Portes Lithos Luxury Resort Obrázek0
Portes Lithos Luxury Resort Obrázek1
Portes Lithos Luxury Resort Obrázek2
Portes Lithos Luxury Resort Obrázek3
Portes Lithos Luxury Resort Obrázek4

Portes Lithos Luxury Resort

Řecko - Chalkidiki - Nea Potidea
Pobytový
Novinka

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Elegantní hotel Portes Lithos Luxury Resort se nachází v malebném Thermském zálivu, v malém letovisku Nea Potidaia, v jehož centru jsou četné taverny, bary a obchody. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 50 minut. 

Pláž
Objekt se nachází přímo u oblázkové pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky - zdarma.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace ALYKI (středomořská a mezinárodní kuchyně), restaurace a'la carte SKINOS umístěná u pláže, lobby bar PANCRATIUM, bar u bazénu DIONI, hlavní bazén, dětský bazén, 2 bazény pro pokoje se společným přístupem, lehátka a slunečníky (zdarma), obchod, směnárna, úschovna zavazadel. Možnost placené lékařské péče a půjčení auta, motocyklu nebo kola od externí firmy přes recepci.

Pokoje 
Hotel Portes Lithos Luxury Resort má 130 stylových a prostorných pokojů, k jejichž dekoraci byly využity místní materiály (kameny, dřevo, rákosí). Všechny pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (sprcha a vysoušeč vlasů), satelitní TV, rychlovarnou konvicí, trezorem, minibarem (za poplatek), balkonem nebo terasou. Hostům je k dispozici (zdarma na vyžádání): kávovar, žehlička a žehlicí prkno, dětská postýlka. Našim klientům nabízíme ubytování v následujících typech pokojů:

- Standard (o rozloze cca 30 m²) - pro max. 3 osoby v sestavě 2 + 1; 
- Superior (o rozloze cca 30 m²) - pro max. 3 osoby v sestavě 2 + 1, manželská postel typu queen size nebo 2 samostatné postele, čelní nebo boční výhled na moře; 
- Superior s přímým přístupem k bazénu (o rozloze cca 30 m²) - pro max. 3 osoby v sestavě 2 + 1, manželská postel typu queen size; 
- Loft Suite (o rozloze cca 48 m²) - pro max. 4 osoby v sestavě 2 + 2 nebo 3 + 1, dvoupodlažní, 2 koupelny, obývací pokoj s rohovou rozkládací pohovkou, oddělená ložnice s manželskou postelí typu queen size, 2x satelitní TV, zařízený balkon a terasa, čelní nebo boční výhled na moře.

Strava
Snídaně (7:00-10:30) a večeře (18:30-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. 
Za příplatek si hosté mohou vybrat ze široké nabídky alkoholických a nealkoholických nápojů, nápojů, koktejlů, čerstvě vymačkaných džusů ve dvou barech v určitých časech a jídla v restauraci SKINOS. 
Možnost příplatku za Ultra All Inclusive, v rámci kterého čeká na hosty na pokoji láhev místního vína, ovoce a minibar doplňovaný denně (nápoje, voda, pivo, víno, džusy, občerstvení). Navíc pro hosty, kteří si zakoupili zvýšený stravovací program je k dispozici neomezený přístup k místnímu vínu, pivu, nealkoholickým nápojům, džusům a vodě během oběda a večeře, vybrané alkoholické nápoje v barech (alkohol ze seznamu Premium za poplatek), občerstvení a 1 jídlo týdně v restauraci a'la carte - zdarma. Hotel si vyhrazuje právo v případě nepříznivých povětrnostních podmínek změnit otevírací dobu nebo úplně zavřít bar DIONI a restauraci SKINOS.

Sport a zábava
Hotel organizuje živá kulinářská představení a tematické večery. Hotel poskytuje zdarma pro všechny hosty: posilovnu (nutná rezervace předem), stolní tenis, hřiště pro plážový volejbal, pétanque, šipky, kulečník a dětské hřiště. Za příplatek: wellness (masáže, kosmetické procedury) a vodní sporty.

Internet
V celém hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.porteslithos.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště-hotel-letiště, 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu (v případě zájezdu na 11 dní = 10 nocí v hotelu - odlet ve středu/přílet v sobotu, v případě zájezdu na 12 dní = 11 nocí v hotelu - odlet v sobotu/přílet ve středu), stravování podle popisu hotelu, polsky mluvícího delegáta, základní pojištění TU Evropa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční službu a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiné stravování než je uvedeno v popisu jednotlivých hotelů, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Řecka.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla na vybraném letišti. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě). Návrat do Polska.

Jiné

CHALKIDIKI obecné informace

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je vhodné nechávat drobný obnos jako spropitné. Zejména to platí pro řidiče na fakultativních výletech a číšníky v restauracích.Někdy se může stát že spropitné je již připočteno k ceně.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Orientační ceny
Přibližná cena obědu v taverně od 8 EUR; voda 1l - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Poštovní služby
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

Poloostrov Chalkidiki
Se nachází na východ od města Thessaloniki a je jednou z největších atrakcí této části Řecka. Tvar poloostrova je podobný trojzubci a sestává ze tří částí: Kassandra, Sithonia a Athos. Na Chalkidiki je 500 km písečných pláží, piniové lesy, skalnaté útesy a nejtajemnější kláštery - republika pravoslavných mnichů na hoře Athos, které můžou být viděny pouze z pobřeží.

Nea Potidea
Tato malebná vesnička je skvělým výchozím bodem. Atrakcí jsou zbytky zdí ze 6. století před naším letopočtem, průplav o délce 1250 m spojující záliv s pevninou, zátoky Thermaikos a Toroneos, stejně jako tradiční taverny servírující pokrmy z ryb a mořských plodů a písečné pláže.

Chanioti
Jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Chalkidiki. Ideální pro dovolenou s rodinou nebo dovolenou pro dva. Pěkná pláž s bílým pískem je středem zábavy během dne a večerní život se koncentruje kolem hlavního náměstí a přilehlých ulic.

Pefkochori
Centrem letoviska Pefkochori je pláž a nábřežní promenády, nabízí řadu aktivit během dne i večer.Ideální pro mladé lidi, kteří mají rádi na dovolené zábavu.

Paliouri
Klidné místo které si stále zachovává tradiční styl života svých obyvatel. Dokonalý výběr pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají klidný odpočinek.Tady je možno prožít skutečné řecké prázdniny, daleko od hlučných středisek.

Odlety z: Warszavy, Katowic, Wroclawi, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální časy odletů si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupů)

Plavba na Svatou horu Athos - cena cca 50 EUR
Fascinující výlet kočárem do nepřístupné, mystické pravoslavné republiky. Tato  v celosvětovém měřítku unikátní autonomní republika vznikla v desátém století a dodnes v ní panují středověké obyčeje, bez elektřiny, asfaltových silnic a jiných výdobytků moderní doby. 20 klášterů postavených ve stylu sakrální byzantské architektury obývá v současné době 2500 mnichů. Bratři z Agion Oros stále používají juliánský kalendář a a hodiny měří podle byzantského času. Zákaz vstupu pro ženy byl formován císařským ediktem v roce 1045, nazývaným Avaton. Výlet lodí podél západní části Athosu je vynikající příležitostí uvidět nedostupné pevnosti pravoslavného kostela. Během výletu můžete relaxovat, opalovat se a bavit na palubě při řeckých i světových hitech.

SOLUŇ - cena cca 36 EUR (výlet je organizován mimo sezónu)
Celodenní výlet do hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města v Řecku. Bylo založeno králem makedonským Kassandrosem v roce 315 před naším letopočtem a již více než 2300 let představuje jedinečnou příležitost seznámit se s památkami města.Tady můžete najít stopy Cicera, apoštola Pavla, Cyrila a Metoděje, dále pozůstatky antického světa z období rozkvětu makedonské říše. Pro znalce byzantského umění se Soluň jeví jako skutečná "země zaslíbená". Orientální bazar, Galeriosův Vítězný oblouk, středověké opevnění s panoramatickým výhledem na záliv Thermaikos, pobřežní bulvár s bílou věží a přilehlé archeologické muzeum jsou místa, která zanechají nezapomenutelný dojem. Po prohlídce možnost nákupu v obchodech.

METEORY - cena cca 57 EUR
Meteory - "skály zavěšené v nebi." Toto místo bylo označeno jako osmý div světa a je mnohými považováno za nejpozoruhodnější místo v Řecku.Trasa vede podél masivu Olymp - bájného sídla bohů a opěvované starověkými básníky údolí Tempe (Tembi). Unikátní skalní útvar tvořený monolitickými bloky, až několik set metrů vysokými, na kterých středověcí mniši stavěli své kláštery. V šesti dodnes činných klášterech můžete obdivovat fresky - např. Teofanesa z Kréty, historické ikony, pergameny buly, knihy balkánských králů, liturgické nádoby a poznávat tajemství každodenního života mnichů z 12.-16. století. Během volného času ve městě Kalambaka bude možnost zakoupit suvenýry a ochutnat chutné místní pokrmy.

ZÁLIV TORONEOS - cena cca 38 EUR
Výletní plavbu lodí začneme v obci Pefkochori ve smaragdových vodách zálivu Toroneos. Malebné zátoky, skryté pláže a křišťálově čisté vody v moři budou skvělou příležitostí ke koupání. Během cesty se zastavíme na tajemné neobydlené "želví pláži" a navštívíme město Neos Marmaras, kde bude možnost ochutnat mořské plody a nakupování v mnoha obchodech se suvenýry. Plavba slibuje mnoho estetických dojmů, dobrou zábavu a atmosféru umocněnou řeckou hudbou.

DIVOKÁ SITHONIA - cena cca 40 EUR
Vychutnejte si výlet do druhého prstu Chalkidiki - divoké a sladké Sithonie! Připravte se na návštěvu tajemné a zapomenuté vesnice duchů na kopci - Parthenonas, ochutnávka chalkidického medu, krásné výhledy a opalování na dlouhých, širokých písčitých karibských plážích Sithonie! Po cestě navštívíme také slavnou Afitos - balkon Chalkdiki s promenádou na útesu!

Upozornění! Popisy místních exkurzí popsaných výše jsou uvedeny pouze pro informaci a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Kompletní seznam fakultativních výletů a jejich aktuálních cen získáte od místních rezidentů. Prohlídky probíhají v polštině (nejméně 15-20 osob v závislosti na cestě). Jejich organizátorem není Rainbow a místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu servisu. Nastavuje také svůj program, ceny a termíny výletů. Rezident je pouze prostředník při přihlášení k místním událostem. Platba kreditní kartou není možná.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč