Ubytování RAB Obrázek0
Ubytování RAB Obrázek1
Ubytování RAB Obrázek2
Ubytování RAB Obrázek3
Ubytování RAB Obrázek4
Ubytování RAB Obrázek5
Ubytování RAB Obrázek6
Ubytování RAB Obrázek7
Ubytování RAB Obrázek8
Ubytování RAB Obrázek9

Plavba podél italského pobřeží - středozemní vánek

Itálie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do Barcelony (možnost přestupu), letištní taxy, přístavní taxy, ubytování: celkem 7 nocí na lodi společnosti Pullmantur s nabídkou All Inclusive, 1 noc v Barceloně (nebo okolí) v 3* hotelu se snídaní; možnost využití většiny atrakcí na palubě, transfery z/na letiště v Barceloně; služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polsky mluvícího průvodce/delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během plavby na lodi, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), letištní a přístavní taxy.

Základní cena nezahrnuje: spropitné pro řidiče (cca 10 EUR/os.) - povinný poplatek placený na místě v hotovosti, pobytovou taxu v Barceloně - cca 2,5 EUR/os. (povinný poplatek placený v hotelu), výlety po Barceloně, fakultativní výlety během plavby a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Rejs wzdłuż włoskiego wybrzeża - Śródziemnomorska Bryza
Kód zájezdu: RAB

Program

Barcelona - noc ve městě Gaudího • Neapol - hlavní město jihu • Řím - věčné město • Livorno a Pisa - středověk na dosah ruky • Nice i Villefranche - špetka Provence a Azurového pobřeží • Marseille • loď Sovereign **** All Inclusive - polský průvodce na palubě lodi

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“ (mezi zónou letiště B a C), 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet z Varšavy do Barcelony (možný let s přestupem). Po příletu transfer do *** hotelu v Barceloně nebo v okolí. Pro zájemce (fakultativně; pokud bude čas - výlet možný další den; za poplatek) výlet do hlavního města Katalánska a města Gaudího - cena závisí na počtu zájemců. Přenocování v hotelu.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a volný čas. Následně transfer do přístavu v Barceloně (transfery mohou probíhat po etapách v závislosti na velikosti skupiny). Nalodění a ubytování v kajutách, večeře (kolem 18:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu). Čas na odpočinek, přenocování. Noční plavba.

Den 3
Celodenní plavba po moři, čas na odpočinek. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalších. Denní a noční plavba směrem k Neapoli.
 
Den 4
Kolem 9:00 hodiny dopluje loď do přístavu v Neapoli, do neoficiálního hlavního města italského jihu, nacházejícího se nad Neapolským zálivem na úpatí „dřímajícího“ Vesuvu. Doporučujeme výlety organizované na místě (za poplatek). Stojí za to projít se největším historickým centrem Evropy (seznam UNESCO), navštívit Praca do Municipio (náměstí) s Palazzo Reale, Castel Nuovo nebo jednoduše bloumat úzkými uličkami a nasát jedinečnou atmosféru města. Večer kolem 19:00 hodiny vyplouvá loď z přístavu v Neapoli směrem k Římu. (Noční plavba).
 
Den 5
Kolem 8:00 hodiny dorazí loď do přístavu Civitavecchia nedaleko Říma, kde doporučujeme fakultativní výlet (za poplatek). Návštěvu Věčného města začneme ve Vatikánu: bazilika sv. Petra, ve které stojí za pozornost Pieta od slavného Michelangela, nádherný baldachýn vytvořený Berninim a socha sv. Petra. Program také zahrnuje návštěvu hrobu Jana Pavla II. Následně prohlídka barokního Říma, uvidíme mimo jiné: náměstí Piazza Navona s Fontánou čtyř řek, Španělské náměstí se slavnými Španělskými schody. Poté návštěva nejslavnější římské fontány - di Trevi. V další části programu navštívíme starobylý Řím: Římské fórum a Koloseum (obdivování zvenčí). Večer kolem 19:00 hodiny vyplouvá loď z přístavu Civitavecchia ve směru Livorna (okolí Pisy a Florencie). (Noční plavba).

Den 6
Kolem 8:00 hodiny dopluje loď do přístavu Livorno nedaleko Pisy, kde doporučujeme organizovanou prohlídku (za příplatek). Pisa je jedno z nejkrásnějších měst Toskánska. Zažijeme kouzlo středověkého města a prohlédneme si Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků) s katedrálou s nádhernou mnohaúrovňovou fasádou, baptisterium nebo slavnou Šikmou věž (dávnou románskou zvonici) stavěnou téměř 200 let! Livorno je typickým přístavním městem s jachtařským přístavem, italskou hlučnou atmosférou, přímořskými promenádami obklopenými zelení, restauracemi, bary a spoustou obchodů. Večer kolem 20:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu směrem k Villefranche (okolí Nice a Monaka). (Noční plavba).
 
Den 7
Kolem 8:00 hodiny dopluje loď do přístavu v Villefranche. Několik minut cesty od přístavu se nachází okouzlující přístavní město Villefranche, které je typickým příkladem letovisek Azurového pobřeží. Doporučujeme procházky trasami s fantastickým výhledem na pobřeží a na místní jachtový přístav. Okouzlující restaurace lákají k ochutnání vynikajících provensálských lahůdek. Těm, kteří mají rádi městskou architekturu, doporučujeme výlet po Nice (za poplatek) - město s 7 km dlouhou Promenádou Angličanů s výhledem na přístav a pobřeží. Nice je oblíbeným městem mezi Evropany a současně přímořským letoviskem velmi oblíbeným Francouzy. Pláž, která se táhne podél celého města, umožňuje příjemný odpočinek a koupání v azurově modrých vodách Středozemního moře. Kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá na noční plavbu směrem k Marseille.

Den 8
Kolem 8:00 hodiny dopluje loď do přístavu v Marseille. Doporučujeme zúčastnit se výletu do Marseille a Aix-en-Provance (za příplatek). Marseille je největším přístavem Francie a jedno z nejstarších měst ve Francii, které má svůj původ v řeckých časech. Návštěva baziliky Notre Dame, procházka slavnou ulicí Canabiere, přístavem vedle pevnosti sv. Jana a budovy MuCEM muzea (navštěvované zvenčí). Večer kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá z přístavu směrem k Barceloně. (Noční plavba).

Den 9
Po snídani kolem 8:00 hodiny dorazí loď do přístavu v Barceloně. Vystěhování z kajut a volný čas. Následně transfer na letiště v Barceloně a odlet do Varšavy - letiště F. Chopina (možnost přestupů).

Upozornění k programu
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo v přístavu se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Závaznou měnou na palubě je EUR.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 24. měsíce života a osoby mladší 18 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď. Těhotné ženy musí mít potvrzení (v angličtině) s informací o týdnu těhotenství a o tom, že těhotenství probíhá bez komplikací.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 200 EUR/os. nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty. 
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek, v hotovosti v EUR).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců. 
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje (včetně alkoholických nápojů) a žádné hořlavé materiály.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

BARCELONA
Procházku Barcelonou začneme návštěvou Sagrada Família, nezaměnitelného symbolu Barcelony - uvidíme slavnou fasádu architekta Antonia Gaudího, Subirachsa a jižní fasádu Slávy - volný čas k fotografování. Následně půjdeme na Las Ramblas, kde navštívíme Barrio Gotico, katedrálu sv. Eulálie, Plaça del Rei (kde se nachází sídlo Katalánské vlády) a slavné náměstí Placa Reial (kde uvidíme lucerny navržené A. Guadím). Doba trvání výletu cca 4 hodiny. Cena cca 55 EUR/os. *výlet je realizován při min. 10 osobách.

POMPEJE A NEAPOL
Neapol - hlavní město jižní Itálie. Historické centrum Neapole je největší v Evropě a je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve své historii byla Neapol hlavním městem vévodství, království a jednoho impéria. Byla také jedním z hlavních kulturních center. V programu procházka městem, během které navštívíme Praca do Municipio (náměstí) s Palazzo Reale a Castel Nuovo. Dalším bodem programu budou Pompeje - antické město zasypané popelem během obrovské erupce Vesuvu v roce 79. Sopečný popel, který zasypal Pompeje, zakonzervoval budovy, předměty a některá těla lidí a zvířat, což současně umožňuje vidět vzhled starověkého římského města střední velikosti a jeho obyvatele. Doba trvání výletu cca 6 hodin. Cena cca 72 EUR/os. *výlet je realizován při min. 15 osobách.

ŘÍM
Návštěvu „Věčného města“ začneme u pohoří Kapitol, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Koloseum a Forum Romanum. Následně přejdeme k Pantheonu, dalšímu symbolu starověkého Říma. V další části programu půjdeme k nejslavnější římské fontáně di Trevi a uvidíme náměstí Plaza de Espana. Doba trvání výletu cca 9 hodin. Cena cca 65 EUR/os. *výlet je realizován při min. 15 osobách.

PISA
Jedno z nejkrásnějších měst Toskánska. Navštívíme mimo jiné slavné Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků) s katedrálou, baptisterium a uvidíme zvenčí největší a nejznámější atrakci města - slavnou Šikmou věž. Následně se projdeme směrem k řece Arno, kde se nachází mezi jinými také sídlo Maltézských rytířů. Doba trvání výletu cca 6 hodin. Cena cca 60 EUR/os. *výlet je realizován při min. 10 osobách.

NICE
Nice je pátým největším městem Francie a neformálním hlavním městem Azurového pobřeží (Cote d'Azur). Tento multikulturní resort přitahuje miliony turistů z celého světa. Není to překvapivé, protože Nice nabízí mnoho zajímavých atrakcí a příležitostí k trávení času. Mezi ně patří především: 7 km dlouhá Promenade des Anglais, staré město s barevnými činžovními domy a úzkými uličkami, Provensálský trh Cours Saleya otevřený 6 dní v týdnu, náměstí Massena - hlavní náměstí postavené na řece a Zámecký vrch, na kterém po staletí není žádný hrad. Během návštěvy Nice místní průvodce odhaluje mimo jiné, proč se přímořský bulvár nazývá Promenade des Anglais, kde se ztratil hrad v Nice a proč se zde každý den v 12 hodin střílí z kanónu. Doba trvání výletu cca 5 hodin. Cena cca 60 EUR/os. *výlet je realizován při min. 15 osobách.
 
Upozornění!
Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze orientační a nejsou obchodní nabídkou. Negarantujeme, že budou všechny výlety realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našeho průvodce.

Informace o hotelech

Loď Sovereign **** ALL INCLUSIVE - velká výletní loď po rekonstrukci v roce 2008. Patří španělské společnosti "Pullmantur Cruises". Loď se skládá z 12 pater, je vysoká 36 m a dlouhá 268 m. Posádku tvoří více než 820 osob. Kapacita lodi je 2733 pasažérů. 
Kajuty: 1162 kajut různé velikosti a standardu. Hlavní typy kajut: vnitřní (bez okna), vnější (s oknem), vnější s balkónem. Všechny kajuty jsou vybaveny 2 samostatnými lůžky (na vyžádání možnost manželské postele), koupelnou, toaletou, televizorem, vysoušečem vlasů, mini trezorem a klimatizací. Většina kajut je s možností přistýlky formou závěsného lůžka.
- Vnitřní kajuta bez okna - s manželskou postelí nebo 2 samostatnými lůžky. V každé kajutě je koupelna, toaleta, televize, vysoušeč vlasů a mini trezor. Některé kajuty mají možnost přistýlky ve formě závěsného lůžka nebo rozkládací pohovky.
- Vnější kajuta s oknem - s manželskou postelí nebo 2 samostatnými lůžky. V každé kajutě je koupelna, toaleta, televize, vysoušeč vlasů a mini trezor. Některé kajuty mají možnost přistýlky ve formě závěsného lůžka nebo rozkládací pohovky. V závislosti na umístění kajuty (paluby) mají okna různé rozměry a pohledy.
- Vnější kajuta s balkónem - s manželskou postelí nebo 2 samostatnými lůžky. V každé kajutě je koupelna, toaleta, televize, vysoušeč vlasů a mini trezor. Některé kajuty mají možnost přistýlky ve formě závěsného lůžka nebo rozkládací pohovky.

Vybavení: recepce, výtah, mini obchodní galerie (duty free), 5 restaurací (bufet a a’la carte), 6 barů, noční klub (diskotéka), kasino, divadlo, 2 venkovní bazény se slanou vodou, brouzdaliště pro děti, jacuzzi, sluneční terasa s lehátky (ručníky u bazénů), fitness centrum (posilovna, spa, sauna, solarium), lezecká stěna, tenisový kurt, knihovna, video hry, internet (za poplatek). Na lodi se pořádají různé animační programy: sportovní soutěže, různá představení, atd. U některých večerních představení jsou doporučeny večerní šaty.

Služby typu: internet, fax, telefon, masáže, prádelna, služby lékaře atd. a značkový alkohol za poplatek. Na lodi přijímají platební karty.

Strava: All Inclusive - bohatá, chutná a růnorodá jídla. Snídaně, svačina, oběd, odpolední svačina (teatime) a večeře (podávané v hlavní a’la carte restauraci nebo formou bufetu v bufetové restauraci). Neomezené množství místní alkoholických a nealkoholických nápojů (podávané ve vybraných barech, restauracích a na diskotéce na lodi) - vybrané alkoholické nápoje podávané ve skleničkách/kelímcích nebo z distributorů (ne lahvové) např. brandy, gin, vermuth, whisky, tequila, rum, vodka, likéry, káva, čaj, vybraná vína a pivo (alkoholické i nealkoholické) šťávy s výjimkou čerstvě vylisovaných: broskev, jablko, rajčata, ananas, pomeranč, Pepsi, 7Up, alkoholické a nealkoholické nápoje. Značkový alkohol za poplatek. Možnost dokoupení balíčku "Premium", který zahrnuje všechny nápoje alkoholické i nealkoholické (včetně dovážených). Program All Inclusive zahrnuje také: vstup do bazénů, využívání lehátek a plážových osušek u bazénů, posilovna, vstup na diskotéku. 
Hotel: 1 noc v hotelu *** v Barceloně nebo jeho okolí, se snídaní, dvoulůžkové pokoje.
7 nocí na lodi **** (dobrý standard) ve vybraných (placených) typech kajut s programem All Inclusive, dvoulůžkové kajuty s koupelnou (popis kajut a lodi viz. výše).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč