Ubytování MAO Obrázek0
Ubytování MAO Obrázek1
Ubytování MAO Obrázek2
Ubytování MAO Obrázek3
Ubytování MAO Obrázek4
Ubytování MAO Obrázek5
Ubytování MAO Obrázek6
Ubytování MAO Obrázek7
Ubytování MAO Obrázek8
Ubytování MAO Obrázek9

Perly „Makedonského moře“

Severní Makedonie - Ochrid
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Sileks

Poloha
Velký a vkusný třípatrový hotel Sileks se nachází přímo u břehu Ohridského jezera, mezi křišťálově čistou a blankytně modrou vodou jezera a zelení borového lesa. V lese lze najít turistickou stezku vedoucí ke klášteru sv. Štěpána ležícímu v nadmořské výšce 720 m. Centrum Ohridu je vzdáleno cca 4 km od hotelu Sileks a ohridské letiště je cca 10 km daleko.

Pláž
Soukromá, písčito-oblázková pláž s pozvolným sestupem do jezera se nachází cca 150 m od hotelu Sileks (přechod přes cestu). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Plážový bar - za poplatek. Průzračná voda jezera láká ke koupání a šnorchlování.

Vybavení
24hodinová recepce s ​​lobby (na recepci bezplatný trezor), výtah, restaurace s terasou a aperitiv barem, bar, velký obdélníkový venkovní bazén, mini posilovna, dětské hřiště. Lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži - zdarma (chybí plážové osušky). Za příplatek: masáže, sauna a půjčovna kol.

Pokoje
Hotel Sileks nabízí ubytování ve více než 100 komfortních dvoulůžkových pokojích (s možností 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo dítě, přistýlka v podobě pohovky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (WC, vana/sprcha, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, individuálně nastavitelnou klimatizací, minibarem (za poplatek). Každý pokoj je vybaven balkonem nebo terasou (stůl a židle). Pokoje mají výhled na bazén a boční výhled na jezero nebo do zahrady a boční výhled na jezero. Možnost přidání dětské postýlky (na vyžádání).

Strava
All Inclusive Soft: snídaně (7:00-10:00), obědy (13:00-15:00) a večeře (19:00-21:30) - jsou podávány formou bufetu. Neomezené množství nealkoholických nápojů a místních alkoholických nápojů (10:00-22:00). 

Sport a zábava
Denní a večerní animace, sauna (za poplatek cca 7 EUR/30 min.), fitness, mini posilovna. Několikrát týdně ve večerních hodinách živá hudba. Pro nejmenší: dětské hřiště na pláži.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://hotelsileks.mk/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/sileks​

Náš názor
Hotel Sileks doporučujeme zejména pro klienty, kteří hledají odpočinek a klid mimo centrum a zároveň oceňují blízkost turistických atrakcí, které jsou na dosah ruky v nedalekém Ohridu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Aqualina

Poloha           
Elegantní, osmipodlažní hotel Aqualina byl v roce 2016 oceněn jako nejlepší nově otevřený hotelový objekt v Makedonii. Nová budova na pláži s několika pokoji (stravování v restauraci v hlavní budově) byla otevřena pro sezónu 2018. Nachází se přímo u břehu Ohridského jezera. Má vlastní pláž, z jedné strany je obklopen křišťálově čistou vodou jezera a z druhé strany lesy Národního parku Galičica. Centrum města Ohrid je vzdáleno cca 6 km (cca 15 min.), autobusová zastávka je cca 150 m od hotelu Aqualina. Na nejbližší letiště je to cca 16 km.

Pláž
Hotel Aqualina má soukromou oblázkovou pláž s pozvolným sestupem do jezera (přechod přes cestu, cca 150 m od hotelu). Na pláži se nachází restaurace, bar s drinky a nápoji (za příplatek). Lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži - zdarma. Plážové osušky - zdarma (denně vyměňovány; k dispozici na pláži a na recepci).

Vybavení
24hodinová recepce, 2 výtahy, hlavní restaurace s terasou servírující pokrmy místní a mezinárodní kuchyně. Navíc: sladkovodní bazén a bezplatné velké sportovní zázemí s komplexem hřišť. Za poplatek: sauna a vířivka.

Pokoje
Hotel Aqualina má 90 pokojů. Každý dvoulůžkový pokoj (s možností 1 přistýlky ​​pro dítě nebo dospělou osobu, cca 25 m²) je klimatizovaný s koupelnou (WC, vana/sprcha, vysoušeč vlasů, bezplatné toaletní potřeby). Navíc: kabelová TV s plochou obrazovkou, minibar a trezor (za příplatek). Pokoje mají výhled na jezero nebo do lesa a do hor. Pokoje nemají balkon.

Strava
Snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bufetu v hlavní hotelové restauraci. Ke každému jídlu je v ceně: jeden alkoholický nápoj (místní pivo, ouzo, víno) nebo nealkoholický nápoj (s výjimkou snídaní, během kterých se podává: káva, čaj, mléko). Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

Sport a zábava
Basketbalové, fotbalové a tenisové hřiště a půjčovna jízdních kol. Příležitostně živá hudba na pláži, několikrát týdně v plážové restauraci.

Internet
V areálu hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://www.aqualina.com.mk/en

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/aqualina  

Náš názor
Komfortní hotel Aqualina (po celkové rekonstrukci v roce 2015) s velkým rekreačně-sportovním zázemím splní očekávání náročných i aktivních klientů. Soukromá hotelová pláž bude další výhodou a místem k bezstarostnému odpočinku.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Izgrev Spa & Aquapark

Poloha           
Exkluzivní hotel Izgrev Spa & Aquapark se skládá z osmipodlažní, pyramidálně navržené hlavní budovy, která se nachází přímo u Ohridského jezera nedaleko města Struga. Hotel má jeden z největších aquaparků (17 000 m²) v oblasti. Hotel Izgrev Spa & Aquapark je zařízen v elegantním a moderním stylu. Komplex obklopený svěží zelení umožňuje blaženou relaxaci v horkých balkánských dnech. Centrum města Struga je vzdáleno cca 7 km (autobusová zastávka se nachází u hotelu - cca 1 EUR/os., taxi cca 2 EUR/os.) a historické město Ohrid cca 20 km. Letiště Ohrid je cca 15 km od hotelu.

Pláž
Široká, oblázková pláž s pozvolným sestupem do jezera se nachází přímo u hotelu Izgrev Spa & Aquapark (cca 200 m). Na pláži a u bazénu lehátka a slunečníky - zdarma. V hlavní sezoně je k dispozici bar na pláži (za poplatek, otevřený od 8:00 do 20:00).

Vybavení
24hodinová recepce, 4 výtahy, obchod, bankomat, aquapark se skluzavkami (cca 10 různých velikostí pro dospělé a děti, sezónně otevřen v závislosti na počasí), velký lagunový venkovní bazén a dětský bazén, krytý bazén, lehátka a slunečníky u bazénů a na pláži - zdarma, multifunkční hřiště (volejbal, basketbal), hřiště pro plážový volejbal, tenisový kurt, půjčovna kol (za příplatek), wellness centrum. Hlavní restaurace s venkovní terasou a výhledem na jezero, restaurace a'la carte (za příplatek), plážový bar (za příplatek), lobby bar a aquapark bar (za příplatek).

Pokoje
Hotel Izgrev Spa & Aquapark má cca 200 prostorných a komfortně zařízených dvoulůžkových pokojů - o rozloze cca 19-22 m² (s možností ubytování 2 dětí - druhé dítě spí s rodiči, rodinné pokoje na potvrzení). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, vysoušeč vlasů, ​​toaletní potřeby, župany, pantofle). Všechny pokoje mají balkon nebo terasu (stůl + židle), klimatizaci, příslušenství k přípravě kávy a čaje, satelitní TV, telefon, trezor (zdarma), minibar (za poplatek). Pokoje s výhledem na les/hory nebo na jezero (za příplatek).

Strava
Snídaně (07:00-10:00) a večeře formou bufetu (19:00-21:30; nápoje k večeři za poplatek, pokrmy formou bufetu). V hotelu je k dispozici také restaurace a'la carte (za poplatek, pokrmy jsou servírovány) otevřená během oběda (13:00-14:00) a večeře (19:00-21:30). Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

 

Sport a zábava
Hoteloví hosté mají bezplatný a neomezený vstup do aquaparku. Ve wellness zóně (09:00-21:00, zdarma): vnitřní bazén, fitness, turecké lázně a sauna; masáže a solárium (za příplatek). Navíc (zdarma): volejbalové, basketbalové a tenisové hřiště, stolní tenis, minigolf. Pro děti: atrakce a skluzavky v aquaparku, brouzdaliště, miniklub.

Internet
V areálu hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
http://www.hotelizgrev.com/index.html

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/izgrev-spa-and-aquapark

Náš názor
Luxusní hotel Izgrev Spa & Aquapark s širokou nabídkou rekreačně-sportovního zázemí. Díky poloze hotelu přímo u jezera, uspokojí potřeby náročných klientů. Hotel je vhodný pro příjemnou dovolenou a rodinný relax a odpočinek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Mizo

Poloha
Komplex Mizo se nachází u pláže Ohridského jezera. Skládá se z hlavní budovy a vilek - bungalovů - připomíná mini rekreační vesnici ležící na velké ploše. Do centra města Ohrid je pouze 1,5 km, kam lze dojít promenádou podél jezera. Nejbližší letiště je vzdáleno cca 9 km od hotelu.

Pláž
Hotel Mizo má vlastní písčito-oblázkovou pláž (o délce cca 350 m). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. U hotelu je molo (využití mola je za poplatek cca 3,5 EUR/osoba/den).

Vybavení
24hodinová recepce v hlavní budově, trezory na recepci (zdarma), velký obdélníkový bazén (lehátka a slunečníky zdarma, chybí plážové osušky), basketbalové a volejbalové hřiště. Navíc se v hotelu nachází snídaňová restaurace a hlavní restaurace (příležitostně živá hudba) s terasou (výhled na jezero) a barem.

Pokoje
Hotel Mizo nabízí možnost ubytování v hlavní budově (pokoje s výhledem na jezero za příplatek) a ve vilách-bungalovech u bazénu (s výhledem na jezero za příplatek).
Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky (pro dospělou osobu nebo dítě, dětská postýlka je k dispozici na vyžádání). Každý pokoj je vybaven koupelnou (WC, sprcha/vana, vysoušeč vlasů a toaletní potřeby - zdarma), klimatizací a balkonem nebo terasou. Navíc je v pokoji: satelitní TV, telefon, minibar (za příplatek).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu, obědy a večeře - výběr jídel z à la carte (výběr z: polévek, salátů, 2 hlavních pokrmů a 2 dezertů) a 2 nápoje (místní alkoholické nápoje - pivo, ouzo, rakija, víno; nebo nealkoholické nápoje - voda, káva, čaj, nápoje).

Sport a zábava
Hotel Mizo neorganizuje animační program. Možnost využití sportovních hřišť.

Internet
V areálu celého hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma (s omezeným rozsahem).

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://hotelmizo.com.mk/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/mizo​

Náš názor
Bezstarostná atmosféra rekreační vesnice obklopené zelení, přímo u jezera činí komplex Mizo skvělým místem pro rodinnou dovolenou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Makpetrol

Poloha
Komorní třípatrový hotel Makpetrol (po rekonstrukci v roce 2016) se nachází v letovisku Elen Kamen, v obklopení zeleně, s malebným výhledem na Ohridské jezero vzdálené cca 200 m od hotelu. Do centra města Struga je to cca 7 km (autobusová zastávka se nachází cca 50 m od hotelu - cca 1 EUR/os., taxi cca 2 EUR/os.), do města Ohrid cca 20 km (taxi cca 7 EUR). Nejbližší letiště je vzdáleno cca 15 km. V roce 2014 získal hotel Makpetrol cenu "Zoover Award" - prestižní ocenění udělené uživateli internetu, které svědčí o vysoké úrovni služeb a spokojenosti hostů. Hotel se nachází v sousedství hotelu Izgrev Spa & Aquapark.

Pláž
Písčito-oblázková pláž je vzdálena 200 m od hotelu Makpetrol, sestup po schodech. Pláž je společná s hotelem Izgrev Spa & Aquapark. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Bar na pláži (za poplatek; společný s hotelem Izgrev Spa & Aquapark).

Vybavení
24hodinová recepce, výtah, trezor na recepci (zdarma), hlavní restaurace s terasou a krásným výhledem na jezero, kde jsou servírovány pokrmy místní i mezinárodní kuchyně, aperitiv bar u bazénu a plážový bar (za poplatek; společný s hotelem Izgrev Spa & Aquapark). Hostům je k dispozici bazén oválného tvaru (375 ​​m², 2,2 m hluboký) a samostatný dětský bazén (16 ​​m², 60 cm hluboký), fitness centrum, tenisový kurt, basketbalové a fotbalové hřiště, stolní tenis. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.

Pokoje
Hotel Makpetrol má více než 40 klimatizovaných dvoulůžkových pokojů. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (WC, sprcha/vana, vysoušeč vlasů) a balkonem nebo terasou s výhledem na Ohridské jezero. Možnost přidání přistýlky pro dítě (dětská postýlka na vyžádání). V každém pokoji: satelitní TV, telefon, trezor a minibar (za příplatek).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:00-14:00) a večeře (19:00-21:00) - jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní hotelové restauraci. Neomezené místní nealkoholické (káva, čaj) a alkoholické nápoje (ouzo, pivo, víno) jsou k dispozici v hodinách od 10:00-22:00.  Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

Sport a zábava
Hostům je k dispozici: malé fitness centrum (sauna, masáže a další procedury za poplatek), hřiště (pro fotbal, basketbal a házenou), stolní tenis a dětské hřiště. V nedalekém hotelu Izgrev lze využívat aquapark (za příplatek, nutná dřívější rezervace).

Internet
V lobby a na terase Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://hotels.makpetrol.com.mk/struga/zahotelot_mk.asp

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/makpetrol

Náš názor
Malý, komfortní hotel Makpetrol s velmi dobrým servisem a standardem, vhodný k plné relaxaci. Hotel byl oceněn "Zoover Award" - uděleným uživateli internetu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Ohridu, letištní taxy, ubytování (7 nocí během poznávací části nebo za příplatek 14 nocí: poznávací část + pobyt u Ohridského jezera), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: během poznávací části (7 snídaní), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby místních průvodců, spropitné a systém Tour Guide. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide) - 95 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě). Cena nezahrnuje večeře, další jídla, pobytovou taxu cca 1-1,5 EUR/den/os. - platí se v hotelech (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu) a jiné osobní výdaje. Fakultativní výlety: plavba lodí ke klášteru sv. Nauma (cca 39 EUR/os.), balkánský večer (cca 25 EUR/os.), vaření po makedonsku v Elsani (cca 45 EUR/os.), paragliding (cca 65 EUR/os.) - doporučujeme dokoupit pojištění pro extrémní sporty. Možnost příplatku večeří (6) v rezervačním systému.

Název zájezdu v polském jazyce: Perły "Macedońskiego Morza"
Kód zájezdu: MAO

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a podmínky vstupu do Řecka.

Program

Ohrid a jeho perly (UNESCO) • odpočinek u křišťálově čistého Ohridského jezera • kaňon Matka • Skopje - hlavní město Makedonie a dům Matky Terezy • návštěva Albánie - Tirana a bunkry • Krujë - albánský Krakov • Národní park Galičica a Prespanské jezero • úžasný makedonský folklór • čas na opalování u Ohridského jezera

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Ohridu charterovým letadlem. Po příletu transfer do hotelu v okolí města Ohrid. Ubytování v hotelu, čas na odpočinek, večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 2
Po snídani přejezd na prohlídku Ohridu (zapsaného na Seznamu světového dědictví UNESCO). V tomto městě ležícím kaskádovitě na kopci a současně u Ohridského jezera navštívíme mimo jiné: antické divadlo, pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty s cennými freskami a také pohoří Plaošnik. Pro zájemce výstup k pevnosti cara Samuela, která se tyčí nad městem. Prohlídku zakončí pohlednicový výhled na pravoslavný kostel sv. Jovana Kanea, který se nachází na útesu vysoko nad vodami jezera. Volný čas. Přejezd do Kališty - komplexu kostelů a mnišských cel vytesaných ve skalách nad břehem jezera. Následně přejezd do vesnice Vevčani, ve které uvidíme kaskády Vevčanského potoka uprostřed zeleně. Vesnice se proslavila vyhlášením nezávislé „republiky“ a velkolepým karnevalem. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani výlet do hlavního města země - Skopje a ke kaňonu Matka - nejkrásnějšímu kaňonu v Makedonii vytvořenému na řece Treska. Plavba loďkami po řece, během které se budeme moci kochat nedotčenou přírodou tohoto místa. Prohlídka jeskyně a pro zájemce návštěva kostela sv. Ondřeje ze 14. století. Ve Skopji začneme prohlídku u pevnosti Kale. V minulosti byla pravděpodobně sídlem Justiniána I. Následně přejezd na největší čaršiju (bazar) v Evropě, kde v labyrintu uliček uvidíme orientální budovy z období turecké vlády. Nachází se zde mešita Mustafa Pasha, největší v zemi a karavanseráj Suli An. Obdivovat budeme také výsledky projektu „Skopje 2014“ - moderní prostředí nové části centra města. Uvidíme kombinaci historických prvků, jako je kamenný most, s novými budovami v klasickém stylu a památky symbolizující postavy a události významné pro historii Makedonie. Skopje je také místo narození Matky Terezy, uvidíme pamětní dům zasvěcený její památce. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 350 km) 

Den 4
Volný den určený k odpočinku, koupání v Ohridském jezeře a opalování. Pro zájemce během dne možnost využití dalších atrakcí. Vzrušující trekking v Národním parku Galičica a společné vaření tradičních jídel (za příplatek cca 45 EUR/os.) - bude to den plný různých zážitků - všechny smysly v pohotovosti! Z nedaleké vesnice Elshani začneme příjemný hodinový trekking po stezkách Národního parku Galičica. Doprovázet nás budou osli, díky kterým je vesnice Elshani známá - každý hospodář má alespoň jednoho! Poté nás hostitelé pozvou ke společné přípravě místních makedonských jídel tradičním způsobem: mješano meso, místní pity, saláty, atd. Nebude chybět také místní rakija a víno! Společně připravené pokrmy sníme na zelené terase s výhledem na malebnou vesnici na kopci, Ohridské jezero a se zvukovou kulisou složenou ze zvuků přírody a vystoupení živé kapely hrající makedonskou hudbu. Pro zájemce možnost vyzkoušení ručně vyrobených makedonských kostýmů!
Pro milovníky adrenalinu doporučujeme neobvyklý vyhlídkový paragliding v tandemu - z kopců Národního parku Galičica u Ohridského jezera (za poplatek cca 65 EUR/os.). Lety jsou povoleny pro osoby od 5 let věku. Lety v tandemu nevyžadují speciální přípravu, pouze dodržování pokynů instruktora, se kterým letíte. Je třeba mít vhodné oblečení - dlouhé kalhoty, mikinu, boty, které drží na noze. Možnost seskoku závisí na počasí. Večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 5 
Po snídani přejezd do Národního parku Galičica a k Prespanskému jezeru, kde budete mít volný čas na odpočinek u vody. Pokud budeme mít štěstí, pak uvidíme pelikány, kteří tam žijí. Ve městě Bitola navštívíme pravoslavný kostel sv. Dimitrije s vyřezávaným dřevěným ikonostasem. Hlavní ulicí Širok Sokak projdeme na náměstí se sochou Filipa II. Macedonského s Hodinovou věží a mešitami ze 16. století (Evi a Isak). Navštívíme také starobylé řecké město Heraclaea Lincaestis s fragmenty chrámů a krásnými mozaikami. Navštívíme i etno muzeum Podmochani, kde nás překvapí neuvěřitelná a bohatá soukromá sbírka krojů. Návrat do hotelu. Večer doporučujeme setkání s makedonským folklorem. Celý balkánský region je proslulý svým úžasným folklorem, hudbou a vynikajícím jídlem. Na málo místech na světě je ještě lidové umění tak živé jako zde, v Makedonii. Není to památka minulosti, to se děje tady a teď. Tanec a zpěv je nepostradatelným prvkem místní kultury. Tuto atmosféru zažijeme i my! U jednoho stolu, za zvuku balkánské hudby (za poplatek cca 30 EUR/os.). Tento den není v hotelu večeře. Přenocování. (Trasa cca 150 km)
 
Den 6
Brzký odjezd z hotelu (snídaňový balíček na cestu) do Albánie, jejíž prohlídku začneme v hlavním městě - Tiraně. Tato stále velmi záhadná a fascinující země byla vlastně až do počátku 90. let odříznuta od světa. Rušná Tirana se snaží dohnat ztracený čas. Rytmus ulice se mísí s rytmem každodenního života, k životu se líně probouzejí pouliční podniky a obyvatelé Tirany ve svých Mercedesech, v oblíbené značce automobilů, pomalu vyrážejí ke každodenním povinnostem. Míjejíc kavárny plné do posledního místečka, budeme objevovat symboly města - historickou mešitu, nově zrekonstruované centrum, ocelovo-skleněnou pyramidu, nebo nejstarší věž s hodinami. Následně se přeneseme v čase do doby diktatury Envera Hodži, jejíž historii prozkoumáme v nejtajemnějším ze statisíců albánských bunkrů, nedávno objeveném a zpřístupněném pro veřejnost - v atomovém krytu krutého tyrana. Následně se vydáme do města Krujë nazývaného albánským Krakovem. Nachází se v nedalekých horách a je symbolem a bývalou baštou války proti Turkům. Dlážděná ulice nás dovede k místnímu bazaru, plnému rukodělných řemesel a krásně vytvořeného filigránského stříbra. Nad stánky se vznáší duch albánského obchodního talentu, smíšený s tradicí pohostinnosti a zdvořilosti. Nad městem se tyčí zřícenina pevnosti Skanderbeg a u ní se nachází její moderní verze - muzeum největšího bojovníka - Jiřího Kastrioty Skanderbega. Panorama okolí uchvacuje svou malebností. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 350 km) 

Den 7
Po snídani dopoledne volný čas na opalování a koupání v křišťálově čisté vodě Ohridského jezera. Odpoledne pro zájemce možnost využití fakultativního výletu (za příplatek cca 39 EUR/os.) - plavby lodí po Ohridském jezeře ke klášteru sv. Nauma. Je to mystické místo, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Navštívíme prehistorickou osadu na vodě v Zátoce kostí. Ocitneme se také na úžasném místě, kde uslyšíme pouze zvuky přírody. Je to rezervace pramenů řeky Černý Drin. Nebude chybět také ochutnávka místních specialit. Dozvíme se také, jak se vyrábějí slavné Ohridské perly. Návrat do hotelu; večeře (fakultativně) a přenocování. 

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.
 
Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Důležité
Atrakce zobrazené na mapě a Street View slouží pouze pro názorné účely a ne vždy budou navštíveny v podobě, v jaké jej prezentuje Google. Vstupy jsou předpokládány pouze do těch atrakcí, které jsou jasně zaznamenány v katalogovém programu zájezdu.

Víza

Obyvatelé ČR mohou cestovat do Makedonie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Makedonii obvykle trvá od začátku června do poloviny září.

Informace o hotelech

Poloha

Hotel *** střední kvality - obvykle se nachází mimo centra měst (7 nocí).

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnami. Ne všechny pokoje mají balkon.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu), za příplatek 6 večeří (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu), nápoje za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč