Lindos Village

Řecko - Rhodos - Vlycha
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Velký hotelový komplex Lindos Village postavený v tradičním egejském stylu, se nachází na svahu kopce týčícího se nad zátokou Vlycha. Pod hotelem Lindos Village se nachází hotel Lindos Royal****, jehož areál mohou hoteloví hosté využívat. Nedaleko hotelu jsou dvě pláže: kamenitá (betonové sluneční terasy) ležící přímo u hotelu Lindos Royal a nádherná, široká, písčito-oblázková pláž vzdálena cca 300 m od hotelu. Skutečnou atrakcí této oblasti je malebné městečko Lindos vzdálené cca 4 km, které je společně se starým městem Rhodos, největší zajímavostí ostrova. Ve vzdálenosti cca 200 m od hotelu Lindos Village se nachází autobusová zastávka městské hromadné dopravy, ze které se lze dostat do Lindosu a do města Rhodos. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 60 minut.

Pláž
Cca 600 m od hotelu Lindos Village se nachází kamenitá pláž s betonovou sluneční terasou. Písčito-štěrková veřejná pláž se nachází cca 900 m od hotelu.

Vybavení
Recepce (24h) s lobby, klimatizovaná hlavní restaurace s terasou, ze které se rozprostírá nádherný výhled na zátoku Vlycha (k dispozici jsou dětské židličky - zdarma), hlavní bar a bar u bazénu, TV místnost, velký bazén (se sladkou vodou), brouzdaliště pro děti, lehátka a slunečníky (u bazénu - zdarma, na písčito-štěrkové pláži - za poplatek cca 8 EUR/set: 2 lehátka + slunečník, na kamenité pláži u hotelu Lindos Royal - chybí plážová infrastruktura), chybí plážové osušky, mini market a obchod vedle hotelu, dětské hřiště, miniklub pro děti, internetový koutek (za poplatek cca 3 EUR/hod.), herna (za poplatek), úschovna zavazadel (zdarma), zahrada, hotel přijímá karty platba. V areálu hotelu je směnárna.

Pokoje
187 funkčně zařízených dvoulůžkových pokojů (s možností 2 přistýlek v podobě polního lůžka nebo rozkládacího křesla) s koupelnami a balkóny (na balkónech zahradní nábytek: dvě židle a stůl). Pokoje jsou vybaveny telefonem, satelitní TV, trezorem (za příplatek cca 3 EUR/den), klimatizací (funkční od května do října, individuálně nastavitelnou, zdarma). Dětská postýlka (0-2 let) zdarma. V koupelně je vysoušeč vlasů. Naši klienti budou ubytováni ve zrenovovaných pokojích. Pokoje s výhledem na moře - za poplatek (na potvrzení).

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci, večeře za poplatek.

Sport a zábava
Animace. Za poplatek: tenisový kurt, stolní tenis, basketbal, mini fotbalové hřiště. Ve vzdálenosti cca 300 m od hotelu Lindos Village je centrum vodních sportů na pláži (za poplatek).

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek.

Místní kategorie
*****

Náš názor
Typický řecký hotel Lindos Village bude ideálním místem k odpočinku pro ty, kteří hledají dovolenou plnou relaxace a klidu. Nepochybnou výhodou je skvělá poloha u jednoho z nejkrásnějších městeček na ostrově - pohádkového Lindosu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, 7, 10, 11 nebo 14 noclehů v hotelu (v případě jedenáctidenních zájezdů = 10 noclehů, v případě dvanáctidenních zájezdů = 11 noclehů), strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla v hotelu, která nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak, další osobní výdaje

Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, která závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

RHODOS základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Tarif roamingu si prosím ověřte u svého operátora ještě před odletem na dovolenou.

Rhodos
Ostrov slunce je největší ze 12 ostrovů Dodekanés. Vzhledem ke své geografické poloze má velice bouřlivou historii, což se projevilo jak na památkách, tak v kultuře i kuchyni. Najdeme zde památky spojené s Řeky, Johanity a Turky, kteří po staletí bojovali o tento kus země. Dnes je ostrov turistickým rájem se 300 slunečnými dny v roce a mnoha památkami, které nelze během Vaší dovolené opomenout.

Město Rhodos
Největší město na ostrově a zároveň také hlavní město, které každoročně navštíví tisíce turistů. Největším lákadlem města Rhodos je středověké Staré město obklopené rozsáhlými obrannými hradbami s nejvýznamnější památkou - Palácem velkých mistrů, který byl postaven maltézskými rytíři. Ve Starém městě však nejsou jen památky a muzea. V uzoučkých uličkách starého města naleznete mnoho malých obchodů, galerií a barů s úžasnou atmosférou. Stojí také za to vyzkoušet místní speciality v jedné z mnoha restaurací či taveren - mnoho z nich láká zákazníky svými panoramatickými terasami s nádherným výhledem na dlážděné uličky a přístav. Město Rhodos je také skvělým místem pro noční život. Každý návštěvník ocení atmosféru hlavního města ostrova – moderní doba se zde mísí s bohatou historií ostrova a procházky po Starém Městě vzbuzují dojem, že se zde zastavil čas!

Lindos
Druhé nejdůležitější město na ostrově, hned po Rhodosu. Městečko je skutečným symbolem ostrova Rhodos. Nachází se na kopci, nad kterým se tyčí Akropolis s ruinami chrámu bohyně Athény, odkud je úžasný výhled na tyrkysové barvy moře v zálivu sv. Pavla. Lindos je labyrintem úzkých dlážděných uličkek a malých bílých domů. Je také přehlídkou galerií s místní keramikou a šperky. Stojí za to si na chvíli posedět v některé z místních taveren a pocítit atmosféru města, které kdysi bývalo mekkou umělců. V Lindosu jsou také skvělé pláže a krásný záliv Vlycha.

Falliraki
Nachází se 12 km od města Rhodos a je centrem zábavy ostrovanů a turistů. Krásná několik kilometrů dlouhá upravená pláž a nespočet barů, obchodů, taveren a barů budí dojem, že toto letovisko nikdy nespí. Na okraji Faliraki je jeden z největších vodních parků v Evropě. Skvělé místo pro mladé lidi, kteří jsou rádi v centru dění prázdninových radovánek.

Ialyssos
Malé letovisko se nachází na severním pobřeží cca 8 km od hlavního města ostrova -města Rhodos. Je to opravdu příjemné místo, ideální pro ty, kteří vyhledávají zábavu a velký výběr vodních sportů – kvůli místnímu klimatu a dostatečně silným větrům má právě Ialyssos výborné podmínky pro windsurfing. Podél pobřežní promenády je navíc mnoho kaváren, hospůdek a restaurací, které jsou místem setkání nejen turistů, ale i místních obyvatel.

Ixia
Moderní turistické letovisko - skvělé místo, zejména pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a pohodě, ale zároveň ve víru a zábavy a různých atrakcí, které proslavily město Rhodos (do hlavního města ostrova cca 4 km). Oblázkovo-písčité pláže, blankytně modré moře a široká škála vodních sportů činí z letoviska ideální místo vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií. 

Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Wroclaw. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Modrá plavba - Cena cca 54 EUR
Úžasný jednodenní výlet pro ty, kteří milují slunce, moře a nějaké to dobrodružství! Lodě vyplouvají z přístavu Mandraki a navštěvují nejkrásnější zátoky a pláže na východním pobřeží. 3 půlhodinové zastávky na koupání v Kalithei, zátoce Anthonyho Quinna a v Tsampice. V zátoce u Afandou budeme mít trochu více času na relaxační přestávku a během této přestávky bude oběd formou bufetu ve formě řeckého bufetu (zahrnuto v ceně). Budete mít dostatek času na koupání, opalování a obdivování podvodního světa! Cena cca 54 Euro pro dospělého,  cca 27 Euro pro děti (oběd v ceně)

Plavba na ostrov Symi - Cena cca 47 EUR
Ostrov Symi je známý svou úžasnou architekturou. Když vstoupíme do přístavu, zdá se, že v zálivu nebude nic vidět, ale náhle uvidíme úžasnou krajinu - jakousi mozaiku domů uspořádanou kaskádou na skalách, postavené v náhodném stylu a s neobvyklými barvami. Ostrov je také známý aromatickými bylinami. Během výletu v našem programu je návštěva a prezentace hub u místního rybáře! Ti, kteří ještě stále nebudou mít dost, se mohou vydat na vrchol Chorio - horní část osady, která nabízí krásný výhled na přístav a záliv. Po krátké plavbě bude další zastávkou klášter Panormitis - nejdůležitější místo pravoslavného kultu v souostroví Dodekanés. Klášter a kostel z roku 1783 byl zasvěcen svatému Archandělovi Michaelovi. Cena cca 49 EUR pro dospělého, cca 28 EUR pro dětí

 

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (Město Rhodos a Údolí motýlů, Perly Rhodosu a Symi při min. počtu 21 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka přímo na Rhodosu. Uvedené ceny obvykle nezahrnují vstupné. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

06. 09. - 21. 09. 2019 (15 dní)
Poznań Snídaně
36 911 Kč
06. 09. - 16. 09. 2019 (11 dní)
Poznań Snídaně
30 228 Kč
06. 09. - 14. 09. 2019 (8 dní)
Poznań Snídaně
21 164 Kč
09. 09. - 23. 09. 2019 (15 dní)
Katovice Snídaně
36 993 Kč
09. 09. - 21. 09. 2019 (12 dní)
Katovice Snídaně
30 286 Kč
09. 09. - 16. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
21 484 Kč
13. 09. - 28. 09. 2019 (15 dní)
Katovice Snídaně
34 093 Kč
13. 09. - 23. 09. 2019 (11 dní)
Katovice Snídaně
28 005 Kč
13. 09. - 21. 09. 2019 (8 dní)
Katovice Snídaně
20 114 Kč
16. 09. - 30. 09. 2019 (15 dní)
Rzeszów Snídaně
33 650 Kč
16. 09. - 28. 09. 2019 (12 dní)
Rzeszów Snídaně
28 615 Kč
16. 09. - 23. 09. 2019 (8 dní)
Rzeszów Snídaně
19 959 Kč
20. 09. - 28. 09. 2019 (8 dní)
Wrocław Snídaně
18 884 Kč
20. 09. - 30. 09. 2019 (11 dní)
Wrocław Snídaně
25 901 Kč
20. 09. - 05. 10. 2019 (15 dní)
Wrocław Snídaně
31 969 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč