El Mouradi Djerba Menzel Obrázek0
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek1
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek2
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek3
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek4
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek5
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek6
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek7
El Mouradi Djerba Menzel Obrázek8

El Mouradi Djerba Menzel

Tunisko
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází ve východní části ostrova, přímo u písečné pláže. K nedalekým zajímavostem patří pestré městečko Midoun, které je turistickým centrem, Explore Park s mini zoo a krokodýlí farmou. Hlavní město ostrova Houmt Souk je vzdáleno cca 25 km a letiště Djerba Zarzis cca 20 km. 35 km. UPOZORNĚNÍ: Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž přímo u hotelu s molem a vodními sporty (za příplatek). Pozvolný sestup do moře. Lehátka a slunečníky v ceně, osušky na kauci. Různé taverny a bary u pláže.

.

K dispozici pro hosty

Recepce 24 hodin denně, výtah, 3 bazény: sladkovodní, se slanou vodou a krytý, dětské brouzdaliště, zahrada, restaurace, restaurace a'la carte, 4 bary: plážový, u bazénu, lobby a snack bar, kavárna, stolní tenis, lukostřelba, volejbal, minigolf, tenisový kurt, miniklub, parkoviště, trezor. Za poplatek: lázeňské centrum, hammam, posilovna, půjčovna tenisových raket, kadeřnictví, obchod se suvenýry, směnárna, prádelna.

Internet

V hotelové hale, na recepci a v baru je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: Snídaně (06:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bohatého bufetu. Mezinárodní a tuniská kuchyně. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici v barech (podávají se od 09:00 do 24:00). Káva/čaj, zákusek v kavárně (podává se od 15:00-23:00). Počet otevřených barů a jejich provozní doba se může měnit v závislosti na obsazenosti a počasí. Jednou za pobyt je možné povečeřet v restauraci a'la carte (nutná předchozí rezervace).

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá rozsáhlý animační program pro děti i dospělé. Dále je hostům k dispozici: stolní tenis, volejbal, basketbal, minigolf, tenisový kurt. Vodní sporty na pláži a jezdecké aktivity za příplatek (externí společnosti). Pro děti: brouzdaliště, dětské hřiště, miniklub (5-12 let); možnost hlídání dětí (za poplatek).

.

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Kvalitní hotel se nachází na východě Djerby v pásu širokých písečných pláží. Ideální místo k odpočinku i k zahájení výletů na ostrov.

Umiestnenie

Hotel sa nachádza vo východnej časti ostrova, priamo na piesočnatej pláži. Medzi neďaleké atrakcie patrí farebné mestečko Midoun, ktoré je turistickým centrom, Explore Park s minizoo a krokodília farma. Hlavné mesto ostrova Houmt Souk je vzdialené približne 25 km, zatiaľ čo letisko Djerba Zarzis je vzdialené približne 10 km. 35 km. UPOZORNĚNÍ: Cena nezahàňa miestnu turistickú daň vo výške 3 TND/osoba/den. Maximálna turistická daň sa počíta za 7 po sobě následujících hotelových nocí aj v prípade dlhšieho pobytu. Osoby mladšie ako 12 rokov sú od platenia turistickej dane oslobodené. Daň je povinná a platí sa priamo na recepcii pred ubytovaním klientov v hoteli.

.
Športový a animačný program

V hotelu prebieha rozsáhly animačný program pre deti aj dospelých. Hosťom je k dispozici aj stolný tenis, volejbal, basketbal, minigolf, tenisový kurt. Vodné športy na pláži a jazdecké aktivity za príplatok (externé spoločnosti). Pre deti: detské brodítko, detské ihrisko, miniklub (5-12 rokov); možnosť stráženia detí (za poplatok).

.
Stravovanie

Všetko včetně. Raňajky (06:00-10:00), oběd (12:30-14:00) a večera (18:30-21:00) formou bohatého bufetu. Mezinárodní a tuniská kuchyně. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici v baroch (podávané od 09:00 do 24:00). Káva/čaj, koláč v kaviarni (podávané od 15:00-23:00). Počet otevřených barov a jejich provozní doba se může meniť v závislosti od obsadenosti a počasí. Večera je k dispozici jednou za pobyt v restauraci a'la carte (nutná předchozí rezervace).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Registrácia 24 hodín denne, výťah, 3 bazény: sladkovodný, so slanou vodou a krytý, detské brodítko, záhrada, reštaurácia, reštaurácia a'la carte, 4 bary: plážový, pri bazéne, lobby a snack bar, kaviareň, stolný tenis, lukostreľba, volejbal, minigolf, tenisový kurt, miniklub, parkkovisko, trezor. Za poplatok: wellness centrum, turecké lázně, posilňovňa, požičovňa tenisových raket, kaderníctvo, obchod so suvenírmi, zmenáreň, práčovňa.

.
Podľa nášho názoru

Kvalitní hotel se nachází na východě Džerby v páse širokých písčitých pláží. Ideálne miesto na oddych, ako aj na začiatok výletov na ostrov.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje.

UPOZORNĚNÍ! 

Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši :

U 2* hotelů činí místní turistická daň 4 TND/osoba/noc.

U hotelů 3* činí místní turistická daň 8 TND/osoba/noc.

U hotelů 4* a 5* činí místní turistická daň 12 TND/osoba/noc.

Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích nocí v hotelu, a to i v případě delších pobytů. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Turistická daň je povinná a platí se přímo na recepci, a to před ubytováním klientů v hotelu.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

 

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště Rainbow).

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

 

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

 

Čas
Stejný jako v ČR.

 

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

 

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

 

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

 

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

 

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

 

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v „Knize tisíce a jedné noci“. Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.

 

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH 

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat  podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

 

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE 

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

 

KROKODÝLÍ FARMA 

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

 

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE 

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

 

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč