Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek0
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek1
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek2
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek3
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek4
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek5
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek6
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek7
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek8
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek9
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek10
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek11
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek12
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek13
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek14
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek15
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek16
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek17
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek18
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek19
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek20
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek21

Apollon Windmill (ex. Boheme)

Řecko - Kos - Kos
Pobytový
Rodinný
V/blízko centra
Studio
Wi-Fi
Tenisový kurt
Komorní, malý
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Apollon Windmill​ se nachází hned vedle hotelu Apollon, se kterým tvoří jeden komplex (vzdálenost cca 150 m, přechod stezkou, aniž byste museli přecházet přes cestu). Hotel je situován v malebné zahradě, v městečku Lambi, s mnoha obchody, bary a tavernami. Leží pouze 1,5 km od přístavu v hlavním městě ostrova (autobusová zastávka je 10 m od hotelu Apollon). Vzdálenost od letiště je cca 25 km. 

Pláž
K písčito-oblázkové pláži je to cca 200 m od hotelu Apollon Windmill​. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 8 EUR/set). 

Vybavení
24hodinová recepce, trezor na recepci (za poplatek cca 3 EUR/den). Hosté hotelu Apollon Windmill využívají hlavní restauraci hotelu Apollon (kromě snídaní) a vlastního baru. Hotel má k dispozici bazén a brouzdaliště (sladkovodní). Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. V hotelu Apollon se nachází půjčovna skútrů a kol (za poplatek). Upozornění: hotely Apollon a Apollon Windmill tvoří jeden komplex. V případě pozdějšího otevření nebo předčasného uzavření jedné části (části Apollon nebo Apollon Windmill) budou klienti ubytováni v druhé.

Pokoje
Hotel Apollon Windmill​ nabízí praktická a elegantně zařízená (standardní) studia, kompletně zrekonstruovaná v roce 2018, s možností ubytování max. 3 dospělých osob nebo 2 dospělých a 2 dětí - možnost přistýlky v podobě rozkládací pohovky (při 4 osobách na pokoji - ubytování dítěte do 2 let na potvrzení). Každý pokoj má balkon nebo terasu. Všechny pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, ledničkou, koupelnou (WC, sprchový kout/vana). V nabídce jsou k dispozici také ekonomické pokoje se skromnějším vybavením (tyto pokoje ještě nebyly zrenovovány).
Na vyžádání je k dispozici dětská postýlka (do 2 let věku) zdarma.

Strava
All Inclusive: snídaně podávaná v restauraci Apollon Windmill (7:30-10:00) a obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bohatého bufetu podávané v hlavní hotelové restauraci Apollon. Kromě toho: občerstvení - sendviče, croissanty, pizza (11:00-18:00), přestávka na kávu s výběrem koláčů a pečiva (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-18:00). V hotelovém baru se podávají nealkoholické nápoje, káva a čaj a místní alkoholové nápoje (10:00-01:00, objednávky po 23:00 jsou za poplatek). Navíc je hostům k dispozici italská tematická restaurace (jednou za pobyt zdarma, je nutná dřívější rezervace).

Sport a zábava
V hotelu Apollon je hostům k dispozici náš vlastní Figloklub, který nabízí animace, hry a aktivity pro děti v polštině! Zdarma v rámci All Inclusive: kulečník, za poplatek: vodní sporty na pláži a tenisové kurty (v areálu hotelu Apollon).

Internet
V hotelu internetový koutek - za poplatek, internet Wi-Fi - zdarma ve veřejně dostupné části.

Místní kategorie
****

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Ideální volba pro ty, kteří si cení komorních hotelů a výhody All Inclusive. Další výhodou je poloha velmi blízko centra Kos, které nabízí spoustu atrakcí a nočního života.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, ubytování na 7, 10, 11 nebo 14 nocí, strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou než je uvedeno v popisu každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje místní turistický poplatek ve výši 0,5 EUR až 4 EUR/pokoj/den. Turistický poplatek je povinný a platí se přímo na recepci hotelu při ubytování. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Řecka.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Poznámky k programu
Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź a Wrocław. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Jiné

KOS - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

KOS
Ostrov známý také jako ostrov Hippokrata, otce medicíny, je klidnou prázdninovou oázou plnou slunce a písečných pláží. Vzhledem k tomu, že se na ostrově podařilo zachovat skutečně řeckou atmosféru a styl života místních zde v posledních letech cestovní ruch kvete.

Město Kos
Je správním a kulturním centrem ostrova a rozkládá se ve všech směrech od malebného přístavu, kde kotví nespočet výletních lodí. Půvabné staré město by rozhodně nemělo během návštěvy ostrova uniknout Vaší pozornosti. Procházka města by měla končit u 700 let starého stromu, tzv. Hippokratova platanu. Jedná se o jeden z nejstarších platanů v Evropě.

Tigaki
Místo v blízkosti města Kos je známé svými krásnými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů a koupání.

Marmari
Malé turistické městečko, které bylo kdysi rybářskou vesnicí. V současné době je díky jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově jednou z nejoblíbenějších destinací pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Milovníci vodních sportů si také přijdou na své – široká nabídka uspokojí opravdu každého.

Mastichari
Tento malý rybářský přístav propojil životy místních s turistickou pohostinností. Rybáři stále vyplouvají na moře, proto místní taverny nabízejí čerstvé ryby a mořské plody - úlovky dne. Pláž v Mastichari je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Přilákává nejen turisty, ale i samotné obyvatele ostrova.

Kardamena
Jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v jižní části ostrova. Kdysi bývalo rybářskou vesničkou a jeho přístav dodnes zůstal hlavním místem, kde se soustřeďuje život místních i turistů. Na nábřeží u přístavu je mnoho kavárniček a restaurací, zatímco dále od centra města se nachází úžasné pláže s mělkou vodou ideální pro rodiny s dětmi. Další výhodou je krátká vzdálenost od letiště.

Výlety v okolí

OSTROV NISSYROS - cena cca 43 EUR
Jeden z nejvíce vzrušujících výletů. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva spící sopky Poliviotis, která pokrývá téměř polovinu ostrova. Říká se, že Nissyros byl oddělena od Kosu právě po výbuchu sopky. Po dvacetiminutové cestě autobus vyjede do horní části sopky olivovými háji a zastaví uprostřed kráteru, který nabízí opravdu okouzlující výhled. Budete mít možnost se projít po kráteru a po prozkoumání sopky zbude ještě čas na oběd, návštěvu kláštera nebo na procházku po vesničce Mandraki.

EGEJSKÁ PLAVBA NA 3 OSTROVY - výlet s obědem v ceně
Relaxační plavba v křišťálově čistých vodách Egejského moře. První zastávkou je malebný, malý ostrůvek Pserimos s písečnou pláží a několika tavernami. Následně poplujeme ke Kalymnosu, zvanému ostrovem lovců mořských hub. Poslední zastávkou ke koupání je neobývaný ostrov Plati. Výlet pro milovníky relaxace, zábavy, koupání a opalování. Na plavbu je třeba vzít s sebou plavky, ručník a spoustu dobré nálady - náš kapitán Jannis vám zaručí nezapomenutelný zážitek! Cena cca 40 EUR.

PROZKOUMEJ OSTROV KOS - cena cca 40 EUR
Vezmeme Vás na místa, která stojí za to vidět: Asklépiův chrám (doplatek 8 EUR), malá řecká vesnice Zia, kde se zastavil čas, nádhernou zátoku s modrou až průzračně čistou vodou. Výlet začíná prohlídkou města Kos, Hippokratova platanu, antické agory a starého města. Poté navštívíme Asklépiův chrám. Poté Vás vezmeme do nejpůvabnější vesničky na ostrově Kos, zvané Zia, která se nachází na vrcholu hory Dikeos. Odtud budete mít nádherný výhled do okolí.

BODRUM (TURECKO) - cena cca 40 EUR (včetně přístavních poplatků)
Naše dobrodružství s Orientem začne v zálivu na ostrově Kos, odkud vyplouvá loď do Turecka. Plavba trvá cca 1 hodinu. V současné době je Bodrum jednou z nejoblíbenějších turistických destinací a je známá svým bazarem, kde si můžete koupit, např. kožené zboží (bundy, opasky, peněženky), hodinky, místní koření a sladkosti. Dozvíme se něco o historii středověkého hradu, který se nachází v blízkosti přístavu, bráně Mindos - pozůstatku po opevnění ze 4. století př.n.l. a starověkém divadlu.
Na tento výlet je potřeba si s sebou vzít cestovní pas.

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (při min. počtu 20 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč