Pestana Cascais Obrázek0
Pestana Cascais Obrázek1
Pestana Cascais Obrázek2
Pestana Cascais Obrázek3
Pestana Cascais Obrázek4
Pestana Cascais Obrázek5
Pestana Cascais Obrázek6
Pestana Cascais Obrázek7
Pestana Cascais Obrázek8
Pestana Cascais Obrázek9

Pestana Cascais

Portugalsko
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Pestana Cascais se nachází asi 50 m od pobřeží oceánu, asi 2 km od turistického letoviska Cascais a asi 100 m od hotelu jsou nejbližší obchody. Autobusová zastávka je asi 100 m od hotelu (spojení do Cascais, jednosměrná jízdenka cca 1,5 EUR).

Pláž
Hotel Pestana Cascais se nachází asi 2 km od písečné pláže Praia Cascais (pozvolný sestup do moře). Hotel poskytuje bezplatnou kyvadlovou dopravu na pláž několikrát denně (pouze v červenci a srpnu). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 14 EUR/set).

Vybavení
Recepce, lobby, výtahy, restaurace, bary, udržovaná zahrada s prosluněnou terasou, lehátka a slunečníky, bazén propojen s krytým bazénem a brouzdalištěm (sladká voda), hlídání dětí (za poplatek), konferenční místnosti, půjčovna aut, parkoviště. Hotel Pestana Cascais poskytuje plážové osušky - zdarma.

Pokoje
Hotel Pestana Cascais má 149 pokojů rozmístěných v 6podlažní budově. Všechny jsou klimatizované, pohodlné a dobře udržované. Jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, trezorem (cca 2 EUR/den), s vybaveným kuchyňským koutem (varná deska, lednička, nádobí a příbory), balkonem nebo terasou (balkónový nábytek). Dětská postýlka do 2 let - zdarma.
Standardní pokoje (o rozloze asi 18 m²) - pro max. 3 osoby.
Pokoje typu Superior (o rozloze asi 30 m²) - pro max. 3 osoby. Velikost pokoje je jediným rozdílem mezi standardním pokojem a pokojem typu superior.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bufetu. Je zde možnost příplatku za večeře.

Sport a zábava
Zdarma je k dispozici: posilovna, stolní tenis, tenis, volejbal, vířivka, sauna. Za poplatek: ping pong (cca 5 EUR/hod.), masáže, ošetření obličeje a těla.

Internet
V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Jiné
http://www.pestana.com/en/hotel/pestana-cascais

Náš názor
Hotel známého portugalského řetězce Pestana. Dobře udržované pokoje s kuchyňským koutem, pěkná zahrada s palmami, propojené venkovní a vnitřní bazény a služby na vysoké úrovni - to jsou přednosti tohoto hotelu. Navíc do Cascais se lze dostat příjemnou procházkou podél pobřeží. Hotel Pestana Cascais doporučujeme jak pro rodiny, tak pro skupiny přátel.

Upozornění
Turistický poplatek 2 EUR/os./za každý den pobytu bude vybírán na recepci při ubytování. Platí pro osoby starší 13 let. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování na 7 nebo 14 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: pobytovou taxu v hotelích v Lisaboně (cca 2 EUR/osoba/den, vybírá se na recepci v hotelích: Riviera, Pestana Cascais, Estoril Eden, Londres - platí pro osoby starší 13 let), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a jiné osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.
 
Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede rezident Rainbow Tours na místě). Návrat do Polska.

Jiné

Costa da Caparica a Lisabonské pobřeží

Měna
EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických letoviscích je mnoho míst, kde si můžete vyměnit peníze.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Portugalska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Časový posun
- 1 hodina oproti České republice.

Úřední jazyk
Portugalština

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 15 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Portugalsku. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Caparica a Costa da Caparica
Je to malé městečko, které se nachází na jižním břehu řeky Tajo, naproti lisabonské čtvrti Belém s jeho slavnou věží a klášterem sv. Jeronýma. Pobřežní část města se nazývá Costa da Caparica a je známá především svými krásnými plážemi a ideálními podmínkami k vodním sportům. Restaurace, bary, kavárny a slavné plážové kluby jsou na dosah v rámci příjemné procházky.

Carcavelos
Letovisko u Atlantského oceánu známé překrásnou pláží, ideální k vodním sportům.

Cascais a Estoril
Tato dvě propojená letoviska jsou považována za nejexkluzivnější v Portugalsku, s nejdražšími hotely a nejlepšími restauracemi. V Cascaisu pobývaly během II. světové války evropské královské rodiny. Turisty láká hezké staré město, přístav a kalendář plný letních kulturních akcí. Vizitkou Estorilu je pláž Tamarou, kasino a závodní dráha, na které kdysi probíhaly závody Formule I.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety

Obidos a Alcobaca
Celodenní výlet do "města královen", jak se často označuje Obidos. Ochutnáme místní specialitu - Ginju neboli třešňový likér podávaný v pohárech z čokolády. Následně pojedeme do Alcobaca (UNESCO), kde navštívíme cisterciácké opatství a uvidíme hrobky krále Pedra I. a jeho tragicky zesnulé milenky Inés de Castro -  portugalského Tristana a Isoldy. Neděle, cena cca 80 EUR.

Poklady Alentejo
Výlet do oblasti Alentejo začneme prohlídkou Evory (UNESCO): Římský chrám bohyně Diany, kostel Sao Francisco, Kaple lebek, jezuitská akademie s překrásnými křížovými chodbami, měšťanské domy s tepanými rohovými balkóny a vysokými okny. Na zpáteční cestě navštívíme jednu z továren na výrobu korku. Dozvíme se o procesu výroby tohoto nejdůležitějšího portugalského materiálu. Dalším bodem programu bude návštěva vinného sklípku, kde se seznámíme s výrobním procesem slavných vín z Alentejo a budeme mít příležitost ochutnat víno ​​a alentejské olivy. Sobota, cena cca 90 EUR.

Sintra a Cabo da Roca
Sintra je jedním z nejkrásnějších měst této části Portugalska, které je zapsáno na seznamu UNESCO.  Je obklopena horami a okouzluje svými klikatými uličkami a památkami. Návštěva symbolu Sintry - Národního paláce s charakteristickými komíny. Následně přejezd do Cabo da Roca, který je nejzápadnějším bodem kontinentální Evropy. Nerovné skály 140 m vysokého útesu, který omývají vlny Atlantského oceánu, vytvářejí nezapomenutelnou scenérií. Na zpáteční cestě přejezd letovisky Lisabonského pobřeží - Cascais a Estoril. Pátek, cena cca 70 EUR.

Prohlídky

Lisabon
Jedna návštěva Lisabonu nestačí - stojí za to se zde opět vrátit a objevovat pokaždé něco nového. Costa da Caprica a Carcavelos, Estoril a Cascais mají dobré spojení s Lisabonem. Z města Costa Caparica, které leží na jižním pobřeží Tajo, se lze dostat do Lisabonu autobusem nebo trajektem. Z Carcavelos, Estoril a Cascais se lze dostat do Lisabonu nejrychleji po železnici.

Azenhas do Mar a Praia dos Macas
Pohlednicově krásné a velmi fotogenické portugalské bílé městečko visící nad oceánem. Monserrate Palace a Park Monserrate se nachází asi 4 km od Sintry, kterou postavil anglický milionář Francis Cook. Park, který jej obklopuje, je jednou z nejbohatších botanických zahrad v Portugalsku.

S dětmi

Lisabonské oceanárium
Je jedním z největších oceanárií v Evropě - legračně kymácející se tučňáci, strašidelní žraloci, obří rejnoci, korály, Mola Mola, Eusebio a Amalia čekají na nejmenší hosty.

Příroda

Cabo da Roca
Cabo da Roca je nejzápadnějším bodem kontinentální Evropy. Nerovné skály 140 m vysokého útesu, který omývají vlny Atlantského oceánu, vytvářejí nezapomenutelnou scenérií.

Boca do Inferno (Pekelná ústa)
Boca do Inferno se nachází asi 2 km západně od Cascais. Zde si můžeme prohlédnout studnu vyhloubenou vlnami a tunel vedoucí k ní. Vlny se tříští s velkou silou a hlukem, některým připomíná zvuky z pekla.

Kuchyně

Cesta do světa portugalské kuchyně
Treska připravovaná na 365 způsobů, grilovaná masa a ryby (včetně sardinek, které jsou považovány za jedny z nejchutnějších a nejtučnějších na světě), cataplana pro milovníky mořských plodů, kuře v pikantní piri piri omáčce. Navíc obrovský výběr pečiva, ovoce a vína - to je jen několik nabídek ze skvělé portugalské kuchyně.

Odpočinek

Pláže a plážové bary Costa da Caparica
Milovníkům procházek a opalování doporučujeme pláže Costa da Caparica, kterých je dohromady téměř 15 km. Plážové kluby jsou během prázdnin oblíbenými místy obyvatel hlavního města. Cestování mezi plážemi (plážovými bary) usnadňuje turistický vláček (vláček jezdí pouze v červenci a srpnu).

Pro aktivní

Ráj pro surfaře
Pláže Lisabonského pobřeží a Costa da Caparica jsou považovány za nejlepší místa pro vodní sporty - zejména surfování, windsurfing a kitesurfing. Nejznámější pláž Guincho je nedaleko Cascais - údajně jsou zde také nejkrásnější západy slunce.

Upozornění! Předchozí popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Příjemný pobyt, milý personál 25. 10. 2015

Prostorný pokoj s malým kuchyňským koutem s lednicí byl pro nás to pravé. Cestovali jsme s malým dítětem a tak se nám takovéto vybavení hodilo. Bohaté snídaně i večeře formou švédského stolu... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

17. 05. - 24. 05. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
16 533 Kč
17. 05. - 31. 05. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
25 748 Kč
18. 05. - 01. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
26 197 Kč
18. 05. - 25. 05. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
17 286 Kč
24. 05. - 31. 05. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
17 200 Kč
24. 05. - 07. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
28 237 Kč
25. 05. - 08. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
28 547 Kč
25. 05. - 01. 06. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
17 228 Kč
31. 05. - 07. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
18 891 Kč
31. 05. - 14. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
30 281 Kč
01. 06. - 08. 06. 2020 (8 dní)
Varšava Snídaně
19 201 Kč
01. 06. - 15. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
30 595 Kč
07. 06. - 14. 06. 2020 (8 dní)
Katovice Snídaně
18 887 Kč
07. 06. - 21. 06. 2020 (15 dní)
Katovice Snídaně
30 136 Kč
08. 06. - 22. 06. 2020 (15 dní)
Varšava Snídaně
30 595 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč