Ixian Grand Obrázek0
Ixian Grand Obrázek1
Ixian Grand Obrázek2
Ixian Grand Obrázek3
Ixian Grand Obrázek4
Ixian Grand Obrázek5
Ixian Grand Obrázek6
Ixian Grand Obrázek7
Ixian Grand Obrázek8
Ixian Grand Obrázek9
Ixian Grand Obrázek10
Ixian Grand Obrázek11
Ixian Grand Obrázek12
Ixian Grand Obrázek13
Ixian Grand Obrázek14
Ixian Grand Obrázek15
Ixian Grand Obrázek16
Ixian Grand Obrázek17

Ixian Grand

Řecko - Rhodos - Ixia
Pobytový
Lehátka zdarma
Přímo na pláži
Bazén
Bazén se sladkou vodou
Hotel Premium

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Ixian Grand se nachází na severním pobřeží řeckého ostrova Rhodos v Egejském moři, v turistickém letovisku Ixia, asi 7 km od středověkého města Rhodos. Ixia je ideálním místem pro zažití skutečného odpočinku a klidu a v četných restauracích, tavernách a barech si můžete vychutnat místní kuchyni. Letiště je od hotelu vzdáleno přibližně 10 km.

Hotel je určen pouze pro dospělé osoby.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 10 EUR/pokoj/den. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

 

Pláž

Hotel se nachází přímo nad krásnou širokou písčito-oblázkovou pláží. Ve vyhrazeném prostoru jsou zdarma k dispozici slunečníky, lehátka a hotelové osušky.

.

K dispozici pro hosty

Registrace 24 hodin denně, , 2 venkovní sladkovodní bazény o rozloze 375 m2 a 322 m2, 1 bazén s hydromasážní zónou, vířivka, lehátka, slunečníky a hotelové osušky k dispozici zdarma, 4 hotelové restaurace: "Vis-a-vis" hlavní restaurace (jídla podávaná formou bufetu, převážně středomořská a řecká kuchyně, ale i mezinárodní), "Milonges" restaurace pod širým nebem (a la carte restaurace, řecká kuchyně), "Muza Htista" restaurace (a la carte restaurace, Nikkei kuchyně - směs japonské a peruánské kuchyně), restaurace "Alazonia Suites Restaurant" (k dispozici pro klienty ubytované v apartmánech), 2 bary: "Truman's lobby bar", bar na pláži a u bazénu "The Blue Bar", půjčovna aut a motocyklů, knihovna, minimarket, klenotnictví, výtahy, směnárna, bezbariérové zařízení, návštěva lékaře na vyžádání (za poplatek), prádelna (za poplatek).

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

.

Catering

All inclusive: snídaně (7:00-10:30), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:00-21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci, převážně středomořská a řecká kuchyně, ale také mezinárodní kuchyně.

Sportovní a animační program

Různé večerní animace, představení, živá hudba, posilovna s trenérem, který vede různé sportovní aktivity, jóga, aqua aerobik, wellness centrum s krytým bazénem (za příplatek).

Webové stránky

https://www.theixiangrand.gr/en/

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hlavní předností hotelu je jeho poloha - rychlý a snadný přístup do města Rhodos a také přímá poloha nad krásnou pláží. Rozsáhlý areál s bazénem vám poskytne opravdový odpočinek daleko od ruchu města. Doporučujeme pro jeho moderní vybavení a vysokou úroveň hotelových služeb.

Umiestnenie

Hotel Ixian Grand sa nachádza na severnom pobreží gréckeho ostrova Rhodos v Aegejskom mori, v turistickom letovisku Ixia, približne 7 km od stredovekého mesta Rhodos. Ixia je ideálnym miestom na zažitie skutočného relaxu a pokoja a v početných reštauráciách, tavernách a baroch si můžete vychutnať jedlá miestnej kuchyne. Letisko je od hotela vzdialené približne 10 km.

Hotel je určený len pre dospelých.

Poznamenávame, že cena nezahŕňa miestnu turistickú daň vo výške 4 EUR/izba/deň. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepcii před ubytováním klientů v hotelu.

.
Webová lokalita

https://www.theixiangrand.gr/en/

Stravovanie

All inclusive: raňajky (7:00 - 10:30), oběd (12:30 - 14:30) a večeře (18:00 - 21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci, zejména středomořská a grécka kuchyně, ale i mezinárodní kuchyně.

Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Registrace 24 hodin denně, , 2 vnější bazény se sladkou vodou s rozlohou 375 m2 a 322 m2, 1 bazén s hydromasážnou zónou, vírivka, ležadlá, slunečníky a hotelové uteráky k dispozici zdarma, 4 hotelové restaurace: "Vis-a-vis" hlavná reštaurácia (jedlá podávané formou bufetu, prevažne stredomorská a grécka kuchyňa, ale aj medzinárodná), reštaurácia "Milonges" pod holým nebom (a la carte reštaurácia, grécka kuchyňa), restauraácia "Muza Htista" (a la carte restauraácia, Nikkei kuchyňa - zmes japonskej a peruánskej kuchyňa), restauraácia "Alazonia Suites Restaurant" (k dispozici pre klientov ubytovaných v apartmánoch), 2 bary: "Truman's lobby bar", bar on pláži a pri bazéne "The Blue Bar", požičovňa áut a motoriek, knižnica, minimarket, klenotníctvo, výťahy, zmenáreň, bezbariérové vybavenie, návšteva lekára na požiadanie (za poplatok), práčovňa (za poplatok).

Podľa nášho názoru

Hlavnou prednosťou hotela jeho poloha - rýchly a jednoduchý prístup do mesta Rhodos, ako aj jeho priama poloha nad krásnou plážou. Rozsiahly bazén vám poskytne skutečný dech ďaleko od ruchu mesta. Odporúčame ho pre jeho moderné vybavenie a vysokú úroveň hotelových služieb.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu (v případě zájezdu na 11 dní = 10 nocí, v případě zájezdu na 12 dní = 11 nocí), stravování podle popisu hotelu, služby polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 1,5 - 10 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Název zájezdu v polském jazyce: Rodos - wczasy

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

RHODOS - základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit v obchodech a stáncích nedaleko veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Rhodos
Ostrov slunce je největší ze 12 ostrovů Dodekanés. Vzhledem ke své geografické poloze má velice bouřlivou historii, což se projevilo jak na památkách, tak v kultuře i kuchyni. Najdeme zde památky spojené s Řeky, Johanity a Turky, kteří po staletí bojovali o tento kus země. Dnes je ostrov turistickým rájem se 300 slunečnými dny v roce a mnoha památkami, které nelze během Vaší dovolené opomenout.

Město Rhodos
Největší město na ostrově a zároveň také hlavní město, které každoročně navštíví tisíce turistů. Největším lákadlem města Rhodos je středověké Staré město obklopené rozsáhlými obrannými hradbami s nejvýznamnější památkou - Palácem velkých mistrů, který byl postaven maltézskými rytíři. Ve Starém městě však nejsou jen památky a muzea. V uzoučkých uličkách starého města naleznete mnoho malých obchodů, galerií a barů s úžasnou atmosférou. Stojí také za to vyzkoušet místní speciality v jedné z mnoha restaurací či taveren - mnoho z nich láká zákazníky svými panoramatickými terasami s nádherným výhledem na dlážděné uličky a přístav. Město Rhodos je také skvělým místem pro noční život. Každý návštěvník ocení atmosféru hlavního města ostrova - moderní doba se zde mísí s bohatou historií ostrova a procházky po starém městě vzbuzují dojem, že se zde zastavil čas!

Lindos
Druhé nejdůležitější město na ostrově, hned po Rhodosu. Městečko je skutečným symbolem ostrova Rhodos. Nachází se na kopci, nad kterým se tyčí Akropolis s ruinami chrámu bohyně Athény, odkud je úžasný výhled na tyrkysové barvy moře v zálivu sv. Pavla. Lindos je labyrintem úzkých dlážděných uličkek a malých bílých domů. Je také přehlídkou galerií s místní keramikou a šperky. Stojí za to si na chvíli posedět v některé z místních taveren a pocítit atmosféru města, které kdysi bývalo mekkou umělců. V Lindosu jsou také skvělé pláže a krásný záliv Vlycha.

Falliraki
Nachází se 12 km od města Rhodos a je centrem zábavy ostrovanů a turistů. Krásná několik kilometrů dlouhá upravená pláž a nespočet barů, obchodů, taveren a barů budí dojem, že toto letovisko nikdy nespí. Na okraji Faliraki je jeden z největších vodních parků v Evropě. Skvělé místo pro mladé lidi, kteří jsou rádi v centru dění prázdninových radovánek.

Ialyssos
Malé letovisko se nachází na severním pobřeží cca 8 km od hlavního města ostrova -města Rhodos. Je to opravdu příjemné místo, ideální pro ty, kteří vyhledávají zábavu a velký výběr vodních sportů - díky místnímu klimatu a dostatečně silným větrům má právě Ialyssos výborné podmínky pro windsurfing. Podél pobřežní promenády je navíc mnoho kaváren, hospůdek a restaurací, které jsou místem setkání nejen turistů, ale i místních obyvatel.

Ixia
Moderní turistické letovisko - skvělé místo, zejména pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a pohodě, ale zároveň ve víru a zábavy a různých atrakcí, které proslavily město Rhodos (do hlavního města ostrova cca 4 km). Díky oblázkovo-písčité pláži, blankytně modrému moři a bohaté nabídce vodních sportů je letovisko ideálním místem pro návštěvníky všech věkových kategorií. 

Odlety: Varšava, Katovice, Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Vratislav. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Modrá plavba 
Úžasný jednodenní výlet pro ty, kteří milují slunce, moře a nějaké to dobrodružství! Lodě vyplouvají z přístavu Mandraki a navštěvují nejkrásnější zátoky a pláže na východním pobřeží. Uděláme si 3 půlhodinové zastávky na koupání v Kalithei, ve slavné zátoce Anthonyho Quinna a v Tsampice. V zátoce u Afandou budeme mít trochu více času na odpočinek a během této přestávky bude na palubě servírován oběd formou řeckého bufetu (v ceně). Budete mít dostatek času na koupání, opalování a obdivování podvodního světa! Cena cca 54 EUR/dospělá osoba,  cca 27 EUR/dítě (oběd v ceně).

Plavba na ostrov Symi
Ostrov Symi je známý svou úžasnou architekturou. Když vstoupíme do přístavu, zdá se, že v zálivu nebude nic vidět, ale náhle uvidíme úžasnou krajinu - jakousi mozaiku kaskádovitě umístěných domů, postavených v náhodném stylu a s neobvyklými barvami. Symi je také známý jako ostrov mořských hub. Během výletu je v našem programu návštěva a prezentace mořských hub u místního rybáře! Ostrov je také známý aromatickými bylinami. Ti, kteří ještě stále nebudou mít dost, se mohou vydat na vrchol Chorio - horní část osady, která nabízí krásný výhled na přístav a záliv. Po krátké plavbě bude další zastávkou klášter Panormitis - nejdůležitější místo pravoslavného kultu v souostroví Dodekanés. Klášter a kostel z roku 1783 byl zasvěcen svatému Archandělovi Michaelovi. Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 28 EUR/dítě.

PLAVBA KOLEM OSTROVA - ISLAND TOUR
Zcela nový program! Poznávání ostrova začneme od Lindosu - nejkrásnějšího města na ostrově s bohatou a úžasnou historií. Během 2 hodin volného času budete moci samostatně prozkoumat tajemná zákoutí města nebo navštívit Akropoli s průvodcem (vstupné na Akropol za poplatek). Následně se vydáme do Embony - nejvýše umístěné vesnice na ostrově na úpatí nejvyšší hory Attaviros, kde vás pozveme na řeckou hostinu: chutný řecký tradiční oběd (oběd je zahrnut v ceně výletu; možnost výběru z několika jídel; místní víno a minerální voda bez omezení). Ve stejném městě se seznámíme s dalšími místními lahůdkami: zveme k ochutnávce olivového oleje, bylin, medu, stejně jako místních nápojů a vín. Výlet zakončíme v Petaloudes - Butterfly Valley (Údolí motýlů). Tam v těsném kontaktu s přírodou, v údolí s mikroklimatem budeme obdivovat slavné rhodeské motýly: přástevníky kostivalové. Cena: 55 EUR dospělá osoba/28 EUR dítě (oběd je zahrnut v ceně zájezdu; Acropole a Údolí motýlů za příplatek)

PERLA STŘEDOVĚKU - HLAVNÍ MĚSTO OSTROVA
Ideální příležitost poznat město po západu slunce! Odpoledne se vydáme do města Rhodos - hlavního města ostrova. Je to skvělá příležitost pocítit kouzlo historie města - jak té starověké, tak i středověké. Prvním bodem návštěvy města je kopec Monte Smith, na kterém uvidíme ruiny rhodéské akropole, starověký olympijský stadion a také odeon-amfiteátr. V dolní části města uvidíme přístav Mandraki, kde měl podle legendy stát slavný Rhodský kolos. Vydáme se na procházku středověkým starým městem. Cestou budeme míjet Palác velmistrů řádu Johanitů, projdeme jednou z nejlépe dochovaných středověkých ulic v Evropě - Rytířskou ulicí až k hlavní Sokratově ulici a Hippokratovu náměstí. Po prohlídce města téměř 2 hodiny volného času na samostatné objevování města a nakupování. Cena: 34 EUR dospělá osoba/17 EUR dítě.

PLAVBA KOLEM OSTROVA VIP (pouze pro hosty z hotelů: Mitsis Rodos Village a Zenith Sea Side)
Autorský program naší průvodkyně! Úplná novinka!
Prohlídku začneme návštěvou nejlepší továrny na výrobu olivového oleje na ostrově. Seznámíme se s procesem výroby oleje, ochutnáme olivy, med a místní pochoutky. Následně se vydáme k nejdůležitějšímu náboženskému místu pro rhódesany - ke klášteru Panny Marie Tsampiki, kde se nachází zázračná ikona a objasníme tajemství, proč se každá druhá osoba na ostrově jmenuje Tsampika. Přejedeme centrální zalesněnou částí ostrova do Petaloudes - Údolí motýlů. Tam v těsném kontaktu s přírodou, v údolí s mikroklimatem budeme obdivovat slavné rhodéské motýly: přástevníky kostivalové. Výlet zakončíme v hlavním městě ostrova. Společně navštívíme rhodeskou akropoli se starým stadionem a v dolní části města uvidíme přístav Mandraki, kde měl podle legendy stát slavný Rhodský kolos. Vydáme se na procházku středověkou Rytířskou ulicí až k hlavní Sokratově ulici a Hippokratovu náměstí. Po prohlídce města téměř 2 hodiny volného času na samostatné objevování města a nakupování. Cena: 50 EUR dospělá osoba/25 EUR dítě (Údolí motýlů za příplatek)

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce (Město Rhodos a Údolí motýlů, Perly Rhodosu a Symi při min. počtu 21 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka přímo na Rhodosu. Uvedené ceny obvykle nezahrnují vstupné. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Řecku obvykle od 15.6. do 15.9.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč