Ubytování UZB Obrázek0
Ubytování UZB Obrázek1
Ubytování UZB Obrázek2
Ubytování UZB Obrázek3
Ubytování UZB Obrázek4
Ubytování UZB Obrázek5
Ubytování UZB Obrázek6
Ubytování UZB Obrázek7
Ubytování UZB Obrázek8
Ubytování UZB Obrázek9
Ubytování UZB Obrázek10
Ubytování UZB Obrázek11
Ubytování UZB Obrázek12

Uzbekistán - prohlédněte si město Samarkand

Uzbekistán - Taškent
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava-Taškent-Varšava (s přestupem), vnitřní přelet na trase Urgenč-Taškent (váhový limit zavazadla 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování v 3* a 4* hotelech (7 nocí), stravování dle programu, transfery klimatizovaným autokarem, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a místních průvodců, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky za fotografování a spropitné - cena cca 200 USD/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje: další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje, fakultativní výlety a poplatek za vyřízení víza.


Fakultativní výlety: večeře spojená s folklórní ukázkou a módní přehlídkou v medrese cca 30 USD/os., návštěva továrny na výrobu hedvábného papíru cca 5 USD/os., ochutnávka vín a likérů cca 20 USD/os.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Uzbekistan - Zobaczyć Samarkandę
Kód zájezdu: UZB


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 13.10.2023 a mohou být změněny.

Program

Uzbekistán - prohlédněte si město Samarkand - 9 dní • Taškent - nádherné hlavní město • Samarkand - nejstarší město světa • Buchara - „město-muzeum“ • červený písek pouště Kyzylkum • Chiva a palác Tash Hauli 


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Taškentu pravidelnou linkou (s přestupem).


Den 2
Přílet do Taškentu. Transfer na snídani a přejezd do města Samarkand. Po příjezdu ubytování v hotelu, odpočinek po cestě. Pozdě odpoledne odjezd na prohlídku továrny na výrobu „hedvábného“ papíru (za poplatek). Ve večerních hodinách večeře v Samarkandě. (Trasa cca 300 km)


Den 3
Po snídani prohlídka města Samarkand - „hlavního města hlavních měst“ - jednoho z nejstarších měst světa, jehož počátky sahají do 8. století př. n. l. a je považováno za jedno z nejkrásnějších ve Střední Asii. Nejdřív navštívíme observatoř Ulugh Beg krále-astronoma, který fascinován hvězdami a vesmírem postavil jednu z největších observatoří ve starověkém světě. Poté navštívíme Afrasiab muzeum, jehož název je odvozen od jména legendárního krále. Krátký přejezd k Mauzoleu Tímúrů v hřbitovním komplexu Shah-i Zinda (doslovně žijící král) ze 14.-15. století, po jehož návštěvě se projdeme starobylým centrem Marakandy. Uvidíme mešitu Bibi-Khanym postavenou Tamerlánem jako největší mešita v islámském světě a nedaleký starobylý bazar Siab - největší bazar ve městě. Shrnutím naší prohlídky bude náměstí Registan - nejdůležitější náměstí ve městě, s dokonale zachovalými medresami a mauzoleum Gur-e Amir, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a bylo postaveno Tamerlánem v roce 1404. V tomto mauzoleu byl pohřben vládce a všichni členové jeho rodiny. Pro zájemce návštěva výrobny místních vín a likérů, ochutnávka spojená s možností nákupu (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu ve městě Samarkand. (Trasa cca 60 km)


Den 4
Po snídani odjezd ve směru města Buchara. Během cesty zastavíme u Navoiy, kde uvidíme polský hřbitov, který je jednou z nekropolí svědčící o přítomnosti Poláků, kteří byli během války v těchto oblastech jako součást Andersovy armády. Další zastávka bude ve městě G´ijduvon, které se od starověku považovalo za centrum obchodu a keramiky. Navštívíme rodinnou dílnu Narzullaevů, která vyrábí keramiku již po 7 generací a je jednou z nejuznávanějších v této oblasti. Následně přejezd do Vobkentu, kde uvidíme 40 m vysoký minaret z konce 12. století. Po příjezdu do Buchary navštívíme letní sídlo posledního emíra Buchary - Sitoraie Mokhi-Khosa. Večeře a přenocování v hotelu ve městě Buchara. (Trasa cca 470 km)


Den 5
Po snídani návštěva města Buchara, které je díky své 25 staletí dlouhé historii nazýváno „městem-muzeem“. Toto magické město bylo kdysi hlavním městem mocného emirátu Buchary. Historie Buchary sahá až 2300 let zpátky, což lze vidět pozorováním více než 140 památek nacházejících se na jeho území. Město bylo kdysi významným nákupním centrem na Hedvábné stezce. Prohlídku začneme návštěvou Mauzolea Ismáíla Sámáního - zakladatele perské samanidské dynastie. Následně uvidíme: citadelu Ark, Chashma-Ayub - mauzoleum z 12. století, komplex Po-i-Kalyan z 12. století, který zahrnuje mešitu Kalyan a minaret Mir-i Arab a mešitu Magok-i-Attari, kde uvidíme sbírky cenných koberců z různých oblastí střední Asie. Během prohlídky oběd. Večer zveme na večeři spojenou s folklórní ukázkou a módní přehlídkou v historické medrese (za příplatek). Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 60 km)


Den 6
Po snídani přejezd do Chivy. Cestou budeme míjet červený písek pouště Kyzylkum, přes kterou před stovkami let procházely velbloudí karavany, které cestovaly po Velké hedvábné stezce. Budeme mít možnost obdivovat písečné duny, vzdálená horská pásma a řeku Amudarja, která je přirozenou hranicí mezi Uzbekistánem a Turkmenistánem. Večeře a přenocování v hotelu ve městě Chiva. (Trasa cca 470 km)


Den 7
Po snídani návštěva města Chiva. Uvidíme mimo jiné: palác Tash Hauli, bývalé sídlo chána a jeho čtyř legálních manželek, mešitu Džuma z 19. století, která má krásnou dřevěnou klenbu a 115 vyřezaných sloupů, Kunya Ark - starou pevnost z 5. století, kterou postavil chán jako původní rezidenci, stejně jako věž Ak šejch Bobo. Budeme mít také příležitost obdivovat nádherné panorama města z vyhlídkové terasy. Pozdě odpoledne brzká večeře a večer přejezd na letiště do Urgenče - rodného města Anny German. Přelet do Taškentu, po příletu přenocování v hotelu v Taškentu. (Trasa cca 80 km + přelet)
Upozornění! Přelet je možný i 8. den dopoledne, poté dodatečný nocleh v Chivě místo v Taškentu. Let možný na trasách Urgenč nebo Nukus - Taškent. Dojezd na letiště je 1 a 3 hodiny.


Den 8
Po snídani se vydáme na prohlídku Taškentu - hlavního města Uzbekistánu a jednoho z největších měst ve střední Asii. Uvidíme mimo jiné novou část města: Náměstí Nezávislosti - největší městské náměstí v bývalém Sovětském svazu, na kterém se kdysi nacházel nejvyšší pomník Lenina (30 m vysoký). Pomník byl v roce 1992 nahrazen velkým globusem představujícím mapu Uzbekistánu. Následně přejedeme do staré části města, kde uvidíme mimo jiné: komplex Khazrati Imam s mešitou, medresu Kukeldash ze 16. století - největší koránskou školu ve střední Asii a navštívíme Chorsu bazar. Odpoledne uvidíme Muzeum užitého umění představující uzbecké ozdoby na předmětech každodenního užití, následně Prokatedru Ježíšova Svatého srdce a památník připomínající Poláky padlé v uzbeckých zemích. Ve večerních hodinách tradiční folklórní večeře s ukázkami. Přenocování v hotelu v Taškentu. (Trasa cca 60 km)


Den 9
Brzké vystěhování z hotelu, snídaně v podobě cestovních balíčků. Odlet z Taškentu do Varšavy (s přestupem).


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Nejlépe směnitelnou měnou je USD (pouze nové bankovky vydané po roce 2006 a EUR). 

Víza - informace pro prodejce

Vízum
Od 1.2.2019 mohou občané ČR cestovat do Uzbekistánu bez víz, pobyt však nesmí přesáhnout 30 dní. 

Hotel

Poloha
***/**** hotely - 7 nocí: Taškent (2 noci), Chiva (1 noc), Buchara (2 noci), Samarkand (2 noci).

Vybavení: restaurace, bar a obvykle: bezdrátový přístup k internetu, obchod se suvenýry a se základními potravinářskými výrobky.

Pokoje: k dispozici jsou pouze dvoulůžkové pokoje, chybí třílůžkové pokoje nebo dvoulůžkové pokoje s přistýlkou. Pokoje jsou vybaveny: klimatizací, koupelnou, často mini barem (za příplatek) a TV.

Strava: snídaně formou bufetu. Večeře jsou nejčastěji servírovány ke stolu, se salátovým bufetem. Nápoje k večeřím jsou za příplatek.

Místní kategorie
***/****

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč