Ubytování FJE Obrázek0
Ubytování FJE Obrázek1
Ubytování FJE Obrázek2
Ubytování FJE Obrázek3
Ubytování FJE Obrázek4
Ubytování FJE Obrázek5
Ubytování FJE Obrázek6
Ubytování FJE Obrázek7
Ubytování FJE Obrázek8
Ubytování FJE Obrázek9
Ubytování FJE Obrázek10
Ubytování FJE Obrázek11
Ubytování FJE Obrázek12
Ubytování FJE Obrázek13

Odpoutejte se od země - Ceará

Brazílie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely, lodge nebo pousady   ** / ***  (7 nocí)

Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny koupelnou. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Fortalezy (s technickým mezipřistáním na Kanárských ostrovech), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 7 nocí, stravování dle programu: snídaně, služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek placený na místě) - cca 80 USD/os. (včetně vstupenek, spropitného pro místní průvodce a řidiče, pobytové taxy v Jericoacoara).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Oderwij się od ziemi - Ceara
Kód zájezdu: FJE

Program

Fortaleza a Praia do Futuro • pro milovníky bílých pláží - Jericoacoara - pobyt na jedné z nejkrásnějších pláží Brazílie • chillout v houpací síti - Lagoa Azul • velkolepé západy slunce na duně Por do Sol • fakultativní aktivity na dunách - projížďka vozidly typu buggy a oblíbený sandboarding a stand up paddle • pro aktivní kitesurfing a projížďka na koni

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem do Fortalezy (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech). Po příletu do Fortalezy pasová kontrola. Následně transfer do hotelu, přenocování.

Den 2
Region Caerá s hlavním městem ve Fortaleze je jedním z nejvýznamnějších brazilských regionů. Každý si zde najde něco pro sebe. Na 570 kilometrech pobřeží se rozprostírají krásné pláže jako např. Praia do Futuro nebo Jericoceara, které jsou známé svým pískem, modrou vodou a západy slunce. Je to oblíbená letní destinace Brazilců. Právě oni vytvářejí atmosféru uvolnění a bezstarostnosti, stejně jako skvělou zábavu v rytmech samby, forró nebo bossa novy. Milovníci aktivního sportu zde najdou skvělou příležitost pro kitesurfing nebo stand up paddle, zatímco pro ty, kteří hledají adrenalin, nabízí tento region projížďky džípy, buggy a projížďky na koni na dunách. Krásné, moderní město Fortaleza je velmi oblíbené mezi milovníky odpočinku na pláži. Kromě malebného pobřeží a různorodé zábavy je však město charakteristické spoustou jedinečných kulturních a historických míst. Kulturní centrum Dragão do Mar otevřené v roce 1998 je nejznámější a nejnavštěvovanější atrakcí ve městě. Rozloha kulturního centra je přes 30 000 metrů čtverečních; na jeho území se nachází několik muzeí a různých výstav. Navštívíme také tradiční čtvrť města - Aldeota a uvidíme Metropolitní katedrálu sv. Josefa, postavenou v roce 1978. Na závěr volný čas ve Starém Městě. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 3
Po snídani transfer džípy do Jericoacoara, malého, ale okouzlujícího městečka, které se nachází uprostřed rozlehlého národního parku, který je splněným prázdninovým snem nejen každého Brazilce. Vyhlášené americké deníky New York Times a Washington Post uznaly toto místo za jedno z nejkrásnějších na světě. Až donedávna bylo Jericoacoara stále izolovanou a prostou rybářskou vesnicí. Od roku 1984 je oblast kolem Jericoacoara prohlášena za chráněnou oblast a národním parkem se stala v roce 2002. Je to místo s jedinečnou atmosférou, kde během dne lze obdivovat odvážné, kteří provozují kitesurfing a večer mobilní obchodníci rozsvěcují lampy na svých stáncích a prodávají slavný koktejl caipirinha. Jedním z největších dobrodružství bude projížďka na koni po dunách (za příplatek). Pro změnu milovníci odpočinku by se měli vydat na projížďku do Lagoa Azul, kde byly rozvěšeny houpací sítě nad hladinou jezera a užít si blažený odpočinek. Odpoledne se vydáme na Por do Sol, čili na největší písečnou dunu na pobřeží, ze které budeme obdivovat fantastický západ slunce, během něhož se zlatožlutý písek ve večerních hodinách mění v nesčetných žlutých a oranžových odstínech, zatímco se slunce pomalu ponořuje do neprozkoumané hloubky oceánu. Volný čas. (Trasa cca 300 km)

Den 4 - 5
Volné dny na objevování krás Jericoacoara. Lze zde provozovat kitesurfing, plavat na stand up paddle (SUP), nebo jen tak ležet v barevné houpací síti zavěšené těsně nad vodou v Lagoa Azul. Odvážným doporučujeme atrakce s nádechem adrenalinu - projížďku na koni po dunách nebo sandboarding - sjezd na prkně po dunách (za poplatek).

Den 6 - 7
Po snídani návrat do Fortalezy. Čas na odpočinek a opalování na jedné z nádherných pláží Fortalezy. Během pobytu doporučujeme fakultativní výlety: projížďku vozidlem typu buggy na pláž Cumbuco nebo horská expedice do „Atlantického lesa“ s ochutnávkou tradičního alkoholického nápoje Cachaça.

Den 8
Po snídani volný čas. Následně transfer na letiště (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě) a zpáteční let do Polska.  

Den 9
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina (s mezipřistáním na Kanárských ostrovech).

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie. 

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč