Ubytování JOP Obrázek0
Ubytování JOP Obrázek1
Ubytování JOP Obrázek2
Ubytování JOP Obrázek3
Ubytování JOP Obrázek4
Ubytování JOP Obrázek5
Ubytování JOP Obrázek6
Ubytování JOP Obrázek7

The best of Jordan s českým průvodcem

Jordánsko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Odpočinek v Akabě – letovisko Jordánského království (2 dny) • poušť Wadi Rum – jedinečné údolí uprostřed skal a nezpomenutelné přenocování! • Petra – poklad UNESCO • Ammán – hlavní město Jordánska • Hora Nebo • pro zájemce možnost prodloužeí o 7 dní odpočinku v Akabě


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Jordánska (Akaba). Po příletu celní a pasové odbavení. Následně přejezd do hotelu ve Wádí Musa (nebo okolí). Večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 2
Po snídani odjezd na prohlídku Petry (seznam UNESCO). Budeme mít možnost vidět mimo jiné: faraónovu pokladnici, fasádovou ulici, nabatejské divadlo, královské hrobky a chrám boha Dušary. Celé město je vytesáno ve skále a nachází se v nepřístupném horském údolí. Petru opustili poslední obyvatelé po ničivém zemětřesení v 6. století. Znovu ji objevil v roce 1812 švýcarský badatel a cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. V roce 1929 začaly archeologické výzkumy a teprve až v roce 1958 bylo město Petra otevřeno pro turisty. Některé budovy jsou umístěny také na okolních vrcholcích - doporučujeme procházku k malebnému klášteru. Odpoledne pro zájemce návštěva Malé Petry (za příplatek cca 15 USD). Přenocování ve Wádí Musa, večeře (fakultativně). (Pěší trasa 10 km)

Den 3
Po snídani vystěhování a odjezd na prohlídku zříceniny křižáckého hradu - slavného Keraku. Pevnost byla dobyta po ročním obléhání samotným vojenským velitelem Saladinem. Následně výjezd na horu Nebo, považovanou za místo smrti Mojžíše. Za hezkého počasí lze odtud spatřit i hradby Jeruzaléma. Návštěva kostela sv. Jiřího, ve kterém se dochovala mozaika Svaté země ze 6. století. Podíváme se také do dílny, kde se seznámíme s technikou výroby mozaik, díky které je oblast Madaba známá. Přejezd do hotelu u Mrtvého moře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 4
Po snídani přejezd na prohlídku hlavního města Jordánska - Ammánu. V programu mimo jiné: majestátní římský amfiteátr, odeon - čili antická koncertní síň, pozůstatky obrovské citadely, panorama města a Archeologické muzeum. Brzy odpoledne návrat do hotelu u Mrtvého moře. Večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Přejezd do pouště Wádí Rum. Po příjezdu výlet do pouště Wádí Rum. Jedná se o oblast zapsanou na seznamu UNESCO od roku 2011, jedno z nejkrásnějších míst na Středním východě - neobvyklé údolí ležící mezi skalami, obývané záhadnými a vždy pohostinnými beduíny. Přenocování v poušti Wádí Rum. (Trasa cca 300 km)

Den 6 - 7
Po snídani odjezd do Akaby. Po ubytování volný den na opalování a koupání, procházku po Aqabě - letovisku Jordánského království, které se nachází naproti izraelskému Ejlatu. Možnost využití fakultativních výletů (např. Ejlat, plavba podél Akabského zálivu) - aktuální nabídku uvede delegát na místě. Večeře (fakultativně) a přenocování v Akabě.

Den 8
Po snídani přejezd na letiště v Akabě. Odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifikům multináboženské země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů/nápojů a jejich složení).
- K elektrickým přístrojům s „tlustými kolíky“ jsou potřebné adaptéry.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech. - Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Časy odletů/návratů se mohou změnit!
- Osobám, které se budou chtít koupat v Mrtvém moři, doporučujeme mít s sebou boty do vody.

Jiné

Skupinová podpora v systému TOUR GUIDE. Jedná se o bezdrátový systém skupinových prohlídek, umožňující zákazníkovi pohodlný způsob prohlídky. Přečtěte si více o průvodci.

Víza

Cestovní pas - Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od vjezdu do Jordánska. Jordánské vízum je razítkováno do pasu na letišti v Akabě. Pro úspěšné překročení jordánských hranic je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců).

Víza - informace pro prodejce

.

Informace o hotelech

Ubytování
Hotely *** - 7 nocí

Vybavení
Hotel má obvykle restauraci a bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny klimatizované s koupelnou a většinou satelitní TV.

Strava
Snídaně, možnost doplatku za polopenzi.

Hotel

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč