Ubytování WTB Obrázek0
Ubytování WTB Obrázek1
Ubytování WTB Obrázek2
Ubytování WTB Obrázek3
Ubytování WTB Obrázek4
Ubytování WTB Obrázek5
Ubytování WTB Obrázek6
Ubytování WTB Obrázek7
Ubytování WTB Obrázek8
Ubytování WTB Obrázek9
Ubytování WTB Obrázek10
Ubytování WTB Obrázek11
Ubytování WTB Obrázek12
Ubytování WTB Obrázek13
Ubytování WTB Obrázek14
Ubytování WTB Obrázek15
Ubytování WTB Obrázek16
Ubytování WTB Obrázek17

Okolo Alp - Evropské divy přírody

Švýcarsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídaní, 7 večeří - za příplatek (2., 3., 4., 5., 6., 7. a 8. den zájezdu), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, vstupné na plavby lodí po jezerech (Lago Maggiore a Lago di Como), vstup do vlaku Mont Blanc z italské strany, přejezd vlakem ve Švýcarsku, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu - cena cca 350 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 10 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: Aosta cca 35 EUR/os., Salzburg cca 45 EUR/os., plavba po jezeře Lago di Garda (výlety se konají při velkém počtu zájemců).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Wokół Alp - Europejskie cuda natury
Kód zájezdu: WTB
 

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky byly uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.  


Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení. 

Program

Mont Blanc - Monte Bianco nejvyšší hora v Evropě • jezero Lago Maggiore a Borromejské ostrovy • jezero Lago di Como a Bellagio • Turín - královské hlavní město Piemontu • Bergamo - město se středověkými budovami Citta Alta • Pavia - síla dynastie Sforzů • Švýcarsko - přejezd vlakem na trase UNESCO • Trento - město s historií církevního sněmu v pozadí 


Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí Salzburgu, přenocování. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 800 km) Upozornění! Tento den není v hotelu večeře.


Den 2
Po snídani přejezd do Innsbrucku a procházka starým městem: hrad Hofburg, katedrála sv. Jakuba, symbol města - Zlatá střecha, reprezentativní ulice Marie Terezie. Následně přejezd na kopec se skokanským můstkem - Bergisel a nezapomenutelným panoramatem města. Přejezd do hotelu v okolí Trenta, přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 3
Po snídani přejezd do Trenta: románská katedrála, monumentální Palazzo Pretorio a hlavní náměstí města s fontánou Neptuna. Následně ochutnávka regionálních produktů ve vinici v okolí jezera Lago di Garda obklopeného majestátními Dolomity. Následně přejezd do Sirmione, plavba loďkou po jezeře Lago di Garda (za příplatek). Přejezd do hotelu v okolí města Bergamo, přenocování. (Trasa cca 250 km)   


Den 4
Po snídani přejezd do Bergama a návštěva Bergamo Alta - starého města obklopeného hradbami, jednoho z nejkrásnějších v Itálii. Projdeme se uličkami starého města, kde budeme obdivovat nejkrásnější místa Bergama: Piazza Vecchia - typické italské náměstí s fontánou v centrální části a Palazzo Della Ragione - jeden z nejstarších veřejných paláců v Itálii. Odpoledne přejezd do opatství Certosa di Pavia - perly renesanční Lombardie a sídla rodu Visconti. Přejezd do hotelu v okolí Turína, přenocování. (Trasa cca 300 km) 


Den 5
Po snídani přejezd do obce Courmayeur, která se nachází na úpatí Mont Blanc. Vydáme se do La Palud, kde se nachází dolní stanice lanovky nazývaná osmým divem světa. V prosklených kabinkách vyjedeme na Punta Helbronner (3452 m n. m.) - vrchol v masivu Mont Blanc (ve skupině Monte Bianco) nacházející se na hranici Francie a Itálie - s nádherným výhledem na Alpy. Odpoledne možnost realizace fakultativního výletu do hlavního města regionu - Aosty (za poplatek). Volný čas v Courmayeur. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 340 km)


Den 6
Po snídani přejezd do Turína - hlavního města Piemontu. Procházka historickým centrem města. V programu starověké římské památky, mimo jiné: náměstí Piazza Castello, Palazzo Madama, Královský palác, náměstí Piazza Carlo Alberto, čtvrť Quadrilatero Romano se starověkými římskými památkami. Navštívíme také katedrálu, kde je uloženo Turínské plátno (návštěvníkům není k dispozici) a Kapucínský kopec, ze kterého je nádherné panorama města. Večer návrat do hotelu a přenocování. (Trasa cca 60 km)


Den 7
Po snídani přejezd k jezeru Lago Maggiore a plavba na Borromejské ostrovy, jejichž pojmenování pochází od rodu Boromejů. V programu návštěva ostrovů: Isola Bella, kde navštívíme palác Borromeo s barokní zahradou a ostrova Isola Pescatori. Na závěr panoramatická plavba kolem ostrovů. Přejezd do hotelu v okolí Saronno, přenocování. (Trasa cca 280 km)
 

Den 8
Po snídani přejezd do Como: procházka starým městem, náměstí Piazza Cavour, katedrála z 15. století. Následně přejezd do Canebbie, odkud se vydáme trajektem do Bellagia: procházka půvabnými zákoutími a volný čas. Návrat do Canebbia a přejezd do okolí Chiavenny na přenocování. (Trasa cca 150 km)
 

Den 9
Po snídani přejezd do Tirany, odkud se vydáme vlakem do švýcarského města St. Moritz (Svatý Mořic) nebo jinou dostupnou trasou zapsanou na seznamu UNESCO. Následně přejezd autokarem ve směru Lichtenštejnského knížectví a pak dál do Rakouska. Odpoledne odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1050 km). Upozornění! Tento den není večeře.
Na zpáteční cestě možnost realizace fakultativního výletu do Salzburgu (za poplatek).


Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).
 

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.    

Výlety v okolí

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 zájemcích.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.  

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 8 nocí: Salzburg (1 noc), Bolzano (1 noc), Cremona (1 noc), Turín (3), Saronno (1 noc), Chiavenna (1 noc).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč