Milos), stravování: snídaně (7), služby polského průvodce/delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety, služby místních průvodců, samostatné prozkoumávání ostrovů, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v celém programu - cca 115 EUR/os.

UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 10-15 EUR/pokoj/týden. Poplatek je povinný a hradí se u průvodce nebo na recepci při ubytování. Výše pobytové taxy závisí na standardu hotelu: hotel 2* - 0,5 EUR/pokoj/noc, hotel 3* - 1,5 EUR/pokoj/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokoj/noc.

Žáci a studenti by měli mít s sebou průkazku. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu do Řecka.

Název zájezdu v polském jazyce: Skąd pochodzi Wenus? - Santorini - Milos

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Legenda Atlantidy • Fira - fascinující sopky • červené útesy Akrotiri • západ slunce v Oia • Venuše z ostrova Milos • kopec Sarakiniko • mořské jeskyně Kleftiko

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet charterovým letadlem na ostrov Santorini v Řecku.
Časy odletů a místa srazů na jednotlivých letištích jsou uvedeny v „Letovém řádu“ na konci katalogu. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady
Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu. Volný čas na odpočinek, opalování (v závislosti na letovém řádu).

Den 2
Po snídani prohlídka hlavního města ostrova Firy. Ostrov Santorini je v podstatě částí vrcholku sopky ponořené v moři, která vybuchla v roce 1450. Santorini je spojován se třemi barvami: červenými útesy, černými skálami sopky a bílými domky přilepenými na svazích sopky. Město Fira leží kaskádovitě na strmých skalách vyčnívajících z moře, je okouzlujícím městem plným barev. Procházka městem, následně sjezd lanovkou dolů do přístavu, hlavně pro hezké výhledy z tohoto místa. Zpět na horu se vydáme na oslech. Po prohlídce volný čas. Doporučujeme přestávku na kávu v jedné z taveren zavěšených nad propastí, pohled z tohoto místa je nezapomenutelný. Následně navštívíme Akrotiri - tzv. řecké Pompeje. Nedávno zveřejněné archeologické naleziště je pozůstatkem dobře organizovaného města, které pochází z roku 1600 př. n. l. Bylo to největší minojské město (mimo Knossos na Krétě). Město bylo zakonzervováno pod lávou a popelem. Na mnoha místech zůstalo nedotčené. V novodobém muzeu, pod střechou lze navštívit celé ulice, podívat se do domů, bank nebo řemeslných továren. Bohaté fresky zdobily stěny domů, lze vidět výlohy obchodů, nábytek, nádobí pro skladování potravin. Po prohlídce muzea návštěva neobvyklé červené pláže Akrotiri. Odpoledne návrat do hotelu, volný čas na samostatné prozkoumávání města. Přenocování na ostrově Santorini.

Den 3
Po snídani přejezd trajektem na ostrov Milos. Přejezd do hlavního města ostrova - Plaky, procházka krásným stylovým městem, které se nachází na úpatí kopce, na kterém leží hrad Kastro ze 13. století a kostel Mesa Panagia. Ostrov Milos je jedním z nejzajímavějších a zároveň nejkrásnějších ostrovů souostroví Kyklad. Skály vytvořené z lávových kamenů se mění různými barvami, proto je také ostrov často nazýván „ostrovem barev“. Milos to jsou úžasné skalní útvary, kopce a pláže, jeskyně, fjordy, horké prameny a typické, barevné kykládské domky přilepené na svazích sopky. Ostrov Milos je spojován se sochou Afrodity nalezenou na ostrově v roce 1820. Slavná Venuše z Milos se nachází nyní v Louvre v Paříži a její kopii uvidíme v Archeologickém muzeu v hlavním městě. Během prohlídky uvidíme také antické divadlo v Tripiti a slavné katakomby, neobvyklou památku pocházející z raně křesťanského období, která je hřbitovem místních obyvatel ostrova. Odpoledne volný čas na opalování na jedné z nejkrásnějších pláží Milos - Sarakiniko. Kopec Sarakiniko je místem, které bylo použito jako pozadí ve filmu 007 s Jamesem Bondem v hlavní roli. Transfer do hotelu, ubytování, přenocování na ostrově Milos.
 
Den 4 - 6
Snídaně. Volný čas na odpočinek nebo samostatné prozkoumávání ostrova Milos. Cestování po ostrově není složité, lze využít mnoho půjčoven jízdních kol, skútrů a automobilů. Doporučujeme vidět např. neobvykle malebnou vesničku Klima, která se nachází v jiho-západní části ostrova. V Klimě se nachází vykopávky starověkého osídlení.
Doporučujeme také fakultativní výlet, plavbu kolem ostrova kolem Milos (přesný program plavby uvede průvodce na místě, cena cca 35 EUR).
Mnoho míst na ostrově Milos je nejlépe si prohlédnout ze strany moře. Program bude zahrnovat mimo jiné ty nejkrásnější pláže a krásné zátoky jako např. Kleftiko s nádhernými jeskyněmi a bílými skálami ponořenými v tyrkysové vodě Egejského moře. Kleftiko, nazývané také vodními Meteory je oblíbeným místem mezi fotografy a potápěči. Během plavby bude také volný čas na koupání a opalování. Ubytování na ostrově Milos.

Den 7
Po snídani přejezd na ostrov Santorini. Volný den na opalování nebo samostatné prozkoumávání ostrova. Odpoledne možnost využít fakultativní výlet na západ slunce v Oia.
Západ slunce v Oia (za poplatek cca 30 EUR). Rituálem na Santorini je sledování západu slunce v Oia, je to jedinečný zážitek. Město Oia se nachází na vysokém útesu. Právě na tomto místě uvidíme slavné, dechberoucí výhledy na mořskou kalderu. Následně navštívíme místní vinný sklípek. Budeme mít možnost ochutnat nejznámější místní vína a sýry za zvuků řecké hudby.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfery:
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště,
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - transfer do vybraného hotelu na ostrově Santorini.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Informace o hotelech

**/*** hotely, penziony - obvykle se nachází mimo centra měst.

Pokoje: vkusně zařízené dvoulůžkové pokoje, všechny s koupelnou a WC. Klimatizace je v ceně pokoje.

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace a bar, v penzionu snídaňová jídelna.

Strava: kontinentální snídaně.

Místní kategorie: B, C

Webové stránky: příklady hotelů na každém z ostrovů:
- Santorini: hotel Albatros - www.hotel-albatros.gr
- Milos: hotel Capetan Giorgantas - www.capetangiorgantas.gr

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč