Ubytování MGS Obrázek0
Ubytování MGS Obrázek1
Ubytování MGS Obrázek2
Ubytování MGS Obrázek3
Ubytování MGS Obrázek4
Ubytování MGS Obrázek5
Ubytování MGS Obrázek6
Ubytování MGS Obrázek7
Ubytování MGS Obrázek8
Ubytování MGS Obrázek9
Ubytování MGS Obrázek10
Ubytování MGS Obrázek11
Ubytování MGS Obrázek12
Ubytování MGS Obrázek13

Tropická Střední Amerika

Guatemala - Tikal
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Cancúnu (přímý let), vnitřní přelet na trase Guatemala City - Mexico City a Mexico City - Cancún, letištní taxy, ubytování v hotelech viz níže (14 nocí), přejezdy autokarem nebo minibusem (na území Mexika klimatizovaným, na území Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru bez klimatizace), stravování dle programu, služby polského průvodce během zájezdu, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, systém Tour Guide, poplatky na hranicích, poplatky za vodní taxi/lodě, rezervační poplatky atd.) ve výši cca 510 USD/os. - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě. Balíček neobsahuje cenu fakultativních výletů uvedených v programu a pobytovou taxu v hotelech ve státě Quintana Roo (cca 2 USD/pokoj/noc - povinný poplatek placený na místě, na recepci hotelů). Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu, fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře a další osobní výdaje. Na letišti v Cancúnu může být před odletem z Mexika vybírán poplatek VISITAX (cca 10 USD/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a vstupní podmínky do jednotlivých zemí!
 
Název zájezdu v polském jazyce: Tropiki Centralnej Ameryki
Kód zájezdu: MGS

Program

Mayské státy-města ve 4 obrazech - Mexiko (Tulum), Belize (Lamanai), Guatemala (Tikal) a Honduras (Copán) • karibská volnost • Indiáni Garífuna a ráj na zemi - Caye Caulker • koloniální dědictví v Antigue • Salvador - nejmenší země v pacifickém Ohnivém kruhu • pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (All Inclusive)

Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Večeře a přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do dávného mayského přístavu - Tulum, v krásné lokalitě u tyrkysově zbarveného Karibského moře. Uvidíme mimo jiné: El Castillo, Chrám fresek, Chrám sestupujícího boha. Následně návštěva jedné z mnoha Yucatánských krasových jeskyní - cenote. Možnost koupání (mějte připravené ručníky a plavky). Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD/os.) možnost prohlídky fantastických skalních útvarů - např. jeskyně Dos Ojos nebo podobné. Účastníci jsou vybaveni maskou, šnorchlem a baterkou a plují za místním průvodcem. Následně přejezd do Chetumal. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Chetumal. (Trasa cca 400 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Belize (nutná změna autobusu). Přejezd do Orange Walk a krátká návštěva, následně plavba motorovými loděmi po řece New River k ruinám Lamanai, které jsou ukryté v džungli. Bylo to jedno z nejdéle obydlených mayských měst, opuštěno bylo teprve v 17. století. Uvidíme mimo jiné: Chrám velkého jaguára, Chrám masek a Vysoký chrám. Po prohlídce přejezd do Belize City - města založeného Brity v 17. století a historického hlavního města Belize, ležícího u ústí řeky Belize do Karibského moře. Procházka městem. Večeře a přenocování v Belize City. (Trasa cca 180 km)

Den 4
Po snídani, za příznivého počasí, plavba na ostrov Caye Caulker - čas na odpočinek a vychutnání karibské atmosféry na ostrově. Možnost ochutnání místních pokrmů z mořských plodů (oběd za příplatek). Pro zájemce (za příplatek cca 60 USD/os.) výprava na druhý největší korálový útes světa. Možnost šnorchlování ve vodách na několika místech útesu za doprovodu rejnoků a malých žraloků! Návrat do Belize City. Následně přejezd do Guatemaly. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Flores. (Trasa cca 230 km)

Den 5
Po snídani odjezd do Tikalu - největšího starověkého mayského města (seznam UNESCO). Tikal je komplexem 16 chrámů a cca 3000 budov (včetně paláců, dvorů, nádvoří, teras a ploch pro významné události), ve kterém mohlo žít až 150000 obyvatel. Uvidíme mimo jiné centrální náměstí se slavným Chrámem jaguára a nejvyšší pyramidou ve městě - Chrámem dvouhlavého hada (Chrám IV), vysokým téměř 65 metrů. Pro zájemce možnost fakultativní akce „canopy“, čili vzrušující sjezd v postroji pod korunami stromů tajemné džungle (cca 50 USD/os.). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Rio Dulce. (Trasa cca 250 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Národního parku Rio Dulce a plavba lodí po řece. Park je obýván mimo jiné: tukany, vřešťany a mnoha druhy vodního ptactva. Návštěva městečka Livingstone, které se nachází na pobřeží Karibského moře a je obýváno tzv. černými Indiány neboli Garífuny. Návrat lodí do Rio Dulce a přejezd do města Copán v Hondurasu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 242 km)

Den 7
Po snídani prohlídka ruin Copánu, které jsou považovány za jedno z nejvíce mystických mayských měst. Město je umístěno na ploše o rozloze 30 tisíc ha, mohlo by pojmout až 200 tisíc obyvatel. Je třeba pamatovat, že ruiny některých budov ještě stále nejsou odkryté - některé z nich vědci stále „objevují“ v džungli. Mezi nejpůsobivější a nejznámější památky Copánu patří Hieroglyfické schodiště, což je nejstarší ukázka mayské literatury (2500 vyřezávaných symbolů!). Uvidíme také ceremoniální centrum se stupňovitými pyramidami, hřiště ke hře pelota a zachovalé ukázky např.: Kouřící mušle nebo Boha Pauhatuna. Následně přejezd do nejmenší středoamerické země Salvadoru - města San Salvador. Večeře a přenocování v okolí Santa Ana nebo Conception de Ataco. (Trasa cca 170 km)

Den 8
Po snídani přejezd slavnou „Květinovou cestou" a návštěva městečka Apaneca a Nahuizalco. Tento den nás bude provázet koloniální kouzlo, místní řemeslo a lahodná káva. Následně přejezd k Tichému oceánu a chvilka relaxace na pláži u Tichého oceánu. Návrat do hotelu. (Trasa cca 150 km)
 
Den 9
Po časné snídani delší přejezd do Guatemaly. Příjezd do Národního parku „Volcano Pacaya y Laguna de Calderas” a výlet na aktivní sopku Pacaya - ¾ cesty překonáme na koních ve stopách starých lávových jazyků (pro méně zdatné v jízdě na koni, jsou koně vedeni za uzdu). Poté přejezd do Panajachel. Večeře a přenocování. (Trasa cca 290 - 350 km)

Den 10
Po snídani, za hezkého počasí, plavba lodí po sopečném jezeře Atitlán - návštěva vesnic na pobřeží, které jsou obývány mayskými potomky a společný pokus nalezení tajemného Maximóda (tak trochu jiného světce). Uvidíme také každodenní život novodobých mayských potomků. Následně přejezd do bývalého hlavního města koloniálního panství - Antiguy. Večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)
 
Den 11
Po snídani prohlídka města Antigua. Město leží mezi třemi sopkami: de Agua, Acatenango a de Fuego. Město Antigua má zachovalé umístění ulic z koloniální éry (protínají se v pravém úhlu). Většina budov postavených po roce 1773 byla inspirována koloniálním barokem a italskou renesancí. Procházka městem, uvidíme mimo jiné radnici, katedrálu a dílnu zpracovávající jadeit. Večeře a přenocování ve městě Antigua. Fakultativně výlet na kávovou plantáž (cena cca 25 USD). 

Den 12
Po časné snídani přejezd do Guatemala City. Panoramatická prohlídka autobusem po městě Guatemala, které se stalo hlavním městem země po zemětřesení v tehdejším hlavním městě - Antigua. Město Guatemala je významným finančním a kulturním centrem Guatemaly. Pokud bude čas, krátká procházka historickou částí města. Uvidíme mimo jiné: katedrálu a prezidentský palác. Přelet do Cancúnu, možnost přestupu v Mexico City. V pozdních večerních hodinách přelet do Cancúnu a transfer do 4* hotelu (All Inclusive) v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (Riviera Maya). Vzhledem k příletu v pozdních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 13 - 14
Pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (All Inclusive). Pro zájemce plavba motorovými čluny mangrovovými lesy ke korálovému útesu nedaleko Cancúnu - možnost šnorchlování na druhém největším korálovém útesu na světě. Účastníci sami řídí motorové čluny. Doba trvání expedice cca 2,5 hod. (cca 95 USD/os.). Doporučujeme také výlet do Chichén Itzá - archeologické zóny (seznam UNESCO), kde uvidíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu, stěnu lebek, Palác tisíce sloupů a Chrám tisíce válečníků, hřiště na pelotu (míčová hra) a astronomickou observatoř (za poplatek cca 150 USD/os.).  

Den 15
Po snídani vystěhování z pokojů. Transfer na letiště v Cancúnu. Přelet do Varšavy charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).

Den 16
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech.
- V Mexiku/Guatemale/Hondurasu/Salvadoru jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Může nastat nutnost změny autobusu na jednotlivých hranicích. Klienti musí přenést svá zavazadla. Autobusy v Guatemale, Belize a Salvadoru jsou starší a nejsou tak dobře vybavené jak ty v Mexiku.
- Odjezdy z hotelu se často konají velmi brzy ráno (okolo 5. hodiny) - možnost snídaně formou balíčku.
- Prosíme, vezměte si s sebou teplé oblečení, pořádnou obuv (část zájezdu se koná formou trekkingu po selvě), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům.
- Na území Guatemaly jsou z oběhu staženy americké dolary vydané před rokem 2000. 
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.
- Na většinu vnitřních přeletů jsou přijatelné rozměry příručního zavazadla - 40 cm x 40 cm x 25 cm (váhový limit zavazadla do 10 kg). V případě přepravy příručního zavazadla přesahujícího tyto rozměry je příplatek cca 40 USD. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Upozornění k přeletu

Přelet:
Přímý let komfortním letounem společnosti PPL LOT typ Dreamliner s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
 
Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

UPOZORNĚNÍ! Před příletem do Mexika musí klienti vyplnit povinné online celní prohlášení.
Prohlášení může být vyplněno ne dříve než 3 dny před plánovaným letem do Mexika.
V případě osob cestujících společně (rodiny) vyplňuje prohlášení jedna osoba jménem celé skupiny (rodiny).
Online prohlášení nahrazuje papírové prohlášení.
Níže je uveden odkaz, kde by mělo být prohlášení vyplněno:
https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf
Pokyny pro vyplnění prohlášení jsou k dispozici u správce rezervace.

Hotel

Hotely *** (místní kategorie) - skromně zařízené, ale pohodlné.

Pokoje: většinou klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou, TV a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, občas také bazén nebo zahrada.

Strava: americká snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, pečivo, croissant, malá porce džemu a másla, 1 sklenice džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, někdy ryby, salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže nebo tortilla, dezert). V hotelech v Cancúnu/na Mayské riviéře program All Inclusive (kromě prvního hotelového dne, hned po příletu do Cancúnu).

Hotely v El Salvadoru mohou být skromější a servírovat chudší jídlo než je popsáno výše.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč