Little Bird

Řecko - Lesbos
Pobytový
S výhledem na moře
Studio
Apartmán s oddělenou ložnicí
Wi-Fi
Komorní, malý
Tichý, mimo město
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Little Bird se nachází na kopci mezi Anaxosem a Petrou, na severním pobřeží ostrova Lesbos, cca 65 km od letiště Mytilene. Nejbližší obchod se nachází cca 3 km a restaurace cca 500 m od hotelu. Možnost dojezdu veřejnou hromadnou dopravou do Anaxosu, Petry a Molyvosu z autobusové zastávky cca 800 m od hotelu Little Bird.

Pláž
Pláž Naxos se nachází cca 2 km a pláž v centru Petry cca 2,5 km od hotelu Little Bird. Obě pláže jsou písečné a veřejné (lehátka a slunečníky - za příplatek).

Vybavení
Hotel Little Bird byl postaven v roce 2014 a má 13 apartmánů v několika vilách. Recepce (otevřená v hodinách od 9:00-19:00), bar s nápoji a občerstvením (za příplatek), bazén (otevřen od 9:00-20:00), brouzdaliště pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, plážové osušky - za příplatek (5 EUR/pobyt). Za poplatek: prádelna. V hotelu je parkoviště.

Pokoje
Našim klientům nabízíme elegantní apartmány s jednou nebo dvěma ložnicemi. Každý apartmán má výhled na moře a balkon nebo terasu. Jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, trezorem, kuchyňským koutem s ledničkou, rychlovarnou konvicí, kávovarem a koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů). Dětská postýlka pro dítě do 2 let - zdarma.

Strava
Stravování vlastní.
 
Sport a zábava
Hotel Little Bird neorganizuje animační program.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.littlebirdlesvos.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Moderně zařízené apartmány vysoké kvality se nachází v klidné lokalitě s nádherným výhledem na záliv. Doporučujeme párům, které hledají ideální místo pro romantickou dovolenou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 0,5-4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

LESBOS - základní informace 

Měna

EUR - Euro. Lze platit kreditními kartami a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde je možno směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočteno k účtu.

Vízum
Občané ČR mohou cestovat do Řecka na základě občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v České republice.

Úřední jazyk
Řecký jazyk.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; 1 l vody 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR. 

Pošta
Známka na pohled stojí 0,80 EUR. Na mnoha místech stojí poštovní schránky, často bývají také v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.
 
Telefony
Telefonní karty lze zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují po celém Řecku. Volání do zahraničí je poměrně drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.
 
LESBOS
Třetí největší ostrov Řecka, který se nachází v Jónském moři na západním pobřeží Turecka. Téměř polovina jeho povrchu jsou olivové háje. Hory pokryté smaragdovým borovým lesem, malebné zátoky vryté hluboko do pevniny, solné pánve obývané hejny plameňáků, přírodní koupaliště a komorní přímořská městečka s rodinnými tavernami, které servírují místní speciality a nejlepší ouzo v Řecku tvoří ideální scenérii k odpočinku v opravdovém řeckém stylu.

V oblasti 

Molyvos
Okouzlující městečko se nachází na severním pobřeží ostrova. Nad letoviskem se tyčí hrad z byzantského období, svahy kopce jsou protnuty klimatickými dlážděnými ulicemi, které se vinou mezi tradičními kamennými budovami pokrytými červenými střešními taškami. Najdeme zde obchody se suvenýry, kavárny a taverny, které nabízejí panoramatický výhled na záliv ležící na úpatí městečka s malebným přístavem.
 
Petra
Malé turistické město několik kilometrů jižně od Molyvosu. Centrální místo zaujímá skála s kostelem Panagia Glykofilousa (v překladu Panny Marie Sladcelíbající), kam vede přes sto schodů. Život městečka se seskupuje podél písečné pláže, u které najdeme kavárny, bary a taverny.

Anaxos
Klidná vesnice ležící východně od Petry. Zástavbu zde tvoří převážně malé budovy s pokoji, studii a apartmány k pronájmu, mezi nimiž můžeme najít také sady, zahrady a několik obchodů. Úzké uličky vedou k písečné pláži s promenádou, kavárnami a tavernami. Ideální místo pro klidnou dovolenou.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu


21. 08. - 28. 08. 2019 (8 dní)
Katovice Bez stravy
24 008 Kč
21. 08. - 04. 09. 2019 (15 dní)
Katovice Bez stravy
35 597 Kč
28. 08. - 11. 09. 2019 (15 dní)
Katovice Bez stravy
30 895 Kč
28. 08. - 04. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Bez stravy
21 132 Kč
04. 09. - 11. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Bez stravy
19 359 Kč
04. 09. - 18. 09. 2019 (15 dní)
Katovice Bez stravy
29 201 Kč
11. 09. - 18. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Bez stravy
18 544 Kč
11. 09. - 25. 09. 2019 (15 dní)
Katovice Bez stravy
28 044 Kč
18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Bez stravy
18 214 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč