Ubytování TAB Obrázek0
Ubytování TAB Obrázek1
Ubytování TAB Obrázek2
Ubytování TAB Obrázek3
Ubytování TAB Obrázek4
Ubytování TAB Obrázek5
Ubytování TAB Obrázek6
Ubytování TAB Obrázek7
Ubytování TAB Obrázek8
Ubytování TAB Obrázek9

V zemi tisíce pagod

Thajsko - Bangkok
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let) do Bangkoku, přelet místními leteckými linkami na trase: Bangkok - Mandalaj, Bagan - Heho, Heho - Thandwe, Thandwe - Rangún a Rangún - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu (14 snídaní, 3 obědy a 5 večeří), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem cca 260 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na barmské vízum. 

Název zájezdu v polském jazyce: W krainie tysiąca pagód
Kód zájezdu: TAB

Program

Bangkok a Zlatá hora (Golden Mountain) • Mandalaj a Amarapura • město nesmrtelnosti - Rangún a Šweitigoumská pagoda (Zlatá pagoda) • Bagan a vulkanická hora Popa • magické jezero Inle • rajské pláže Ngwe Saung

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Thajska.

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - výlet lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu. 

Den 3
Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Mandalaje. Následně přejezd na plavbu do Mingun, kde můžeme vidět pozůstatky nedokončené, 150 metrů vysoké pagody a největší funkční zvon na světě. Odpoledne prohlídka Mandalaje, kde uvidíme mimo jiné: pagodu Mandalay Mahamuni - chrám se slavnou sochou Buddhy Manhamuni (nejposvátnější v Barmě). Večer ubytování a večeře v hotelu v okolí Mandalaje. (Vnitřní přelet + trasa cca 100 km) 

Den 4
Po časné snídani vystěhování z hotelu. Přejezd k pagodě Kuthodaw, známé jako „největší kniha světa“, ve které se uchovává 729 mramorových tabulí s celým buddhistickým kánonem. Poté návštěva Shwenandaw Kyaung - kláštera, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevěné stavby. Následně prohlídka nedaleké Amarapury - bývalého hlavního města Horní Barmy - nazývaného jako Město nesmrtelnosti. Navštívíme mimo jiné: klášter Mahagandayon, ve kterém můžeme vidět každodenní život mnichů a most U-Bein - nejdelší most na světě (1,2 km dlouhý), vyrobený z teakového dřeva. Kolem poledne přejezd do Baganu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Baganu. (Trasa cca 190 km) 

Den 5
Po snídani odjezd na prohlídku Baganu, kterou začneme na trhu Nyaung Oo, kde kromě nákupů budeme moci sledovat místní řemeslníky při práci. Následně přejezd k „archeologické zóně“ Bagan, kde se v dobrém stavu zachovalo cca 2000 chrámů roztroušených po širokém okolí. Například: pagoda Shwezigon z 11. století a svatyně Ananda, se čtyřmi sochami Buddhy zobrazujícími postupné fáze dosažení nirvány. Oběd. Prohlídku zakončíme návštěvou místní továrny na lakované výrobky - specialitu Baganu. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumávání Baganu nebo na odpočinek. Večer pro zájemce (za příplatek cca 20 USD/os.) přejezd kočárem mezi svatyněmi Baganu během západu slunce. Přenocování. (Trasa cca 20 km) 

Den 6
Pobyt v hotelu. Po snídani pro zájemce (za příplatek) projížďka na kolech/v kočárech mezi nejatraktivnějšími chrámy Baganu, během přejezdu lze pozorovat idylickou krajinu středověkého Baganu. V ceně výletu oběd v místní restauraci.

Den 7
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Heho. Po přeletu pojedeme do Kakku, jednoho z nejvíce magických míst v Barmě. Projdeme se mezi více než dvěma tisíci stúpami, které vypadají jako obrovský kamenný les. Následně přejezd do oblasti jezera Inle. Možnost návštěvy místního vinařství (jednoho ze dvou v zemi) s možností ochutnávky pro zájemce. Večeře a ubytování v hotelu, přenocování. (Vnitřní přelet + trasa cca 150 km)
 
Den 8
Po časné snídani se vydáme směrem k jedinečnému a magickému jezeru Inle, které se nachází 900 m n. m. a měří více než 20 km. Dojedeme do přístavu Nyaung Shwe, odkud poplujeme do vesnice Innpawkhone. V jejím okolí uvidíme řemeslné dílny, ve kterých jsou vyráběny tkaniny z hedvábí, tradiční loděnici a výrobnu doutníků. Pokud bude dostatek času, pro zájemce návštěva pagody Phaung Daw U, kláštera Nga Phae Chaung a plovoucích zahrad. Odpoledne budeme pokračovat v prozkoumávání okolí jezera Inle. Poplujeme lodí malebnou řekou do Indain, kde uvidíme komplex pagod ze 17. století. Večeře a návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Thandwe. Následně přejezd do Ngapali.
Ubytování v hotelu na pláži, volný čas. Přenocování. (Trasa cca 40 km + vnitřní přelet)

Den 10 - 13
Pobyt na pláži v Ngapali (stravování - pouze snídaně). Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů. 
 
Den 14
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště Thandwe a přelet do Rangúnu. Následně prohlídka města. Vydáme se k umělému jezeru Kandawgyi, odkud se rozprostírá jedinečný výhled na mnoho zajímavostí umístěných na břehu jezera, včetně pagody Shwedagon a impozantní královské lodě Karaweik. Odpoledne navštívíme nejslavnější pagodu v hlavním městě Barmy - Šweitigoumskou pagodu - seskupení chrámů z 6 století př. n. l. Pagoda je téměř 100 metrů vysoká a je obklopena 64 menšími pagodami - je to jedna ze svatyní uchovávající relikvie Buddhy. Svatyni pokrývá 13 tisíc zlatých plátků a vrcholek je ozdoben diamanty a drahými kameny (včetně 76 karátového diamantu). Oběd a volný čas na nákupy. Večer pro zájemce večeře spojená s ukázkou místních lidových tanců (za příplatek cca 40 USD/os.). Ubytování a přenocování v Rangúnu. (Trasa cca 20 km + vnitřní přelet)
 
Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu, přejezd na letiště v Rangúnu a přelet do Bangkoku. Transfer do hotelu, rozlučková večeře a přenocování. (Vnitřní přelet)

Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce delegátů během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský delegát právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku. 
- V některých objektech jsou vybírány poplatky za fotografování a filmování.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Chrámy v Barmě se navštěvují vždy naboso - bez obuvi a ponožek.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Přelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Upozornění! V souladu s ustanoveními Úřadu pro civilní letectví v Thajsku nelze využít zpáteční let charterem společnosti LOT na trase Bangkok - Varšava, pokud jste nepřiletěli do Thajska charterem společnosti LOT na trase Varšava - Bangkok v rámci stejné sezóny (od listopadu do března).

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - po roce 2000 („barevná“ řada).

Víza

Obyvatelé ČR potřebují pro vstup do Myanmaru vízum. Bližší informace v cestovní kanceláři.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Informace o hotelech

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu *** podle hodnocení organizátora, mějte prosím na paměti, že v Barmě se standardy hotelů mohou mírně lišit od evropských norem (v Thajsku a Barmě neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely přenechávají kategorizaci organizátorům zájezdů).
Pokoje: skromně, ale pohodlně zařízené pokoje s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy minibar (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Pobytová část

Hotely kategorie min. **** - ubytování v hotelu Aureum Resort & Spa (místní kategorie 5*) v Ngwesaung nebo v podobném.
Pokoje: komfortní pokoje s koupelnou, TV, klimatizací, telefonem, minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Vybavení: v hotelech je recepce, restaurace a obvykle bar. 

Webové stránky
https://www.aureumpalacehotelandresortngapali.com/ 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.3 Kč