Ubytování MAN Obrázek0
Ubytování MAN Obrázek1
Ubytování MAN Obrázek2
Ubytování MAN Obrázek3
Ubytování MAN Obrázek4
Ubytování MAN Obrázek5
Ubytování MAN Obrázek6
Ubytování MAN Obrázek7
Ubytování MAN Obrázek8
Ubytování MAN Obrázek9
Ubytování MAN Obrázek10
Ubytování MAN Obrázek11

Madagaskar - tváří v tvář s Babakoto

Madagaskar
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely/lodge kategorie *** - 7 nocí (v návaznosti na termínu). Logde se nacházejí v areálu národního parku nebo v blízkosti (možnost ubytování ve stanových lodge).

Pokoje - ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny vlastní koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Antananarivo a do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgích - kategorie ***/**** (11 nocí), stravování: snídaně a večeře (9. - 10. den All Inclusive), transfery autobusem, služby polského průvodce, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 25 EUR/os.), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného - povinný poplatek placený průvodci formou balíčku - cca 210 EUR/os.), další jídla a nápoje, fakultativní výlety. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Oko w oko z Babakoto
Kód zájezdu: MAN

Program

Madagaskar země lemurů sifaka, katta, hnědého, tmavého a korunkatého • Antananarivo • Andasibe - země lemurů Indri • endemická madagaskarská žirafa • Diego Suarez a Pain du Sucre • krajina jako z Marsu - Národní park Tsingy de Bemaraha • největší chameleóni světa • baobaby • pláž Andilana na rajském ostrově Nosy Be • místní přelety v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet na Madagaskar s přestupem na jednom z evropských letišť. Ubytování v hotelu.

Den 2
Po snídani přejezd do oblasti Andasibe. Tentokrát se vydáme jednou z hlavních stezek ostrova na východ. Budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená červenou půdou, rýžovými poli a tropickými rostlinami. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Večeře a přenocování v okolí Andasibe. 

Den 3
Snídaně. Tento den začneme návštěvou Národního parku Analamazaotra, který je součástí lesů oblasti Andasibe. Východní oblast je známá mezi milovníky přírody jako Země lemurů Indri. Největší druh lemurů nazývaný místními obyvateli Babakoto, což v překladu znamená „otec“ nebo „předek“ - se vyznačuje neobvyklým způsobem dorozumívání prostřednictvím zpěvu, který lze slyšet až do vzdálenosti 4 km. V madagaskarském pralese žije také další vzácný druh lemura - sifaka diadémová (Propithecus diadema) a jeden z nejzajímavějších druhů brouka - nosatec žirafí. Tento malý hmyz se vyznačuje prodlouženým krkem a červeně zbarvenými křídly. Vydáme se také na ostrov lemurů - zde jsou lemuři zvyklí na kontakt s lidmi a jsou ochotni přijít pózovat na fotografie (za poplatek). Návrat do hotelu, večeře.

Den 4
Po snídani přejezd ve směru města Antananarivo. Prohlídku hlavního města Madagaskaru začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd na královský kopec, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Nachází se zde nejcharakterističtější a nejznámější budova - královnin palác Rova, který je zapsán na seznamu UNESCO. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Ubytování, večeře a přenocování.  

Den 5
Snídaně, transfer na letiště a přelet do Diego Suarez, nejdůležitějšího města severního Madagaskaru. Diego Suarez se rozvíjelo především díky obchodu prováděnému hlavně Araby a Evropany. Město se nachází v obrovské zátoce považované za druhý největší přírodní přístav po Riu. V roce 1942 se zde vedly hlavní válečné boje, které jsou v historii známé jako bitva o Madagaskar. Charakteristickým prvkem krajiny zátoky je slavná „Pain du Sucre“ - cukrová homole, kuželová hora, vyrůstající přímo z vody do výšky 120 m. Během návštěvy města procházka ulicí Colbert Street s koloniálními budovami využívanými pro obchody, bary a restaurace, navštívíme náměstí Place Joffre s krásným výhledem na zátoku Pain du Sucre. Večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani výlet do Národního parku Montagne d'Ambre, vzdáleného cca 30 km od Diego Suarez. Je to jeden z nejstarších národních parků na Madagaskaru, vytvořený v roce 1958. Je také jedním z nejvíce biologicky rozmanitých oblastí ostrova (75 druhů ptáků a 25 druhů savců). Park je známý svými četnými sopečnými jezery a malebnými vodopády. Vyskytují se zde také endemické rostliny a zvířata. Zvláštní pozornost si zaslouží chameleóni, kterých je zde až 11 druhů. Mezi nimi můžete najít jeden z nejmenších zástupců tohoto druhu, který se podobá suchému hnědému listu. Procházka parkem a hledání zajímavých exemplářů flory a fauny. Následně přejezd do malebné oblasti červené Tsingy (Red Tsingy), v níž v důsledku eroze vznikly nádherné krasové jevy. Jsou to jedinečné špičaté skalní útvary v nádherných odstínech červené (směs říčního písku a červené hlíny). Přejezd do okolí Národního parku Ankarana, ubytování a večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani návštěva Národního parku Ankarana, který je známý díky malebným skalním útvarům hovorově nazývaným Tsingy. Úžasná krajina vznikla v důsledku rozpuštění vápence kyselým deštěm spojeným s pravěkou činností místních sopek. Park byl vytvořen v roce 1956 a rozkládá se na více než 18 000 ha půdy. Lze zde vidět mimo jiné 40 druhů hadů a 10 druhů plazů. Mnoho druhů je pro tuto oblast endemických (např. 54 druhů ptáků), některé z nich jsou zařazeny mezi ohrožené druhy. Husté lesy rezervace tvoří ideální podmínky pro jednu z největších populací lemurů na světě. Lze zde vidět mimo jiné: lemura korunkatého (eulemur coronatus), lemura hnědého nebo ksukola ocasatého. Navíc v parku můžeme vidět majestátní baobaby. Ostré tvary, četné jeskyně, endemická vegetace a zajímavá stezka místy vedoucí mosty zavěšenými nad kaňonem zaručují nezapomenutelný zážitek i možnost pořídit jedinečné fotografie. Ubytování a večeře v okolí Ambanja. (Trasa cca 140 km)

Den 8
Po snídani přejezd do města Ankifa, ze kterého přeplujeme motorovou lodí na ostrov Nosy Be. Nosy Be znamená v jazyce Malgašů „velký ostrov“ a je opravdu největším ostrovem. Je oblíbenou destinací pro zahraniční turisty, ale i samotné obyvatele Madagaskaru, zejména díky jeho rajským plážím s bílým pískem i nočnímu životu. Z přístavu Hell Vill, do kterého připlujeme, začneme prohlídku ostrova. Nosy Be je ostrov o ploše cca 321 km² a hlavní silnice kolem ostrova je dlouhá cca 50 km. Cestou uvidíme pěstování stromů ylang-ylang, z jehož květů se vyrábějí aromatické oleje, mimo jiné se používá při výrobě parfémů Chanel no 5. Dojedeme k nejvyššímu bodu ostrova, vrcholu hory Passot ve výšce 329 m n.m. odkud se nám naskytne úchvatný výhled na moře a okolní sopečná jezera. Následně se vydáme na pláž Andilana - která je považována za nejkrásnější na ostrově. Nosy Be obývá endemický druh lemura tmavého (Eulemur macaco) a jedna z nejmenších žab na světě - Stumpffia pygmaea, která se vejde na nehet malíčku dospělého člověka. Ubytování a večeře v hotelu.

Den 9
Volný den. Pro zájemce fakultativní výlet, během kterého navštívíme sopečný ostrov Nosy Komba, známý především díky velké populaci lemurů tmavých, kteří se samou zvědavostí rádi přibližují až k turistům.
 
Den 10
Volný den. Pro zájemce plavba na malý ostrov Nosy Tanikely, kde bude možnost šnorchlování v křišťálově čisté vodě mezi místními korálovými útesy.

Den 11
Po pozdní snídani vystěhování z hotelu, volný čas na opalování a poslední nákupy na ostrově. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Antananariva. Ubytování a večeře.
 
Den 12
Po snídani návštěva Královského kopce Ambohimanga - považovaného za duchovní hlavní město Madagaskaru, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Je významným symbolem národní identity Malgašů. Navštívíme také místní trh Analakely, který byl kdysi považován za největší trh na světě. Večer transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 13
Přílet do Polska podle letového řádu. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum na Madagaskar
Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu.
Výroba víza po příletu na letišti v Antananarivo (vízum na 30 dní stojí cca 25 EUR).

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč