Právě probíhá aktualizace zájezdů a některé termíny se proto nemusí zobrazovat správně. Děkujeme za pochopení.
Ubytování KMS Obrázek0
Ubytování KMS Obrázek1
Ubytování KMS Obrázek2
Ubytování KMS Obrázek3
Ubytování KMS Obrázek4
Ubytování KMS Obrázek5
Ubytování KMS Obrázek6
Ubytování KMS Obrázek7
Ubytování KMS Obrázek8
Ubytování KMS Obrázek9
Ubytování KMS Obrázek10
Ubytování KMS Obrázek11
Ubytování KMS Obrázek12
Ubytování KMS Obrázek13
Ubytování KMS Obrázek14

Tři scény dvou Amerik

Mexiko
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadly dle programu (na trasách z Evropy a do Evropy přestupy na evropských letištích), letištní taxy, ubytování v hotelech (16 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, kubánskou Turistickou kartu, stravování dle programu, služby polského průvodce, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky do navštěvovaných objektů, spropitné, systém Tour Guide, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 480 USD/os. a 100 EUR/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Cena nezahrnuje také vízum do USA, fakultativní výlety během poznávací části (uvedené v programu), jídla, která nejsou uvedena v programu, nápoje k jídlu a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Trzy odsłony dwóch Ameryk
Kód zájezdu: KMS

Program

Kuba - Mexiko - Spojené státy americké • nezapomenutelné kouzlo staré Havany • rozkvět Mexiko City • koloniální Puebla a stříbro z Taxca • předkolumbovský Teotihuacán • pobyt v Acapulcu • filmový průmysl v Los Angeles • kasina v Las Vegas • San Francisco a Golden Gate • Grand Canyon a Údolí smrti (Death Valley)

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Havany (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení. Následně transfer do hotelu v Havaně, ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani prohlídka hlavního města Kuby - Havany. Program zahrnuje mimo jiné: pevnost Morro střežící přístav, Katedrální náměstí (Plaza de la Catedral). Projdeme se starým městem - zde najdeme místa spojená s Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos a bar Bodequita del Medio), náměstí sv. Františka s barokní katedrálou. Následně návštěva staré a již zavřené továrny na výrobu slavného rumu Legendario. Odpoledne prohlídka nové Havany, kde se nachází mimo jiné: Kapitol a Gran Teatro de la Habana. Uvidíme také náměstí Revoluce. Následně projedeme čtvrtí Miramar a Vedado (před revolucí to byly čtvrtě bohatých). Večeře. Večer pro zájemce revue (za příplatek cca 50 EUR/os.).

Den 3
Po snídani odjezd z Havany. Přejezd městem pěstitelů tabáku Pinar del Rio do Valle de Viñales (údolí Viñales) - národního parku s obrovskými a malebnými vápencovými kužely nazývanými mogoty. V programu mimo jiné: prohlídka indiánské jeskyně objevené v roce 1951 a jeskynních maleb. Návštěva továrny na výrobu doutníků nebo tabákové plantáže. Odpoledne budeme pokračovat v prohlídce Havany. Uvidíme mimo jiné: náměstí Revoluce, Muzeum revoluce a hřbitov Kryštofa Kolumba. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. Večer pro zájemce (za příplatek cca 35 EUR/os.) doporučujeme návštěvu jednoho z hudebních klubů, kde si lze poslechnout vystoupení místních hudebníků hrajících písně legendární skupiny Buena Vista Social Club. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Snídaně. Transfer na letiště v Havaně a přelet do Mexico City. Po příletu přejezd do hotelu, večeře a přenocování. Po příletu, v závislosti na časových možnostech, výjezd na vyhlídkovou terasu věže Torre Latinoamericana. Večeře a přenocování v Mexico City.

Den 5
Po snídani prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO). V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny a muzeum Tempo Mayor, katedrála, Národní palác s freskami Diega Rivery (z politických důvodů není palác vždy otevřen pro veřejnost). Odpoledne přejezd do čtvrti Xochimilco a návštěva Casa Dolores Olmedo. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Čtvrť Xochimilco je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Večeře a přenocování v hotelu v Mexico City. Večer pro zájemce (za příplatek cca 30-70 USD/os.) výlet do Arena Mexiko na ukázku mexického wrestlingu „Lucha Libre“.
 
Den 6
Po snídani přejezd do Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě a chrámu Opeřeného hada. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Následně přejezd do města Cholula ve státě Puebla. Prohlídka kostela z dob dobývání, postaveného na jedné z největších pyramid na světě. Při dobré viditelnosti možnost pozorování slavného „páru sopek“ - Popocatapetl a Iztaccíhuatl. Odpoledne prohlídka historického centra města Puebla, zvaného „městem andělů“ (seznam UNESCO). Uvidíme mimo jiné: náměstí Plaza de Armas, staré město s koloniálními domy, kostel Santo Domingo, Růžencovou kapli (Capilla del Rosario), knihovnu Palafoxiana (seznam UNESCO), čtvrť umělců. Večeře a přenocování v okolí města Puebla. (Trasa cca 370 km)

Den 7
Po časné snídani odjezd do Taxca. Návštěva Taxca - „stříbrného města“. Až do dnešního dne se zde nacházejí aktivní stříbrné doly. Město je také známé díky krásným, tradičním šperkařským výrobkům (možnost nakupování v jedné z mnoha galerií stříbra). Navíc je v programu také prohlídka koloniálního centra města a krásného kostela Santa Prisca. Odpoledne příjezd do Acapulca. Ubytování v hotelu a čas na odpočinek po cestě. V hotelu v Acapulcu služby programu ALL INCLUSIVE! (Trasa cca 300 km)  

Den 8 - 9
Pobyt ve městě Acapulco - nejznámějším letovisku Mexika u Tichého oceánu. Volný čas na opalování a koupání. Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD/os.) plavba lodí kolem zálivu a obdivování nezapomenutelného západu slunce nad Pacifikem a/nebo večer úžasné představení skoků do vody ze Skály smrti - La Quebrada (cca 25 USD/os.). Přenocování v Acapulcu (All Inclusive).

Den 10
Snídaně. Odjezd z Acapulca na letiště v Mexico City. Odlet do Los Angeles. Přenocování v hotelu v aglomeraci Los Angeles.

Den 11
Snídaně a vystěhování. Přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Následně přejezd do Universal Studios - jedné z nejstarších nahrávacích společností, kde získáme informace o realizaci největších filmových produkcí a možná potkáme i jednu z hvězd filmového plátna. Je prakticky nemožné navštívit Los Angeles bez zábavy s filmem! Během této návštěvy získáme informace o realizaci největších filmových produkcí v Americe. V programu budou různorodé atrakce, díky nimž se budete cítit jako opravdový herec. Skvělá zábava je zaručena! Návrat na přenocování do hotelu v aglomeraci Los Angeles. (Trasa cca 100 km) 
 
Den 12
Po snídani prohlídka Los Angeles. Prohlídku města zahájíme návštěvou vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Uvidíme také Beverly Hills a část L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Objezd zakončíme u slavné aleje hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary a kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejdeme také k hotelu Roosevelt, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary. Pozdě odpoledne přejezd do Las Vegas. Po příjezdu ubytování a přenocování.
 
Den 13
Snídaně a přejezd k majestátní Hooverově přehradě. Krátká zastávka na focení a procházka po Hoover Dam Baypass, mostě spojujícím Nevadu a Arizonu, nad kaňonem řeky Colorado ve výšce 500 m nad vodou. Následně se vydáme prozkoumat jeden z největších přírodních divů světa - Grand Canyon. Projdeme se po slavné skleněné platformě přes okraj Grand Canyonu (za příplatek cca 30 USD/os.)! Navštívíme také indiánskou rezervaci Hualapai. Pro zájemce přelet helikoptérou nad Grand Canyonem s přistáním na jeho dně a krátkou procházkou podél řeky Coloredo (za příplatek, cena cca 249 USD/os. za 15minutový let a 10minutovou procházku po dně kaňonu). Návrat do Las Vegas na přenocování. (Trasa cca 420 km)

Den 14
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k jednomu z nejúžasnějších míst v Americe - Death Valley (Údolí smrti), které se nachází více než 80 metrů pod hladinou moře (z bezpečnostních důvodů může být vjezd do Údolí smrti nemožný při teplotách vzduchu nad 45° C, v takovém případě nabídneme náhradní program v podobě jiné atrakce). Zastavíme na několika vyhlídkových místech tohoto nejvíce neobvyklého klimatického a scénického místa severní Ameriky. Zastavíme také na vyhlídkovém místě - Zabriskie Point. Uvidíme zde úžasný svět písečných hornin - Artist's Pallete, které mají díky přítomnosti mnoha minerálů efektní barvy a také vyschlé slané jezero, které je známé díky „putujícím kamenům“. Během další cesty zastavíme v turistickém centru Furnace Creek a u dun Mesquite, kde opustíme Údolí smrti. Přejezd do okolí hor Sierra Nevada, přenocování v okolí města Bishop. (Trasa cca 490 km)
 
Den 15
Po snídani přejezd na prohlídku hlavního města Kalifornie - Sacramenta. Během procházky starým městem uvidíme mimo jiné: Big Four Building, ve kterém se v roce 1850 nacházely čtyři kanceláře členů tzv. Velké čtyřky, která stavěla Centrální pacifickou železnici (Central Pacific Railroad) a Lady Adams Building - nejstarší budova ve městě. Následně uvidíme Kapitol a další kalifornské vládní budovy. Přejezd na přenocování do okolí Sacramenta. (Trasa cca 370 km)
 
Den 16

Po snídani vystěhování a přejezd do San Francisca. Prohlídka nejoblíbenějšího města Ameriky „Města u zálivu“. Najdeme zde seskupení etnických čtvrtí, řady elegantních domů, slavnou pozemní lanovou dráhu a barevné nábřeží. Program zahrnuje také prohlídku: slavného mostu Golden Gate Bridge, Alamo Square s krásnými viktoriánskými domy, Fisherman’s Wharf, „nejvíce vinuté ulice na světě“ - Lombard Street a Golden Gate Park. Projedeme se pozemní lanovou dráhou „Cable Car“. Zastavíme také na hranici nejvíce proslulé čtvrti sexuálních menšin Castra a hippie komuny v Ashbury & Haight. To vše vytváří jedinečnou atmosféru města. Naši prohlídku obohatíme plavbou po zátoce. Během plavby uvidíme zblízka slavné vězení Alcatraz a most Golden Gate. Odpoledne volný čas na procházku po městě a nákupy na Union Square. Ubytování a přenocování v hotelu v aglomeraci San Francisco. (Trasa cca 150 km) 

Den 17
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště. Odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť).

Den 18
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich průvodců.
- Závaznou měnou v Mexiku je mexické peso a všechny transakce jsou prováděny v pesech. Doporučujeme hned po příletu vyměnit peníze.
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City a město Puebla se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení. 
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny. Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.
- Vzhledem k charakteru fakultativních výletů nabízených během programu doporučujeme osobám, které se jich chtějí účastnit, zakoupit dodatečné pojištění - balíček Sport. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Turistická karta
Obyvatelé České republiky, kteří cestují na Kubu, jsou povinni mít tzv. turistickou kartu (Tarjeta de Turista), kterou obdrží při odbavení na letišti ve Varšavě (Turistická karta je zahrnuta v ceně zájezdu).
 
Vízum do USA
- Podrobnosti naleznete na stránkách: http://czech.prague.usembassy.gov/viza-do-usa.html
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006). 
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů. 
- Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Informace o hotelech

Ubytování

Kuba: hotely 4* - dle místní kategorie (3 noci). 
Pokoje: dvoulůžkové, klimatizované, s koupelnou. 
Strava: snídaně a večeře (obvykle formou bufetu).

Mexiko: hotely 3*/4* - dle místní kategorie (6 nocí). 
Pokoje: dvoulůžkové, klimatizované, s koupelnou. 
Strava: snídaně a večeře (obvykle formou bufetu). V Acapulcu program All Inclusive.

USA: hotely/penziony/motely 3* (7 nocí, standard dle kategorizace Rainbow, protože v USA neexistuje oficiální kategorizace objektů).
Pokoje: dvoulůžkové, klimatizované, s koupelnou.
Strava: americké snídaně - skládají se především ze sladkých výrobků (sladké pečivo, muffiny), toastový chléb, kukuřičné lupínky, ovoce. Někdy jsou k dispozici „hash browns“ - bramboráky nebo teplé brambory. Vzácností je zelenina, sýry nebo uzeniny.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč