Apollon - Kos Obrázek0
Apollon - Kos Obrázek1
Apollon - Kos Obrázek2
Apollon - Kos Obrázek3
Apollon - Kos Obrázek4
Apollon - Kos Obrázek5
Apollon - Kos Obrázek6
Apollon - Kos Obrázek7
Apollon - Kos Obrázek8
Apollon - Kos Obrázek9
Apollon - Kos Obrázek10
Apollon - Kos Obrázek11
Apollon - Kos Obrázek12
Apollon - Kos Obrázek13
Apollon - Kos Obrázek14
Apollon - Kos Obrázek15
Apollon - Kos Obrázek16
Apollon - Kos Obrázek17
Apollon - Kos Obrázek18
Apollon - Kos Obrázek19
Apollon - Kos Obrázek20
Apollon - Kos Obrázek21
Apollon - Kos Obrázek22
Apollon - Kos Obrázek23
Apollon - Kos Obrázek24
Apollon - Kos Obrázek25
Apollon - Kos Obrázek26
Apollon - Kos Obrázek27
Apollon - Kos Obrázek28
Apollon - Kos Obrázek29

Apollon - Kos

Řecko - Kos - Lambi
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
V/blízko centra
Tenisový kurt
Blízko letiště, krátký transfer
FIGLOKLUB polští animátoři

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotelové budovy jsou umístěny na velké zelené ploše, mezi palmami a banánovníky. Nachází se v centru města Lambi s tavernami, bary a obchody. Do centra města Kos (cca 1,5 km) se dostanete místním autobusem (zastávka cca 10 m od hotelu). Hotel je vzdálen od letiště cca 25 km.

Pláž
Hotel Apollon se nachází cca 200 m od oblázkovo-písčité pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 8 EUR/set).

Vybavení
Hotel Apollon byl zrekonstruován v zimě 2019/2020 a má architekturu, výzdobu a starožitné prvky, které byly postaveny na paláci Minos v Knossosu.
Recepce 24 hod., trezor na pokojích (za poplatek cca 3 EUR/den). Hoteloví hosté mohou využívat hlavní restauraci s terasou, bar v lobby (otevřený v průběhu chladného nebo deštivého počasí) a hlavní bar u bazénu. Hotel Apollon má uvnitř areálu bazén a dětský bazének - oba sladkovodní. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou zdarma, plážové osušky - za poplatek (cca 1 EUR/osuška/den). Navíc za poplatek: půjčovna skůtrů a kol. Upozornění: Hotely Apollon a Apollon Windmill tvoří jeden komplex. V případě pozdního otevření nebo předčasného uzavření jedné části (části Apollon nebo Apollon Windmill) budou klienti ubytováni v druhé.

Pokoje
Hotel Apollon má 186 standardně vybavených pokojů (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo max. 2 přistýlek pro děti) s vlastním sociálním zařízením a balkónem nebo terasou (stůl a židle). Všechny pokoje jsou vybaveny telefonem, TV (satelitní a kabelová), lednicí, individuálně nastavitelnou klimatizací. V koupelně je sprcha nebo vana, WC a vysoušeč vlasů.
Na požádání hotel Apollon zdarma poskytuje dětskou postýlku (do 2 let věku).
Na vyžádání (s nutností potvrzení) jsou k dispozici také bezbariérové pokoje.

Strava
All Inclusive: snídaně (7:30-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bufetu. V baru u bazénu je podáváno občerstvení - sendviče, pizza, sladké rohlíčky (11:00-19:00), zákusky (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-19:00). Nealkoholické nápoje a místní lihoviny se podávají s hlavními jídly a také v barech (10:00-23:00). Dále je hostům hotelu Apollon k dispozici také italská tématická restaurace v hotelu Apollon Windmill (jednou za pobyt zdarma, nutná rezervace).

Sport a zábava
Řecký večer se pořádá jednou týdně. V areálu je velká zahrada, dětské hřiště, basketbalové hřiště a kulečník, stejně jako tenisový kurt s osvětlením. Dále je k dispozici náš vlastní Figloklub, který nabízí polské animace, hry a aktivity pro děti!

Internet
V hotelu internetový koutek - za poplatek, internet Wi-Fi v lobby - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.apollonhotels.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Ideální místo pro krásnou rodinnou dovolenou! Hotel Apollon doporučujeme také všem, kteří vyhledávají večerní zábavu, a to díky pohodlnému spojení do centra nočního života, města Kos, s mnohými bary, tavernami a restauracemi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, ubytování na 7, 10, 11 nebo 14 nocí, strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou než je uvedeno v popisu každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje místní turistický poplatek ve výši 0,5 EUR až 4 EUR/pokoj/den. Turistický poplatek je povinný a platí se přímo na recepci hotelu při ubytování. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Řecka.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Poznámky k programu
Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź a Wrocław. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Jiné

KOS - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

KOS
Ostrov známý také jako ostrov Hippokrata, otce medicíny, je klidnou prázdninovou oázou plnou slunce a písečných pláží. Vzhledem k tomu, že se na ostrově podařilo zachovat skutečně řeckou atmosféru a styl života místních zde v posledních letech cestovní ruch kvete.

Město Kos
Je správním a kulturním centrem ostrova a rozkládá se ve všech směrech od malebného přístavu, kde kotví nespočet výletních lodí. Půvabné staré město by rozhodně nemělo během návštěvy ostrova uniknout Vaší pozornosti. Procházka města by měla končit u 700 let starého stromu, tzv. Hippokratova platanu. Jedná se o jeden z nejstarších platanů v Evropě.

Tigaki
Místo v blízkosti města Kos je známé svými krásnými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů a koupání.

Marmari
Malé turistické městečko, které bylo kdysi rybářskou vesnicí. V současné době je díky jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově jednou z nejoblíbenějších destinací pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Milovníci vodních sportů si také přijdou na své – široká nabídka uspokojí opravdu každého.

Mastichari
Tento malý rybářský přístav propojil životy místních s turistickou pohostinností. Rybáři stále vyplouvají na moře, proto místní taverny nabízejí čerstvé ryby a mořské plody - úlovky dne. Pláž v Mastichari je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Přilákává nejen turisty, ale i samotné obyvatele ostrova.

Kardamena
Jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v jižní části ostrova. Kdysi bývalo rybářskou vesničkou a jeho přístav dodnes zůstal hlavním místem, kde se soustřeďuje život místních i turistů. Na nábřeží u přístavu je mnoho kavárniček a restaurací, zatímco dále od centra města se nachází úžasné pláže s mělkou vodou ideální pro rodiny s dětmi. Další výhodou je krátká vzdálenost od letiště.

Výlety v okolí

OSTROV NISSYROS - cena cca 43 EUR
Jeden z nejvíce vzrušujících výletů. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva spící sopky Poliviotis, která pokrývá téměř polovinu ostrova. Říká se, že Nissyros byl oddělena od Kosu právě po výbuchu sopky. Po dvacetiminutové cestě autobus vyjede do horní části sopky olivovými háji a zastaví uprostřed kráteru, který nabízí opravdu okouzlující výhled. Budete mít možnost se projít po kráteru a po prozkoumání sopky zbude ještě čas na oběd, návštěvu kláštera nebo na procházku po vesničce Mandraki.

EGEJSKÁ PLAVBA NA 3 OSTROVY - výlet s obědem v ceně
Relaxační plavba v křišťálově čistých vodách Egejského moře. První zastávkou je malebný, malý ostrůvek Pserimos s písečnou pláží a několika tavernami. Následně poplujeme ke Kalymnosu, zvanému ostrovem lovců mořských hub. Poslední zastávkou ke koupání je neobývaný ostrov Plati. Výlet pro milovníky relaxace, zábavy, koupání a opalování. Na plavbu je třeba vzít s sebou plavky, ručník a spoustu dobré nálady - náš kapitán Jannis vám zaručí nezapomenutelný zážitek! Cena cca 40 EUR.

PROZKOUMEJ OSTROV KOS - cena cca 40 EUR
Vezmeme Vás na místa, která stojí za to vidět: Asklépiův chrám (doplatek 8 EUR), malá řecká vesnice Zia, kde se zastavil čas, nádhernou zátoku s modrou až průzračně čistou vodou. Výlet začíná prohlídkou města Kos, Hippokratova platanu, antické agory a starého města. Poté navštívíme Asklépiův chrám. Poté Vás vezmeme do nejpůvabnější vesničky na ostrově Kos, zvané Zia, která se nachází na vrcholu hory Dikeos. Odtud budete mít nádherný výhled do okolí.

BODRUM (TURECKO) - cena cca 40 EUR (včetně přístavních poplatků)
Naše dobrodružství s Orientem začne v zálivu na ostrově Kos, odkud vyplouvá loď do Turecka. Plavba trvá cca 1 hodinu. V současné době je Bodrum jednou z nejoblíbenějších turistických destinací a je známá svým bazarem, kde si můžete koupit, např. kožené zboží (bundy, opasky, peněženky), hodinky, místní koření a sladkosti. Dozvíme se něco o historii středověkého hradu, který se nachází v blízkosti přístavu, bráně Mindos - pozůstatku po opevnění ze 4. století př.n.l. a starověkém divadlu.
Na tento výlet je potřeba si s sebou vzít cestovní pas.

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (při min. počtu 20 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč