Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek0
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek1
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek2
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek3
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek4
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek5
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek6
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek7
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek8
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek9
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek10
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek11
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek12
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek13
Yadis Djerba Thalasso & Spa Obrázek14

Yadis Djerba Thalasso & Spa

Tunisko - Djerba
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v severovýchodní části Djerby. Z jedné strany je obklopen krásnou pláží a z druhé strany zelenými golfovými hřišti. Hotel je vzdálen asi 6 km od centra Midounu, asi 20 km od hlavního města Djerby Houmt Souk a asi 30 km od mezinárodního letiště Djerba Zarzis.

Upozornění! Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu 12 TND/os./den. Maximální výše pobytové taxy se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových dnů, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Daň je povinná a splatná přímo na recepci, před příjezdem hostů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž se nachází přímo u areálu resortu (přístup přes zahradu, cca 100 m).

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, venkovní bazén, krytý bazén (v zimní sezóně vyhřívaný), hlavní restaurace Ulysse, restaurace El Kastel u bazénu, 3 bary, parkoviště, směnárna, bankomat. Za poplatek: lázně (1 turecká lázeň, tělové peelingy, 1 sauna, 1 venkovní solárium, orientální procedury, hydromasážní kabiny, ošetření obličeje, pedikúra a manikúra), restaurace a la carte, Piano bar, noční bar, maurská kavárna "HALFAOUINE", kadeřnictví, prádelna.

Poznámka: některé bary/restaurace mohou být mimo hlavní turistickou sezónu zavřené.

Hotel je otevřen pro obchodní účely.

Internet

Wi-Fi zdarma - na recepci a u bazénu.

Catering

All Inclusive - snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (19:00-21:30) formou bufetu, místní a mezinárodní kuchyně.
Pozdější snídaně (10:00-11:00), občerstvení v podobě sendvičů a pizzy (12:00-15:00) a čaje (16:00-17:00) se podávají v restauraci u bazénu "EL KASTEL".
Občerstvení na pláži je k dispozici od 11:00-16:30. Alkoholické nápoje se podávají v barech od 10:00.
Poznámka: Některé bary/restaurace mohou být mimo hlavní turistickou sezónu zavřené.

K dispozici je také několik barů/restaurací.

Sportovní a animační program

Mini klub (4-12 let), mini diskotéka, dětské hřiště, herna, tělocvična, volejbalové hřiště, vodní pólo, lukostřelba, Aquagym, 4 tenisové kurty. Další poplatky v nabídce externích společností: vodní skútry, jízda na koni, čtyřkolky, buginy, jízda na velbloudech.

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Vynikající volba pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v atmosférickém hotelu navrženém v místním stylu. Díky široké nabídce aktivit si zde každý najde něco pro sebe. Pro rodiny - bohatá nabídka animací a miniklubu. Páry mohou najít útěchu díky široké nabídce lázeňských zařízení. Pro ty, kteří hledají místní chutě, jsou k dispozici 3 restaurace a až 5 barů.

Umiestnenie
Hotel se nachází v severovýchodní části ostrova Djerba. Z jedné strany je obklopený krásnou pláží a z druhé zeleným golfovým ihriskem. Hotel je vzdálený přibližně 6 km od centra města Midoun, přibližně 20 km od hlavního města Djerby Houmt Souk a přibližně 30 km od mezinárodního letiska Djerba Zarzis.
Športový a animačný program
Miniklub (4-12 let), minidiskotéka, dětské ihrisko, herňa, telocvičňa, volejbalové ihrisko, vodné pólo, lukostreľba, Aquagym, 4 tenisové kurty. Další poplatky v ponuke externých spoločností: vodné skútre, jízda na koních, štvorkolky, buginy, jízda na ťave.
Stravovanie
All Inclusive - raňajky (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (19:00-21:30) formou bufetu, místní a mezinárodní kuchyně.
Pozdné raňajky (10:00-11:00), občerstvenie vo forme sendvičov a pizze (12:00-15:00) a čaj (16:00-17:00) sa podávajú v reštaurácii pri bazéne "EL KASTEL".
Občerstvenie na pláži je k dispozícii od 11:00-16:30. Alkoholické nápoje sa podávajú v baroch od 10:00.
Poznámka: Niektoré bar/reštaurácie môžu byť mimo hlavnej turistickej sezóny zatvorené.

V hoteli sa nachádza aj niekoľko barov/reštaurácií.
Miestna kategória
****
K dispozícii pre hostí
24-hodinová recepce, vonkajší bazén, krytý bazén (v zimnej sezóne vyhrievaný), hlavná reštaurácia Ulysse, reštaurácia El Kastel pri bazéne, 3 bary, parkovisko, zmenáreň, bankomat. Za poplatok: Spa centrum (1 turecký kúpeľ, telové peelingy, 1 sauna, 1 vonkajšie solárium, orientálne procedúry, hydromasážne kabíny, ošetrenie tváre, pedikúra a manikúra), a la carte reštaurácia, Piano bar, nočný bar, maurská káva "HALFAOUINE", kaderníctvo, práčovňa.

Poznámka: Niektoré bary/reštaurácie môžu byť mimo hlavnej turistickej sezóny zatvorené.

Hotel je otevřený na obchodní účely.
Podľa nášho názoru
Výborná volba pro ty, kteří hledají pokojnú dovolenku v atmosférickom hoteli navrhnutom v miestnom štýle. Díky širokej ponuke aktivít si tu každý nájde niečo pre seba. Pre rodiny - bohatá ponuka animácií a miniklubu. Páry mohou najít upokojenie vďaka širokej ponuke kúpeľných zariadení. Pre tých, ktorí vyhľadávajú miestne chute, sú k dispozícii 3 reštaurácie až 5 barov.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje.

UPOZORNĚNÍ! 

Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši :

U 2* hotelů činí místní turistická daň 4 TND/osoba/noc.

U hotelů 3* činí místní turistická daň 8 TND/osoba/noc.

U hotelů 4* a 5* činí místní turistická daň 12 TND/osoba/noc.

Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích nocí v hotelu, a to i v případě delších pobytů. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Turistická daň je povinná a platí se přímo na recepci, a to před ubytováním klientů v hotelu.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

 

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště Rainbow).

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

 

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

 

Čas
Stejný jako v ČR.

 

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

 

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

 

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

 

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

 

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

 

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

 

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

 

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v „Knize tisíce a jedné noci“. Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.

 

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH 

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat  podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

 

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE 

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

 

KROKODÝLÍ FARMA 

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

 

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE 

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

 

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK Rainbow, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč