Ubytování TAB Obrázek0
Ubytování TAB Obrázek1
Ubytování TAB Obrázek2
Ubytování TAB Obrázek3
Ubytování TAB Obrázek4
Ubytování TAB Obrázek5
Ubytování TAB Obrázek6
Ubytování TAB Obrázek7
Ubytování TAB Obrázek8
Ubytování TAB Obrázek9

V zemi tisíce pagod

Thajsko - Bangkok
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) do Bangkoku a z Bangkoku do Polska, přelet místními leteckými linkami na trase: Bangkok - Mandalaj, Bagan - Heho, Heho - Thandwe, Thandwe - Rangún a Rangún - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu (14 snídaní, 3 obědy a 5 večeří), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem cca 270 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na barmské vízum. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: W krainie tysiąca pagód
Kód zájezdu: TAB

Program

Bangkok a Zlatá hora (Golden Mountain) • Mandalaj a Amarapura • město nesmrtelnosti - Rangún a Šweitigoumská pagoda (Zlatá pagoda) • Bagan a vulkanická hora Popa • magické jezero Inle • rajské pláže Ngapali

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem společnosti LOT nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let) do Bangkoku.

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - výlet lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu. 

Den 3
Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Mandalaje. Následně přejezd na plavbu do Mingun, kde můžeme vidět pozůstatky nedokončené, 150 metrů vysoké pagody a největší funkční zvon na světě. Odpoledne prohlídka Mandalaje, kde uvidíme mimo jiné: pagodu Mandalay Mahamuni - chrám se slavnou sochou Buddhy Manhamuni (nejposvátnější v Barmě). Večer ubytování a večeře v hotelu v okolí Mandalaje. (Vnitřní přelet + trasa cca 100 km) 

Den 4
Po časné snídani vystěhování z hotelu. Přejezd k pagodě Kuthodaw, známé jako „největší kniha světa“, ve které se uchovává 729 mramorových tabulí s celým buddhistickým kánonem. Poté návštěva Shwenandaw Kyaung - kláštera, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevěné stavby. Následně prohlídka nedaleké Amarapury - bývalého hlavního města Horní Barmy - nazývaného jako Město nesmrtelnosti. Navštívíme mimo jiné: klášter Mahagandayon, ve kterém můžeme vidět každodenní život mnichů a most U-Bein - nejdelší most na světě (1,2 km dlouhý), vyrobený z teakového dřeva. Kolem poledne přejezd do Baganu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Baganu. (Trasa cca 190 km) 

Den 5
Po snídani odjezd na prohlídku Baganu, kterou začneme na trhu Nyaung Oo, kde kromě nákupů budeme moci sledovat místní řemeslníky při práci. Následně přejezd k „archeologické zóně“ Bagan, kde se v dobrém stavu zachovalo cca 2000 chrámů roztroušených po širokém okolí. Například: pagoda Shwezigon z 11. století a svatyně Ananda, se čtyřmi sochami Buddhy zobrazujícími postupné fáze dosažení nirvány. Oběd. Prohlídku zakončíme návštěvou místní továrny na lakované výrobky - specialitu Baganu. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumávání Baganu nebo na odpočinek. Večer pro zájemce (za příplatek cca 20 USD/os.) přejezd kočárem mezi svatyněmi Baganu během západu slunce. Přenocování. (Trasa cca 20 km) 

Den 6
Pobyt v hotelu. Po snídani pro zájemce (za příplatek) projížďka na kolech/v kočárech mezi nejatraktivnějšími chrámy Baganu, během přejezdu lze pozorovat idylickou krajinu středověkého Baganu. V ceně výletu oběd v místní restauraci.

Den 7
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Heho. Po přeletu pojedeme do Kakku, jednoho z nejvíce magických míst v Barmě. Projdeme se mezi více než dvěma tisíci stúpami, které vypadají jako obrovský kamenný les. Následně přejezd do oblasti jezera Inle. Možnost návštěvy místního vinařství (jednoho ze dvou v zemi) s možností ochutnávky pro zájemce. Večeře a ubytování v hotelu, přenocování. (Vnitřní přelet + trasa cca 150 km)
 
Den 8
Po časné snídani se vydáme směrem k jedinečnému a magickému jezeru Inle, které se nachází 900 m n. m. a měří více než 20 km. Dojedeme do přístavu Nyaung Shwe, odkud poplujeme do vesnice Innpawkhone. V jejím okolí uvidíme řemeslné dílny, ve kterých jsou vyráběny tkaniny z hedvábí, tradiční loděnici a výrobnu doutníků. Pokud bude dostatek času, pro zájemce návštěva pagody Phaung Daw U, kláštera Nga Phae Chaung a plovoucích zahrad. Odpoledne budeme pokračovat v prozkoumávání okolí jezera Inle. Poplujeme lodí malebnou řekou do Indain, kde uvidíme komplex pagod ze 17. století. Večeře a návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Thandwe. Následně přejezd do Ngapali.
Ubytování v hotelu na pláži, volný čas. Přenocování. (Trasa cca 40 km + vnitřní přelet)

Den 10 - 13
Pobyt na pláži v Ngapali (stravování - pouze snídaně). Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů. 
 
Den 14
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště Thandwe a přelet do Rangúnu. Následně prohlídka města. Vydáme se k umělému jezeru Kandawgyi, odkud se rozprostírá jedinečný výhled na mnoho zajímavostí umístěných na břehu jezera, včetně pagody Shwedagon a impozantní královské lodě Karaweik. Odpoledne navštívíme nejslavnější pagodu v hlavním městě Barmy - Šweitigoumskou pagodu - seskupení chrámů z 6 století př. n. l. Pagoda je téměř 100 metrů vysoká a je obklopena 64 menšími pagodami - je to jedna ze svatyní uchovávající relikvie Buddhy. Svatyni pokrývá 13 tisíc zlatých plátků a vrcholek je ozdoben diamanty a drahými kameny (včetně 76 karátového diamantu). Oběd a volný čas na nákupy. Večer pro zájemce večeře spojená s ukázkou místních lidových tanců (za příplatek cca 40 USD/os.). Ubytování a přenocování v Rangúnu. (Trasa cca 20 km + vnitřní přelet)
 
Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu, přejezd na letiště v Rangúnu a přelet do Bangkoku. Transfer do hotelu, rozlučková večeře a přenocování. (Vnitřní přelet)

Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska charterovým letadlem společnosti LOT nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce delegátů během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský delegát právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku. 
- V některých objektech jsou vybírány poplatky za fotografování a filmování.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Chrámy v Barmě se navštěvují vždy naboso - bez obuvi a ponožek.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - po roce 2000 („barevná“ řada).

Upozornění k přeletu

Přelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek. Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Víza - informace pro prodejce

Myanmar od 1.1.2020 přistupuje k úpravě vízové praxe ve vztahu k držitelům pasů České republiky, kterým nově umožňuje získat turistická víza při příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto. Tato víza, striktně pro turistické účely, dovolí pobyt v délce do 30 dnů, jejich vydání je zpoplatněno částkou 50 USD. Nová praxe má trvat po tři roky (do 31.12.2022). 

Upozornění! Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.

Informace o hotelech

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu *** podle hodnocení organizátora, mějte prosím na paměti, že v Barmě se standardy hotelů mohou mírně lišit od evropských norem (v Thajsku a Barmě neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely přenechávají kategorizaci organizátorům zájezdů).
Pokoje: skromně, ale pohodlně zařízené pokoje s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy minibar (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Pobytová část

Hotely kategorie min. **** - ubytování v hotelu Aureum Resort & Spa (místní kategorie 5*) v Ngwesaung nebo v podobném.
Pokoje: komfortní pokoje s koupelnou, TV, klimatizací, telefonem, minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka může být formou rozkládací postele nebo pohovky).

Vybavení: v hotelech je recepce, restaurace a obvykle bar. 

Webové stránky
https://www.aureumpalacehotelandresortngapali.com/ 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč