Majan Continental Hotel Obrázek0
Majan Continental Hotel Obrázek1
Majan Continental Hotel Obrázek2
Majan Continental Hotel Obrázek3
Majan Continental Hotel Obrázek4
Majan Continental Hotel Obrázek5
Majan Continental Hotel Obrázek6
Majan Continental Hotel Obrázek7
Majan Continental Hotel Obrázek8
Majan Continental Hotel Obrázek9
Majan Continental Hotel Obrázek10
Majan Continental Hotel Obrázek11
Majan Continental Hotel Obrázek12

Majan Continental Hotel

Omán - Muskat - Maskat
Pobytový
V/blízko centra
Wi-Fi
Posilovna
Wellness
Blízko letiště, krátký transfer

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Komfortní Majan Continental Hotel se nachází v centru hlavního města Ománu - Maskatu s krásným výhledem na majestátní hory Al-Hadžar. Nedaleko hotelu se nachází nákupní centra, četné restaurace a turistické atrakce, jako např. Velká mešita a stadion sultána Kábúse. Mezinárodní letiště v Maskatu je vzdáleno cca 15 km od hotelu.

Pláž
Hotel se nachází cca 10 minut jízdy od veřejné písečné pláže - pro hotelové hosty 1x denně bezplatný dojezd na pláž hotelovým autobusem. Na pláži chybí plážový servis.

Vybavení
Majan Continental Hotel
byl postaven v tradičním stylu ománské pevnosti. 
Hostům je k dispozici: recepce 24h, trezor, prostorná lobby, hlavní restaurace servírující místní speciality a mezinárodní pokrmy, 2 bary (za příplatek). V areálu hotelu se nachází venkovní bazén a brouzdaliště pro děti, obklopeny sluneční terasou s lehátky a slunečníky (v ceně). Navíc (některé z uvedených jsou za poplatek): fitness centrum s dobře vybavenou posilovnou, wellness centrum nabízející široký výběr masáží a kosmetických služeb, směnárna, půjčovna aut, obchod se suvenýry, prádelna, parkoviště, konferenční centrum.

Pokoje
Ve 2patrové budově je téměř 160 pokojů. Útulné a komfortně zařízené standardní dvoulůžkové pokoje (s možností 1 přistýlky, ale dítě do 5 let spí spolu s rodiči) jsou vybaveny koupelnou (vana nebo sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitní TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek) a klimatizací.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Možnost příplatku za večeře (HB) - nápoje k jídlu a mezi jídlem za poplatek.

Sport a zábava
Hostům je k dispozici venkovní bazén a brouzdaliště pro děti, fitness centrum s dobře vybavenou posilovnou. Za poplatek: wellness centrum a fitness lekce s instruktorem.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
www.majanhotel.com

Náš názor
Klasická elegance ománské architektury, výhled na majestátní hory Al-Hadžar a blízkost centra nádherného Maskatu - to jsou bezesporu výhody tohoto hotelu. Je ideální základnou k prozkoumávání hlavního města Ománu a jeho okolí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Jiné

Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.

Měna
OMR - Ománský riál. Aktuální kurz: 1 USD = 0,385 riálu, 1 PLN = 0,1 riálu. V Ománu je mnoho směnáren, kde si lze vyměnit peníze. Ve větších městech lze platit kreditními/debetními kartami nebo vybírat peníze z bankomatu, které jsou k dispozici mimo jiné v pobočkách bank a nákupních střediscích; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.

Elektřina 
Elektrické napětí je 220 V a 240 V, 50 Hz. Zástrčky tzv. britské se třemi kolíky. V mnoha hotelech (na recepci) si lze zapůjčit nebo koupit v místním obchodě tzv. adaptéry.

Telefony
Dosah mobilních operátorů je nejlepší v osídlených místech. V řídce osídlených oblastech nebo v poušti je pokrytí vzácné nebo není žádné. Nejoblíbenější sítí je Omantel-Hayyak - SIM kartu lze koupit v obchodech. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (cca 10 %) pokud jsme spokojeni s obsluhou. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 5-20 OMR; 1,5 l minerální neperlivé vody (láhev) - cca 1,5 OMR; káva v kavárně - cca 2 OMR. 

V oblasti

Maskat 
Hlavní město a největší město Ománu se nachází v severní části země u pobřeží Ománského zálivu. Nechybí zde turistické atrakce, mezi nimiž najdeme Souk Muttrah - okouzlující tradiční trh, kde si lze koupit místní pochoutky a suvenýry. Doporučujeme navštívit krásnou a vznešenou Velkou mešitu sultána Kábúse a projít se starým městem, kde stávající vládnoucí sultán Kábús má svůj palác.

Výlety v okolí

Prohlídka města - Muskat

Hlavní město s jedinečnou lokalitou Muskat, stejně jako celý Omán, nebylo masovým cestovním ruchem plně objeveno. Tento neobvyklý a exotický kapitál je považován za nejmalebnější město v zemi. Skládá se z jedinečné polohy mezi horami ve zlatě a modrým mořem. Muskat je nejen čistá a zelená enkláva, ale také město známé svými jedinečnými památkami. Jedním z nejzajímavějších je velká mešita sultána Qabusa - náboženské centrum města. Za návštěvu stojí také muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu a palác Sultan Qasr Al-Alam obklopený portugalskými pevnostmi ze 16. století Mirani & Jalali. V Muskat musíte vidět okres Muttrah, můžete se tam dostat po promenádě, kde se nacházejí největší butiky a značkové obchody, a pak jít na místní souk, plný různých produktů od zeleniny, ovoce a koření po kůži, šperky, parfémy, kadidlo a kadidlo. koberce.
Cena cca 65 USD / osoba (cca 100 USD / osoba pro rekreanty Mussanah)

 

Fort Nakhl

Nakhl je známý pro výsadbu datlovníků speciálně zavlažovaných zde, ale především je známý pro preislámskou pevnost, malebně zapuštěnou do skal, na kterých byla postavena. Pevnost sloužila jako obranná funkce pro obchodníky tudy. Můžete zde obdivovat sbírku zbraní a hlavně děla. Po tak silném dojmu se podívejte do nedaleké továrny na parfémy Amouage. První zde vytvořená vůně se nazývala "nejcennější vůně na světě".
Cena cca 95 USD / osoba

 

Divoké delfíny

Pozorování těchto přátelských savců se nejlépe provádí z lodní paluby, takže „mořská“ cesta je skvělou příležitostí k hledání divokých delfínů a kytovců, kteří obývají pobřeží Ománu. Ne každý výlet zaručuje "setkání" s delfíny, ale můžete si vždy vychutnat relaxaci na lodi, stejně jako rozšířit znalosti o povaze nejvíce fascinujících mořských savců.
Cena cca 135 USD / osoba

 

Poušť Wahiba

Jedná se o autentickou, obrovskou oblast mávajících červených a bílých písků, dun stoupajících 200 m vysoko a dům různých rostlin a živočichů. Poušť vytváří a dynamicky mění své tvary, což je skvělá příležitost pro jedinečné fotografie, z nichž všechny budou jiné! Další možností, jak se dozvědět o poušti, bude setkání s beduíny, kteří zde žijí. Úplně jiná krajina je vítána Wadi Bani Khalid, krásné malé vesnice v horách, mezi nimiž najdete malé oázy s čistou, hlubokou, modrou vodou. Cena cca 140 USD / osoba

 

Velký kaňon Omán

Vzrušující Jeep safari 4x4 vozy na úpatí pohoří Jebel Akhdar. Jízda přes Nizwa a jeho slavný starožitný a stříbrný šperky velký bazar. Tam bude také čas na fotky Fort Round Tower. Prohlídka vás pak provede oázami a horskými vesnicemi s kamennými domy a terasovitými plodinami až k velkému kaňonu Omán v Jebal Shams, nejvyšším vrcholu Ománu. Lezecké vozy s pohonem na 4 kola ukazují dech beroucí výhled na Velký kaňon Omán, vytvořený v hluboké propasti.
Cena cca 145 USD / osoba

 

vyhlídkové

Mešita Grand mešity Sultan Qaboos je určitě ukázkou Muscat. Je to také největší a nejkrásnější mešita v celém Ománu. Vše je zde zdobeno velkou nádherou. Můžete obdivovat bohaté dekorace a 35 lustrů s krystaly Swarovski. Unikátní v mešitě je velký koberec, který byl tkaný po dobu 4 let 600 žen.

Přístav plný památek Při návštěvě Muscat, nezapomeňte jít na procházku do přístavu. Odtud je vynikající výhled na pevnost, která kdysi bránila město před nepřáteli a sídlo je nedaleko.

 

Pro aktivní lidi

Je čas na potápění
Pravděpodobně jste nevěděli, že potápění je v Ománu velmi populární. Doporučujeme především expedici na ostrov Fahal a objevování potopeného vraku a korálového útesu, který se nachází kolem ostrovů Daymaniyat.

 

relaxace

Nádherné pláže
Bez ohledu na to, zda se vám líbí plážová lenost, chůze nebo trochu aktivnější odpočinek, pláže kolem Muscat vás okouzlí. Dlouhá, široká, písečná vás zvou k relaxaci.

Procházky a nakupování
Pokud se nudíte, opalování, je vždy stojí za to jít na procházku nebo nakupování. Ve starém městě Muscat je mnoho krásných budov, ulic a muzeí. Na místním trhu si můžete koupit suvenýry jako kadidlo, šperky, barevné šátky nebo magické lampy jako pohádka o Sindbad Sailor.

Kadidlo stromy
Omán je jedním z mála míst na světě, kde rostou kadidlo v přirozeném prostředí. V minulosti měl kadidlo značný dopad na bohatství této země.

 

Pozor! Popisy zde popsaných místních výletů jsou uvedeny pouze pro informační účely a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Ceny a seznam volitelných exkurzí závisí na lokalitě (městě) hotelu vybraného pro relaxaci. Kompletní seznam místních zajímavostí spolu s jejich aktuálními cenami je k dispozici u našich obyvatel.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

05. 12. - 12. 12. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
23 993 Kč
19. 12. - 26. 12. 2019 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 837 Kč
19. 12. - 02. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
29 109 Kč
26. 12. - 09. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
36 272 Kč
26. 12. - 02. 01. 2020 (8 dní)
Krakov Snídaně
29 614 Kč
02. 01. - 16. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
28 480 Kč
02. 01. - 09. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 347 Kč
09. 01. - 16. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 347 Kč
09. 01. - 23. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
28 480 Kč
16. 01. - 30. 01. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
28 949 Kč
16. 01. - 23. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 712 Kč
23. 01. - 06. 02. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
29 270 Kč
23. 01. - 30. 01. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 962 Kč
30. 01. - 13. 02. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
29 270 Kč
30. 01. - 06. 02. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
22 962 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč