Ubytování SUC Obrázek0
Ubytování SUC Obrázek1
Ubytování SUC Obrázek2
Ubytování SUC Obrázek3
Ubytování SUC Obrázek4
Ubytování SUC Obrázek5
Ubytování SUC Obrázek6
Ubytování SUC Obrázek7
Ubytování SUC Obrázek8
Ubytování SUC Obrázek9
Ubytování SUC Obrázek10
Ubytování SUC Obrázek11
Ubytování SUC Obrázek12
Ubytování SUC Obrázek13
Ubytování SUC Obrázek14
Ubytování SUC Obrázek15

Švýcarsko - Sabaudia - Lichtenštejnsko - bohatá Helvécie (komfort)

Švýcarsko - Curych
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely ** nebo gasthofy - komfortní hotely, nejčastěji hotelového řetězce Ibis, Etap nebo Balladins, nachází se mimo centra měst (6 nocí: Rakousko - 2 noci, Curych - 1 noc, Annecy, Annemasse nebo Ženeva - 2 noci, Bern, Fribourg nebo Lausanne - 1 noc).

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce.
 
Pokoje: pohodlné jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje s koupelnou, WC a TV.

Upozornění! V hotelech typu Etap - všechny pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a palandou sloužící jako přistýlka.

Strava: kontinentální snídaně.  

Místní kategorie: **

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin), pobytovou taxu, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu: Švýcarsko - cca 198 CHF/os. a Francie - cca 80 EUR/os. (platí se na místě); pobytovou taxu cca 8 CHF/os. a cca 8 EUR/os. (platí se přímo v hotelech). Fakultativní výlety: Švýcarsko - cca 20 CHF/os., Francie - cca 26 EUR/os., místní večeře fondue - cca 27 CHF/os.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Szwajcaria - Sabaudia - Lichtenstein - Zamożna Helwecja Comfort

Program

Rýnské vodopády a město Stein Am Rhein • Curych - město bankéřů • Ženeva - sídlo OSN (Organizace spojených národů) a město míru • sýrárna v Gruyéres • Bern - svět medvědů • Lucern u Čtyřkantonálního jezera (Lucernské jezero) • průsmyk Jungfrau s ledovcem Aletsch • letovisko Chamonix - Mont Blanc - střecha Evropy • Annecy - alpské Benátky • Lichtenštejnsko - malý evropský stát • 2 tranzitní noclehy - bez nočních přejezdů!

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Tranzitní nocleh na území Česka nebo Rakouska. (Trasa cca 1000 km od polských hranic) 

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd na prohlídku. Uvidíme Rýnské vodopády s největším vodopádem v Evropě a navštívíme město Stein Am Rhein se středověkým starým městem. Následně přejezd do Curychu. Prohlídka starého města ležícího na břehu řeky Limmat: krásné městské domy, nákupní pasáže, klikaté uličky, četné fontány, kterých je údajně více než 1100, elegantní Bahnhofstrasse, krásné Curyšské jezero, kostel Fraumünster s vitrážemi Marca Chagalla a katedrála Großmünster (prohlídka zvenčí). Přenocování v okolí Curychu. (Trasa cca 300 km).
 
Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Celodenní výlet do Bernských Alp: přejezd k úpatí Jungfrau (4158 m n. m.). Výjezd železnicí k vysokohorskému průsmyku Jungfraujoch (3454 m n. m.) - trasa dlouhá cca 10 km je vytesána do pevné skály a cesta poskytuje cestujícím neobvyklý zážitek. Nahoře lze navštívit Ledový palác, čili bludiště s různými sochami vytesanými v ledu. Sestup také vede po železnici do jednoho ze dvou měst: Grindelwald Grund nebo Lauterbrunnen. Následně pro zájemce (za příplatek cca 20 CHF/os.), možnost obdivování vodopádů v Trümmelbachu, které jsou skryty ve skále a díky šířícímu se zvuku jsou nazývány dunícími. Prohlídku začínáme od úrovně 5, na kterou vyjedeme výtahem. Následně procházka po schodech nahoru na úroveň 10. Nakonec se vrátíme na úroveň 5 a projdeme mezi 4 dolními vodopády. Upozornění! Je třeba mít teplejší oblečení: pláštěnku a boty (zimní) s protiskluzovou podrážkou. Přenocování v hotelu v okolí Annecy, Annemasse nebo Ženevy. (Trasa cca 400 km)
 
Den 4
Po snídani přejezd do Chamonix - nejznámějšího města francouzských Alp. Výjezd nejdelší lanovku na světě na Aiguille du Midi (3842 m n. m.) - vrchol ležící u úpatí Mont Blancu. Nachází se zde několik vyhlídkových teras, ze kterých se rozprostírají malebné výhledy na nedaleké vrcholy a horská pásma (tento bod programu je realizován za příznivých povětrnostních podmínek). Následně přejezd ve směru Annecy. Během cesty možnost vstoupit do „hrdla řeky Fier“ (za příplatek cca 10 EUR/os.) - přejdeme mezi skalami můstkem připevněným ke skalní stěně soutěsky, 30 m nad úrovní řeky Fier. Během procházky budeme pozorovat vodu, která se v kulminačním bodě prodírá úzkým hrdlem řeky. Příjezd do města Annecy, zvaného alpskými Benátkami, kde uvidíme mincovnu Palais de Isle a krásné staré město. Pro zájemce (za poplatek cca 16 EUR/os.) hodinová plavba po jezeře Annecy malebně situovaném mezi horami a mnoha malými městečky. Během plavby uvidíme mimo jiné: hrad baronů Menthon a opatství Duingt. Loď má dvě paluby - uzavřenou a odkrytou. Plavba probíhá bez ohledu na počasí. Návrat do hotelu v okolí Annecy, Annemesse nebo Ženevy, přenocování. (Trasa cca 250 km).

Den 5
Po snídani vystěhování a odjezd do Ženevy - evropského sídla OSN. Uvidíme mimo jiné: staré město s náměstím Place de Bourg de Four, katedrálu sv. Petra, ve které kázal teolog Jan Kalvín, promenádu des Bastions s památníkem reformace, slavné květinové hodiny, Ženevské jezero a největší fontánu na světě The Jet d'Eau (vodní sloup stoupající do výšky 140 m). Přejezd ke středověkému hradu Chillon, popsanému v dílech lorda Byrona. Následně přejezd a procházka po promenádě Promenade Sur Les Quais De Montreaux, hlavním městě Švýcarské riviéry. Odpoledne odjezd ve směru Bernu. Během cesty zastavíme v malebném městečku Gruyères, kde navštívíme továrnu na výrobu slavného švýcarského sýra. Pro zájemce večeře s fondue a sklenkou vína (za příplatek na místě cca 27 CHF/os.). Přenocování v hotelu v okolí Bernu, Fribourgu nebo Lausanne. (Trasa cca 200-250 km).
 
Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Bernu - hlavního města Švýcarska. V programu mimo jiné:  staré město s měšťanskými domy s mnoha arkádami, dům Alberta Einsteina, věž s hodinami, katedrála s nejvyšší věží v Alpách a budovy parlamentu. Přejezd do Luzernu a prohlídka města: procházka podél Lucernského jezera, staré město - Altstadt a slavný více než 660 let starý dřevěný most Kapellbrücke (česky Kapličkový most). Přejezd do Lichtenštejnska - miniaturního státu s bohatou tradicí. Navštívíme hlavní město Vaduz, kde se projdeme hlavní ulici města. Ve večerních hodinách přejezd do hotelu v okolí Innsbrucku, přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 7
Po časné snídani odjezd do Polska. Přejezd přes území Německa, Rakouska a Česka. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. Příjezd do Polska v odpoledních hodinách (Woszczyce cca 19:00). (Trasa cca 1000 km k hranicím s Polskem)  

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Ve Švýcarsku jsou používány jiné zástrčky než v Česku. V hotelu lze obvykle dostat „adaptér“ za zálohu cca 20 CHF.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč