Adalya Resort and Spa Obrázek0
Adalya Resort and Spa Obrázek1
Adalya Resort and Spa Obrázek2
Adalya Resort and Spa Obrázek3
Adalya Resort and Spa Obrázek4
Adalya Resort and Spa Obrázek5
Adalya Resort and Spa Obrázek6
Adalya Resort and Spa Obrázek7
Adalya Resort and Spa Obrázek8
Adalya Resort and Spa Obrázek9
Adalya Resort and Spa Obrázek10
Adalya Resort and Spa Obrázek11
Adalya Resort and Spa Obrázek12
Adalya Resort and Spa Obrázek13
Adalya Resort and Spa Obrázek14
Adalya Resort and Spa Obrázek15
Adalya Resort and Spa Obrázek16
Adalya Resort and Spa Obrázek17

Adalya Resort and Spa

Turecko - Turecká riviéra - Side
Pobytový
Pláž do 100 m

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází cca 10 km od centra turistického města Side a cca 12 km od centra města Manavgat s mnoha restauracemi a obchody, v blízkosti hotelu je autobusová zastávka. Vzdálenost od letiště Antalya cca 65 km.

.
Pláž

Hotel se nachází přibližně 50 m od široké písčito-oblázkové pláže s certifikátem Modrá vlajka. Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Hotel pouze pro dospělé. Recepce 24 h, vstupní hala, 2 výtahy, 5 restaurací: hlavní a 4 restaurace a'la carte (mořské plody, gril, steakhouse a osmanská kuchyně), 5 barů: lobby bar, bar Buhara, bar na pláži, bar u bazénu, disco bar, pattiseria, 4 bazény: hlavní bazén, vnitřní bazén a bazén se 3 skluzavkami (skluzavky otevřeny v určených časech). Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma. Dále: miniknihovna. Za poplatek: butik, prádelna, kadeřnictví, půjčovna aut a kol, lékařská péče.

.
Internet

Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Ultra All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře (19:00-21:00) podávaná formou bohatého bufetu, noční bufet (21:30-07:00), večeře (21:00-21:00) podávaná formou bohatého bufetu:00), občerstvení a zmrzlina v baru u bazénu (12:30-16:00), občerstvení a zmrzlina v baru na pláži (12:30-15:00), dort a sladké občerstvení v patisérii (10:00-19:00), turecké palačinky (11:00-16:00), vafle (12:00-16:30). Místní nealkoholické a alkoholické nápoje k dispozici v určených barech (10:00-24:00). Bar Buhara otevřen 24 hodin denně. Za příplatek: dovážené lihoviny, lahvové nápoje. Večeře v restauracích a'la carte (19:00-21:00, jednou týdně, nutná předchozí rezervace). Steak house restaurace za příplatek.

.
Sportovní a animační program

Hotel nabízí rozsáhlý denní a večerní animační program, který zahrnuje: sport a hry, aqua aerobik, večerní show. Dále stolní tenis, plážový volejbal, aqua aerobik, šipky, gymnastika, fitness, plážový volejbal, turecké lázně, sauna. Za příplatek: lázeňské centrum (masáže a kosmetické procedury), vodní sporty na pláži.

Webové stránky

www.adalyahotels.com

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Ideální hotel pro blahodárnou dovolenou díky velkému množství atrakcí a animačních programů, zatímco pohodlná poloha v blízkosti živých měst Side a Manavgat uspokojí ty, kteří touží poznat místní kulturu, památky a noční život.

Umiestnenie

Hotel se nachází přibližně 10 km od centra turistického města Side a přibližně 12 km od centra města Manavgat s množstvom reštaurácií a obchodov, v blízkosti hotelu je autobusová zastávka. Vzdialenosť od letiska Antalya cca 65 km.

.
Webová lokalita

www.adalyahotels.com

Športový a animačný program

Hotel má bohatý denní a večerní animační program, který zahàňa: šport a hry, vodný aerobik, večernú show. Kromě toho stolný tenis, plážový volejbal, aqua aerobik, šípky, gymnastika, fitnes, plážový volejbal, turecké kúpele, sauna. Pro príplatok: kúpeľné centrum (masáže a kozmetické procedury), vodné športy na pláži.

.
Stravovanie

Ultra All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře (19:00-21:00) podávaná formou bohatého bufetu, noční bufet (21:30-07:00):00), občerstvenie a zmrzlina v bare pri bazéne (12:30-16:00), občerstvenie a zmrzlina v plážovom bare (12:30-15:00), torta a sladké občerstvenie v cukrárni (10:00-19:00), turecké palacinky (11:00-16:00), vafle (12:00-16:30). Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje k dispozici v určených baroch (10:00-24:00). Bar Buhara otevřený 24 hodin. Za příplatek: importované liehoviny, fľaškové nápoje. Večere v restauraáciách a'la carte (19:00-21:00, raz týždenne, nutná predchádzajúca rezervácia). Steak house reštaurácia za príplatok.

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hotel pouze pro turisty. Recepce 24 h, vstupní hala, 2 výtahy, 5 restauraácií: hlavní a 4 a'la carte restauraácie (mořské plody, barbeque, steakhouse a osmanská kuchyně), 5 barov: (šmykľavky otevřené v určených hodinách): lobby bar, Buhara bar, bar na pláži, bar pri bazéne, disco bar, pattiseria, 4 bazény: hlavní bazén, vnitřní bazén a bazén se 3 šmykľavkami. Ležadlá a slunečníky pri bazéne zdarma. Také: miniknižnica. Za poplatok: boutique, práčovňa, kaderníctvo, požičovňa áut a bicyklov, lekárska starostlivosť.

.
Podľa nášho názoru

Ideálny hotel pre&nbspblahodárnú dovolenku vďaka veľkému množstvu atrakcií a animácií, zatiaľ čo pohodlná poloha v blízkosti živých miest Side a Manavgat uspokojí tých, ktorí túžia spoznať miestnu kultúru, pamiatky a nočný život.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu a nápoje neuvedené v popisu jednotlivých hotelů, jiné osobní výdaje a turecké vízum. 

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - Riwiera wczasy

 

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Nejsou přijímány také dolary vytištěné před rokem 1996 (s malými podobiznami prezidentů). Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety.   

 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a fakultativní výlety.

 

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

TURECKÁ RIVIÉRA - obecné informace

Měna
TL - turecká lira. Je třeba vzít s sebou EUR, popř. USD. Peníze je možné směnit ve směnárnách, na poště, v bance nebo na hotelové recepci (v hotelech je kurs zpravidla nejméně výhodný).

 

Úřední jazyk
Turečtina.Spropitné
Je zvykem nechávání malých částek jako zpropitné. Výdělky nejsou v Turecku velké a často je zpropitné značnou finanční pomocí. To platí zejména u řidičů na fakultativních výletech a u číšníků v restauracích.  

 

Čas
V Turecku je časový posun + 1 hodina oproti České republice.

 

Orientační ceny
Pizza cca 20 TL, 1,5 l vody cca 1,5-2 TL, pivo v obchodě cca 9 TL. Mimo obchody s potravinami se vyplatí smlouvat.

 

Pošta
Pošta je označena PTT (tmavě modrý nápis na žlutém pozadí). Na poště je možné koupit pohlednice, známky, telefonní karty a směnit peníze. V některých hotelích je možné zanechat pohlednice opatřené známkou na recepci. Při koupi pohlednic je dobré hned koupit i známky letecké pošty.

 

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

 

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a na stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Karta se 100 jednotkami za cca 5 EUR stačí na krátký mezinárodní hovor. Náklady na roaming české mobilní sítě jsou poměrně velké, proto se prosím obraťte před odjezdem na operátora k ověření sazeb.V oblasti

Alanya
Lokalita, ve které se nachází četná turistická střediska, táhnoucí se v délce přes 50 km. Centrem Turecké riviéry je město Alanya s proslulou Kleopatřinou pláží a obrovským množstvím restaurací, barů, diskoték a jiné zábavy. Je to místo kde se nemůžete nudit.

 

Side
Městečko ležící na poloostrově svádí svými krásnými plážemi, malebnými přístavy jachet a dobře zachovalými památkami z doby římské - amfiteátr a Apollónův chrám. V okolí samotného Side se nachází mnoho rekreačních míst, z některých je možné dojít po pláži až do centra města. Je to skvělý nápad na večerní procházky.Belek
Nachází se pouhých 35 km od letiště a je nejluxusnějším městem na Turecké riviéře. Jsou tu luxusní hotely a golfová hřiště. K tomu široké písčité pláže, restaurace, obchody a zábavní a nákupní centrum.Odlety z: Varšavy, Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady

 

Výlety v okolí

TURECKÁ RIVIERA - PAMUKKALE 
Celodenní výlet do úžasného Pamukkale, díky své barvě zvaného Bavlněný hrad. Je to jedinečná, 14 tisíc let se tvořící kaskáda bílých vápencových teras a přírodních jezírek, naplněných vodou z horkých pramenů. Celá oblast je národním parkem zapsaným na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Následuje procházka k ruinám města Hierapolis - antickým lázním. Dochovalo se tu mnoho památek z časů římských: Velké lázně z 2. století našeho letopočtu, Frontinova ulice dlouhá cca 1 km, Apollónův chrám, posvátné jezírko, římské divadlo a další. 

 

NAKUPOVÁNÍ V ALANYI NEBO SIDE
Je to nabídka pro ty z vás, kteří se chtějí přesvědčit o tom, kolik je pravdy na příbězích o úžasných dovednostech tureckých zlatníků a výrobců kožené a textilní konfekce. Návštěvy v salónech zlatnického a koženého zboží budou příležitostí k nákupu i pro nejnáročnější. Dalším bodem programu bude návštěva obchodu s textilem. Ve chvílích, kdy se dokáže odpoutat od smlouvání, se s vámi průvodce rád podělí o informace o kraji, jeho historii i současnosti. Samozřejmě najdeme čas ukázat vám nejkrásnější panorama města. 

 

KAPPADOKIE
Fascinující 2 denní výlet ke kořenům křesťanství, do „měsíční krajiny” tvořené skalními a podzemními městy. Jedná se o jedinečnou příležitost poznat přírodu, kulturu a historii Turecka. Po cestě do Kappadokie navštívíme ve městě Konya Muzeum Mevlany - zakladatele řádu tančících dervišů. Také navštívíme v Turecku největší karavanseráj (místo kde obchodovaly a nocovaly karavany) pocházející z 13. století. Po příjezdu do Kappadokie prohlídka jednoho z největších podzemních měst v Kaymakli. Další den cesta do Göreme, kde uvidíme slavné kostely vytesané ve skalách. V programu jsou také zastávky na vyhlídkových místech.

 

PERLY STAROVĚKÉ PAMFILIE 
Výlet, díky kterému poznáte úžasnou historii Turecka a krásu místní přírody. Během našeho výletu navštívíme Perge - také nazývané „malým Efesem”, kde jsou zříceniny jednoho z nejlépe zachovaných helenistických měst. Poté navštívíme Národní park Kurşunlu s nádhernými vodopády a nesčetnými druhy exotických ptáků a rostlin. Zde budeme mít čas odpočívat od horkého počasí a získáme sílu k prozkoumání nejlépe zachovaného starobylého divadla v jižním Turecku - divadle v Aspendosu, kde se dodnes konají koncerty.

 

HAMMAM
Hammam, tedy turecké lázně, jsou dědictvím tradice římských termálních lázní - institucí kdysi nezbytnou v každém městě, oblíbené místo odpočinku starověkých Římanů, Řeků a Byzantinců. Časem lázně natolik srostly s obrazem tureckých měst, že si dnes většina Turků ani není vědoma jejich starověkého původu. V samotných lázních se však časem změnilo jen málo. Lázně jsou relaxací jak pro tělo, tak i pro duši. Sauna, koupele a masáže probíhají v příjemné atmosféře povídání a zábavy. V krásných mramorových interiérech nás čeká mimo jiné mytí a peeling speciální rukavicí „kese”, parní lázeň, polévání teplou a studenou vodou, masáž v pěně a olejích. Návštěva lázní je vždy jednou z nejhezčích vzpomínek na pobyt v Turecku.

 

ZELENÝ KAŇON 
Plavba po Zeleném kaňonu je fantastickým výletem pro všechny, kteří upřednostňují ticho, klid, rádi odpočívají v přírodě a obdivují pohádkové scenérie. Budete se těšit smaragdově zbarvenou vodou průzračného jezera (tyrkysová barva vody je efektem rozpuštěných sloučenin vápníku) a blankytným nebem. Jezero je obklopeno horami, na kterých je vidět pasoucí se kozy. Pro osvěžení zastavíme na koupání v křišťálově čisté vodě. Bude také chvíle na zhotovení fotografie páté největší přehrady v Turecku - Oymapinar, která byla postavena díky povodni.

 

JEEP SAFARI
Bláznivá výprava pro milovníky silných emocí. Asfaltové silnice a pohodlný autobus mohou nahradit horský výlet - ale to neuspokojí ty, kteří milují horské divočiny, slunce, prach a vítr ve vlasech. Kvůli nim jsme připravili program Jeep Safari. V horách najdete stylové domky, mimořádný výhled a nepřeberné bohatství přírody. Uvidíte vesnickou mešitu a na oběd vás vezmeme do půvabné restaurace na řece Dimcay. Bude také příležitost k zapálení vodní dýmky.

 

MOŘSKÁ VÝPRAVA 
Na prázdniny všichni tak dlouho čekáme. Byly vymyšleny přesně proto, abychom se zrelaxovali a načerpali nové síly s pozitivní energií. Zveme vás na plavbu lodí - výlet ideální pro všechny, kteří chtějí uniknout z města, každodenního života a strávit báječný den v přírodě. Je konec s časným vstáváním, stresem a spěchem - dnes se vydáme na plavbu. Slunce, jemný šum moře a malebná krajina vám spolehlivě umožní relaxovat. Během plavby si lze zaplavat v křišťálově čisté vodě, opalovat se a vychutnat si krásu půvabných zátok. Poplujeme také do Jeskyně pirátů, Jeskyně milenců a fosforeskující jeskyně. 

 

RAFTING
Bláznivý sjezd horské řeky kaňonu Köprülü. Abyste si mohli užít tuto zábavu, nemusíte být zkušený sportovec, protože sjíždění probíhá pod dohledem profesionálních instruktorů. Účastníci obdrží vesla, plovací vesty a helmy. Trasa má cca 14 km a samotný sjezd trvá cca 2,5 hodiny. Během cesty jsou plánovány zastávky, během kterých budete moci relaxovat a vychutnat si osvěžující koupání v křišťálově čisté vodě.

 

DELFINÁRIUM 
Srdečně zveme k návštěvě delfinária. Výlet poskytne dostatek dojmů z kontaktu s těmito úžasnými zvířaty, můžete také obdivovat jejich představení. Fantastické dobrodružství a to nejen pro děti!!!

 

POTÁPĚNÍ 
Spolupracujeme s nejlepšími potápěčskými školami v Turecku. Tyto společnosti organizují potápění a školení jak pro individuální hosty, tak pro celé skupiny. Umožňují získat mezinárodní certifikáty a zkušeným potápěčům umožňují expedice do nejzajímavějších míst v oblasti, poskytujíc vybavení a jištění. Pro všechny ty, kteří dosud neměli možnost vyzkoušet si toto úžasné dobrodružství, nabízíme program pro začátečníky. Instruktor představí všem základní principy potápění a seznámí s výstrojí. Poté v doprovodu instruktora sestoupíme pod vodu. Během přestávky bude na palubě oběd. Přidejte se do exkluzivního klubu objevitelů hlubin!

 

MANAVGAT
Výlet, který vám umožní poznat blíže Turecko. Navštívíme tradiční orientální bazar, kde budeme moci pozorovat místní obyvatele při nákupech a nebo si sami nakoupit turecké pochoutky. Po pobytu na rušném trhu se vydáme na klidnou plavbu lodí po řece Manavgat, která končí malebným ústím do Středozemního moře. Odpočineme si na pláži, kde se studená říční voda mísí se slanou mořskou vodou. Následně navštívíme jednu z největších mešit na Turecké riviéře s impozantním interiérem plným ornamentů.

 

POZNEJ ALANYI
Během výletu poznáte i neobvyklá místa v Alanyi. Nejdříve vyjedeme na proslulou horu v Alanyi - Kale, kde se z vyhlídkového místa rozprostírá krásný výhled na pláže a přístav. Následně navštívíme jeskyni Dim, která je jednou z nejdelších jeskyní v Turecku. Během procházky uvidíme nádherné skalní útvary - stalagmity a stalaktity. Po prohlídce jeskyně se vydáme na oblíbené piknikové místo u řeky Dimcay. V restauraci, která je umístěna na plovoucí plošině, si dáme „turecký oběd” a odpočineme si od horka. Po relaxu u řeky se vydáme na přístavu v Alanyi, kde nastoupíme na loď. Během plavby obeplujeme poloostrov a uvidíme symbol města - Červenou věž a jeskyně ukryté uprostřed skal, kde se kdysi ukrývali piráti. 

 

Upozornění! Výlety jsou vedeny v polštině. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Sestavuje také program, ceny a termíny odjezdů, takže všechny stížnosti by měly být směrovány ihned na pořadatele. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, detailní informace obdržíte od našeho zástupce. Delegát je pouze zprostředkovatelem při zápisu na místní výlety. Min. počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety organizovány. Ceny výletů se mohou lišit v závislosti na lokalitě hotelu.

 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Turecku, na Turecké riviéře obvykle trvá od 1.6. do 30.9. 

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč