Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek0
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek1
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek2
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek3
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek4
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek5
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek6
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek7
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek8
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek9
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek10
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek11
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek12
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek13
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek14
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek15
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek16
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek17
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek18
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek19
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek20
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek21
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek22
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek23
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek24
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek25
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek26
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek27
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek28
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek29
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek30
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek31
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek32
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek33
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek34
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek35
Ubytování RSA (Costa Pacifica) Obrázek36

Plavba po Karibiku - tyrkysové Antily

Barbados
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Dominikánské republiky (s přestupem na jednom z evropských letišť), 1 noc v Dominikánské republice ve *** hotelu se snídaní, ubytování na 4* lodi společnosti Costa Cruises (celkem 7 nocí) s dobrými službami, ve vybraných typech kajut (za příplatek); stravování na lodi: 3 jídla; kajuty pro dvě osoby (s možností přistýlky) s koupelnou (popis kajuty a lodě je uveden níže), možnost využití většiny atrakcí na palubě, transfery z/na letiště v Dominikánské republice, stravování na lodi dle popisu (viz níže), služby polsky mluvícího průvodce/delegáta nebo polsky hovořícího zástupce místního kontrahenta během plavby, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), letištní taxy, přístavní taxy.

Základní cena nezahrnuje: poplatky za služby na palubě a spropitné pro řidiče (cca 135 USD/os.) - povinný poplatek placený na místě, fakultativní výlety na ostrově Guadeloupe, fakultativní výlety během plavby a další osobní výdaje.
 
Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs po Karaibach - turkusowe Antyle

Program

Dominikánská republika - rajský ostrov • Antigua - pláže s bílým a růžovým pískem • Svatá Lucie - nejkrásnější z Návětrných ostrovů • Barbados - luxusní Platinové pobřeží • setkání se sopkou Soufriére a největší karibské akvárium v Guadeloupe • loď Costa Pacifica **** Full Board (plná penze) v ceně, polský průvodce na palubě lodi!

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Dominikánské republiky. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu, ubytování a přenocování. 

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu. Doporučujeme prozkoumání ostrova během fakultativního výletu (za příplatek) - zveme na výlet na rajský ostrov - Saona. Tam zastavíme na odpočinek ve stínu palem na jedné z nejznámějších karibských pláží s bílým korálovým pískem (fenomenální fotografie!). Během cesty do tohoto ráje na zemi zastavíme v přírodním bazénu - La Piscina - abychom obdivovali barevné hvězdice v jejich přirozeném prostředí. Na palubě našeho katamaránu bude hrát latinská hudba, místní nápoje budou v ceně. Ubytování v kajutách, večeře na lodi. Kolem 24:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu La Romana v Dominikánské republice ve směru ostrova St. Lucia (noční plavba).

Den 3
Celý den na moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Noční plavba ve směru ostrova Svatá Lucie. 

Den 4
Kolem 9:00 hodiny ráno loď zakotví v přístavu Castries Harbor, hlavním městě ostrova Svatá Lucie, který se nachází mezi Martinikem a Svatým Vincencem. Ostrov je nyní územím nezávislého státu Svaté Lucie, který patří k souostroví Návětrných ostrovů a je součástí Britského společenství národů. Svatá Lucie to je především příroda: rajské zahrady, husté rovníkové lesy nebo vulkanické kužely, které vyčnívají nad tyrkysovými vodami Karibského moře - slavné pitony - symbol ostrova. Je to také deštný prales s 33 endemickými druhy pohádkových pestrobarevných ptáků, aktivní sopka Soufrière a sirné prameny (kde lze dojet až na samotný okraj kráteru!), plantáže: kakaa, banánů, cukrové třtiny a kokosových ořechů… to je jen malý zlomek tohoto ráje na Zemi. Tyto a další atrakce ostrova lze obdivovat v rámci fakultativních výletů (za poplatek). Kolem 19:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru ostrova Barbados (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu: 7.1., 21.1., 4.2., 18.2. a 4.3. loď dopluje do přístavu Ocho Rios na Jamajce. 
Kolem 7:00 hodiny loď dorazí do přístavu Ocho Rios na severním pobřeží Jamajky, na třetí největší ostrov v Karibském moři a nejzelenější ostrov. Možnost účasti na fakultativních výletech (za příplatek). Na milovníky blaženého odpočinku čeká jedna z nejkrásnějších pláží v Karibiku s kluby, restauracemi, bary a hospůdkami. Doporučujeme ochutnat místní speciality: krevety, humry, kuřecí nebo vepřové maso okořeněné jednou ze 30 odrůd slavného jamajského koření Jerk. V okolí Ocho Rios se nachází jedna z nejkrásnějších pláží na Jamajce - Turtle Beach, která je známá díky jemnému písku a rajské tyrkysové vodě. Jamajka není jen pláž a palmy. Doporučujeme navštívit vodopád Dunn's River Falls, jehož voda padá kaskádovitě z výšky 55 m přímo do moře. Vodopády mají výšku 180 metrů a příroda je vytvořila takovým způsobem, že lze vylézt až na vrchol a cestou zažívat hydromasáž v mnoha přírodních vířivkách. Za návštěvu stojí také nedaleká botanická zahrada Shaw Park s úžasnou tropickou vegetací. Nachází se na kopci s krásným výhledem na azurově tyrkysové vody Karibského moře. Krása zdejší přírody byla pozadím během natáčení dvou filmů o Jamesi Bondovi. Jamajka je také hlavním městem hudby reggae. Milovníci hudby reggae mohou zajet do vesnice Nine Mile, kde se narodil a byl pohřben Bob Marley. Nedaleko se nachází Discovery Bay, mekka potápěčů na Jamajce. Kolem 15:00 hodiny loď pokračuje v cestě ve směru přístavu na ostrovech Turks a Caicos (noční plavba).

Den 5
Kolem 7:00 hodiny ráno loď dopluje na Barbados a zakotví v přístavu Bridgetown, který je hlavním městem ostrova. Barbados je obklopen vodami Atlantiku a název pochází od spletitých kořenů vzdušných fíkovníků, které na ostrově kdysi bujně rostly - odtud „los Barbados“. Nejexkluzivnější západní část ostrova je nazývána Platinovým pobřežím (Platinum Coast). Nachází se zde nejdražší hotely, ty nejlepší noční kluby a sídla zde mají světové celebrity. Ostrov je také vzpomínkou na plantáže cukrové třtiny, koloniální rezidence a slavné lihovary rumu. Barbados je také vším, co je spojeno s rajským ostrovem - široké pláže (např. pohádková Batsheby a jedna z nejkrásnějších v zátoce Bottom Bay), exotické zahrady, leguáni, želvy, korálové útesy a jeskyně ponořené v tyrkysových vodách. Milovníky vodních sportů (za příplatek) může zlákat: potápění, surfování, windsurfing, paragliding, parašutismus, plavby na katamaránu. Milovníci blaženého odpočinku najdou nedaleko pláží četné restaurace, bary, diskotéky a obchody se suvenýry. Celým ostrovem zní hudba calypso a reggae a místní čekají na turisty s upřímným úsměvem. Doporučujeme prozkoumat ostrov (za příplatek), přes Platinové pobřeží se dostaneme do rezervace, ze které uvidíme jedno z nejkrásnějších panoramat ostrova. Následně krátká zastávka nedaleko historického mlýna na cukrovou třtinu Morgan Levis a přejezd do centrální části ostrova ke kostelu sv. Jana. Zde navštívíme jednoho z posledních potomků císařů byzantské říše. Dalším bodem programu bude dechberoucí pláž Batsheba s vápencovými skálami vyrůstajícími přímo z oceánu. Následně zastávka u nejznámějšího majáku Barbadosu a opalování na nedaleké pláži, abychom po vzrušení z objevování ostrova zažili okamžik relaxace. Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru ostrova Guadeloupe (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu: 7.1., 21.1., 4.2., 18.2. a 4.3. loď dopluje do přístavu na ostrovech Turks a Caicos.
Kolem 14:00 hodiny loď dopluje do přístavu na ostrově Grand Turk, který se nachází v Bahamském souostroví. Během fakultativního výletu (za příplatek) se projdeme ulicemi hlavního města souostroví - Crockburn Town a seznámíme se s jeho historií. Ostrovy přitahují především svou krásou - nádhernou tyrkysovou vodou, exotickými plážemi s bílým pískem (nejznámější pláž je Governor’s Beach) a skvělými podmínkami pro potápění a šnorchlování. Jsou skutečným rájem pro milovníky pozorování podmořského života. Ve 20:00 hodin loď vyplouvá ve směru přístavu Amber Cove v Dominikánské republice.

Den 6
Kolem 9:00 hodiny loď zakotví v přístavu Pointe-à-Pitre v Guadeloupe. Doporučujeme navštívit ostrov během fakultativního výletu (za příplatek). Je to jeden z 8 ostrovů korálového a sopečného původu v souostroví Malých Antil. Guadeloupe se skládá ze dvou ostrovů ve tvaru motýlích křídel spojených mostem přes „Slanou řeku“. Západní ostrov Basse-Terre je s vulkanickými kopci pokrytými rovníkovými lesy a s aktivní sopkou Soufriere. Východní ostrov Grande-Terre je opakem Basse - vápencová plošina s širokými plážemi a korálovými útesy. Zde se nachází přístav Pointe-à-Pitre (hlavní město ostrova) s rušnými trhy, starým městem La Darse, náměstím Place de la Victoire obklopeným koloniálními domy a sofistikovaně konstruovanou katedrálou sv. Petra a Pavla, zvanou „železnou“. Můžeme zde vidět exotické druhy ryb, mangrovové houští a dokonce i žraloky plovoucí nad průhledným tunelem v největším akváriu v Karibiku - Aquarium de la Guadeloupe. Za pozornost stojí také výjimečný karibský hřbitov Morne-à-L'Eau, který je známý svou šachovnicovou - černobílou krásou. Seznámíme se s historií tohoto místa, s úlohou v životě místní společnosti a s tím, co ho spojuje s náboženstvím Voodoo ... stále přítomným v Karibiku. Guadeloupe láká také bílými, písečnými plážemi, kde je odpočinek čistým potěšením. Kolem 23:00 hodiny loď vyplouvá ve směru ostrovů Antigua a Barbuda (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu: 7.1., 21.1., 4.2., 18.2. a 4.3. loď dopluje do přístavu Amber Cove v Dominikánské republice.
Kolem 8:00 hodiny loď dopluje do přístavu Amber Cove v Dominikánské republice, v okolí Puerto Plata. Je to hlavní město „jantarového pobřeží“. Zajímavou atrakcí je výjezd lanovkou na horu Isabel de Torres - vizitku města a návštěva továrny rumu Brugal, kde se můžeme seznámit s tajemstvím výroby oblíbeného nápoje Dominikánců. Lze se vydat do centra na procházku po hlavním náměstí starého města, kde stojí katedrála a historické domy ve viktoriánském stylu charakteristickém pro Puerto Plata. Doporučujeme projít pobřežní bulvár El Malecón, na mys, na kterém stojí pevnost sv. Filipa (ze 16. století) a vidět současný amfiteátr, který je známý díky každoročnímu festivalu hudby merengue. Doporučujeme zúčastnit se fakultativních výletů (za příplatek), během kterých lze vidět mimo jiné vodopády Damajagua, které jsou přírodním „vodním parkem“ uprostřed tropického lesa. Je to opravdová zábava a výzva pro všechny milovníky dobré zábavy, protože si můžete vyzkoušet sjezd a skoky ze 7 vodopádů. Téměř sedmikilometrový kaňon s křišťálově čistou vodou a bujnou flórou je také ideálním místem k objevování karibské přírody. Dominikánská republika nejsou jen krásné karibské pláže, ale můžete ji také poznat z úplně jiné perspektivy. Stojí za to se vydat na výlet na koni přes malebnou karibskou divočinu, místní vesnice a hory ohromující svou krásou. Je to vynikající alternativa k tradičním výletům. Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá ve směru přístavu Samaná v Dominikánské republice (noční plavba).

Den 7
Kolem 8:00 hodiny ráno loď dorazí do St. John's na ostrově Antigua, největším z ostrovů státu Antigua a Barbuda, který má cca 281 km². Ostrov objevil v roce 1493 Kryštof Kolumbus a v roce 1632 byl zkolonizován Brity, kteří přivezli otroky z Afriky k práci na plantážích cukrové třtiny, a jejichž potomci dnes tvoří většinu obyvatel ostrovů. Ostrovy jsou ztělesněním bezstarostného odpočinku, čemuž přejí mimořádně krásné pláže s bílým nebo růžovým pískem obklopené kokosovými palmami, kterých je zde údajně tolik kolik je dní v roce. Nádherné korálové útesy ukryté v azurových vodách lákají k podmořským výpravám. Během pobytu na ostrově stojí za to navštívit Ďáblův most a poznat jeho tajemství a kopec Shirley Hights, ze kterého je nádherný výhled na Atlantik a na anglický přístav English Harbour - záliv, kde se nachází gregoriánské loděnice Nelsona. Za pozornost stojí také plantáže černého ananasu - považují jej za nejchutnější v Karibiku! Doporučujeme navštívit ostrov v rámci fakultativních výletů (za poplatek). Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá ve směru přístavu na ostrově Tortola na Britských Panenských ostrovech (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu: 7.1., 21.1., 4.2., 18.2. a 4.3. loď dopluje do přístavu Samaná v Dominikánské republice.
Kolem 8:00 hodiny ráno loď dorazí do přístavu Samaná v Dominikánské republice. Vydáme se (v rámci fakultativního výletu, za poplatek) do jedné z nejkrásnějších částí ostrova, která je známá panenskou tropickou přírodou - na poloostrov Samaná. Lodí poplujeme do divočiny Národního parku Los Haitises. Uvidíme mogoty - pohádkové vápencové kužely vyčnívající přímo z vod zálivu. Navštívíme vápencové jeskyně plné stalaktitů a stalagmitů. V některých z nich objevíme skalní malby, které vytvořili domorodí obyvatelé Antil - indiáni Taino. Následně návštěva a odpočinek na okouzlujícím ostrůvku Cayo Levantado, který se proslavil jako typicky karibské pozadí prvních reklam kultovního rumu Bacardi. Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá ve směru ostrova Catalina v Dominikánské republice.
 
Den 8
Kolem 7:00 hodiny ráno loď dorazí do přístavu Road Town na ostrově Tortola na Britských panenských ostrovech. Tvoří severní část souostroví Panenských ostrovů. Jsou jedním z nejlepších daňových rájů na světě. Ostrovy objevil v roce 1493 Kryštof Kolumbus. Od roku 1666 zde panují Britové. Od roku 1866 jsou ostrovy oficiálně britskou kolonií a od roku 1967 mají vnitřní autonomii. Ostrovy lákají zejména krásnými bílými plážemi, tyrkysovou vodou a nádhernou vegetací. Jsou ideální pro milovníky plachtění a vodních sportů. Doporučujeme navštívit J. R. O’Neal Botanical Gardens - botanickou zahradu v centru hlavního města, ve které si lze prohlédnout tropickou karibskou vegetaci. Kolem 14:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu ve směru přístavu La Romana v Dominikánské republice (noční plavba).

UPOZORNĚNÍ!!! V termínu: 7.1., 21.1., 4.2., 18.2. a 4.3. loď dopluje na ostrov Isla Catalina v Dominikánské republice.
Kolem 8:00 hodiny ráno loď dorazí na ostrov Isla Catalina u pobřeží Dominikánské republiky. Ostrov uchvacuje autentickou přírodou s různorodými ekosystémy, na ostrově není žádný automobilový provoz. Nachází se zde také korálový útes, který je velmi známý mezi potápěči. Pro zájemce doporučujeme výlet, např.: katamaránem, během kterého poplujeme podél pobřeží ostrova a budeme obdivovat úžasné bílé pláže a tyrkysové moře (výlet za poplatek). Během výletu bude volný čas na obdivování korálového útesu (šnorchlování). Kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá ve směru přístavu La Romana v Dominikánské republice.

Den 9
Kolem 8:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu La Romana v Dominikánské republice. Vystěhování z kajut a volný čas. Odlet do Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť).
 
Den 10
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
UPOZORNĚNÍ: 
- trasa plavby v termínu: 7.1., 21.1., 4.2., 18.2., 4.3.
- Dominikánská republika - den na moři - Jamajka - Turks a Caicos - Dominikánská republika (Amber Cove) - Dominikánská republika (Samaná) - Dominikánská republika (ostrov Catalina) - Dominikánská republika (La Romana) 
- trasa plavby v termínu: 14.1., 28.1., 11.2., 25.2., 11.3. - Dominikánská republika - den na moři - St. Lucia - Barbados - Guadeloupe - Antigua a Barbuda - Britské Panenské ostrovy - Dominikánská republika (La Romana)

- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo na ostrovech se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat do některého z přístavů uvedených v programu. Trasa plavby může být z provozních důvodů změněna také majitelem lodě.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno vzhledem ke specifické náboženské kultuře zemí, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky).
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek), v měně závazné na ostrovech: USD (dle informací při popisu fakultativních výletů).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 250 EUR/os. nebo 250 USD/os. nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď. Těhotné ženy musí mít potvrzení (v angličtině) s informací o týdnu těhotenství a o tom, že těhotenství probíhá bez komplikací.
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, čerstvé potraviny (např. zeleninu a ovoce), alkoholické nápoje a žádné hořlavé materiály. Budou odebrány u vchodu na loď, vzaty do úschovy a vráceny při vystěhování z lodi.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
- Závaznou měnou na lodi je USD.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Hotel

Loď - Costa Pacifica **** - velká výletní loď, postavená v roce 2009, patřící do flotily italské lodní společnosti „Costa Cruises“. Loď se skládá z 17 palub (včetně 13 pro pasažéry), je 290 m dlouhá a posádka se skládá z více než 1100 osob. Loď může vzít na palubu 3780 pasažérů.

Kajuty: 1504 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem nebo „kruhovým oknem“) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou vybaveny dvěma samostatnými postelemi nebo jednou manželskou postelí. Mají: koupelnu (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), TV, mini trezor a klimatizaci. Většina kajut je vybavena dodatečným sklápěcím lůžkem (na vyžádání). Kajuty pro 3-4 osoby na vyžádání.

- Vnitřní kajuta bez okna (cca 14 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 7.

- Vnější kajuta s oknem nebo „kruhovým oknem“ (cca 16 m²). Nachází se na palubách 1, 2, 6 nebo 7. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé rozměry, tvary (možné „kruhové okno“) a výhledy.

- Vnější kajuta s balkonem (cca 16 m²). Nachází se na palubách 6, 7, 8 nebo 9.

Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje (včetně alkoholických nápojů) a žádné hořlavé materiály.

Upozornění! Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.

Vybavení: recepce, výtahy, mini nákupní galérie (duty-free), 5 restaurací (včetně dvou restaurací za poplatek, do kterých je třeba provést rezervaci), 13 barů, noční klub (diskotéka), kasino, divadlo, 4 bazény, 4 vířivky, sluneční terasa s lehátky (plážové osušky u bazénů), multifunkční sportovní hřiště, běžecká stezka, salon (za poplatek), internet (za příplatek). Pro děti: miniklub (rozdělení podle věkových skupin). Na lodi jsou organizovány různé animace: sportovní hry, vystoupení, živá hudba apod. Během některých večerních akcí jsou vyžadovány společenské šaty.
Služby jako: internet, fax, telefon, masáže, kosmetické procedury, prádelna, lékařské služby, kurzy s instruktorem atd. jsou za příplatek. Na lodi jsou akceptovány kreditní karty. 

Strava  
V ceně: 3 jídla - snídaně, obědy/lunche a večeře v hlavních a bufetových restauracích. 
Za poplatek: kulinářská nabídka ostatních restaurací; nápoje k obědům, večeřím a mezi jídly, alkoholické nápoje (alkohol se prodává osobám starším 18 let, osobám ve věku 18 - 20 let - se souhlasem zákonných zástupců). Možnost zakoupení na lodi dalších balíčků All Inclusive s nápoji (nealkoholické balíčky nebo zohledňující určité alkoholické nápoje). Cena balíčku All Inclusive je od cca 20 USD/os./den (nápoje pouze k jídlu - obědu a večeři) do cca 50 USD/os./den (balíček s nápoji a minibarem). Podmínkou využití balíčku All Inclusive je jeho nákup všemi cestujícími v kajutě během celé plavby. Balíčky jsou za poplatek (kromě zálohy). Na lodi platí zákaz přinášení nápojů (včetně alkoholických) zvenčí.

Hotely: 1 noc - v Dominikánské republice v hotelu *** se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, 7 nocí - na lodi **** dobrého standardu ve vybraných (za poplatek) typech kajut v programu Full Board (3 jídla: snídaně, lunch/oběd, večeře); kajuty pro dvě osoby s koupelnou (popis kajuty a lodě je uvedeno výše).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč