Hotel Philoxenia Obrázek0
Hotel Philoxenia Obrázek1
Hotel Philoxenia Obrázek2
Hotel Philoxenia Obrázek3
Hotel Philoxenia Obrázek4
Hotel Philoxenia Obrázek5
Hotel Philoxenia Obrázek6
Hotel Philoxenia Obrázek7
Hotel Philoxenia Obrázek8
Hotel Philoxenia Obrázek9
Hotel Philoxenia Obrázek10
Hotel Philoxenia Obrázek11
Hotel Philoxenia Obrázek12
Hotel Philoxenia Obrázek13
Hotel Philoxenia Obrázek14
Hotel Philoxenia Obrázek15
Hotel Philoxenia Obrázek16
Hotel Philoxenia Obrázek17
Hotel Philoxenia Obrázek18
Hotel Philoxenia Obrázek19
Hotel Philoxenia Obrázek20
Hotel Philoxenia Obrázek21

Hotel Philoxenia

Řecko - Chalkidiki
Pobytový
Bazén
Posilovna
Bezplatné parkování
Rodinný
Wellness
Wi-Fi
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komplex Philoxenia se nachází na začátku poloostrova Sithonia v osadě Psakoudia v borovém lese. Hlavní město oblasti Chalkidiki, Poligiros, je vzdáleno přibližně 20 km, stejně jako půvabný rybářský přístav N. Moudania. Transfer z letiště do hotelu trvá přibližně 1 hodinu a 30 minut. V pěší vzdálenosti se nachází řada kaváren, taveren, restaurací a autobusová zastávka. Cena nezahrnuje místní turistickou taxu ve výši 7 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci.

.

Pláž

Zlatá písečná pláž oceněná modrou vlajkou je vzdálená přibližně 200 m od hotelu. Plážový servis je za příplatek.

K dispozici pro hosty

Recepce 24 h, vstupní hala, zahrady plné květin a olivovníků, terasa, dva venkovní bazény, lehátka a slunečníky, 2 restaurace: hlavní restaurace Symposion (středomořská kuchyně) a la carte Kukunari, bar u bazénu, hlavní bar, dětské hřiště, fitness centrum otevřené od 9:00 do 18:00, Spa &; Wellness centrum (hammam a sauna zdarma po předchozí domluvě). Za příplatek je k dispozici půjčovna kol, vodní sporty na pláži a služba praní/žehlení prádla.

Internet

V celém objektu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Ultra All Inclusive: snídaně (07:00-10:30), oběd (13:00-15:00), večeře (18:30-21:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Občerstvení podávané dvakrát denně (11:00-13:00, 15:30-17:30) v barech v areálu, formou bufetu (rychlé občerstvení, zákusky, sladkosti, ovoce, zmrzlina). V barech se podávají perlivé nápoje, např. coca cola, fanta, ovocné šťávy, káva a čaj. Podávají se různé druhy místního a dováženého alkoholu: pivo, bílé/růžové/červené víno, brandy, ouzo, vodka, rum, gin, tequila, whisky. Receptura zahrnuje také různé druhy nápojů, např. mojito, Cuba Libre, Pina Colada, Tequila Sunrise atd. Pro nejmladší personál nabízí nealkoholické nápoje. Nápoje jsou pro hosty připraveny od 10:00 do 23:00.

Během pobytu je pro hosty připravena možnost jedné večeře v a'la carte restauraci Kukunari. Restaurace se nachází v atmosférickém prostředí svěží zahrady s výhledem na bazén. Kukunari z řečtiny znamená "plod" borovice, šišky, ze které je úchvatný výhled na borový les obklopující hotel. Jídelní lístek nabízí italskou a řeckou kuchyni (v závislosti na dni). Rezervace je nutná 48 h před plánovanou večeří.

Sportovní a animační program

Animační tým provozuje různé hry a aktivity pro nejmenší. Kromě toho se během dne konají týmové aktivity (např. vodní pólo, aqua aerobik, zumba, stolní tenis) a různé sportovní aktivity. Večer se konají představení s živou hudbou, divadelní představení, bingo, karaoke atd.

Za příplatek je možné provozovat vodní sporty: vodní lyžování, půjčovna vodních skútrů, různé jízdy na pontonech atd. Je také možné si zapůjčit jízdní kolo a vydat se na výlet po okolí.

Webové stránky

www.philoxenianet.gr

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Poloostrov Chalkidiki je okouzlující místo, které se pyšní malebnými zlatými plážemi a nedotčenou vodou, jež vytvářejí rajskou atmosféru. Vzduch je prosycený nádhernou vůní borovic a obloha představuje okouzlující paletu fialových odstínů, které slibují úchvatné východy a romantické západy slunce. Když se setmí, obloha se promění v plátno ozdobené nesčetnými hvězdami a vytvoří na Chalcidském poloostrově skutečně kouzelnou atmosféru. Personál vás přivítá s maximální zdvořilostí a zajistí, že váš pobyt bude nezapomenutelný! Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají vzrušení a dobrodružství a zároveň ocení chvíle klidu a zotavení.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

CHALKIDIKI - obecné informace

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je vhodné nechávat drobný obnos jako spropitné. Zejména to platí pro řidiče na fakultativních výletech a číšníky v restauracích. Někdy se může stát, že spropitné je již připočteno k ceně.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; voda 1l - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Pošta
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit v obchodech a stáncích nedaleko veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 5 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Poloostrov Chalkidiki
Nachází se na východ od města Soluň a je jednou z největších atrakcí této části Řecka. Tvar poloostrova je podobný trojzubci a sestává ze tří částí: Kassandra, Sithonia a Athos. Na Chalkidiki je 500 km písečných pláží, piniové lesy, skalnaté útesy a nejtajemnější kláštery - republika pravoslavných mnichů na hoře Athos, které můžou být viděny pouze z pobřeží.

Nea Potidea
Tato malebná vesnička je skvělým výchozím bodem. Atrakcí jsou zbytky zdí ze 6. století před naším letopočtem, průplav o délce 1250 m spojující záliv s pevninou, zátoky Thermaikos a Toroneos, stejně jako tradiční taverny servírující pokrmy z ryb a mořských plodů a písečné pláže.

Chanioti
Jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Chalkidiki. Ideální pro dovolenou s rodinou nebo dovolenou ve dvou. Pěkná pláž s bílým pískem je centrem zábavy během dne a večerní život se koncentruje kolem hlavního náměstí a přilehlých ulic.

Pefkochori
Centrem letoviska Pefkochori je pláž a nábřežní promenády, nabízí řadu aktivit během dne i večer. Ideální pro mladé lidi, kteří mají rádi na dovolené zábavu.

Paliouri
Klidné místo, které si stále zachovává tradiční styl života svých obyvatel. Dokonalý výběr pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají klidný odpočinek. Tady je možno prožít skutečné řecké prázdniny, daleko od hlučných středisek.

Odlety: Varšava, Katovice, Vratislav, Gdaňsk a Poznaň. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupenek)

Plavba na Svatou horu Athos - cena cca 50 EUR
Fascinující výlet kočárem do nepřístupné, mystické pravoslavné republiky. Tato  v celosvětovém měřítku unikátní autonomní republika vznikla v desátém století a dodnes v ní panují středověké obyčeje, bez elektřiny, asfaltových silnic a jiných výdobytků moderní doby. 20 klášterů postavených ve stylu sakrální byzantské architektury obývá v současné době 2500 mnichů. Bratři z Agion Oros stále používají juliánský kalendář a a hodiny měří podle byzantského času. Zákaz vstupu pro ženy byl formován císařským ediktem v roce 1045, nazývaným Avaton. Výlet lodí podél západní části Athosu je vynikající příležitostí uvidět nedostupné pevnosti pravoslavného kostela. Během výletu můžete relaxovat, opalovat se a bavit na palubě při řeckých i světových hitech.

SOLUŇ - cena cca 36 EUR (výlet je organizován mimo sezónu)
Celodenní výlet do hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města v Řecku. Bylo založeno králem makedonským Kassandrosem v roce 315 před naším letopočtem a již více než 2300 let představuje jedinečnou příležitost seznámit se s památkami města.Tady můžete najít stopy Cicera, apoštola Pavla, Cyrila a Metoděje, dále pozůstatky antického světa z období rozkvětu makedonské říše. Pro znalce byzantského umění se Soluň jeví jako skutečná "země zaslíbená". Orientální bazar, Galeriosův Vítězný oblouk, středověké opevnění s panoramatickým výhledem na záliv Thermaikos, pobřežní bulvár s bílou věží a přilehlé archeologické muzeum jsou místa, která zanechají nezapomenutelný dojem. Po prohlídce možnost nákupu v obchodech.

METEORY - cena cca 57 EUR
Meteory - "skály zavěšené v nebi." Toto místo bylo označeno jako osmý div světa a je mnohými považováno za nejpozoruhodnější místo v Řecku.Trasa vede podél masivu Olymp - bájného sídla bohů a opěvované starověkými básníky údolí Tempe (Tembi). Unikátní skalní útvar tvořený monolitickými bloky, až několik set metrů vysokými, na kterých středověcí mniši stavěli své kláštery. V šesti dodnes činných klášterech můžete obdivovat fresky - např. Teofanesa z Kréty, historické ikony, pergameny buly, knihy balkánských králů, liturgické nádoby a poznávat tajemství každodenního života mnichů z 12.-16. století. Během volného času ve městě Kalambaka bude možnost zakoupit suvenýry a ochutnat chutné místní pokrmy.

ZÁLIV TORONEOS - cena cca 38 EUR
Výletní plavbu lodí začneme v obci Pefkochori ve smaragdových vodách zálivu Toroneos. Malebné zátoky, skryté pláže a křišťálově čisté vody v moři budou skvělou příležitostí ke koupání. Během cesty se zastavíme na tajemné neobydlené "želví pláži" a navštívíme město Neos Marmaras, kde bude možnost ochutnat mořské plody a nakupování v mnoha obchodech se suvenýry. Plavba slibuje mnoho estetických dojmů, dobrou zábavu a atmosféru umocněnou řeckou hudbou.

DIVOKÁ SITHONIA - cena cca 40 EUR
Vychutnejte si výlet do druhého prstu Chalkidiki - divoké a sladké Sithonie! Připravte se na návštěvu tajemné a zapomenuté vesnice duchů na kopci - Parthenonas, ochutnávka chalkidického medu, krásné výhledy a opalování na dlouhých, širokých písčitých karibských plážích Sithonie! Po cestě navštívíme také slavnou Afitos - balkon Chalkdiki s promenádou na útesu!

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9. 

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč