Ubytování AWI Obrázek0
Ubytování AWI Obrázek1
Ubytování AWI Obrázek2
Ubytování AWI Obrázek3
Ubytování AWI Obrázek4
Ubytování AWI Obrázek5
Ubytování AWI Obrázek6
Ubytování AWI Obrázek7
Ubytování AWI Obrázek8
Ubytování AWI Obrázek9
Ubytování AWI Obrázek10
Ubytování AWI Obrázek11
Ubytování AWI Obrázek12
Ubytování AWI Obrázek13

Velrybí zpěv

Argentina
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely a hostely *** (9 nocí)

Pokoje: dvoulůžkové s sociálním zařízením, možnost 1 přístýlky.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu (snídaně nebo breakfast box + večeře nebo oběd), služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 200 USD/os. + cca 50 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Wielorybi śpiew
Kód zájezdu: AVI

Program

Buenos Aires a argentinská Patagonie • poloostrov Valdés - velryby, tučňáci, rypouši • tučňáci magellanští a tučňáci Humboldtovi • ostrov Pájaros a „Malý princ“ • Montevideo a Río de la Plata v Uruguayi • Laguna de Castillos - slavné stromy Ombu • Colonia de Sacramento • na návštěvě u gauchos

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť. 

Den 2
Přílet do Buenos Aires. Volný čas na krátký odpočinek. Následně prohlídka města Buenos Aires přezdívaného Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu, v níž plnil svoji kardinálskou funkci papež František. Multikulturní charakter města bude nejvíce znatelný na Avenida de Mayo s bohatou kolekcí architektonických objektů. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Přestávka na oběd v restauraci (v ceně). Po obědě prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero, Palermo a Recoleta, hřbitova, který je místem odpočinku Evity Perónové. Návrat do hotelu, volný čas na odpočinek, přenocování. (Trasa cca 50 km) 

Den 3
Po snídani transfer na letiště. Přelet na jih Argentiny do města Trelew. Po příletu přejezd do rezervace Punta Tombo. V období od září do dubna na toto místo dorazí kolem půl milionu tučňáků magellanských, aby zde hnízdili. Je to největší kolonie v celé Jižní Americe. Budeme mít příležitost pozorovat chování a společný život tučňáků, ale také pozorovat jiné ptáky: kormorány, chaluhy, buřňáky. Následně přejezd do města Puerto Madryn, večeře, ubytování, přenocování. (Trasa cca 220 km)

Den 4
Snídaně. Prohlídka poloostrova Valdés (UNESCO) - neobvyklého místa argentinské Patagonie. Je to místo výskytu velryb a kosatek (lze je pozorovat zejména při páření v únoru a březnu). Na pobřeží poloostrova Valdés je největší koncentrace těchto zvířat, lze se zde setkat i s několika sty jedinců najednou. Tyto obrovské savce dlouhé až několik metrů lze pozorovat zblízka, často s mláďaty. Je to úžasná podívaná, kdy tiše plují pod hladinou vody, následně tryskají fontánu a nakonec vystavují obrovskou ocasní ploutev. Kromě velryb a kosatek je pobřeží Valdés také domovem lachtanů, rypoušů sloních, tuleňů, tučňáků a velkého množství ptáků. Rozlehlé pláně jsou obývány pštrosy nandu, lamami guanaco, liškami, monogamními marami stepními a pásovci. V programu výletu: plavba lodí z Puerto Piramides na pozorování velryb, kosatek a delfínů. Přejezd do Ponta Delgada (lachtani a rypouši sloní) a také Punta Cantor a Caleta Valdés, kde navštívíme několik panoramatických míst, odkud lze pozorovat velryby. Ve volném čase přejedeme k vyhlídkové věži v Istmo Ameghino, odkud lze vidět slavný ostrov Pajaros, kterým byl inspirován Saint - Exupéry během psaní „Malého prince“. Večeře a přenocování ve městě Puerto Madryn. (Trasa cca 250 km)

Den 5
Snídaně a transfer na letiště ve městě Trelew. Přelet do Buenos Aires. Pro zájemce možnost večeře a tango show v jednom z klubů v Buenos Aires (za příplatek cca 100 USD).

Den 6
Snídaně. Plavba trajektem přes největší ústí světa - Río de la Plata do Uruguaye. Prohlídku hlavního města Montevideo začneme na náměstí Nezávislosti, kde uvidíme mimo jiné: mauzoleum a sochu největšího uruguayského hrdiny - Josého Artigase, Palacio Salvo, Palacio Estevez, Solis Theatre a bránu citadely. Poté budeme pokračovat v prohlídce náměstí Plaza de la Constitucion, kde se nachází katedrála a radnice. Procházku zakončíme u přístavního trhu Mercado del Puberto. Následně se vydáme na jednu z nejdelších promenád světa - La Rambla (22 km dlouhou). Během další panoramatické prohlídky města uvidíme: čtvrť obydlenou rodinami aristokratů, palácové zahrady, prezidentský palác a stadion, kde se konalo první Mistrovství světa ve fotbale. Přejezd od hotelu na pobřeží do okolí města Punta del Este, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)
 
Den 7
Snídaně. Přejezd do Cabo Polonio. Přesedneme do speciálních nákladních automobilů a písčitým terénem dojedeme do Cabo, jedné z nejdivočejších částí Uruguaye. Tam uvidíme maják Faro de Cabo Polonio z 19. století a vesnici, kde život plyne velmi pomalu. Navštívíme druhou největší kolonii lachtanů a s trochou štěstí uvidíme také tučňáky. Poté se vydáme k Laguna de Castillos, k největšímu shluku stromů Ombu na světě. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 8
Snídaně. Volný den k opalování a odpočinku u oceánu. Pro zájemce zorganizujeme fakultativní výlet (za příplatek cca 100 USD) do Národního parku Santa Teresa nebo plavbu na ostrov Lobos. Večeře v hotelu, přenocování.
 
Den 9
Po snídani vystěhování a přejezd do Colonia de Sacramento (seznam UNESCO). Pronájem kol a projížďka po nové části města (prohlídka je možná také turistickým autobusem). Úzké a klikaté uličky, okouzlující bary, restaurace a nádherný výhled na řeku sem přitahuje mnoho turistů. Navštívíme historickou část Colonie - čtvrť Barrio Histórico. Zdejší městské hradby jsou spolu s vjezdovou bránou velmi dobře zachovalé. Poté se projdeme krásnými klikatými uličkami kolem portugalských a španělských budov až k zrenovovanému majáku a jachtařskému přístavu. Odpoledne plavba do Buenos Aires, ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 10
Snídaně v hotelu, poté výlet na typický argentinský ranč. Tento den se seznámíme s kulturou a životním stylem moderních gauchos - neboli kovbojů, kteří jsou argentinským národním symbolem. Návštěva nám umožní zblízka pozorovat zvyky gauchos pracujících na rozlehlých pláních nazývaných pampas. Tento den bude oběd formou barbeque. Argentina je známá pro svá jídla na grilu a slavné hovězí maso nejvyšší kvality, které je skutečnou argentinskou chloubou (kromě grilovaných jídel se budou podávat také tzv. empanadas, neboli pirožky, saláty, dezerty, vína a káva). Po jídle fiesta gaucha - neboli show gauchos kultury s živou hudbou, ukázkami regionálního tance a tanga. Gauchos představí také své vynikající jezdecké dovednosti. Budeme mít také příležitost k jízdě na koni v doprovodu gauchos. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 200 km)
 
Den 11
Po snídani v hotelu vystěhování. Volný čas na poslední nákupy nebo samostatné prozkoumávání Buenos Aires. Průvodce navrhne plavbu po kanálech Tigre (za příplatek). Odlet do Polska v odpoledních hodinách.

Den 12
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie.
 
Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle.
- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).
- V Argentině je váhový limit hlavního zavazadla během některých vnitřních přeletů 15 kg (možnost doplatku na místě za nadměrné zavazadlo 40 USD - 8 kg).
- Cena nezahrnuje pobytovou taxu v Argentině - cca 1 USD/noc/os. Poplatek se hradí u průvodce nebo na recepci při ubytování.
- UPOZORNĚNÍ! Po přistání v Buenos Aires, během pasové kontroly, úředníci žádají o uvedení hotelu v Buenos Aires, ve kterém budete ubytováni. Uveďte libovolný název hotelu: např. Meriti, Rochester, Castelar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901/5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.5 Kč