Ubytování PZK Obrázek0
Ubytování PZK Obrázek1
Ubytování PZK Obrázek2
Ubytování PZK Obrázek3
Ubytování PZK Obrázek4
Ubytování PZK Obrázek5
Ubytování PZK Obrázek6
Ubytování PZK Obrázek7
Ubytování PZK Obrázek8
Ubytování PZK Obrázek9
Ubytování PZK Obrázek10
Ubytování PZK Obrázek11

Paříž a údolí Loiry, tam, kde bije srdce Francie

Francie - Paříž - Paříž
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování 
** hotely
- střední kvality, které se nachází na předměstí Paříže, v blízkosti stanice metra nebo příměstských vlaků RER - celkem 4 noci: v údolí Loiry - 3 noci a v Paříži - 1 noc.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a WC, často s telefonem a TV.

Vybavení: v hotelu se obvykle nachází restaurace a bar.
 
Strava: kontinentální snídaně. 

Místní kategorie: **

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (4 noci), stravování: 4 kontinentální snídaně (podávané na sladko), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, přejezdy městskou hromadnou dopravou (metro a RER), systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin). Celkové náklady na účast v programu: cca 215 EUR/dospělá osoba a 180 EUR/dítě do 12 let (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Francie.

Název zájezdu v polském jazyce: Paryż i Dolina Loary, czyli gdzie bije serce Francji

Program

Nejkrásnější zámky v údolí Loiry - Chambord, Chenonceaux, Chaumont, Blois, Azay-le-Rideau, Amboise • prohlídka Paříže - Louvre a Mona Lisa • relaxační plavba po Seině • nádherná gotická katedrála Notre-Dame v Chartres • Orléans - město Johanky z Arku

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Německo a Belgii. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1250 km)  

Den 2
Odpoledne příjezd do historického města Chartres. Návštěva gotické katedrály Notre-Dame de Chartres s úžasnými vitrážemi ze 13. století o celkové ploše 2499 m² a s tajemným labyrintem - jedním ze dvou, které se do dnešního dne dochovaly v gotických katedrálách v Evropě. Následně se vydáme na procházku starým městem, kde uvidíme mimo jiné krásné historické domy ze středověku, slavné dlážděné schody královny Berty ze 16. století, bývalý průchod nosičů vody a nejkrásnější dům v Chartres. Volný čas na vlastní jídlo. Přejezd do okolí Chartres, ubytování.
 
Den 3
Po snídani vystěhování a přejezd do Orléansu. Prohlídka nádherné gotické katedrály sv. Kříže, domu a slavné sochy Johanky z Arku na náměstí Place du Martroi. Následně přejezd k renesančnímu hradu v Chambordu, který postavil na začátku 16. století František I. (pravděpodobně jej navrhl sám Leonardo da Vinci). Poté návštěva malebně umístěného zámku Chaumont a následně elegantního zámku v Blois. Volný čas na vlastní jídlo. Ubytování a přenocování v okolí města Blois nebo Tours. (Trasa cca 200 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd na prohlídku nejelegantnějšího zámku v údolí Loiry - Chenonceaux - přímo se vznášejícího na řece Cher. Následně přejezd k zámku Villandry, kde navštívíme nádherné rozlehlé zahrady, které jsou hlavní atrakcí památky. Zahrada má tři úrovně (rybník, okrasné zahrady a zeleninová zahrada) a každý záhon vytváří jiný barevný geometrický vzor. Následně se vydáme do nedalekého Azay-le-Rideau - malého, harmonického a půvabného zámku obklopeného malebným příkopem. Později přejezd do hlavního města Touraine a města sv. Martina - prvního biskupa. Prohlídka katedrály sv. Gatiena z 12. století a historického centra města. Volný čas na vlastní jídlo. Ubytování v okolí města Blois nebo Tours. (Trasa cca 200 km)
 
Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd na prohlídku zámku Amboise - královské rezidence a pohřebiště Leonarda da Vinciho. Po návštěvě zámku přejezd do Paříže. Následně procházka nejslavnější aleji světa, čili Elysejskými poli (Champs-Elysées) zakončenými symbolem francouzské vojenské slávy - Vítězným obloukem (Arc de Triomphe). Dalším bodem našeho výletu bude návštěva gotického kostela sv. Severína Pařížského, který skrývá ve svých zdech zvon z roku 1412. Následně se vydáme na ostrov sv. Ludvíka, kde se čas zastavil na místě. V klidných uličkách se skrývají malebné činžovní domy, okouzlující kavárny, četné umělecké galerie a okouzlující čajovny. Cestou budeme mít možnost vidět katedrálu Notre-Dame (zvenčí). Na závěr plavba výletní lodí po Seině. Ubytování a přenocování v okolí Paříže. (Trasa cca 300 km) 

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a následně přejezd městskou hromadnou dopravou do Paříže (RER, metro). Doporučujeme prohlídku dávného královského zámku a dnes nejznámějšího muzea umění v Paříži - Louvru (prohlídka s polsky hovořícím místním průvodcem) s nádhernou sbírkou děl evropského umění: mimo jiné Mona Lisa, Venuše Mélská (Venus de Milo), Okřídlené Vítězství Samothrace. Po prohlídce přejezd metrem do čtvrti Montmartr - procházka po čtvrti umělců a nočního života. Uvidíme mimo jiné: slavné Pigallovo náměstí (Place Pigalle), mnoho divadel a kabaretů (mimo jiné Moulin Rouge), baziliku Sacré-Cœur, která se od konce 19. století stala symbolem pařížské zbožnosti a náměstí Place du Tertre. Volný čas na nákup suvenýrů a přejezd do Pikardie na prohlídku největší turistické atrakce tohoto regionu: zámku Velkého Condéa (synovce krále Ludvíka XIV.) Chantilly. Po prohlídce odjezd do Polska.

Den 7
Příjezd do Polska v ranních hodinách (Torzym cca 9:00). (Trasa cca 1250 km) 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po všech muzejních objektech. 
- 2. a 6. den zájezdu je program realizován městskou hromadnou dopravou (RER, metro).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč