Riverside Garden Resort

Severní Kypr
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Mezinárodní animace
Aquapark/skluzavky

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Rozsáhlý komplex Riverside Garden Resort se nachází v krásné exotické zahradě, v malé vesničce Alsancak - cca 11 km od centra města Kyrenia (2x denně za poplatek kyvadlová doprava hotelovým autobusem). Vzdálenost od letiště Ercan je cca 45 km.

Pláž
Riverside Garden Resort se nachází cca 5 km od písečné pláže (1x denně zdarma doprava hotelovým autobusem). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma (chybí plážové osušky).

Vybavení
Riverside Garden Resort
se skládá z několika vilek a z hlavní budovy (kompletně zrekonstruován v roce 2013). 
Recepce 24 hod., trezor na recepci (za poplatek), směnárna, mini market, prádelna, TV místnost. V hotelu je hlavní restaurace, restaurace  a'la carte (za poplatek), bar v hlavní budově, bar u bazénu a anglický pub (za poplatek) - The Ranch. Hosté mohou využívat 2 velké venkovní bazény, dětský bazén (oddělen od jednoho z hlavních bazénů) a mini aquapark (4 skluzavky), obklopeny sluneční terasou. Lehátka a slunečníky u bazénů - zdarma (chybí plážové osušky).

Pokoje
Riverside Garden Resort má více než 200 pokojů. Komfortně zařízené standardní pokoje se nachází ve vilách (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo dítě - rozkládací pohovka). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem, minibarem (za poplatek), příslušenstvím k přípravě čaje/kávy a balkonem nebo terasou.
Dětská postýlka je k dispozici zdarma (nutná dřívější rezervace).

Strava
Soft All Inclusive zahrnuje: snídaně (08:00-10:00), oběd (12:00-14:00) a večeře (20:00-22:00) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Mimo sezónu se mohou obědy podávat a'la carte - výběr z menu. Během dne jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-23:00) v určeném baru (v restauraci a'la carte). All inclusive nezahrnuje: čerstvě vymačkané šťávy, dovážené lihoviny, zmrzlinu a některé druhy kávy.

Sport a zábava
Živá hudba a tematické večery. Zdarma: tenisové kurty (osvětlení a vybavení za příplatek), volejbal, basketbal (poplatek za míč), aquapark. Za příplatek: sauna a masáže. Pro děti: dětský bazén, mini aquapark a dětské hřiště.

Internet
V lobby internet Wi-Fi - za poplatek (cca 20 EUR/týden).

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.riversideholidayvillage.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/cypr-polnocny-wypoczynek/riverside-garden-resort

Náš názor
Fantastické rekreační místo s dobře udržovanou zahradou a výborným programem All Inclusive Soft. Riverside Garden Resort je obzvláště vhodný pro ty, kteří ocení klidnou dovolenou, vhodný také pro rodiny s dětmi.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu, než která je uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů apod.

Poslední den
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, odlet do Polska

Jiné

Severní Kypr - všeobecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Krásný hotel 16. 09. 2018

Krásný hotel, čisté pokoje, milý personal a krásný výhled. Blízká poloha od letiště, výhled na hory a blízko k moři. Autobus svazi lidi k moři několikrát denně. Jídlo výborné, servis ochotný. Bazén s... Číst zbytek recenze

Katerina 09. 09. 2018

Velice si to tu uzivame a pocasi je super. Ubytování uzasne a vůbec nevadí, ze dojizdime na pláž. Občas je to pěkná prochazka. Jsou tu seper bazény a kvalitní obsluha. Vaří dobre a prostředí je... Číst zbytek recenze

Ochotný personál 02. 09. 2018

V hotelu je velmi ochotný a vstřícný personál. Jsou zde ochotni pomoci s každou záležitostí a vše milé a laskavě vysvětlí. V jakékoliv záležitosti doporučujeme obrátit se na personál, ve všem vám... Číst zbytek recenze

Dovolená 19. 08. 2018

Dovolená krásná. Hotel i vybavení hezké. Vždy hezky uklizeno, ručníky měněné každý den. Bazény, bar i restaurace fajn. Pláž také fajn akorát dál. Muselo se busem z hotelu který byl ale zajištěn... Číst zbytek recenze

super 04. 07. 2016

Dovolená super.Pokoj krásný denně uklizený a vyměněný ručníky.Restaurace,bazén i bar blízko.Cesta na pláž zajištěna.Pláž menší ale stačilo přejít malý útes a byla super pláž.Jídlo bylo dobré vždy... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

28. 08. - 11. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive Soft
18 560 Kč
28. 08. - 04. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
13 977 Kč
04. 09. - 18. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive Soft
23 398 Kč
04. 09. - 11. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
13 794 Kč
11. 09. - 25. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive Soft
22 189 Kč
11. 09. - 18. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
13 365 Kč
18. 09. - 02. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive Soft
21 053 Kč
18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
12 945 Kč
25. 09. - 09. 10. 2019 (15 dní)
Varšava All Inclusive Soft
21 403 Kč
25. 09. - 02. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive Soft
13 088 Kč
02. 10. - 17. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive Soft
19 432 Kč
02. 10. - 09. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
12 310 Kč
09. 10. - 17. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
12 011 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč