Ubytování SIP Obrázek0
Ubytování SIP Obrázek1
Ubytování SIP Obrázek2
Ubytování SIP Obrázek3
Ubytování SIP Obrázek4
Ubytování SIP Obrázek5
Ubytování SIP Obrázek6
Ubytování SIP Obrázek7
Ubytování SIP Obrázek8
Ubytování SIP Obrázek9
Ubytování SIP Obrázek10
Ubytování SIP Obrázek11
Ubytování SIP Obrázek12
Ubytování SIP Obrázek13
Ubytování SIP Obrázek14
Ubytování SIP Obrázek15

Srí Lanka a jižní Indie - setkání dvou kultur

Srí Lanka - Colombo
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

INDIE:

Hotely *** dle místní kategorie - (5 nocí v hotelu: Trivandrum - 1 noc, Madurai - 1 noc, Národní park Periyar - 1 noc, Kóčin - 1 noc, na lodi kategorie odpovídající *** - dle organizátora zájezdu - 1 noc).

Pokoje: bez možnosti přistýlky, klimatizace nebo/a stropní ventilátor.

Strava: snídaně a večeře.

SRÍ LANKA:

Hotely kategorie **/*** (dle ohodnocení organizátora zájezdu) - 6 nocí během poznávací části, 2 noci v hotelu *** (dle ohodnocení organizátora) na pláži. 

Pokoje: ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou, klimatizací, často minibarem (za poplatek) a TV.

Vybavení: restaurace, bar a u většiny hotelů také bazén a internet.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: při výběru trasy Varšava - Kolombo - Varšava: let pravidelnou linkou, při volbě trasy Katovice - Kolombo - Katovice, let charterovým letadlem s technickým mezipřistáním na jednom z letišť Perského zálivu, vnitřní přelety na trase Kolombo - Cochin, Trivandrum - Kolombo (váhový limit zavazadel 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 12 nocí během okružní části, stravování: 12 snídaní, 11 večeří, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského průvodce a delegáta během pobytové části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (včetně nákladů za účast v programu cca 315 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje (které nejsou uvedeny v programu), srílanské a indické vízum, poplatky za možnost fotografování a natáčení (cca 30 USD) a fakultativní výlety. 

Fakultativní výlety: ajurvédská masáž (cca 40 USD/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 2. 2019 a mohou být změněny.

Název hotelu v polském jazyce: Sri Lanka i Indie Południowe - na styku dwóch kultur
Kód zájezdu: SIP

Program

Madurai - země nektaru • Allepey - plavba po ramenech řeky Keraly • multikulturní Cochin • sloní sirotčinec • Kandy a chrám Buddhova zubu • skalní pevnost Sigiriya • čajové plantáže • safari v Národním parku Minneriya • Matale - zahrada koření

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Let na trase Varšava-Colombo je přímý. Let na trase Katovice-Colombo je prováděn s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu na snídani a odpočinek po cestě. Následně se vydáme na prohlídku Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Snídaně (případně formou balíčku) a přelet do Cochin, významného přístavu pro obchodníky s kořením a židovského městečka s více než tisíc let starou historií. Cochin si zachovalo své dávné kouzlo města, kam mořem cestovali obchodníci západního světa během hledání drahocenného pepře, přičemž zde zanechávali své tradice a zvyky. Dodnes lze ve zdejší architektuře rozeznat portugalský, holandský, židovský a britský vliv. V rámci programu návštěva: baziliky Santa Cruz, židovské synagogy a paláce Mattancherry (postaveného Portugalci v roce 1557). Večer ukázka klasického indického tance Kathakali. Večeře a přenocování v Cochin. (Trasa cca 50 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Allepey na celodenní plavbu kanály a rameny řeky Keraly. Bude příležitost k obdivování malých ostrovů, malebných krajin a nedotčené přírody. Cestou oběd s místními lahůdkami připravený posádkou lodi. Plavba je nejlepší způsob poznání tradic a způsobu života místních obyvatel v klidné a relaxační atmosféře. Všechny lodě jsou vybaveny kuchyňským koutem, ložnicí a koupelnou (v kajutě), chybí klimatizace. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa cca 70 km)

Den 5
Po snídani přejezd přes malebné oblasti s plantážemi kardamomu, kakaa, zeleného pepře a ořechů. Pojedeme do Národního parku Periyar známého jako „útočiště divokých zvířat“. Oblast se nachází na břehu velkého umělého jezera, které vzniklo po vybudování přehrady na řece Periyar, jako součást projektu pro ochranu určitých druhů zvířat, jakými jsou například: sloni, tygři a levharti. Při troše štěstí se nám podaří spatřit některé z těchto zvířat během procházky parkem. Následně ukázka jihoindického starověkého bojového umění Kalarippayattu, jehož původ sahá až do 3. století př. n. l. Rozmanitostí a formou technik velmi připomíná čínské Wushu. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Periyar. (Trasa cca 165 km)
 
Den 6
Po časné snídani návštěva města Madurai, jehož dějiny sahají až do 5. století př. n. l., druhého největšího města v Tamil Nadu. Je postaveno na půdorysu lotosového květu a malebně umístěno na březích řeky Vaigai. Legenda praví, že božský nektar stékající z vlasů boha Šivy dal městu jeho starověké jméno Madhurapuri, které v překladu znamená „země nektaru“. Za zdejší největší poklad je považován chrám Sri Meenakshi, který je místem uctívání manželky boha Šivy. Uvidíme také královský palác Naiků, který tvarem připomíná létajícího orla. Večeře a přenocování v okolí Madurai. (Trasa cca 250 km)

Den 7
Snídaně a prohlídka Kannijakumari, poutního města uctívačů bohyně Kumari. Navštívíme slavný chrám zasvěcený právě této bohyni. Následně přejezd do Trivandrum, hlavního města Keraly, svatého města tisícihlavého hada Ananta (neboli Šéši), kde si prohlédneme chrám Srí Anantha Padmanabha Swami postavený na počest boha Višny (prohlídka zvenčí). Večeře a přenocování v okolí města Trivandrum. (Trasa cca 250 km)
 
Den 8
Snídaně a přelet do Kolomba. Následně navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawali, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Přejezd do pěti jeskynních chrámů v Dambulle, jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. Večeře a přenocování v okolí Dambully/Sigiriye/Polonnaruwy. (Trasa cca 230 km)

Den 9
Po snídani prohlídka Polonnaruwy, středověkého hlavního města země. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně se vydáme na safari v Národním parku Minneriya (nebo v parku Kaudulla nebo Hurulu Eco, v závislosti na tom, kde se budou nacházet sloni), ve kterém žije více než 200 divokých slonů a také: buvoli, divocí kanci, medvědi, levharti, krokodýli a více než 160 druhů ptáků. Je to nejznámější národní park na Srí Lance, který chrání cejlonské slony. Pouze zde je lze vidět v tak velkých stádech v jejich přirozených podmínkách. Po parku se budeme pohybovat v otevřených džípech, abychom mohli volně pozorovat a fotografovat přírodu a divokou zvěř. Jako relaxaci po náročném dni doporučujeme využít fakultativní výlet - ajurvédskou masáž (za poplatek). Přenocování v hotelu v okolí Sigiriye, večeře. (Trasa cca 80 km)

Den 10
Po snídani prohlídka Sigiriye. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce přístupné pouze po úzkém schodišti vedoucím mezi vytesanými lvími tlapami, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Cestou do Kandy zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití v tradiční ájurvédské medicíně. Kandy leží v pohoří okolo jezera, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu, nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Ubytování a večeře v hotelu v Kandy. (Trasa cca 100 km)

Den 11
Po snídani navštívíme Muzeum drahokamů (Gem Museum), kde se seznámíme s podrobnostmi o jejich těžbě a zpracování. Srí Lanka je známá díky těžbě drahokamů a polodrahokamů. Právě odsud pochází slavné modré safíry, rubíny a měsíční kámen. Následně se vydáme ve směru malebného pohoří pokrytého čajovými keři, kde cesta z Kandy vede řadou serpentin. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde se zúčastníte ukázky výroby světoznámého Ceylonského čaje, bude zde také příležitost ochutnávky a nákupu. Přejezd ve směru Kolomba. Ubytování v hotelu odpovídajícím standardu 3* podle hodnocení organizátora. Všechny pokoje jsou klimatizované, s koupelnou. Hotel s bazénem se nachází přímo u pláže. Večeře a přenocování. (Trasa cca 110 km)

Den 12
Snídaně.  Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. V závislosti na poloze hotelu možnost využití fakultativních výletů. Večeře.

Den 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Let na trase Colombo-Varšava probíhá přímo. Let na trase Colomno-Katowice je prováděn s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno. V závislosti na hodinách odletu probíhá vystěhování z hotelu večer předposlední den nebo poslední den v noci. Srí Lanka je buddhistická země, při návštěvě chrámů je nutné se zahalit (zakryté paže a kolena), chrámy se navštěvují naboso.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Indie - všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronickéhovíza (tzv. e-VISA)  obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné.

Indické elektronické turistické vízum e-VISA
Touto cestou lze žádat o  vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické  vízum se vyplňuje prostřednictvím webové
stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.
Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.
Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB.
​Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50,- USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD. 

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. 

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/sri-lanka-i-indie-poludniowe-na-styku-dwoch-kultur/zakwaterowanie-sip 

Počasí

Nejbližší termíny do hotelu

06. 11. - 19. 11. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
43 520 Kč
13. 11. - 26. 11. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
43 520 Kč
20. 11. - 03. 12. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
42 911 Kč
27. 11. - 10. 12. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
43 825 Kč
04. 12. - 17. 12. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
42 605 Kč
11. 12. - 24. 12. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
41 996 Kč
18. 12. - 31. 12. 2019 (13 dní)
Varšava Polopenze
44 887 Kč
25. 12. - 07. 01. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
46 541 Kč
01. 01. - 14. 01. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
41 080 Kč
08. 01. - 21. 01. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
43 215 Kč
15. 01. - 28. 01. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
43 520 Kč
22. 01. - 04. 02. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
43 520 Kč
29. 01. - 11. 02. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
44 429 Kč
05. 02. - 18. 02. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
44 002 Kč
12. 02. - 25. 02. 2020 (13 dní)
Varšava Polopenze
44 741 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč