Ubytování BSP Obrázek0
Ubytování BSP Obrázek1
Ubytování BSP Obrázek2
Ubytování BSP Obrázek3
Ubytování BSP Obrázek4
Ubytování BSP Obrázek5
Ubytování BSP Obrázek6
Ubytování BSP Obrázek7
Ubytování BSP Obrázek8
Ubytování BSP Obrázek9
Ubytování BSP Obrázek10
Ubytování BSP Obrázek11
Ubytování BSP Obrázek12
Ubytování BSP Obrázek13
Ubytování BSP Obrázek14
Ubytování BSP Obrázek15
Ubytování BSP Obrázek16
Ubytování BSP Obrázek17

Volání přírody

Brazílie - Rio de Janeiro
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Hotely:
- v Rio de Janeiru hotel (5 nebo 6 nocí) - nachází se cca 100 - 400 m od Copacabany nebo Ipanemy (v karnevalovém období možnost ubytování v hotelu 100 - 300 m od pláže Flamengo)
- v Bonito (3 noci)
- v São Luís (2 noci)
 
Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Ubytování zahrnuje: 
Pro odlety z Polska ve čtvrtek - 10 nocí (první noc ze čtvrtka na pátek). 
Pro odlety z Polska v neděli - 11 nocí (odlet z Polska v neděli, přílet do Ria v pondělí v časných ranních hodinách. První noc z neděle na pondělí). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, vnitřní přelety, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), (9 nocí), stravování dle programu (snídaně, večeře), služby průvodce v Brazílii, balíček pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupenky do navštěvovaných objektů, fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, spropitné a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v programu - cca 250 USD/os. (včetně spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Název zájezdu v polském jazyce: Zew natury
Kód zájezdu: BSP

Program

Rio de Janeiro • jeskyně Gruta de Lagoa Azul • křišťálově čistá řeka Sucuri • Pantanal - největší mokřady světa • království zvířat: capybary, mravenečníci, pásovci, tapíři, opice • papoušci hyacintoví • místní přelety v ceně

Den 1 
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou do Rio de Janeira (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady

Den 2
Příjezd do Rio de Janeira, pasová kontrola. Pak začneme zkoumat Rio de Janeiro, o němž se brazilští mluvčí zmiňují jako o cidade maravilhosa - nádherném městě, které žije po celý den. Rio de Janeiro, samba a karneval jsou skvělé trio, které láká každého z celého světa, a koupané pláže Copacabana a Ipanema jsou nejznámějšími vizitkami Rio. Nejprve jdeme na vrchol hory Corcovado, kde je slavná socha Krista Spasitele, 38 metrů vysoká. V roce 2007 byl považován za jednoho ze sedmi nových divů světa. Pak se vydejte na "červenou pláž" - Praia Vermelha, odkud nás lanovka zavede na vrchol kopce Pão de Açúcar (pole: Sugarloaf, 396 m nm). Návrat do hotelu a polopenze. (Trasa je cca 50 km).

Den 3
Po snídani, check-out, transfer na letiště a let do Campo Grande (možná změna). Transfer do Bonita (cca 4 hodiny), jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Brazílii. Bonito je skvělou základnou pro Pantanal, který se nazývá největší mokřady na světě. Známý pro své divoké zvěře, to je jeden z největších atrakcí Brazílie, ačkoli to je také částečně lokalizováno v Paraguayi a Bolívie. V Pantanalu se můžete setkat s více divokými zvířaty v jejich přirozeném prostředí než v jiných částech Brazílie. Je zde 1132 druhů motýlů, 656 druhů ptáků, 122 druhů savců, 263 druhů ryb a 93 druhů plazů. Večeře, přes noc. (Trasa je asi 350 km)

Den 4
Po snídani začneme objevovat jeskyně Gruta de Lagoa Azul. Skalní útvary i vodní barvy se mísí se skutečným zázrakem přírody. Pak se vraťte do města. Volný čas na nákupy a oběd (za příplatek). Odpoledne, pro dobrovolníky a za příplatek (cca 100 USD / osoba), výlet na břeh křišťálově čisté řeky Sucuri. Je to jedna z nejčistších řek na světě a různé odstíny modré a zelené tvoří jedinečnou mozaiku barev. Oblečeni do pěny a kapoku, nejdřív půjdeme lodí, pak se vrátíme s maskou a trubkou, sledujeme neobvykle zajímavý svět pod vodou, který se vznáší na vodě (poznámka: nemusíte plavat). Návrat do hotelu. Večeře a noc. (Trasa je asi 50 km)

Den 5
Celodenní výlet do fazany na Pantanalu. Pantanal je známá nížina se sítí kanálů a stojatých vod, kde se můžeme setkat s očima s divokou přírodou. Žijí zde živá zvířata, jako jsou capybaras, anteaters, marsh deers, obří bitevní lodě, tapíry, opice, Nandu a Cayman. Region se může pochlubit také bohatstvím avifauny, protože je zde 26 druhů ptáků, včetně papoušků hyacintů, ale i dravých ptáků. Nejprve půjdeme na lodní plavbu po řece, abychom se podívali na ptáky a ryby na pirany. Pak máme typický oběd pro oblast Pantanal. Po obědě je čas na vzrušující safari safari a pozorování divokých zvířat (nacházejí se ve volné přírodě a neexistuje žádná záruka, že je všechny uvidíme). Návrat na stránku „Bonito“. Večeře a noc. (Trasa je asi 100 km)

Den 6
Po snídani, transfer na letiště (cca 4 hodiny) a let se změnou na Iguazu, místo, kde se nacházejí světoznámé vodopády Iguazu, které v Guaraní indické znamenají "velkou vodu". Park Iguazu byl zapsán na seznam UNESCO a byl také na seznamu sedmi současných divů světa v kategorii: příroda. Večeře a noc.

Den 7
Snídaně. Transfer do parku a návštěva brazilské strany vodopádů. Procházka po stezce, během které budeme obdivovat nádherné kaskády vody, tekoucí z různých výšek, ale hlavním cílem naší cesty bude setkání s největším vodopádem Iguaçu s názvem Garganta del Diablo - Čertův chrlič, který je přes 70 m vysoký. Řev masy vody padající z čedičové police a všudypřítomná mlha je nezapomenutelným zážitkem. Nakonec nás výtah odveze na horní úroveň vodopádů a opět zde bude možnost pořídit další výjimečné fotografie. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh. (Trasa je asi 30 km). V tento den, pro dobrovolníky a pokud to čas dovolí, nabídneme návštěvu parku ptáků (dodatečně splatných kolem 35 USD / osoba) a latino show (cca 75 USD / osoba).

Den 8
Po snídani transfer na letiště a let do Rio de Janeira. Odpoledne doporučujeme odpočinek na Copacabana, nebo použijte některou z volitelných prohlídek (úplný seznam je k dispozici na dálkovém ovládání). Na večeři budeme mít možnost ochutnat slavného brazilského hovězího masa v Churrascarii a naučit se, jak to dát. Rodízio de carne. (Trasa je asi 50 km)

Dny 9-10
Čas na odpočinek a opalování na jedné z velkých pláží Rio de Janeira - doporučujeme především 4,5 km Copacabana nebo elegantní Ipanema. Během odpočinku navrhujeme volitelné výlety (tropické ostrovy asi 75 USD / osoba, samba ukazují asi 100 USD / osoba, let vrtulníkem asi 200 USD / osoba po dobu 30 minut). Kompletní seznam volitelných zájezdů bude na webu představen provozovatelem zájezdu.

Den 11
Po snídani se podívejte z hotelu. Volný čas na nákupy. Pak transfer na letiště a let zpět do Polska letadlem.

Den 12
Příjezd na letiště Varšava Chopin.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu z Brazílie.  Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny v rezervaci nejpozději 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč