Riverside Garden Resort Obrázek0
Riverside Garden Resort Obrázek1
Riverside Garden Resort Obrázek2
Riverside Garden Resort Obrázek3
Riverside Garden Resort Obrázek4
Riverside Garden Resort Obrázek5
Riverside Garden Resort Obrázek6
Riverside Garden Resort Obrázek7
Riverside Garden Resort Obrázek8
Riverside Garden Resort Obrázek9
Riverside Garden Resort Obrázek10
Riverside Garden Resort Obrázek11
Riverside Garden Resort Obrázek12
Riverside Garden Resort Obrázek13
Riverside Garden Resort Obrázek14
Riverside Garden Resort Obrázek15
Riverside Garden Resort Obrázek16
Riverside Garden Resort Obrázek17
Riverside Garden Resort Obrázek18
Riverside Garden Resort Obrázek19

Riverside Garden Resort

Severní Kypr
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
Lehátka zdarma
Bazén
Skluzavky
Doporučujeme

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Velký rezortní komplex se nachází v malebné exotické zahradě v malé vesničce Alsancak - cca 11 km od centra Kyrenie (2× denně jezdí placený hotelový autobus). Letiště Ercan je vzdáleno cca 45 km.

.

Pláž

Hotel je vzdálen přibližně 5 km od písečné pláže (na kterou jezdí jednou denně bezplatný hotelový autobus). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma (plážové osušky nejsou k dispozici).

.

K dispozici pro hosty

Hotel se skládá z desítky malých vil a hlavní budovy, která byla v roce 2013 komplexně zrekonstruována.

Recepce 24 hodin denně, směnárna, minimarket, prádelna. V hotelu se nachází hlavní restaurace, restaurace a'la carte (mezinárodní a místní kuchyně), bar u bazénu a anglická hospoda - The Ranch. Hosté mohou využívat 3 rozsáhlé venkovní bazény, dětské brouzdaliště (oddělené od jednoho z hlavních bazénů) a mini aquapark (4 skluzavky), obklopený sluneční terasou. Lehátka a slunečníky u bazénů - zdarma (osušky nejsou k dispozici).

Internet

V lobby je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu - za příplatek.

Catering

All Inclusive Soft zahrnuje: snídaně (08:00-10:00), obědy (12:00-14:00) a večeře (19:30-22:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Během dne jsou v určených barech k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-22:00). Program nezahrnuje čerstvě vymačkané džusy, dovážené lihoviny, některé druhy kávy.

Sportovní a animační program

Živá hudba a tematické večery. Zdarma jsou k dispozici: tenisové kurty (osvětlení a vybavení za poplatek), volejbal, basketbal, aquapark a za poplatek: kulečník, stolní fotbal, sauna, vířivka. Pro děti - brouzdaliště, dětské hřiště.

.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Fantastická prázdninová vesnice s upravenými zahradami a komfortním programem All Inclusive. Vřele doporučujeme těm, kteří ocení klidnou dovolenou, i rodinám cestujícím s dětmi.

Umiestnenie

Velký rezortný komplex se nachází v malebné exotické zahradě v malém městečku Alsancak - přibližně 11 km od centra Kyrénie (2krát denně premáva platený hotelový autobus). Letisko Ercan je vzdálené přibližně 45 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Živá hudba a tematické večery. Zdarma jsou k dispozici: tenisové kurty (osvětlení a vybavení za poplatek), volejbal, basketbal, aquapark a za poplatek: biliard, stolní fotbal, sauna, vírivka. Pre deti - detské brodisko, detské ihrisko.

.
Stravovanie

All Inclusive Soft zahàňa: raňajky (08:00-10:00), obed (12:00-14:00) a večeru (19:30-22:00) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Počas dňa sú v určených baroch k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-22:00). Program nezahàňa čerstvo vylisované šťavy, dovážané liehoviny, některé druhy kávy.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hotel zůstává z tucta malých viliek a hlavna budová, která byla komplexne zrekonštruovaná v roce 2013.

Recepcia 24 hodín denne, zmenáreň, minimarket, práčovňa. V hoteli sa nachádza hlavná reštaurácia, reštaurácia a'la carte (medzinárodná a miestna kuchyňa), bar pri bazéne a anglický pub - The Ranch. Hostia môžu využívať 3 rozsiahle vonkajšie bazény, detské brodítko (oddelené od jedného z hlavných bazénov) a mini aquapark (4 šmkľavky), obklopený slnečnou terasou. Ležadlá a slnečníky pri bazénoch - zdarma (osušky nie sú k dispozícii).

.
Podľa nášho názoru

Fantastická prázdninová dedina s upravenými zahradami a pohodlným programem All Inclusive. Vrelo odporúčame pre tých, ktorí oceniać pokojnú dovolenku, a także pre rodiny cestujúce s deťmi.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby poského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Cypr Północny wypoczynek 

 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

 

Upozornění k programu
Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Severní Kypr - obecné informace

 

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

 

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

 

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

 

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

 

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

 

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

 

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město láká turisty také krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa a hrad Buffavento.

 

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

 

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Výlety v okolí

Nikósie
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během našeho výletu uvidíme: Green Line, obranné zdi Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý bazar (Bandabuliya) a největší karavánseraj (Buyuk Han).

 

Güzelyurt 
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva města Güzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a pozůstatky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

 

Kyrenia 
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Vydáme se také do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický výhled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

 

Poloostrov Karpaz 
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naš výlet zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, ale také si zaplavat v moři.

 

Famagusta 
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a nakonec "Město duchů" Varosha - opuštěnou městskou část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko.

 

Plavba
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Severním Kypru je obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč