Western Story

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Ubytování

Hotely *** dle kategorizace Rainbow střední kvality (v USA neexistuje oficiální kategorizace objektů); obvykle se nachází mimo centra měst - 7 nocí: Los Angeles - 2 noci, San Diego - 1 noc, Yuma - 1 noc, Flagstaff - 1 noc, Las Vegas - 2 noci.

Vybavení
V hotelu je obvykle restaurace a bar.

Pokoje 
Dvoulůžkové pokoje, možnost ubytování max. 3 dospělých osob bez možnosti přistýlky. Pokoje jsou vybaveny 2 manželskými postelemi (typu „queen“). Všechny pokoje jsou vybaveny klimatizací, koupelnou a nejčastěji satelitním TV.

Strava
Americké snídaně: skládají se především ze sladkých výrobků - sladké pečivo, muffiny, toastový chléb, kukuřičné lupínky, ovoce. Někdy jsou k dispozici „hash browns“ - bramboráky nebo teplé brambory. Vzácností je zelenina, sýry nebo uzeniny.

Místní kategorie
*** (V USA neexistuje oficiální kategorizace hotelů).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a z Los Angeles do Varšavy, letištní taxy, ubytování (celkem 7 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vízum do USA (je třeba zajistit na vlastní náklady), Tour Guide System, náklady na účast v programu prohlídek placené povinně průvodci (vstupenky, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů, atd.) - cca 310 USD/os.; přejezdy městskou hromadnou dopravou, fakultativní výlety (orientační ceny v programu), další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.

Program

Las Vegas - město hříchů - nejznámější kasina na světě • San Diego - brána do Mexika • Sedona a červené skály „Red Rocks“ • pobřeží Pacifiku • Sea World a ztracená Atlantida • Route 66 • Los Angeles a Hollywood • filmový svět - Universal Studios • majestátní Grand Canyon • Nový rok v Las Vegas!

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 - 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci Los Angeles.

Den 2
Snídaně, vystěhování a přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Po pár minutách jízdy zastavíme u Universal Studios, kde uvidíme zblízka filmový průmysl. Je prakticky nemožné navštívit Los Angeles bez zábavy s filmem! Během této návštěvy získáme informace o realizaci největších filmových produkcí v Americe. V programu budou různorodé atrakce, díky nimž se budete cítit jako opravdový herec. Skvělá zábava je zaručena! Odpoledne přejezd do San Diega, které leží na hranici s Mexikem. Ubytování v hotelu v okolí San Diega. (Trasa cca 260 km)

Den 3
Po snídani přejezd na prohlídku koloniálního starého města a také procházka po pláži kolem známého hotelu Del Coronado. Následně doporučujeme několik hodin k odpočinku na krásné pláži u hotelu. Pro zájemce návštěva Sea World, čili parku pro milovníky mořských hlubin (za poplatek cca 97 USD)! V mnoha ukázkách se můžeme cítit jako skutečný kapitán Nemo, uvidíme kosatky a delfíny, můžete využít vláček, kolotoče jako Shipwreck Rapids, Lost Atlantis nebo Manta. Mnoho dojmů zanechá také simulace letu na stanici v Arktidě, ukázka delfínů a kosatky Shamu. Odpoledne přejezd ze San Diega do Arizony přes poušť zarostlou obřími kaktusy saguaro. Následně zastavíme v městečku Yuma, které je podle Guinessovy knihy rekordů nejslunnějším místem na světě. Navštívíme zde vězení známé díky westernu ,,3:10 Vlak do Yumy“. Přenocování v hotelu v okolí města Yuma. (Trasa cca 290 km) 

Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd do hlavního města Arizony - Phoenixu. Uvidíme (zvenčí) State Capitol, radnici, impozantní sportovní halu týmu hrajícího v NBA - Phoenix Suns. Následně přejezd Sonorskou pouští do oblasti krásných a bohatých - malého městečka Sedona. Nachází se v údolí uprostřed monumentálních červených skal, tzv. Red Rocks, láká nejen turisty, ale také filmové hvězdy - své domy zde mají Johnny Depp a Nicolas Cage. Den zakončíme ve Flagstaffu, půvabném městečku nacházejícím se na historické cestě „Route 66“. Přenocování v hotelu v okolí města Flagstaff. (Trasa cca 540 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně se vydáme prozkoumat jeden z největších přírodních divů světa - Grand Canyon. Je to jeden z nejpozoruhodnějších a nejúchvatnějších výhledů světa: obrovská „štěrbina v zemi“, kterou vyhloubila řeka Colorado. Pro zájemce přelet helikoptérou nad Grand Canyonem (za příplatek, cena cca 219 USD za 25minutový let). Odpoledne zastavíme na nejkrásnějších vyhlídkových místech s panoramatem na Grand Canyon, abychom se mohli pokochat mimořádnými výhledy. Večer přejezd do „jeskyně zla, města hříchu“ - legendárního Las Vegas. Přenocování v hotelu v Las Vegas. (Trasa cca 380 km)

Den 6
Po snídani přejezd k majestátní Hooverově přehradě. Krátká zastávka na focení a procházka po Hoover Dam Baypass, mostě spojujícím Nevadu a Arizonu, nad kaňonem řeky Colorado ve výšce půl kilometru nad vodou. Později volný čas na návštěvu outletů v Las Vegas, ve kterých lze během výprodeje využít skvělé možností na nákup značkového oblečení! Odpoledne prohlídka města, během které Vás pozveme k návštěvě nejznámějších kasin Las Vegas, kde se každý cítí jako milionář. Uvidíme zde benátské kanály a římské uličky s fontánou di Trevi, kasina a mnoho dalšího! Navštívíme také nádherné City Center - nejnovější hvězdu architektury, gigantický futuristický komplex kasin a hotelů navržený týmem nejslavnějších architektů na světě, ozdobený sochami a uměleckými díly nejslavnějších, světoznámých umělců. Náklady na realizaci tohoto odvážného nápadu činily 8,5 miliardy dolarů! S trochou štěstí uvidíme mimo jiné velkolepou sopečnou erupci u hotelu Treasure Island a dechberoucí tančící fontánu u hotelu Bellagio. Přenocování v hotelu v Las Vegas. (Trasa cca 100 km)

Den 7
Po pozdní snídani odjezd do „Města andělů“. Prohlídku Los Angeles zahájíme návštěvou vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Uvidíme také Beverly Hills a část L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Den zakončíme u slavné aleje hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary a kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přenocování v hotelu v aglomeraci Los Angeles. (Trasa cca 300 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na procházku po přímořské promenádě do slavného města Santa Monica, kde končí slavná Route 66 a kde si lze odpočinout na lavičce z filmu Forest Gump. Zastavíme také na krátkou procházku po přímořské promenádě v excentrické Venice Beach. Volný čas na opalování.
Odpoledne přejezd na letiště v Los Angeles. Odlet do Varšavy. (Trasa cca 150 km)

Den 9
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
- Ve vánočních a novoročních termínech možnost dokoupení slavnostních večeří (za příplatek) na místě u průvodce. 
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle, jsou navzdory vhodnému balení na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Hodiny odletů a příletů mohou být změněny.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum do USA
- Podrobnosti naleznete na stránkách: http://czech.prague.usembassy.gov/viza-do-usa.html
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
- Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů.
- Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Nejbližší termíny do hotelu


Nebyly nalezeny žádné záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč