Ubytování WTA Obrázek0
Ubytování WTA Obrázek1
Ubytování WTA Obrázek2
Ubytování WTA Obrázek3
Ubytování WTA Obrázek4
Ubytování WTA Obrázek5
Ubytování WTA Obrázek6
Ubytování WTA Obrázek7
Ubytování WTA Obrázek8
Ubytování WTA Obrázek9

Rakousko, Itálie, Švýcarsko a Německo - Alpská cesta!

Itálie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotely**/***
střední kvality nebo objekty „villaggio turistico“ ve stylu rekreační vesnice, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra), na trasách mezi navštívenými městy. 8 nocí: Štýrský Hradec (1 noc), Treviso (1 noc), okolí jezera Lago di Garda (1 noc), Miláno (2 noci), Údolí Aosty (1 noc), Freiburg (1 noc), Lucern (1 noc).

Vybavení
Recepce, restaurace nebo bar.
 
Pokoje
Skromně zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou.
 
Strava
Kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.
 
Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, vstupné na plavby (lodí po jezeře), výjezd lanovkou na Mont Blanc z italské strany, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 285 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 10 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Austria, Włochy, Szwajcaria i Niemcy - Alpejska podróż!
Kód zájezdu: WTA

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 12.5.2020 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Graz (Štýrský Hradec) - město s historií římské říše • jezero Wörthersee  - nejkrásnější jezero v Korutanech • Verona a jezero Lago di Garda • Brescia a Isejské jezero • Miláno • Valle d'Aosta - pevnost Forte di Bard • Mont Blanc a průsmyk sv. Bernarda - panoramatický přejezd s fantastickým výhledem na Alpy • Švýcarsko - město Montreux a Ženevské jezero • Bern a Lucern • Mnichov - hlavní město Bavorska

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Graz, přenocování. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 700 km)
Upozornění! Tento den není v hotelu večeře. 

Den 2
Po snídani přejezd do Grazu, jehož historie se datuje do římské doby. Město je zapsáno na seznamu UNESCO. Výjezd skleněným výtahem na Zámecký vrch (Schlossberg), odkud budeme obdivovat panorama města a jeho okolí. Procházka starým městem, kde se nachází katedrála s mauzoleem císaře Ferdinanda II. Následně přejezd k jezeru Wörthersee, odkud se vydáme do města Keutschach am Worthersee. Vyjdeme na Pyramidenkogel (rozhledna na vrcholu stejnojmenné hory) - 851 m n. m., odkud je nádherný výhled na Alpy a jezero Wörthersee. Pro zájemce sjezd z rozhledny po spirálovité vnitřní skluzavce (120 m dlouhé, s rychlostí až 30 km/h, za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Treviso, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Brescie. Prohlídka historického centra města: náměstí Piazza del Foro a vstupem do hradu, náměstí Piazza Paolo VI, kde se nachází katedrála. Odpoledne přejezd do města Iseo, které se nachází u krásného jezera stejného názvu. Procházka krásným městem. V další části programu plavba na ostrov Monte Isola. Přejezd do hotelu v okolí Brescie, večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Verony, města známých milenců Romea a Julie. Navštívíme nádvoří Juliina domu, abychom si prohlédli nejznámější balkon světa, stejně jako: Palazzo del Capitano a Palazzo degli Scaligieri. Prohlídku zakončíme návštěvou slavného amfiteátru - Arena di Verona, který je symbolem města. Následně přejezd k největšímu italskému jezeru - Lago di Garda. Program zahrnuje procházku půvabným městečkem Sirmione, které se nachází u jezera Lago di Garda. Poté ochutnávka regionálních produktů ve vinici s tradicemi. Přejezd do hotelu v okolí Milána, přenocování. Tento den není v hotelu večeře. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani přejezd do hlavního města Lombardie - Milána. Návštěvu města začneme na Katedrálním náměstí, kde se nachází nádherná gotická katedrála nazývaná „básní z mramoru“. Následně projdeme galerií Vittorio Emanuele II Gallery - elegantní vícepodlažní pasáží, která nás zavede k nejslavnější opeře světa - La Scale (prohlídka vnitřku). Uvidíme (zvenčí) slavný Castello Sforzesco - impozantní hrad vládce Milána - vévody Ludovica Sforzy (Ludvíka Mouřenína). Následně přejedeme do čtvrti kanálů, která je nejstylovější čtvrtí města. Večer návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 6
Po snídani přejezd do údolí Valle d'Aosta, které se nachází v samém srdci Alp. Prohlídku začneme od pevnosti Forte di Bard, kde navštívíme muzeum alpských tradic a regionu, budeme obdivovat jedinečné panorama Alp. Odpoledne navštívíme krásné hlavní město italské autonomní provincie - Aostu, ve kterém se nachází 7 věží a památky z římské říše. Návštěva historického centra města. Volný čas. Následně přejezd do hotelu v okolí Aosty, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)
 
Den 7
Po snídani přejezd do obce Courmayeur, která se nachází na úpatí Mont Blanc. Vydáme se do La Palud, kde se nachází dolní stanice lanovky nazývaná osmým divem světa. V prosklených kabinkách vyjedeme na Punta Helbronner (3452 m n. m.) s nádherným výhledem na Alpy. Volný čas. V další části programu panoramatický přejezd přes průsmyk sv. Bernarda do Švýcarska. Odpoledne přejezd do Montreux u Ženevského jezera, kde se projdeme slavnou promenádou s pomníkem Freddieho Mercuryho. Přejezd do hotelu v okolí Fribourgu, večeře a přenocování. (Trasa cca 130 km)
 
Den 8

Po snídani přejezd do Bernu, hlavního města Švýcarska. Návštěva historického centra města: radnice, věž s hodinami, stejně jako slavný činžovní dům, kde žil geniální fyzik Albert Einstein. Odpoledne přejezd do Lucernu k jezeru Čtyř kantonů - prohlídka města. Přejezd do hotelu v okolí Lucernu, večeře a přenocování.(Trasa cca 200 km)
 
Den 9
Po snídani přejezd k Bodamskému jezeru do města Lindau, kde budeme obdivovat staré město ležící na malém ostrově. Následně přejezd do Mnichova, jednoho z nejstarších a nejkrásnějších měst v Německu. Prohlídku města začneme od starého města. Uvidíme mimo jiné: starou a novou radnici, Asamův kostel, katedrálu a největší trh s různými produkty - Viktualienmarkt. V rezidenci knížat a bavorských králů navštívíme nádherné divadlo. Pro zájemce regionální večeře (za poplatek cca 40 EUR/os.), během které ochutnáme místní kuchyni a místní pivo. Pozdě večer odjezd do Polska. (Trasa cca 1200 km)
 
Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč