Crowne Plaza Muscat Obrázek0
Crowne Plaza Muscat Obrázek1
Crowne Plaza Muscat Obrázek2
Crowne Plaza Muscat Obrázek3
Crowne Plaza Muscat Obrázek4
Crowne Plaza Muscat Obrázek5
Crowne Plaza Muscat Obrázek6

Crowne Plaza Muscat

Omán - Muskat - Maskat
Pobytový
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Moderní hotel Crowne Plaza Muscat patřící ke známému hotelovému řetězci „IHG“ se nachází v areálu dobře udržované zahrady s palmami, přímo u malé zátokové pláže. Hotel se nachází v severovýchodní části Maskatu, v blízkosti centra. Tato poloha umožňuje snadné poznávání tohoto města plného krásy a atrakcí. Mezinárodní letiště v Maskatu se nachází cca 30 km od hotelu.

Pláž
Hotel Crowne Plaza Muscat má vlastní písečnou, zálivovou pláž s pozvolným sestupem do moře. Plážový servis (slunečníky, plážové osušky, lehátka) je zahrnut v ceně.

Vybavení
Elegantní hotel Crowne Plaza Muscat má k dispozici: recepci 24h, prostornou světlou lobby a výtahy. Hostům je k dispozici: hlavní restaurace Tropicana International servírující pokrmy mezinárodní kuchyně a místní speciality, 3 restaurace a'la carte (včetně italské a perské) a 2 bary: Duke's, který se nachází v lobby a bar u bazénu (některé z restaurací a barů jsou za příplatek). V areálu dobře udržované zelené hotelové zahrady se nachází velký venkovní bazén (vyhřívaný sezónně) rozdělený na dvě částí uspořádané vzájemně terasovitě. Lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma. Kromě toho je k dispozici: fitness centrum, parkoviště a (za poplatek): obchod se suvenýry, směnárna, prádelna, konferenční centrum, wellness, 2 tenisové kurty.

Pokoje
V 6podlažní budově hotelu Crowne Plaza Muscat se nachází více než 200 moderních pokojů. Komfortní a prostorné standardní dvoulůžkové pokoje (s možností jedné přistýlky) jsou vybaveny koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci.

Sport a zábava
Hotel Crowne Plaza Muscat nabízí svým hostům: fitness centrum s dobře vybavenou posilovnou, saunou, parní lázní a 2 kurty na squash, velkým dvouzónový venkovní bazén. Pro děti: brouzdaliště, malé hřiště a hlídání dětí (za poplatek). Za poplatek: v areálu hotelu 2 tenisové kurty a wellness centrum a okolí hotelu atrakce, jako např.: centrum vodních sportů, volejbalové hřiště, fotbalové hřiště, jogging nebo jízda na koni.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
www.ihg.com/crowneplaza/hotels/us/en/muscat/mschc/hoteldetail 

Náš názor
Čtyřhvězdičkový hotel vysoké kvality s krásnou soukromou pláží, za kterou dostává od Rainbow dodatečné plus. Díky komfortu, který nabízí svým hostům je ideální volbou pro ty, kteří hledají bezstarostnou dovolenou uprostřed tropické zeleně a v blízkosti pláže. Vřele doporučujeme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.

Měna
OMR - Ománský riál. Aktuální kurz: 1 USD = 0,385 riálu, 1 PLN = 0,1 riálu. V Ománu je mnoho směnáren, kde si lze vyměnit peníze. Ve větších městech lze platit kreditními/debetními kartami nebo vybírat peníze z bankomatu, které jsou k dispozici mimo jiné v pobočkách bank a nákupních střediscích; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.

Elektřina 
Elektrické napětí je 220 V a 240 V, 50 Hz. Zástrčky tzv. britské se třemi kolíky. V mnoha hotelech (na recepci) si lze zapůjčit nebo koupit v místním obchodě tzv. adaptéry.

Telefony
Dosah mobilních operátorů je nejlepší v osídlených místech. V řídce osídlených oblastech nebo v poušti je pokrytí vzácné nebo není žádné. Nejoblíbenější sítí je Omantel-Hayyak - SIM kartu lze koupit v obchodech. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (cca 10 %) pokud jsme spokojeni s obsluhou. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 5-20 OMR; 1,5 l minerální neperlivé vody (láhev) - cca 1,5 OMR; káva v kavárně - cca 2 OMR. 

V oblasti

Maskat 
Hlavní město a největší město Ománu se nachází v severní části země u pobřeží Ománského zálivu. Nechybí zde turistické atrakce, mezi nimiž najdeme Souk Muttrah - okouzlující tradiční trh, kde si lze koupit místní pochoutky a suvenýry. Doporučujeme navštívit krásnou a vznešenou Velkou mešitu sultána Kábúse a projít se starým městem, kde stávající vládnoucí sultán Kábús má svůj palác.

Výlety v okolí

Prohlídka města - Muskat

Hlavní město s jedinečnou lokalitou Muskat, stejně jako celý Omán, nebylo masovým cestovním ruchem plně objeveno. Tento neobvyklý a exotický kapitál je považován za nejmalebnější město v zemi. Skládá se z jedinečné polohy mezi horami ve zlatě a modrým mořem. Muskat je nejen čistá a zelená enkláva, ale také město známé svými jedinečnými památkami. Jedním z nejzajímavějších je velká mešita sultána Qabusa - náboženské centrum města. Za návštěvu stojí také muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu a palác Sultan Qasr Al-Alam obklopený portugalskými pevnostmi ze 16. století Mirani & Jalali. V Muskat musíte vidět okres Muttrah, můžete se tam dostat po promenádě, kde se nacházejí největší butiky a značkové obchody, a pak jít na místní souk, plný různých produktů od zeleniny, ovoce a koření po kůži, šperky, parfémy, kadidlo a kadidlo. koberce.
Cena cca 65 USD / osoba (cca 100 USD / osoba pro rekreanty Mussanah)

 

Fort Nakhl

Nakhl je známý pro výsadbu datlovníků speciálně zavlažovaných zde, ale především je známý pro preislámskou pevnost, malebně zapuštěnou do skal, na kterých byla postavena. Pevnost sloužila jako obranná funkce pro obchodníky tudy. Můžete zde obdivovat sbírku zbraní a hlavně děla. Po tak silném dojmu se podívejte do nedaleké továrny na parfémy Amouage. První zde vytvořená vůně se nazývala "nejcennější vůně na světě".
Cena cca 95 USD / osoba

 

Divoké delfíny

Pozorování těchto přátelských savců se nejlépe provádí z lodní paluby, takže „mořská“ cesta je skvělou příležitostí k hledání divokých delfínů a kytovců, kteří obývají pobřeží Ománu. Ne každý výlet zaručuje "setkání" s delfíny, ale můžete si vždy vychutnat relaxaci na lodi, stejně jako rozšířit znalosti o povaze nejvíce fascinujících mořských savců.
Cena cca 135 USD / osoba

 

Poušť Wahiba

Jedná se o autentickou, obrovskou oblast mávajících červených a bílých písků, dun stoupajících 200 m vysoko a dům různých rostlin a živočichů. Poušť vytváří a dynamicky mění své tvary, což je skvělá příležitost pro jedinečné fotografie, z nichž všechny budou jiné! Další možností, jak se dozvědět o poušti, bude setkání s beduíny, kteří zde žijí. Úplně jiná krajina je vítána Wadi Bani Khalid, krásné malé vesnice v horách, mezi nimiž najdete malé oázy s čistou, hlubokou, modrou vodou. Cena cca 140 USD / osoba

 

Velký kaňon Omán

Vzrušující Jeep safari 4x4 vozy na úpatí pohoří Jebel Akhdar. Jízda přes Nizwa a jeho slavný starožitný a stříbrný šperky velký bazar. Tam bude také čas na fotky Fort Round Tower. Prohlídka vás pak provede oázami a horskými vesnicemi s kamennými domy a terasovitými plodinami až k velkému kaňonu Omán v Jebal Shams, nejvyšším vrcholu Ománu. Lezecké vozy s pohonem na 4 kola ukazují dech beroucí výhled na Velký kaňon Omán, vytvořený v hluboké propasti.
Cena cca 145 USD / osoba

 

vyhlídkové

Mešita Grand mešity Sultan Qaboos je určitě ukázkou Muscat. Je to také největší a nejkrásnější mešita v celém Ománu. Vše je zde zdobeno velkou nádherou. Můžete obdivovat bohaté dekorace a 35 lustrů s krystaly Swarovski. Unikátní v mešitě je velký koberec, který byl tkaný po dobu 4 let 600 žen.

Přístav plný památek Při návštěvě Muscat, nezapomeňte jít na procházku do přístavu. Odtud je vynikající výhled na pevnost, která kdysi bránila město před nepřáteli a sídlo je nedaleko.

 

Pro aktivní lidi

Je čas na potápění
Pravděpodobně jste nevěděli, že potápění je v Ománu velmi populární. Doporučujeme především expedici na ostrov Fahal a objevování potopeného vraku a korálového útesu, který se nachází kolem ostrovů Daymaniyat.

 

relaxace

Nádherné pláže
Bez ohledu na to, zda se vám líbí plážová lenost, chůze nebo trochu aktivnější odpočinek, pláže kolem Muscat vás okouzlí. Dlouhá, široká, písečná vás zvou k relaxaci.

Procházky a nakupování
Pokud se nudíte, opalování, je vždy stojí za to jít na procházku nebo nakupování. Ve starém městě Muscat je mnoho krásných budov, ulic a muzeí. Na místním trhu si můžete koupit suvenýry jako kadidlo, šperky, barevné šátky nebo magické lampy jako pohádka o Sindbad Sailor.

Kadidlo stromy
Omán je jedním z mála míst na světě, kde rostou kadidlo v přirozeném prostředí. V minulosti měl kadidlo značný dopad na bohatství této země.

 

Pozor! Popisy zde popsaných místních výletů jsou uvedeny pouze pro informační účely a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Ceny a seznam volitelných exkurzí závisí na lokalitě (městě) hotelu vybraného pro relaxaci. Kompletní seznam místních zajímavostí spolu s jejich aktuálními cenami je k dispozici u našich obyvatel.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

05. 12. - 12. 12. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
37 657 Kč
19. 12. - 02. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
79 012 Kč
19. 12. - 26. 12. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
43 597 Kč
26. 12. - 09. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
84 351 Kč
26. 12. - 02. 01. 2020 (8 dní)
Krakov Snídaně
58 921 Kč
02. 01. - 16. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
60 888 Kč
02. 01. - 09. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
40 600 Kč
09. 01. - 23. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
56 790 Kč
09. 01. - 16. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
36 501 Kč
16. 01. - 30. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
58 031 Kč
16. 01. - 23. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
37 291 Kč
23. 01. - 30. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
37 519 Kč
23. 01. - 06. 02. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
58 384 Kč
30. 01. - 13. 02. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
58 947 Kč
30. 01. - 06. 02. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
37 902 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč